چطور بهترین زمان روز را برای ورزش پیدا کنیم؟

چطور بهترین زمان روز برای ورزش

 

ورزش بخش مهمی از یک سبک زندگی سالم و فعال است. در حالی که بعضی از افراد صبح زود دویدن را ترجیح می دهند ، برخی دیگر از تمرین بعد از ظهر لذت می برند. برخی از افراد حتی قبل از رفتن به رختخواب شبانه ، درست ورزش می کنند. آیا در هر ساعت مشخصی از روز ورزش برای شما مفید است؟
این موضوعی است که بحث های زیادی را بین ورزشکاران ، متخصصان ورزش و محققان به وجود آورده است. در حالی که شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه اواخر بعد از ظهر زمان بهینه برای تمرین است ، اما در مورد اوقات دیگر نیز مزایایی وجود دارد. مهم نیست چه چیزی ، بهترین زمان مناسب برای ورزش ، زمانی است که برای شما مناسب است.

چه می گوید تحقیق

مدتی است که متخصصان یادآور شده اند که اواخر بعد از ظهر و اوایل عصر بهترین زمان برای ورزش است. طبق تحقیقات ، وقتی دمای بدن در بالاترین حد خود قرار دارد ، نتایج بهینه خواهید گرفت. برای بیشتر افراد ، این بین ساعت ۴ بعد از ظهر و ۵ بعد از ظهر است ، اگرچه برخی از مطالعات این زمان را تا ۷ بعدازظهر ۱ گسترش می دهند
در این چند ساعت اوج قدرت و استقامت است . تمرین کنندگان تمایل دارند که در تست های عملکرد بدنی و اندازه گیری ظرفیت هوازی و زمان واکنش نیز عملکرد بهتری داشته باشند. همچنین زمان مناسبی برای پیشگیری از آسیب است. ممکن است بعد از ظهر هوشیارتر و متمرکز شوید و ماهیچه های شما از فعالیت های روز گرم شود.
صبح ، درست قبل از بیدار شدن ، دمای بدن در پایین ترین نقطه روز قرار دارد. این نشان می دهد که صبح بهترین زمان برای ورزش نیست. با این حال ، برخی از مزایای یک روال صبح است.

انگیزه صبح

دویدن در صبح ممکن است به انگیزه شما کمک کند. تحقیقات نشان می دهد که افراد ورزشکار صبح نسبت به افرادی که بعد از ظهر یا عصر کار می کنند با رژیم های تمرین خود سازگار تر هستند.
این ممکن است به این دلیل باشد که شما زودتر با هدف تنها دویدن یا ضربه زدن به ورزشگاه از خواب بلند می شوید. به طور معمول ، می توانید صبح ها را بیشتر از شب ها کنترل کنید. انواع موانع می توانند در طول روز پیش بیایند که ممکن است مانع از چسبیدن شما به کارهای روزمره شود. ممکن است شما مجبور شوید دیر کار کنید ، بچه ها را به تمرین بپردازید ، از فروشگاه یا هر چیز دیگری متوقف شوید. صبح ، از خواب بیدار می شوید و آماده هستید تا بدون مشکل در راه خود گام بردارید.
علاوه بر این ، صبح زود نیز خنک ترین قسمت روز در ماه های گرم است. اگر هنگام گرم شدن صبح ، دویدید ، ایمن تر و راحت تر خواهید بود.

تمرینات خود را در مورد سبک زندگی خود برنامه ریزی کنید

طبق “روانشناسی تمرین: یکپارچه سازی تئوری و عمل” ، عملی ترین روش این است که روال خود را متناسب با سبک زندگی خود تطبیق دهید. اجازه دادن به ورزش شما به طور طبیعی از برنامه و تمایلات شخصی شما پیروی می کند ، استرس نیاز به ورزش را کاهش می دهد ، این امر به شما کمک می کند تا به آن بچسبید.
بعضی از افراد صبح طبیعی هستند و یک فرار به آنها کمک می کند تا برای روز آماده شوند. برخی دیگر ممکن است تمرین عصر بعد از ظهر را یک شکست بزرگ در روز بدانند یا اینکه این تمرین به آنها کمک می کند تا بعد از کار خود را به حالت خلوت کنند و بخار را منفجر کنند.
به همین ترتیب ، برنامه شما ممکن است بهتر از یک تمرین شبانه روز باشد. بین تعهدات خانواده و کار ، همچنین ممکن است که شما فقط یک شب پنجره باریک برای فشار در تمرین داشته باشید. در حالی که ممکن است در این مدت احساس کار کردن نداشته باشید ، می توانید ریتم شبانه روزی خود را متناسب با برنامه خود تغییر دهید.
جغدهای شبانه همچنین می توانند راحتی پیدا کنند در حالی که مطالعات نشان داده اند ورزش قبل از خواب ممکن است روی کیفیت خواب شما تأثیر نگذارد. ۲ ممکن است در چند ساعت اول خواب ضربان قلب شما را افزایش دهد ، اما ورزشکاران در یک مطالعه هیچ تفاوتی در خواب بین ورزش و روزهای غیر ورزش ندارند.
این مغایرت با تحقیقات قبلی است که می گویند ورزش صبحگاهی برای خواب بهتر است. با این حال ، یک مورد که همه می توانند در مورد آن توافق کنند این است که شما باید مقدار کافی خواب داشته باشید. ورزشکارانی که محروم از خواب هستند کاهش قابل توجهی در عملکرد نشان می دهند.

زمان بندی رویداد

اگر در حال تمرین برای یک رویداد خاص یا یک ورزش خاص هستید ، زمان مطلوب ورزش شما باید با فعالیت همزمان باشد. به عنوان مثال ، اگر شما در حال آموزش ماراتن هستید ، صبح دویدن می تواند شما را برای این رویداد آماده کند زیرا بیشتر ماراتن ها از صبح آغاز می شوند. در مقابل ، بسیاری از بازی های بیس بال و بسکتبال در شب بازی می شوند در حالی که بازی های فوتبال ممکن است برای بعد از ظهر برنامه ریزی شود.
مهم نیست که در کدام رشته ورزشی شرکت کنید ، آموزش در آن زمانها به بدن شما کمک می کند تا در روز بازی یا مسابقه بهتر عمل کند. اگر این غیرممکن باشد ، برخی تحقیقات حاکی از آن است که آموزش مقاومت به صبح می تواند این اختلاف زمان را جبران کند.

چطور بهترین زمان روز برای ورزش
تطبیق زمان بندی ورزش روزمره

بیشتر زمان پیشنهادی برای ورزش مربوط به ریتم شبانه روزی شما است. این چرخه روزانه است که بسیاری از عملکردهای فیزیولوژیکی از جمله هوشیاری ، فشار خون ، دمای بدن و متابولیسم را تنظیم می کند.
همه ریتم ۲۴ ساعته دارند و امکان تنظیم آن یا “آموزش” به بدن خود وجود دارد تا در مواقع مشخص عملکرد بهتری داشته باشد. ۳ بسیار شبیه تنظیم زمان جدید در ساعت زنگ دار شماست. هفته یا دو هفته اول می تواند مشکل باشد و شما ممکن است در زودتر از خواب بیدار شوید. با این وجود در یک ماه یا حدوداً ، بدن شما به تغییر عادت می کند و بسیاری از افراد متوجه می شوند که قبل از خاموش شدن زنگ از خواب بیدار می شوند.
همین کار را می توان با تمرین روزمره انجام داد. هنگامی که تعیین کردید که زمان مشخصی از روز برای برنامه ، بدن ، رویداد و سایر عوامل دیگر به بهترین وجه کار می کند ، می توانید آموزش بدن خود را برای مطابقت با آن شروع کنید.

برای مثال، اگر شما شروع به انجام طولانی اجرا می شود در صبح، بدن شما می شود به در حال اجرا که در آن زمان استفاده می شود. همچنین به روال بیدار شدن ، نوشیدن ، خوردن غذا ، استفاده از حمام و دویدن عادت خواهید کرد. بعد از مدتی طبیعت دوم خواهد شد و روال به شما کمک می کند تا انگیزه داشته باشید.

چطور بهترین زمان روز برای ورزش
سخن پایاتی نظافت نیوز

در حالی که شواهد بهترین زمان ورزش روزانه در همه جا وجود دارد ، اما نکته اصلی این است که برخی از ورزشها بهتر از هیچکدام نیستند. تمرین کننده وقتی که بهترین برنامه را برای برنامه خود دارد. مهم نیست که چه ساعتی از روز این کار را انجام می دهید ، باز هم تمام مزایای ورزش منظم را به دست خواهید آورد.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

چطور علائم جسمی اضطراب را تشخیص بدیم

خواندن مطلب بعدی ←

ده راه برای تمیز کردن با مواد طبیعی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *