چگونه انگیزه را در خود پیدا کنیم؟

چگونه انگیزه را در زندگی بیابیم

آیا این که نمی توانید انگیزه لازم برای تمیز کردن خانه خود را داشته باشید یا احساس نمی کنید که برای کاهش وزن انگیزه داشته باشید ، کمبود انگیزه می تواند بزرگترین مانع رسیدن به اهداف شما باشد.
وقتی انگیزه ای برای انجام یک کار ندارید (یا حتی یکی را شروع کنید) ، دلایل احتمالی مبارزات را در نظر بگیرید. سپس ، طرحی را تدوین کنید تا به انگیزه خود برای ادامه کار کمک کنید.
به خاطر داشته باشید که همه استراتژی ها برای همه یا در هر شرایطی کار نمی کنند. برخی از آزمایش های رفتاری را انجام دهید تا ببینید کدام راهکارها به شما در رسیدن به اهداف خود کمک می کنند.

دلایل چرا را در نظر بگیرید

بعضی اوقات ، هیچ انگیزه ای نمی تواند مشکل ایجاد کند. در بعضی اوقات ، این فقط علامت یک مشکل بزرگتر است.
به عنوان مثال ، اگر شما یک کمال گرا باشید ، عدم انگیزه شما ممکن است ناشی از ترس باشد که شما یک کار را بی عیب و نقص انجام ندهید. تا زمانی که این نیاز را کامل نبینید ، احتمالاً انگیزه شما افزایش نمی یابد.
در بعضی مواقع ، عدم انگیزه شما ممکن است باعث تعلل شما شود. و هرچه بیشتر تعلل کنید ، احساس انگیزه کمتری خواهید داشت. در این حالت ، بهبود انگیزه شما برای انجام کار می تواند به شما کمک کند احساس بهتری داشته باشید و عملکرد بهتری داشته باشید.
بنابراین مهم است که چند دقیقه در نظر بگیرید که چرا ممکن است در انگیزه خود مشکل داشته باشید. در اینجا دلایل متداول برای عدم ایجاد انگیزه ذکر شده است:
• جلوگیری از ناراحتی. این که آیا شما نمی خواهید هنگام انجام یک کار دنیوی احساس خستگی کنید ، یا سعی می کنید با طفره رفتن از یک چالش سخت از احساس ناامیدی جلوگیری کنید ، گاهی عدم وجود انگیزه ناشی از تمایل برای جلوگیری از احساسات ناراحت کننده است .
• شک و تردید هنگامی که فکر می کنید نمی توانید کاری انجام دهید — یا متقاعد شده اید که نمی توانید پریشانی ناشی از یک کار خاص را تحمل کنید – به احتمال زیاد برای شروع کار تلاش خواهید کرد.
• بیش از حد طولانی شده است. وقتی زندگی زیادی پیش می رود ، احتمالاً احساس غرق شدن خواهید کرد. و این احساس می تواند انگیزه شما را برطرف کند.
• عدم تعهد به یک هدف. موافقت با یک کار صرفاً به این دلیل که احساس وظیفه کرده اید یا اعلام قطعنامه از فشار همسالان ، ممکن است به معنای این باشد که قلب شما واقعاً در آن نیست. و به احتمال زیاد هنگامی که به هدف خود پایبند نباشید ، اقدامی انجام نخواهید داد.
• مسائل بهداشت روان. کمبود انگیزه علائم شایع افسردگی است . همچنین مانند اضطراب می تواند با بیماریهای روانی دیگر ارتباط داشته باشد . بنابراین مهم است که در نظر بگیرید که آیا سلامت روان شما ممکن است بر میزان انگیزش شما تأثیر بگذارد یا خیر.
اینها فقط چند دلیل رایج است که باعث می شود افراد گاهی فاقد انگیزه باشند. ممکن است دریابید که عدم انگیزه شما از سایر موضوعات ناشی می شود ، مانند ترس از آنچه مردم فکر می کنند یا تمایل به رضایت همه است. بنابراین افکار و احساسات اساسی را که در رانندگی شما تأثیر می گذارد با دقت در نظر بگیرید.

طوری عمل کنید که انگار احساس انگیزه می کنید

ممکن است با تغییر رفتار خود بتوانید خود را در احساس انگیزه فریب دهید. طوری عمل کنید که انگار احساس انگیزه می کنید و ممکن است اعمال شما احساسات شما را تغییر دهد.
به عنوان مثال ، به جای این که تمام روز روی لباس تخت خواب خود در نیمکت بنشینید و منتظر انگیزه اعتصاب ، لباس پوشیدن و حرکت باشید. ممکن است دریابید که انجام اقدامات باعث افزایش انگیزه شما می شود و همین امر باعث می شود که ادامه کار راحت تر شود.
بنابراین از خود بپرسید ، “اگر احساس انگیزه می کردم ، الان چه کار می کردم؟” آنچه را که می پوشید ، نحوه تفکر و اقدامات خود را انجام دهید در نظر بگیرید. سپس این کارها را انجام دهید و ببینید سطح انگیزه شما افزایش می یابد یا خیر.

چگونه انگیزه را در زندگی بیابیم
مخالف را استدلال کنید

هنگامی که شما با انگیزه تلاش می کنید ، به احتمال زیاد لیست دلایلی را برای اینکه نباید هیچ اقدامی انجام دهید ، آورده اید. ممکن است فکر کنید ، “خیلی سخت خواهد بود” ، یا “من هرگز به هیچ وجه این کار را انجام نمی دهم.” این نوع افکار باعث گیر شدن شما خواهد شد.
سعی کنید برعکس بحث کنید. هنگامی که فکر می کنید شکست خواهید خورد ، تمام دلایل موفقیت خود را استدلال کنید. یا وقتی فکر می کنید نمی توانید یک کار را تمام کنید ، تمام مدارکی را که نشان می دهد قادر به انجام کار هستید ، ذکر کنید.
استدلال برعکس می تواند به شما در دیدن هر دو انتهای طیف کمک کند. همچنین می تواند به شما یادآوری کند که یک نتیجه بیش از حد بدبینانه کاملاً دقیق نیست.
این احتمال وجود دارد که کارها بهتر از آنچه انتظار دارید کار کنند. و ممکن است متوجه شوید که ایجاد یک چشم انداز متعادل تر به شما کمک می کند تا انگیزه بیشتری برای امتحان کردن داشته باشید.

خود شفقت را تمرین کنید

ممکن است فکر کنید سخت بودن در خود عامل اصلی انگیزه گرفتن است. اما انتقاد شدید از خود نشان نمی دهد.
تحقیقات نشان می دهد که دلسوزی خود در واقع بسیار انگیزه تر است ، به خصوص هنگامی که با سختی هایی روبرو هستید.
در سال ۲۰۱۱ مطالعه ۱ انجام شده توسط محققان در دانشگاه کالیفرنیا نشان داد که خود شفقت انگیزه برای بهبود یافتن از شکست افزایش می دهد. دانش آموزان پس از ناکامی در آزمون ، وقتی با خودشان با مهربانی صحبت می کردند بیشتر وقت خود را صرف مطالعه کردند. علاوه بر این ، آنها انگیزه بیشتری را برای تغییر نقاط ضعف خود هنگام تمرین خود پذیری (یکی از مؤلفه های اصلی دلسوزی) گزارش دادند.
خود شفقت نیز ممکن است سلامت روان را بهبود بخشد (که می تواند انگیزش را افزایش دهد). در سال ۲۰۱۲ مطالعه ۲ منتشر شده در روانشناسی بالینی نقد و بررسی کشف کردند که خود شفقت کاهش پریشانی روانی، کاهش می دهد علائم اضطراب و افسردگی، و کاهش اثرات مضر استرس.
بنابراین به جای اینکه خودتان را به خاطر اشتباه اشتباه بگیرید یا خود را نام نبرید ، یک گفتگوی درونی مهربان تر ایجاد کنید. این بدان معنا نیست که شما باید اظهارات مثبت و مثبتی را تکرار کنید ، مانند “من بهترین شخص در جهان هستم”. درعوض ، دلسوزی سالم ، پذیرش خود را با بهبودی خود متعادل می کند. نقص ها ، اشتباهات و شکست های خود را با صداقت تصدیق کنید. اما در یک مهمانی ترحم نکنید.
مانند یک دوست قابل اعتماد با خود صحبت کنید. از خود بپرسید ، “من به دوستی که این مشکل را داشت چه می گویم؟” احتمالاً نسبت به خودتان نسبت به شخص دیگری مهربان تر هستید. بنابراین مانند یک دوست خوب رفتار کنید.
علاوه بر این ، خودتان را به روشی مفید مربیگری کنید. با استفاده از گفتگوی خود تمرین کنید که شما را تشویق کرده و به شما در بهبودی از مشکلات کمک می کند.
آیا خود شفقت می تواند شما را خوشحال تر کند؟

از قانون ۱۰ دقیقه ای استفاده کنید

وقتی می خواهید کاری انجام دهید – مانند سه مایل پیاده روی بر روی تردمیل – شما انگیزه ای برای انجام آن ندارید. شما می توانید با اثبات به خودتان بگویید که وظیفه به همان شکلی که فکر می کنید بد نیست و یا این که قدرت تحمل آن را بهتر از تصور خود دارید ، می توانید احساس ترس خود را کاهش دهید.
قانون ۱۰ دقیقه ای می تواند در شروع کار به شما کمک کند. بعد از گذشت ۱۰ دقیقه به خود اجازه دهید تا یک کار را ترک کنید. وقتی به علامت ۱۰ دقیقه ای رسیدید ، از خود بپرسید که آیا می خواهید ادامه دهید یا ترک می کنید. احتمالاً متوجه خواهید شد که انگیزه کافی برای ادامه کار دارید.
بنابراین ، اگر شما انگیزه لازم برای شروع کار بر روی گزارش خسته کننده را نداشته باشید ، یا به نظر نمی رسد که خود را برای شروع یک لیست کارها از اتاق خود جدا کنید ، از قانون ۱۰ دقیقه ای برای ایجاد انگیزه در اقدامات خود استفاده کنید.
شروع کار در یک کار معمولاً سخت ترین بخش است. با این وجود ، هرگاه کار خود را ادامه دهید ، ادامه کار بسیار ساده تر است.

چگونه انگیزه را در زندگی بیابیم
به پیاده روی در طبیعت بروید

هوای تازه ، تغییر مناظر و کمی ورزش ، می تواند برای انگیزه شما شگفتی کند. پیاده روی در طبیعت – برخلاف خیابان شلوغ شهری – می تواند بسیار مفید باشد.
یک مطالعه ۳ در سال ۲۰۱۳ که در مجله پزشکی ورزشی بریتانیا منتشر شده است نشان داد که پیاده روی نیم مایل در پارک می تواند خستگی مغز را کاهش دهد. بودن در طبیعت جلوه ای آرام بخش برای جوان سازی مغز ارائه می دهد – این می تواند به شما در ایجاد انگیزه در انجام کار سخت کمک کند.
بنابراین به جای قدم زدن در یک خیابان شلوغ ، به جای آن به پارک یا یک باغ گیاه شناسی بروید. احاطه با طبیعت می تواند فرار ذهنی شما را برای بازگشت به پروژه خود احساس انگیزه تر از گذشته کند.

با چیزی که از آن لذت می برید ، یک کار مشترک را با یکدیگر جفت کنید

احساسات شما نقش مهمی در سطح انگیزه شما دارد. اگر غمگین ، بی حوصله ، تنهایی یا مضطرب هستید ، تمایل شما برای مقابله با یک چالش سخت یا انجام یک کار خسته کننده رنج می برد.
با اضافه کردن کمی سرگرم کننده به کاری که انگیزه انجام آن را ندارید ، روحیه خود را تقویت کنید. احساس خوشبختی خواهید کرد و حتی ممکن است مشتاقانه منتظر انجام این کار باشید ، هنگامی که مرتباً با چیز سرگرم کننده جفت می شود.
در اینجا چند مثال آورده شده است:
• هنگام اجرای برنامه به موسیقی گوش دهید.
• با یک دوست تماس بگیرید و هنگام تمیز کردن خانه صحبت کنید.
• هنگام کار روی رایانه خود یک شمع معطر روشن کنید.
• هنگام مسافرت برای تجارت ، یک وسیله نقلیه لوکس را اجاره کنید.
• از یک دوست دعوت کنید تا کارهای خود را با شما انجام دهد.
• نمایش لباس مورد علاقه خود را در حالی که لباس های شسته شده را روشن کنید.
فقط مطمئن شوید که سرگرمی شما عملکرد شما را مختل نمی کند. به عنوان مثال ، تماشای تلویزیون هنگام نوشتن مقاله ممکن است شما را منحرف کند و حتی بیشتر کندتر کند. یا صحبت کردن با یک دوست در حالی که خانه را تمیز می کنید ممکن است آنقدر حواس پرتی باشد که نتوانید به آنچه انجام می دهید توجه کنید.

لیست کارهای خود را مدیریت کنید

وقتی لیست کارهای شما بسیار زیاد است ، احساس انگیزه بودن دشوار است . اگر احساس می کنید امید به انجام همه کارها وجود ندارد ، ممکن است سعی نکنید کاری انجام دهید.
به خاطر داشته باشید که اکثر افراد چقدر طول می کشد تا چیزی از آنها طول بکشد. و هنگامی که آنها این کار را به موقع انجام ندهند ، ممکن است خود را تنبل یا ناکارآمد تلقی کنند. این امر می تواند باعث از بین رفتن انگیزه آنها شود و این باعث می شود کارهای بیشتری انجام شود.
به لیست کارهای خود نگاهی بیندازید و مشخص کنید که آیا این خیلی طولانی است یا خیر. اگر چنین است ، از کارهایی که ضروری نیستند خلاص شوید.
ببینید آیا می توان کارهای دیگر را به روز دیگری منتقل کرد یا خیر. مهمترین موارد موجود در لیست را در اولویت قرار دهید و موارد را به بالا منتقل کنید.
ممکن است شما یک تغییر جزئی در لیست کارهای خود پیدا کنید – یا روشی که لیست کارهای خود را مشاهده می کنید – به شما کمک می کند تا وظایف خود را به عنوان مدیریت پذیرتر ببینید. در نتیجه ، ممکن است احساس انگیزه بیشتری برای کار پیدا کنید.

مراقبت از خود را انجام دهید

شما تا زمانی که به خودتان اهمیت نمی دهید با انگیزه مبارزه خواهید کرد. کمبود خواب ، یک رژیم غذایی ضعیف و کمبود اوقات فراغت ، تنها مواردی است که می تواند روز به روز سخت تر از همیشه کند.
یک برنامه خودمراقبتی سالم ایجاد کنید که به شما امکان می دهد از ذهن و بدن خود مراقبت کنید:
• به طور منظم تمرین کن.
• باندازه کافی بخواب.
• آب بنوشید و رژیم غذایی سالم بخورید.
• برای اوقات فراغت و تفریح وقت بگذارید.
• برای مقابله با استرس از مهارت های مقابله سالم استفاده کنید.
• از عادت های ناسالم مانند خوردن زیاد و نوشیدن زیاد الکل خودداری کنید.
۵ عمل خودمراقبتی برای هر حوزه زندگی شما
به خاطر کار خود به خود پاداش دهید
یک پاداش کوچک برای خود ایجاد کنید که بتوانید برای کارهای سخت خود درآمد کسب کنید. شاید بتوانید تمرکز روی پاداش به شما کمک کند که در رسیدن به اهداف خود انگیزه داشته باشید.

به عنوان مثال ، اگر یک مقاله طولانی برای نوشتن برای کلاس دارید ، ممکن است آنرا از چند طریق مختلف حل کنید:

• ۵۰۰ کلمه بنویسید و بعد از آن ۱۰ دقیقه استراحت کنید.
• بعد از ۳۰ دقیقه کار یک تکه شکلات بخورید.
• روزانه یک صفحه بنویسید و سپس به خود یادآوری کنید که وقتی کارتان تمام شد ، وقت آزاد برای انجام هر کاری که می خواهید ، خواهید داشت.
• به مدت ۲۰ دقیقه کار کنید و سپس ۵ دقیقه وقت خود را صرف بررسی رسانه های اجتماعی کنید.
• وقتی کاغذ را تمام کردید ، به خودتان اجازه دهید تا با دوستانشان بیرون بروند.
درنظر بگیرید که آیا شما به دلیل پاداش های کوچکتر ، مکرر بیشتر یا پاداش بزرگتر برای یک کار کامل انگیزه دارید. ممکن است بخواهید تا چند روش مختلف را آزمایش کنید تا زمانی که رویکردی را پیدا کنید که برای شما بهتر باشد.
مطمئن شوید که جوایز شما تلاشهای شما را خراب نمی کند. پاداش دادن به کار سخت در ورزشگاه با یک قند شیرین ممکن است مفید باشد. و عادت های بد تولید مثلی انگیزه شما را در دراز مدت کاهش می دهد.

چگونه انگیزه را در زندگی بیابیم
به دنبال کمک حرفه ای باشید

اگر انگیزه شما به مدت دو یا چند هفته کم است ، به دنبال کمک حرفه ای باشید. اگر عدم انگیزه شما در عملکرد روزانه شما تأثیر دارد ، ممکن است بخواهید از شما درخواست کمک کنید. به عنوان مثال ، اگر شما قادر به رفتن به محل کار نیستید ، عملکرد شما در محل کار رنج می برد ، یا اگر نمی توانید انگیزه ای برای ترک خانه داشته باشید ، این می تواند نشانه ای از جدی تر بودن باشد.
قرار ملاقات با پزشک خود را انجام دهید. پزشک ممکن است بخواهد شرایط سلامتی جسمی را که ممکن است بر انرژی یا خلق و خوی شما تأثیر بگذارد ، رد کند.
پزشک همچنین ممکن است شما را به یک متخصص بهداشت روان ارجاع دهد تا مشخص کند که آیا عدم انگیزش ممکن است به یک بیماری روانی مانند افسردگی مربوط باشد. در این صورت ، درمان ممکن است شامل درمان ، دارو یا ترکیبی از هر دو باشد.

سخن پایانی از نظافت نیوز

هر کس در یک زمان یا زمان دیگری با مسائل انگیزه مبارزه می کند. در هر صورت ، نحوه پاسخگویی به عدم انگیزه خود مهم است. با خود مهربان باشید ، با استراتژی هایی که انگیزه شما را افزایش می دهد ، آزمایش کنید و در صورت نیاز به کمک بخواهید.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

چگونه جلوی تنبلی را بگیریم؟

خواندن مطلب بعدی ←

چطور علائم جسمی اضطراب را تشخیص بدیم

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *