قرص لیورگل چیست و چه فوایدی دارد؟

مشکلات کبدی و استفاده از قرص لیورگل

 

 

بیماری های کبدی مثل سیروز و هپاتیت مزمن و یا کبد چرب جز بیماری های شایعی می باشد که در اطرافمان مشاهده می کنیم و پیدا کردن درمان این بیماری ها بسیار هائز اهمیت می باشد برای پزشکان و دغدغه آنان شده است.
قرص لیورگل یک قرص پایه گیاهی می باشد که برای درمان هپاتیت حاد و مزمن یا مسمویت های کبدی و سیروز کبدی و همچنین کبد چرب استفاده می شود.


لیورگل چیست؟

قرص لیورگل تشکیل شده از عصاره گیاهی خارمریم (سیلی مارین) است که از طریق تحریک نمودن سنتز پروتئین ریبوزومال باعث قدرتمند تر شدن سلول های کبد می شود که وظیفه نوسازی سلول را به عهده دارند.
این یک درمان کمکی و کاملا موئر می باشد برای درمان هپاتیت ها و سیروز کبدی و کبد چرب .
نکته مهم این قرص این است که عوارض جانبی خاصی ندارد و تنها در بعضی از موارد منجر به بروز اثرات ملینی کاملا ملایم می شود.

مواد تشکیل دهنده لیورگل

خار مریم محتوی فلاوانو لیگنان ها مانند سیلی بین , سیلی کریستین , سیلی دیانین و مشتقات ۲ و ۳ دهیدرو می باشد . مجموعه این فلاوانولیگنان ها را سیلی مارین می نامند. این قرص در ۲ دوز تولید می شود دوز ۷۰ و دوز ۱۴۰ که بسته به نیاز فرد به او داده میشود.

 

کبد عضوی حیاتی

کبد جز فعال ترین اندام های بدن می باشد که بر خلاف اندام هایی مانند قلب و معده و روده ها و یا ماهیچه ها جنبش و حرکتی ندارد و فعالیت آن از نوع پنهان است از لححاز اندازه نیز بزرک ترین اندام داخلی به حساب می آید وزنی حدود به یک الی یک و نیم گیلوگرم دارد و در بالای شکم قرار گرفته است.کبد بر روی بیش تر موادی که در خون است پردازش و فعل انفعالاتی دارد و گلوکز و مواد معدنی مثل آهن و ویتامین هایی مانند B12 را ذخیره می کند و یکی دیگر از وظایف آن سم زدایی مواد زیان آور است.
کبد دست کم ۵۰۰ عمل شیمیایی متنوع و مهمی انجام می‌دهد. این عضو حساس و مفید، دارای رگ خون رسان ویژه‌ای به نام ورید باب کبدی است که از طرف معده، روده‌ها و طحال می‌آید.
تولید صفرا، بررسی فرآیند مواد غذایی و سموم بدن و ذخیره سازی قندها سه وظیفه مهم کبد به شمار می‌آید.

 

مشکلات کبدی و استفاده از قرص لیورگل

گیاه خارمریم چه فوایدی دارد

میوه گیاه خارمریم حاوی فلاونوئیدهای گیاهی مهمی مثل سیلی بین، سیلی کریستین و سیلی دیانین است که در مجموع سیلی مارین نامیده می‌شوند و همگی دارای اثرات محافظت کننده کبدی هستند. این خاصیت، در واقع به معنای افزایش مقاومت یاخته‌های کبدی در برابر آسیب‌های سمی به حساب می‌آید.

چگونگی تشخیص بیماری های کبدی:

  •  آزمایش خون: معمولا میزان آنزیم های کبدی در افراد مبتلا به نارسایی های کبدی کمتر و یا بیشتر از حد طبیعی است. آزمایشات مربوطه عبارتند از: AST, ALT, GGT, ALP, Albumin, Total Protein, Bilirubin، این آزمایشات باید ناشتا انجام شوند.
  • سونوگرافی از کبد و کیسه صفرا
    موارد فوق رایج ترین روش ها برای تشیخص بیماری های کبدی می باشند و چنانچه پزشک لازم بداند در مراحل بعدی ممکن است نمونه برداری از کبد یا تصویر برداری با روش های دقیق تر مانند سی تی اسکن و ام آر آی را در دستور کار قرار دهد.

چند توصیه عمومی جهت کنترل و پیشگیری از بیماری های کبدی:

اگر ازدیاد وزن دارید با تغذیه مناسب و ورزش از وزن خود بکاهید.
بطور مرتب ورزش کنید یا حداقل هفته ای ۳ بار و هر بار نیم ساعت پیاده روی کنید
از مصرف بیش از حد نوشیدنی های الکلی خودداری کنید
از مصرف دخانیات خودداری کنید
در روزهایی که هوا آلوده است حتما از ماسک های فیلتر دار استفاده کنید
در هنگام کار با مواد شیمیایی و شوینده حتما از دستکش مخصوص استفاده کنید
استفاده از سونای خشک به کبد در دفع مواد زائد کمک بسزایی می کند در ماه دوبار از سونای خشک استفاده کنید
یک الی دو وعده میوه در روز میل کنید
حداقل ۲ لیتر آب مناسب در روز بنوشید
سالی یکبار یک دوره ۲ ماهه از مکمل های غذایی خار مریم استفاده کنید
مصرف چربی های مضر مانند انواع سس، خامه، بستنی و غذاهای سرخ کردنی را به حداقل برسانید
هفته ای ۲ بار ماهی یا ۲ عدد قرص امگا ۳، ۱۰۰۰ میلی گرم مصرف کنید تا به میزان کافی چربی های مفید دریافت کنید

نحوه استفاده از قرص لیورگل

روزانه ۳ مرتبه باید مصرف شود که در دوز ۱۴۰ میلی گرم هر وعده یک عدد و در دوز ۷۰ میلی گرم هر وعده دو عدد قرص مصرف شود.

نحوه اثر گذاری قرص لیورگل بر روی بیماران

 

سیلی مارین ار ترکیبات پلی فنلی خارمریم است و استفاده کردن از این دارو برای درمان کبد ریشه تاریخی دارد سیلی مارین یک آنتی اکسیدان قوی و مستقیما عمل می کند و کارش به این صورت است که رادیکال های آزاد را بین می برد.
گلوتاتیون داخل سلولی و سوپر اکسید دیس موتاز را افزایش می‌دهد. همچنین تشکیل لوکوترین‌ ها را مهار می‌کند و فعالیت آنزیم RNA پلی مراز را در هسته سلولی زیاد می‌کند و موجب تحریک سنتز پروتئین‌ های ریبوزومال می‌شود که این عمل به نوبه خود قدرت نوسازی سلولی کبد را افزایش می‌دهد.

توجه :لازم به ذکر است که پارامترهای آزمایشگاهی در گروه تحت درمان با سیلی مارین بعد از دو هفته درمان در مقایسه با گروه پلاسبو به طور قابل ملاحظه‌ای به حد طبیعی می‌رسد. در مطالعه دیگری بر روی بیماران مبتلا به هپاتیت ویروسی مزمن هم، سیلی مارین باعث بهبود قابل ملاحظه‌ ای شد. مصرف ۴۲۰ میلی گرم سیلی مارین در موارد حاد برای مدت ۱۲–۳ ماه منجر به بهبود ضایعات سلولی کبدی می‌شود.

مشکلات کبدی و استفاده از قرص لیورگل

آیا قرص لیورگل برای افراد بدنساز کاربردی دارد؟

پاسخ این سوال بله است حال بیایید بررسی کنیم چه تاثیری دارد متاسفانه بعضی بدنسازها به علت مصرف زیاد استرولید و مصرف بیش از حد انواع مکمل‌ها، دچار مسمومیت‌های کبدی و بالا رفتن آنزیم‌های کبدی می‌شوند. آسیب کبد که به دنبال تخریب سلولی ناشی از فعالیت ویروسی و تغییرات التهابی ثانویه ناشی از تحریک سیستم ایمنی بدن ایجاد می‌شود ممکن است به مدت ۲۰-۱۰ سال به صورت نهفته فعال بوده و تا زمان بروز سیروز کبدی هیچ‌گونه نشانه‌ای از خود بروز ندهد. این مدت زمان زیاد، فرصت مناسبی برای درمان بیمار، توسط داروهای گیاهی و در نتیجه کنترل بیماری و پیشگیری از آسیب جدی به کبد به شمار می‌رود. در نتیجه مصرف این دارو که یک داروی کاملا گیاهی است، موارد منعی نداشته و می‌تواند کبد را به وضعیت مناسب برساند.

شرایط نگهداری

این دارو را حتما به میزان مورد نیاز تهیه و در جای خشک و خنک نگه‌داری کنید.

سخن پایانی نظافت نیوز

قرص لیورگل قرصی بر پایه گیاهی میباشد که کم عارضه نیز می باشد و در صورتی که افراد مشکلات کبدی دارند و یا علاعم آن را دارند به پزشک مراجعه کنند و این بیماری را کنترل و سپس درمان کنند ممنون که با با همراه بودید.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

ده راه برای تمیز کردن با مواد طبیعی

خواندن مطلب بعدی ←

مصرف کافئین و تاثیرخواص و عوارض آن بر بدن

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *