اشنایی با فنگ شویی و فلسفه آن

اشنایی با فنگ شویی

اشنایی با فنگ شویی : فلسفه فنگ شویی

اشنایی با فنگ شویی : فلسفه فنگ شویی عملی است که می توان به فضای زندگی و محیط کار ما نگاه کرد و تعادل را با دنیای طبیعی برقرار کرد. کلمات چینی “فنگ” و “شوی” به معنای “باد” و “آب” به معنای “باد” و “آب” ترجمه شده اند.

در فرهنگ آسیایی این فلسفه تائو نامیده می شود که به معنای “راه” است. تائوئیسم راه طبیعت است و همه اصول اساسی فنگ شویی طبیعت را منعکس می کند .به اصول اساسی فنگ شویی نگاه کنید: فرماندهی موقعیت ، bagua ، و پنج عنصر.

اشنایی با فنگ شویی : موقعیت فرماندهی

اشنایی با فنگ شویی : موقعیت فرماندهی در نقطه ای در یک اتاق است که دورتر از درب و نه در خط مستقیم با آن است. این شما را به صورت مورب در می گذارد. در حالت ایده آل ، باید دید کاملی از چشم به درب داشته باشید.

موقعیت فرماندهی جایی است که شما می خواهید بیشتر وقت خود را هنگام حضور در آن اتاق بگذرانید. دستورالعمل های فنگ شوی پیشنهاد می کند که این موقعیت غالب را در اتاق تعیین کنید ، سپس در صورت امکان تختخواب ، میز خود یا اجاق گاز خود را در خط مورب قرار دهید. این سه بخش از خانه شما بسیار مهم است زیرا هر یک بخش اساسی زندگی شما را نشان می دهد. تختخواب برای شما ارامش است ، میز کار گسترش حرفه ای شماست و اجاق گاز نمایانگر ثروت و تغذیه شماست.

نقشه فنگ شوی باگوا

اشنایی با فنگ شویی : باگوآی نقشه فنگ شویی انرژی سوار در طرح طبقه از خانه شما است. کلمه چینی “bagua” به معنای “هشت منطقه” است. هر یک از هشت حوزه مربوط به یک شرایط زندگی متفاوت ، مانند خانواده ، ثروت یا شغل است. و ، هر یک از این مناطق دارای اشکال ، رنگ ها ، فصول ، تعداد و عناصر زمینی مربوطه است. در مرکز باگوا – یک منطقه نهم – شما هستید که سلامت و سلامتی خود را نشان می دهید.

چندین مکتب فکری فنگ شوی وجود دارد. همه آنها هنگام تجزیه و تحلیل خانه شما از baguas استفاده می کنند. با این حال ، برخی ممکن است باگوا را به روشهای مختلفی اعمال کنند. مدارس غربی و BTB (فرقه سیاه) معمولاً صندوق عقب را به گونه ای قرار می دهند که زمینه های دانش ، شغلی و افراد مفید با درب ورودی منازل همسویی داشته باشد. Flying Stars و سایر مدارس کلاسیک ممکن است bagua را بر اساس انرژی سال یا قطب نما سوق دهند.

اشنایی با فنگ شویی : مناطق باگوا

اشنایی با فنگ شویی : ساده ترین راه برای ادغام باگوا در زندگی شما ، شناسایی یک یا سه زمینه ای است که بیشترین توجه را دارند. سعی نکنید در همه مناطق یکباره کار کنید. برای تقویت انرژی خود یا بهبود جریان در آن مناطق ، پیشنهادات فنگ شوی را در آن منطقه خاص گنجانید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید باروری را تشویق کنید ، ممکن است یک میز فلزی و دایره ای در بخشی از خانه خود به نمایندگی از کودکان اضافه کنید.

اشنایی با فنگ شویی مناطق باگوا

خانواده (ذن)

نمایندگی: خانواده ، آغازهای جدید
شکل: ستونی ، مستطیلی
رنگ ها: سبز ، بلوز ، پارچه
فصل: بهار
عنصر: چوب یانگ

ثروت (Xun)

نمایندگی: ثروت ، فراوانی ، سعادت
شکل: ستونی ، مستطیلی
رنگ ها: بنفش
فصل: بهار
عنصر: چوب ین

سلامتی (تای چی)

نمایندگی: سلامت ، سلامتی کلی ، مرکز
شکل: تخت ، مربع
رنگ ها: قهوه ای ، نارنجی ، زرد
فصل: انتقال بین فصول
عنصر: زمین

افراد مفید (کیان)

نمایندگی: افراد مفید ، نیکوکار ، مسافرت
شکل: دایره ای ، کروی
رنگ ها: خاکستری ، فلزی
فصل: پاییز
عنصر: فلز یانگ

کودکان (Dui)

نمایندگی: کودکان ، اتمام ، شادی
شکل: دایره ای ، کروی
رنگ ها: سفید ، فلزی
فصل: پاییز
عنصر: فلز ین

دانش (ژنرال)

نمایندگی: دانش ، خود پرورش ، مهارت آموزی
شکل: تخت ، مربع
رنگ ها: آبی تیره
فصل: انتقال بین فصول
عنصر: زمین یانگ

شهرت (لی)

نمایندگی: شهرت ، شهرت ، اشتیاق ، دید
شکل: مثلث ، برجسته
رنگ ها: قرمز
فصل: تابستان
عنصر: آتش

شغل (کان)

نمایندگی: شغل ، مسیر زندگی
شکل: موج دار ، موج دار
رنگ ها: سیاه
فصل: زمستان
عنصر: آب

مشارکت (کان)

نمایندگی: مشارکت ، ازدواج ، مراقبت از خود
شکل: تخت ، مربع
رنگ ها: صورتی
فصل: انتقال بین فصول
شماره: ۲
عنصر: ین زمین

و اما پنج عنصر اصلی فنگ شویی

پنج عنصر ارت، فلز، آب، چوب، و از سنت تائو آتش آمده است. این عناصر پنج مرحله به هم پیوسته در زندگی هستند که برای ایجاد یک سیستم کامل با یکدیگر کار می کنند. به طور معمول ، عمل feng shui برای متعادل کردن این پنج وجه در خانه و هر یک از مناطق زندگی یا bagua کار می کند.

برای گنجاندن عناصر در زندگی و خانه خود ، باید جایی را که می خواهید انرژی خود را متمرکز کنید تعیین کنید. تقریباً مانند bagua ، شما یکی از سه زمینه از زندگی خود را که می خواهید بهبود ببخشید انتخاب می کنید. سپس با افزودن رنگها یا اشکال پیشنهادی در آن اتاق ، انرژی و انرژی خانه خود را تقویت می کنید.

به عنوان مثال ، bagua به شما نشان می دهد که اتاق خواب شما با سلامتی ، سلامتی کلی و مکانی که برای جوان سازی در آن قرار گرفته است ، هماهنگ است. به عنصر زمین پیوند می یابد. راه هایی را برای ترکیب تن های خاکی ، سفال های سفالی و سفال ، سنگ و یا کریستال در آن اتاق در نظر بگیرید. بعد از اینکه در آنجا پیشرفت هایی کسب کردید ، روی یک اتاق یا مناطق دیگر زندگی خود تمرکز کنید. به عناصر مربوطه در آن اتاق ها نگاه کنید و با افزودن آن عناصر ، از تغییرات مثبت در زندگی خود استقبال کنید. هدف این است که انرژی مثبتی را به آن اتاق ها ، آن قسمت های زندگی شما و در نهایت کل خانه خود وارد کنید.

زمین

ویژگی ها: مبتنی بر خود ، مراقبت از خود ، پایدار است
شکل: تخت ، مربع
رنگ ها: قهوه ای ، نارنجی ، زرد
فصل: انتقال بین فصول
مناطق: بهداشت ، دانش ، مشارکت

فلز

خصوصیات: زیبایی ، کارآمد ، دقیق ، زیبایی
شکل: دایره ای ، کروی
رنگ ها: سفید ، فلزی
فصل: پاییز
مناطق: افراد مفید ، کودکان

اب

ویژگی ها: به سمت پایین ، جریان ، تغییر مکان
شکل: موج دار ، موج دار
رنگ ها: سیاه
فصل: زمستان
منطقه: شغل

چوب

ویژگی ها: گسترده ، نشاط ، رو به بالا
شکل: ستونی ، مستطیلی
رنگ ها: سبز ، بلوز
فصل: بهار
مناطق: خانواده ، ثروت

آتش

خصوصیات: شور ، روشنگر ، درخشان
شکل: مثلث ، برجسته
رنگ ها: قرمز
فصل: تابستان
منطقه: شهرت

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

نحوه استفاده از فنگ شویی برای ثروت و خوشبختی

خواندن مطلب بعدی ←

چطور با ۵ روش شادی را به خود هدیه دهیم

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *