ضد عفونی کننده الکترواستاتیک چیست

ضد عفونی کننده الکترواستاتیک چیست

ضد عفونی کننده الکترواستاتیک چیست و چگونه کار می کند؟

ضد عفونی کننده الکترواستاتیک : هنگامی که صحبت از تمیز کردن سطوح و اشیاء می شود ، گرد و غبار سنتی خشک و مرطوب اولین روش هایی است که به ذهن می آید. در حالی که این تکنیک های تمیز کردن امتحان شده و درست است ، آنها چیزی بیش از کثافت پراکنده در اطراف انجام نمی دهند ، مگر اینکه پارچه های مورد استفاده به طور مرتب شسته شوند.

گرد و غبار خشک ذرات استراحت را باز می کند ، آنها را به هوا و روی سطوح دیگر توزیع می کند. گرد و غبار مرطوب می تواند باعث تمیز کردن مواد شیمیایی مضر و دستیابی به نقاط خاص یا اشیاء شود. برای مکان های حساس ، مانند اتاق های تمیز ، آزمایشگاه های تحقیق و توسعه ، تمیز کردن مراکز درمانی و مدارس ، روشی مؤثرتر برای از بین بردن کثیفی ، گرد و غبار و میکروب از سطحی که نیاز به بهداشت تخصصی دارند: اسپری الکترواستاتیک.

ضد عفونی الکترواستاتیک چیست؟

تمیز کردن سطح اسپری الکترواستاتیک فرآیند پاشش یک غبار دارای بار الکتریکی بر روی سطوح و اشیاء است. اسپری الکترواستاتیک از یک محلول تخصصی استفاده می کند که با هوا ترکیب شده و توسط یک الکترود درون واتر جت یا سم پاش ریخته شده . متعاقباً ، اسپری حاوی ذرات دارای بار مثبت است که قادر به تهاجمی سطوح و اشیاء هستند. از آنجا که ذرات موجود در اسپری بار مثبت دارند ، هر سطح مورد نظر را می چسبانند و می پوشانند.

در مورد اشیاء بی نظم و یا رسیدن به مکان های دشوار ، کارکنان تمیز کردن فقط باید اسپری کنند. طبیعت غبار به آن اجازه می دهد تا به طور مساوی سطح را بپوشاند ، و اشیاء را پوشانده – حتی اگر غبار فقط از یک طرف پاشیده شود. پس از اعمال اسپری ، ماده ضد عفونی کننده برای ضد عفونی سطوح پوشیده شده کار می کند. به همین دلیل ، اسپری الکترواستاتیک یک محلول عالی برای مناطق مسکونی میکروب و آلوده کننده است.

ضد عفونی کننده الکترواستاتیک چگونه کار می کند؟

اسپری الکترواستاتیک از نظر الکتریکی شارژ می شود و باعث می شود مواد ضد عفونی کننده مناسب ، پیشگیری کننده های کپک و ضد عفونی کننده ها را بپیچانند و به طور یکنواخت انواع مختلفی را برای تمیز کردن کامل تر بپوشانند. با خارج شدن ماده شیمیایی از سمپاش الکترواستاتیک ، بار مثبت الکتریکی به آن داده می شود. سپس قطرات با ماده ضدعفونی کننده ، تمام سطوح منفی را پوشش می دهند و ناحیه مرئی ، زیر و رو به پشت را می پوشانند. سطحی که قبلاً پوشانده شده است اسپری را دفع می کند و این روش را بسیار کارآمد می کند.

آیا ضد عفونی اسپری الکترواستاتیک برای تجارت من مناسب است؟

اگر ساختمان شما دارای اتاق ها یا مناطقی است که به سنگ آهک و میکروب حساس است ، از جمله امکانات R&D یا اتاق تمیز ، پس بله ، تمیز کردن اسپری الکترواستاتیک بهترین گزینه برای تمیز کردن تمام سطوح و تجهیزات موجود در آن اتاق است. اگرچه اسپری الکترواستاتیک ممکن است مانند یک روش تهاجمی برای برنامه های تمیز کردن منظم تجاری به نظر برسد ، اما برعکس واقعیت دارد.

از ویژگی های اصلی و مزایای ضد عفونی اسپری الکترواستاتیک شامل ۱ :

زمان لازم برای پوشاندن و ضد عفونی کردن کلیه سطوح و اماکن قابل دسترسی را ۵۰٪ در مقایسه با روشهای معمولی کاهش می دهد
کنترل عفونت و گسترش ویروس هایی مانند آنفلوانزا ، MRSA ، HIV و بسیاری دیگر را بهبود می بخشد
مواد شیمیایی را با روشی کارآمدتر و کنترل شده تر از بین می برد و خطرات استفاده بیش از حد را از بین می برد
مانع از هزینه های سنگین مالی در ارتباط با عفونت های مسری مراقبت های بهداشتی می شود
برای دسک تاپ ، کف و دیوارهایی که باید کاملاً بدون نقطه باشند ، تمیز کردن اسپری الکترواستاتیک بهترین گزینه است. تجهیزات مشابه و رسیدن به مکانها نیز سخت است. اگر قطعه ای از تجهیزات به شدت قاچاق می شود ، تمیز کردن اسپری الکترواستاتیک به صورت جامع ترین روش برای از بین بردن میکروب ها و خاک.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

واکسن کرونا چینی پس از تولید در اختیار تمام مردم جهان قرار می‌گیرد

خواندن مطلب بعدی ←

ادعای تولید اسپری تنفسی واکسن کرونا توسط دانشگاه آکسفورد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *