خدمات نظافت صنعتی چیست؟

خدمات نظافت صنعتی چیست؟

خدمات نظافت صنعتی چیست؟

خدمات نظافت صنعتی خدمات تمیزکاری تخصصی برای مناطقی در تاسیسات صنعتی مانند کارخانه ها و تأسیسات تولیدی ، ساختمانهای خود ذخیره سازی ، انبارها و نیروگاه ها می باشد.

از آنجا که بسیاری از محیط های صنعتی شلوغ هستند ، مکان های پر تردد ، خواه آنها بصورت شبانه روزی محصولات تولید کنند یا کالاها را تا زمان حمل و نقل و یا حذف آنها را به سادگی ذخیره می کنند ، نظافت صنعتی واقعاً مستلزم انجام تمیز کردن کامل و مداوم با استفاده از ابزارها و تکنیک های مخصوص نظافت است – کاری که معمولاً توسط یک تیم خدمات تمیز کردن تجاری حرفه ای.

خاک و زباله ها می توانند به سرعت در این محیط ها جمع شوند و حذف آنها برای جلوگیری از آسیب رساندن به کارگران و ماشین آلات گران قیمت مهم است. شرکت های نظافت صنعتی باید با مهارت و انعطاف پذیری با برنامه و تیم خود و آماده برای مقابله با نیازهای نظارتی تخصصی برای دستیابی به یک محل کار بکر و کارمندان و مشتریان باشند.

چرا به نظافت صنعتی  نیاز داریم ؟

مراقبت و توجه به تمیز کردن بدون قطع تولید
زمان و انعطاف پذیری برای تمیز کردن سریع حول برنامه های تولید
تجهیزات تخصصی برای تمیز کردن و ضد عفونی صحیح سطوح
درباره این نیاز خدمات منحصر به فرد و مسئولیت های شرکت های نظافت صنعتی بیشتر بدانید .

خدمات نظافت صنعتی: شامل چه کارهای میشود

خدمات نظافت روزمره صنایع می تواند طیف گسترده ای از وظایف را شامل شود که مخصوص محیط زیست و ترجیحات شرکت صنعتی باشد. شرکتهای معتبر در زمینه تمیز کردن صنعتی پرسنلی را آموزش دیده ، با تجربه و مجهز برای تمیز کردن فضاهای تولیدی و انبارداری و انجام امور نظارتی خود با خیال راحت و کاملاً انجام می دهند.

برخی از خدمات معمول نظافت صنعتی چیست؟

تمیز کردن کف ، کفشوی یا اسکراب کف ، پالایش و آب بندی کف
تمیز کردن تجهیزات سنگین
تمیز کردن فرش و اثاثه صنعتی
تمیز کردن پنجره و شیشه
شستشوی اسکله و تمیز کردن بارانداز
تمیز کردن سیستم اگزوز
تعمیرات و تعمیرات دستی
حذف سطل زباله و بازیافت پلاستیک و مقوا
تمیز کردن سرویس بهداشتی ، سرویس بهداشتی و تجهیزات
حذف آوار ساختمانی

چه شرکت هایی نیاز به خدمات نظافت صنعتی دارند؟

کارخانه ها
انبارهای صنعتی
کارخانه های تولیدی
تولید کنندگان داروسازی
مراکز توزیع
انبار ها و سوله ها

نظافت خانگی در مقابل نظافت صنعتی

در حالی که بسیاری از خدمات فوق در مورد خدمات نظافت خانگی نیز اعمال می شود ، تفاوت مهمی بین خدمات نظافت خانگی و خدمات نظافت صنعتی وجود دارد: پیچیدگی کارها و سطح مهارت مورد نیاز برای انجام آنها.

خدمات ژنتیکی برای حفظ فضاهای سالم و مرتب ، به منظور تمیز کردن و ضد عفونی کردن عمومی خدمت می کنند. این به طور معمول شامل حذف سطل زباله ، مراقبت از فرش و کف ، نگهداری حمام و تمیز کردن آشپزخانه و منطقه است.

خدمات نظافت صنعتی شامل کارهای سنگین تمیزکاری در محیط های پیچیده تر و پویا با افراد و بخش های در حال حرکت است. این به معنای فضاهای تمیز عمیق حرفه ای است که نیاز به تجهیزات خاص و روش های تمیز کردن دارند.

این همه در تخصص متخصصان نظافت ، آماده تر برای برآورده کردن سخت افزارهای تمیز کننده ، بهداشتی و ایمنی عملیات تجاری صنعتی است.

ماموریت نظافت صنعتی: ایمنی و بهره وری

نظافت صنعتی شغلی چالش برانگیز است که در مراکز پرخطری که وظیفه برآورده شدن در صنعت و مقررات ایمنی خود را دارد ، انجام می شود. این بدان معنی است که شرکتهای نظافت تجاری که ارائه دهنده خدمات نظافت صنعتی هستند ، در نهایت به تولید کنندگان ، مراکز توزیع و سایر امکانات کمک می کنند تا از نظر خود سازگار باشند. آنها این کار را با برآورده کردن نیازهای شرکت منحصر به فرد ، از جمله:

به دنبال برخی از روشهای تمیز کردن ایمن
استفاده از تجهیزات و مواد ویژه
آموزش نحوه حرکت در فضاهای فعال و پر ترافیک
جلوگیری از آلودگی متقابل
اخذ مجوزهای امنیتی و محرمانه

شرکت های نظافتی چه وظایفی دارند 

شرکت های نظافت نیز برای جلوگیری از مداخله در عملیات و تشویق ریسک به حداقل رساندن ، برنامه های سفارشی برای نگهداری تسهیلات را به روشی سازمان یافته طراحی می کنند. مدیران کارخانه و سایر متخصصان نظارتی در تأسیسات صنعتی مسئولیت اجرای عملیاتی کارآمد و مؤثر برای کاهش خطرات و سکسکه های تولید را بر عهده دارند ، که شامل حفظ محیط کار تمیز و ایمن و سالم برای کارگران است. و این دو ماموریت به طور ذاتی گره خورده اند. در حقیقت ، ۷۱٪ از کارکنان تولیدی خود معتقدند که کارآیی عملیاتی به شدت بر بهره وری آنها تأثیر دارد و ۹۴٪ از کارمندان معتقدند که یک محیط کار پاک و بدون ریسک بر خوشبختی آنها تأثیر می گذارد . ۱

این نکته حائز اهمیت است که تیم های نظافت صنعتی از جدیدترین روشها برای ایمن نگه داشتن کارکنان ، سالم و تمرکز در محل کار استفاده می کنند و شایان ذکر است که با تمیز کردن کامل مکان های سخت و دستی و نگه داشتن کف یک تسهیلات به خوبی ، تعداد موارد صدماتی که در یک مرکز ایجاد می شود به شدت کاهش می یابد .

این کار یک شرکت تمیز کردن صنعتی است که استانداردهای بهداشت را به همان اندازه جدی که خود شرکت صنعتی نیز انجام می دهد رفتار کند. تأثیر مالی یک شیوع مسری یا کارگر مجروح از ماشین آلات ضعیف نگهداری نشده یا نا امن یا محیط پیرامون درهم ریخته یا غیر بهداشتی کارگر قابل توجه است. خطاهای ناشی از یک شرکت تمیز کردن یا عدم موفقیت در یک شرکت صنعتی برای به کارگیری خدمه نظافت حرفه ای – می تواند منجر به افت در بهره‌وری کارکنان ، کیفیت محصول یا شهرت شود.

فناوری نظافت صنعتی برای پاک کننده های دشوار

به دلیل پیچیدگی امکانات صنعتی مدرن ، نه تنها خدمه تمیز کردن برنامه های سفارشی را برای مشاغل مورد نظر خود طراحی می کنند ، بلکه به کمک برخی از فناوری های ویژه خدمات ارائه می دهند. بیشتر تأسیسات صنعتی بسیار گسترده است و دارای ماشین آلات و تجهیزات بزرگی است که تمیز کردن آنها با روش ها و مواد سنتی دشوار یا تقریبا غیرممکن است . کارکنان نظافت تجاری از محصولات مناسب – مانند مواد تمیز کننده و ابزار تمیز کردن سبز – و فن آوری های مناسب تمیز کردن مورد نیاز برای نگهداری تجهیزات تأسیسات در شرایط کار آگاهی دارند.

شرکت های تمیزکار باتجربه تر قادر به تمیز کردن سطوح قابل دسترسی با فناوری مانند تمیز کردن بخار و ضد عفونی کننده الکترواستاتیک هستند . روش هایی مانند اینها در مقایسه با تاکتیک های معمولی ، مدت زمان لازم برای پوشش ، تمیز کردن و ضد عفونی کردن سطوح را کاهش می دهد.

از فن آوری ضد عفونی کننده الکترواستاتیک برای استفاده آسان از مواد ضد عفونی کننده ، پیشگیری از قالب و ضد عفونی کننده در سطوح سه بعدی برای تمیز کردن ۳۶۰ درجه استفاده می شود. غالباً در امکاناتی مورد استفاده قرار می گیرد که احتمال ابتلا به قالب یا باکتری وجود داشته باشد ، اما تمیز کننده های صنعتی نیز این روش نوآورانه را در امکانات تولید سنگین و محل های کار صنعتی استفاده می کنند که بیشتر از یک گلیم قدیمی و یک سطل صابون نیاز دارند.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

سلن پلاس آپوویتال چیست و چه کاربردی دارد

خواندن مطلب بعدی ←

واکسن کرونا چینی پس از تولید در اختیار تمام مردم جهان قرار می‌گیرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *