درد قاعدگی دلایل ایجاد درمان‌های آن

درد قاعدگی، دلایل ایجاد، درمان‌های طبیعی و پزشکی آن

درد قاعدگی دردی است که بیشتر خانم ها و زنان با ان مواجه هستند این درد میتواند بسیار خفیف باشد یا درد غیر قابل تحمل شود . درد قاعدگی بعد از تخمک‌گذاری و زمانی‌که تخمکها از تخمدان‌ا رها می‌شود و در لوله‌ی فالوپ حرکت می‌کند، شروع می‌شود این درد ها معمولا بین ۲ تا ۳ روز طول میکشد اما ممکن است درد ناشی از قاعدگی بیش از ۳ روز به طول بینجامد راهکار چیست در ادامه با نظافت نیوز باشید و راهکارها را با شما به اشتراک میگذاریم .

درد قاعدگی، دلایل ایجاد، درمان‌های طبیعی و پزشکی آن

و شرایطی که موجب بدتر شدن درد قاعدگی می‌شود؟

گرفتگی یا درد قاعدگی. اگر تا به حال از درد و دردهای دوره خود برای یک دوست شکایت نکرده اید ، فردی نادر هستید. این یک موضوع همیشگی صحبت با یک دوست است. و با این وجود ، با این همه صحبت کردن ، شما هنوز هم نمی دانید که چه چیزی عادی تلقی می شود و چه چیزی نیست.

ممکن است این تصور را داشته باشید که دوره های بسیار دردناک عادی است. ناراحتی در دوران قاعدگی به ویژه در افراد جوان شایع نیست. حدود نیمی از قاعدگی ها در طی دوره های خود ،  گرفتگی یا درد را تجربه می کنند. ۱

با این گفته ، گرفتگی قاعدگی بسیار بد نیست . گرفتگی های شدید می تواند یک مشکل را نشان دهد – مشکلی که ممکن است روی باروری شما تأثیر بگذارد.

در اینجا شش روش وجود دارد که بدانید آیا گرفتگی شما مرتب نیست. مثل همیشه ، اگر در مورد سلامتی خود سوالی دارید یا نگرانی دارید ، با پزشک خود مشورت کنید.

 

درد قاعدگی، دلایل ایجاد، درمان‌های طبیعی و پزشکی آن

گرفتگی های دوره ای شما را از ادامه زندگی عادی خود باز می دارد

اگر درد پریود شما آنقدر بد است که باید بطور منظم کاری در حال انجام دادن هستید را قطع کنید ، باید با پزشک خود صحبت کنید.

بسته به مطالعه ، بین ۵ تا ۲۰ درصد از خانمها دوره دردناکی را تجربه می کنند که در زندگی روزمره آنها تداخل دارد. این نادر نیست. اما طبیعی نیست.

برخی از کشورها هر ماه دو روز مرخصی را برای قاعدگی ارائه می دهند. این حرف را اشتباه نکنید که بگویید قاعدگی باید آنقدر دردناک باشد که نتوانید به کار خود بیایید. مسئله پیچیده تر از آن است. حتی مشخص نیست که این قوانین خوب هستند یا بد.

در سال ۲۰۱۳ ، میخائیل دگتیاریوف ، قانونگذار روس پیشنهاد داد که روسیه باید روزهای مرخصی برای قاعدگی ارائه دهد. این استدلال او بود: “در آن دوره (از قاعدگی) ، اکثر زنان ناراحتی روانی و فیزیولوژیکی را تجربه می کنند. درد برای بعضی افراد آنقدر شدید است که لازم است با یک آمبولانس تماس بگیریم.” دقیقاً یک تصویر واقعی (یا درک) از قاعدگی نیست.

اگر درد شما به اندازه کافی بد است برای تماس با آمبولانس ، لطفاً با یکی تماس بگیرید. این گرفتگی های دوره ای نیستند. چیزی بسیار جدی تر ادامه دارد.

داروهای بدون نسخه ضد درد بو مسکن

برای آن ۲۰٪ که درد قاعدگی. ماهانه را تجربه می کنند ، اکثر آنها می توانند با داروهای بدون نسخه مانند ایبوپروفن یا استامینوفن تسکین دهند.

نکته مهم بسیار مهم: برخی از افراد بیشتر از مقدار توصیه شده داروهای ضد درد در نسخه غیر مصرفی فکر می کنند از آنجا که بدون نسخه  هستند ، بنابراین بی ضرر هستند  این کار را نکنید. این می تواند بسیار خطرناک  باشد.

اگر دوزهای توصیه شده کافی نیست ، به پزشک خود بروید.

شما علاوه بر دوره ، درد لگن را در اوقات تجربه می کنید

ناراحتی لگن درست قبل از پریود و طی چند روز اول دوره شما می تواند طبیعی باشد. همچنین ممکن است حساسیت زیادی در مورد تخمک گذاری را تجربه کنید .  اما اگر شما در زمان های دیگر درد لگنی دارید ، ممکن است علامتی از مشکل باشد.

گرفتگی قاعدگی شما بیش از دو تا سه روز طول می کشد

طبیعی است که خونریزی در دوران قاعدگی بین دو تا هفت روز ادامه داشته باشد. با این حال طبیعی نیست که در تمام این مدت دچار درد قاعدگی شوید.

دو یا سه روز ناراحتی قاعدگی طبیعی است.

گرفتگی گرفتگی ممکن است روز یا روز قبل از شروع خونریزی شروع شود ، اما تا پایان دوره شما نباید ادامه یابد.

درد قاعدگی، دلایل ایجاد، درمان‌های طبیعی و پزشکی آن

شما نگران هستید که گرفتگی دوره شما عادی نباشد

اگر نگران هستید که گرفتگی پریود شما عادی نباشد ، پس باید نگرانی آن را جدی نگیرید.  اما آن را می تواند نشان چیزی جدی باشد. بسیاری از افراد می ترسند با پزشک خود در مورد علائمی که به راحتی قابل اندازه گیری نیست ، صحبت کنند.

اگر تب دارید ، پزشک شما می تواند با در نظر گرفتن درجه حرارت خود این موضوع را تأیید کند. اگر درد را تجربه می کنید ، پزشک مجبور است حرف شما را برای این کار بگذارد. این امر باعث می شود بسیاری از افراد از کمک درخواست نکنند.

همچنین (متأسفانه) شکایت در مورد درد (به ویژه از طرف زن) گاهی توسط کسانی که در حرفه پزشکی هستند رد می شود.

اگر در گذشته درد خود را به پزشک رسانده باشید ، و آنها آن را جدی ندیدند ، ممکن است دوباره بخواهید که دوباره آن را مطرح کنید. اما شما باید دوباره آن را پرورش دهید. مخصوصاً اگر نگران آن باشید.

برخی از دلایل احتمالی برای گرفتگی دردناک (مانند آندومتر) بیماری هایی هستند که سالها طول می کشد تا به درستی تشخیص داده شوند.

شما علائم نگران کننده دیگری دارید

شاید شما واقعاً مطمئن نیستید که گرفتگی شما طبیعی است یا خیر ، اما علائم نگران کننده دیگری را نیز تجربه می کنید.

علائم نگران کننده دیگر ممکن است شامل موارد زیر باشد: ۸

 • خونریزی شدید
 • لکه بینی بین چرخه ها
 • چرخه های نامنظم
 • درد لگن در بعضی مواقع در کنار پریود شما
 • مشکل در بارداری
 • گرفتگی همراه با حالت تهوع یا اسهال است

خط پایین: اگر نگران هستید ، با پزشک خود صحبت کنید.

اشتباه چه می تواند باشد؟

بیایید بگوییم گرفتگی و درد قاعدگی شما از متوسط ​​بدتر است. اشتباه چه می تواند باشد؟ چند امکان وجود دارد.

گرفتگی قاعدگی بسیار بد ممکن است ناشی از: ۵

 • آندومتریوز
 • بیماری التهابی لگن (PID)
 • چسبندگی
 • کیست های تخمدان
 • تنگی دهانه رحم
 • دستگاههای IUD

برای ارزیابی آنچه ممکن است اشتباه باشد ، ممکن است این موارد را داشته باشید:

 • معاینه لگن با آزمایش عفونت مقاربتی (STD / STI)
 • سونوگرافی لگن
 • لاپاروسکوپی اکتشافی (در موارد شدید)

این مهم است که بدانید اندومتریوز فقط با لاپاروسکوپی اکتشافی قابل تشخیص است. با سونوگرافی یا معاینه لگن نمی توان حکم کرد.  بنابراین ممکن است پزشک توصیه ای به انجام آن نکند مگر اینکه علائم شما به ویژه بد باشد.

بعضی اوقات اتفاق می افتد که پزشک خود را می بینید و به او گفته می شود همه چیز خوب است. اگر گرفتگی درد قاعدگی در زندگی شما و زندگی روزمره تداخل ندارد ، این ممکن است اطمینان بخش جای نگرانی نیست .

با این حال ، اگر گرفتگی شما کار و زندگی را دشوار کرده است ،بهتر است با پزشک صحبت کنید .

توجه :  اگر گرفتگی شدید همراه با تب ، استفراغ ، سرگیجه یا خونریزی یا ترشحات غیر معمول واژینال باشد ، سریعاً با پزشک تماس بگیرید. همچنین اگر درد به خصوص شدید است سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید .

درد شدید شکم یا لگن ممکن است چیزی جدی تر از دوره شما داشته باشد ، مانند  حاملگی خارج رحمی ، سندرم شوک سمی ،  PID حاد یا آپاندیس

 

 

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

چگونه شادی را در زندگی خود بیابیم

خواندن مطلب بعدی ←

فروفورت دئودنال چیست و موارد مصرف آن

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *