نحوه پاکسازی لکه های لباسشویی

نحوه پاک کردن لکه های لباسشویی

نحوه حذف لکه و پاکسازی لکه از لباس و پارچه

پاکسازی لکه : بیا با آن روبرو شویم. انداختن لباس در ماشین لباسشویی با مقداری مواد شوینده بسیار ساده است. این لکه ها هستند که واقعاً می توانند مشکلات ایجاد کنند.

اما اگر به این ده نکته اصلی تسلط داشته باشید ، می توانید تقریباً همه لکه ها را از بین ییرید .

زمان سنجی برای پاکسازی لکه

در اولین فرصت باید سعی کنید لکه ها را کم کنید . از بین بردن لکه های تازه نسبت لکه های قدیمی بسیار راحت تر است.

با این حال ، اگر لکه ها “قدیمی تر” هستند ، باید هنوز همان مراحل را برای پاکسازی لکه دنبال کنید. این فقط ممکن است طولانی تر یا تکرار شود.

مهمترین کار های اولیه برای پاکسازی لکه

برای لکه های مایع تازه ، هر مایع اضافی را با یک پارچه تمیز و سفید ، حوله کاغذی تمیز کنید (عالی برای لکه های گریس!). به یاد داشته باشید که حرکت خود را به یک ناحیه تمیز از پارچه لکه دار ادامه دهید تا هرچه بیشتر لکه جذب شود. از مالیدن محل رنگ آمیزی شده با یک حوله یا پارچه ای به رنگ تیره خودداری کنید. ممکن است مسائل را بدتر کنید.

برای لکه های ، مواد جامد اضافی را با بلند کردن چاقو ادامه دهید ، اسپاتول فلزی یا لبه کارت اعتباری از بین ببرید.
با وجود بعضی از مواد جامد ، مانند گل ، پس از خشک شدن لکه راحت تر پاک می شود. قبل از شستن لباس ، مازاد آن را پاک کنید.

یک کیت از بین بردن لکه های اضطراری ایجاد کنید تا در میز یا اتومبیل خود با برخی حوله های سفید ، یک بطری کمی آب و یک قلم و یا دستمال مرطوب لکه ها نگهداری کنید تا در اسرع وقت لکه ها را درمان کنید.

به دنبال آب سرد بروید

هنگام مقابله با لکه ، همیشه با آب سرد به خصوص روی لکه های با منشا ناشناخته شروع کنید. آب گرم می تواند لکه های پروتئینی مانند شیر ، تخم مرغ یا خون را تنظیم کرده و پروتئین را درون الیاف پخته کند.

آب گرم روی لکه های روغنی مانند مایونز یا کره بهتر عمل می کند. آب داغ از بین بردن لکه ها از الیاف ساخته شده از جنس پلی استر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

قبل از اقدام ، همیشه برچسب های محصول و برچسب های مراقبت از لباس را بخوانید. از دمای آب توصیه شده در محصولات پاک کننده لکه و مواد شوینده استفاده کنید.

آب گرم باید بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ درجه فارنهایت ، آب گرم بین ۸۵ تا ۱۰۵ درجه فارنهایت و آب سرد بین ۶۵ تا ۷۵ درجه فارنهایت باشد. آب زیر ۶۰ درجه برای خیلی از مواد شوینده خیلی سرد است تا در رفع لکه های روغنی مفید باشد.

استفاده نکردن از صابون برای پاکسازی لکه

اولین غریزه شما ممکن است گرفتن نوعی صابون یا یک جوهر صابون دست مایع برای از بین بردن لکه باشد. اما ، هرگز لکه تازه را با صابون پاک نکنید. صابون در واقع می تواند بسیاری از لکه ها مانند انواع توت ها ، میوه ها یا لکه های سبزیجات را ایجاد کند . در عوض ، از مواد شوینده مایع ظرفشویی یا کمی مواد شوینده لباسشویی استفاده کنید.

یا با آب ساده بشویید. لکه را از قسمت پشت پارچه شستشو دهید تا لکه از فیبر خارج شود. و ، نیازی به جستجوی سودا کلوپ نیست. آب ساده نیز به همین خوبی کار می کند و ارزان تر است!

قبل از شستن بررسی کنید

اگر لباس های شسته شده را برای کل خانواده انجام دهید ، می دانید که در کمین می توانید غافلگیر شوید. به خانواده خود بیاموزید که در مورد لکه ها به شما بگویند یا آنها را با یک روپوش علامت گذاری کنید. همیشه قبل از شستشو ، پوشاک را بررسی کنید ، بسیاری از لکه ها نیاز به پیش شستشو دارند.

اغلب اوقات ، فقط کمی مواد شوینده مایع لباسشویی سنگین مانند Tide یا Persil با یک برس نرم در لکه کار می کردند و مجاز به نشستن ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از انداختن شدن در ماشین لباسشویی ، این ترفند را انجام می دهند. این شوینده ها به اندازه کافی آنزیم دارند تا بیشتر لکه ها را از هم جدا کرده و آنها را دور بیندازند.

قبل از خشک کردن دوباره بررسی کنید

بازرسی لباس های مرطوب قبل از ریختن آن در خشک کن کمک می کند. اگر لکه هنوز مشهود است ، پوشاک را در خشک کن قرار ندهید. گرمای خشک کن باعث ماندگاری لکه می شود.

همین اصل در مورد اتو نیز صدق می کند. هیچ گرمایی نباید به مناطق رنگ شده اضافه شود.

قبل از پاکسازی لکه ابتدا تست کنید 

قبل از شروع کار روی پاکسازی لکه پارچه ای ، مواد پاک کننده لکه را روی یک درز یا ناحیه پنهان پوشاک تست کنید تا مطمئن شوید در رنگ و یا تکمیل پارچه تاثیری ندارد (به خصوص اگر قبلاً از آنها استفاده نکردید). این امر به خصوص در مورد پارچه های ابریشمی و پارچه هایی که ممکن است رنگی نداشته باشند بسیار مهم است .

بعد از اینکه محصول را آزمایش کردید ، به آن زمان کار دهید. درمان سریع و مستقیم داخل واشر احتمالاً کافی نیست. لکه را درمان کرده و حداقل ده دقیقه قبل از شستن صبر کنید.

برای پاکسازی لکه با دست

از مالش شدید خودداری کنید مگر اینکه پارچه مانند جین سخت و بادوام باشد. محصولات امروزی برای از بین بردن لکه ها بسیار مناسب هستند ، بنابراین نیازی به تمیز کردن بیشتر اوقات ندارید. مالش بیش از حد در واقع می تواند لکه را گسترش داده و به پارچه آسیب برساند.

پاکسازی لکه لباس ها و جدا کردن آن

برای به دست آوردن بهترین نتیجه ، موارد آغشته به رنگ را به طور جداگانه بشویید. این بدان معنی است که لباس های کار کثیف یا لباس های بازی گلی کودکان نباید با بهترین چیزهای شما شسته شوند. بعلاوه دانستن نحوه مرتب سازی لباس برای لباس های شسته شده از لکه های انتقال رنگ جلوگیری می کند!

در صورت استفاده از مواد شوینده خیلی کم ، درجه حرارت آب خیلی کم است ، مدت زمان شستشو خیلی طولانی است و یا شستشوی آن بیش از حد است ،

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

شربت ایمیونس چیست و چه خاصیتی دارد

خواندن مطلب بعدی ←

۹ عادت موفقیت میلیونر ها که زندگی را بهبود می دهد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *