نکاتی قبل از خرید دستگاه بخور و رطوبت ساز اتاق

نکاتی قبل از خرید دستگاه بخور و رطوبت ساز اتاق

چگونه بهترین دستگاه بخور و رطوبت ساز را انتخاب کنیم

چند نکته خرید باعث می شود خرید دستگاه بخور و رطوبت ساز شما آسان تر شود. اگر مطمئن نیستید که واقعاً به رطوبت ساز احتیاج دارید ، ممکن است بخواهید با رطوبت سنج میزان رطوبت خانه خود را اندازه گیری کنید . آنها ارزان هستند و می توانند به شما کمک کنند تا هوای تنفس شده را رصد کنید تا بتوانید برای حفظ آن در سطح بهینه اقدامی انجام دهید.

سطح رطوبت توصیه شده را در کنترل رطوبت بررسی کنید. مرتب سازی از طریق جزئیات رطوبت ساز می تواند دلهره آور باشد و مصرف کنندگان سوالات زیادی دارند. این نکات به شما کمک می کند هنگام خرید یک دستگاه دستگاه بخور و رطوبت ساز ، آنچه را که باید به دنبال آن باشید ، کمک کند.

دستگاه بخور و رطوبت ساز سرد در مقابل گرم

ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه نوع دستگاه بخور و رطوبت ساز را دنبال می کنید – غبار گرم یا خنک ، یا اینکه آیا یک دستگاه دوتایی راحت تر است. اگر مطمئن نیستید ، تفاوت بین رطوبت ساز گرم و سرد را یاد بگیرید تا به شما در تعیین بهترین موارد برای شما کمک کند. یک دستگاه بخور و رطوبت ساز مه غبار ، آب را که درجه حرارت اتاق در غبار است ، پراکنده می کند ، در حالی که یک دستگاه بخور و رطوبت ساز مه غلیظ قبل از پاشیدن آن ، آب را می جوشاند ، بنابراین هر باکتری یا قالب موجود در آب را از بین می برد قبل از اینکه بتوانید آن را از طریق هوا تنفس کنید.

برخی احساس می کنند هنگام حضور بچه های کوچک ، غبار خنک ایمن تر است. همچنین مدل هایی وجود دارند که هوا را مرطوب و تصفیه می کنند (یا شستشو می دهند). اینها معمولاً گرانتر هستند ، اما ممکن است مورد توجه واقع شوند.

هنگام حفظ رطوبت مناسب در خانه ، باید رطوبت خانه را کنترل کنید ، زیرا رطوبت بسیار کمی یا بیش از حد می تواند مشکل ساز باشد.

نوع فرآیندهای دستگاه بخور و رطوبت ساز

در اصل دو نوع فرآیند وجود دارد که ممکن است یک دستگاه بخور و رطوبت ساز برای تولید رطوبت یا بخار استفاده شود – تبخیر شونده که متداول است و به طور کلی ارزانترین  است که یک غبار آب مناسب تر تولید می کند.

در هر دو نوع می توان از مدلهای گرم یا خنک استفاده کرد ، اما اولتراسونیک ایمن تر به حساب می آید زیرا با جوشاندن آب غبار ایجاد نمی کند. بنابراین رطوبت ساز حاوی آب گرم نیست که می تواند در صورت خراب شدن دستگاه خطر را ایجاد کند.

دستگاه بخور و رطوبت ساز شخصی ، قابل حمل 

رطوبت ساز شخصی کاملاً فشرده و بیشتر از ۱ لیتر است که می تواند در سفرها استفاده شود تا رطوبت مورد نیاز خود را تأمین کند. اگرچه برای استفاده شخصی کارآمد است ، اما محدوده پوشش محدود است. همچنین قابل حمل بودن در نظر گرفته می شود ، یک دستگاه بخور و رطوبت ساز اتاق می تواند در ظرفیت از اتاق جمع و جور تا اندازه بزرگ متفاوت باشد و بیشتر مورد استفاده در اتاق خواب ها یا محل های زندگی است.

یک مدل کنسول یک دستگاه بزرگ و آزاد است که بر روی چرخ ها قرار دارد. به دلیل ظرفیت و کارایی بیشتر ، مدل های کنسول دستگاههای کل خانه در نظر گرفته می شوند. نوع دیگری از رطوبت سازهای خانه یک دستگاه بای پس از عبور است که باید روی سیستم مجرای منزل نصب شود.

تعیین ظرفیت دستگاه بخور و رطوبت ساز

اندازه گیری رطوبت ساز به اندازه اتاق از مهمترین موارد است. رطوبت سازها برای یک منطقه تحت پوشش در تصاویر مربع امتیاز می گیرند. برای تعیین اندازه صحیح اتاق مورد نظر ، اندازه گیری کنید. مدل های ۷۰۰ فوت مربعی برای اتاق خواب یا اتاق کوچک مناسب هستند.

اگر رطوبت گیر برای اتاق بیش از حد بزرگ باشد ، تراکم در قسمت داخلی پنجره ها ظاهر می شود و باکتری ها و کپک ها در این محیط رشد می کنند. ظرفیت این بسته بندی معمولاً مشخص می شود ، اما نباید با رطوبت تولید شود که بیشتر از ظرفیت مخزن آب باشد. اندازه مخزن آب اغلب تصمیم راحتی است.

کنترل میزان رطوبت دستگاه بخور و رطوبت ساز

در حالی که برخی از رطوبت سازها در کنترل رطوبت با دو یا سه سرعت متغیر فن اساسی هستند ، برخی دیگر ممکن است دارای یک دماسنج داخلی برای نشان دادن سطح رطوبت موجود در اتاق و یک دستگاه بخور و رطوبت ساز باشند که می توانید برای حفظ یا خاموش کردن چرخه این دستگاه را تنظیم کنید. سطح مناسب مگر اینکه بخواهید رطوبت اتاق را رصد کنید و تنظیمات را برای حفظ آن تنظیم کنید ، این ویژگی های اندازه گیری بسیار مفید بوده و ارزش هزینه بیشتری دارند.

راحتی دوباره پر کردن دستگاه بخور و رطوبت ساز

دستگاههای اتاق قابل حمل در اندازه های مختلف مخزن آب ، از یک لیتر تا پنج گالن یا بزرگتر فروخته می شوند. این یک عامل راحتی است. چند بار می خواهید آن را دوباره پر کنید؟ یک گالن ۲ گالن معمولاً به مدت ۱۲ ساعت یا بیشتر در زمان کم کار می کند ، اما یک لیتر نیاز به پر کردن مجدد هر هشت ساعت یا بیشتر دارد.

در صورت بهره برداری زیاد از دستگاه و در صورت خشک بودن هوا ، زمان اجرا نیز به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می یابد و همچنین بر افزایش سریع رطوبت به اتاق تأثیر می گذارد. بسته بندی یا توضیحات محصول معمولاً مشخص می کند که دستگاه در مرحله پر کردن چه مدت اجرا خواهد شد.

سهولت در استفاده و نگهداری از دستگاه بخور و رطوبت ساز

بعضی از مخازن آب برای برداشتن و پر کردن مجدد کمی سخت تر است ، برخی از آنها به راحتی بلند می شوند. آیا وزن یک مخزن کامل می تواند برای شما مشکل ایجاد کند؟ برای بازرسی از این دستگاه وقت بگذارید تا ببینید چه راحتی مخزن آب از پایه خارج می شود. همچنین توجه داشته باشید که آیا این مدل به تغییرات فیلتر نیاز دارد ، در دسترس بودن آن را بررسی کنید و همچنین تغییر آنها چقدر آسان است. در نظر بگیرید خرید دو فیلتر به همراه رطوبت ساز جدید خود را انجام دهید زیرا نگهداری برای کاهش خطر باکتری ها و هوای ناسالم بسیار مهم است .

سطح صدا و تنظیمات عملکرد دستگاه بخور و رطوبت ساز

برخی از نویزهای عملیاتی را از رطوبت ساز انتظار داشته باشید ، اما اگر این دستگاه برای اتاق خواب است ، ممکن است بخواهید با تنظیم کم ، شب یا سکوت به دنبال یکی باشید. مدل های خاموش ممکن است خیلی ساکت نباشند اما دقیقاً یک نتیجه نیست. این می تواند به “غرق شدن” سایر صداهای خانگی کمک کند.

حداقل باید دو تنظیم روی دستگاه داشته باشید ، گزینه های بالا و پایین. رطوبت سازهای اولتراسونیک از آنجایی که هیچ جوشاندن آب (سوزاندن) وجود ندارد و رطوبت در غبار بسیار ریز رها می شود ، آرامترین کار را در نظر گرفته می شود.

مزایای تغییر فیلترهای دستگاه بخور و رطوبت ساز

بیشتر دستگاه های دستگاه بخور و رطوبت ساز اتاق دارای فیلتر هستند. مدلهای تبخیری دارای فیلترهای حصیری هستند که گرد و غبار و ذرات را به دام می اندازند. بعضی از دستگاه ها دارای فیلتراسیون دو مرحله ای هستند که برای از بین بردن آلرژن ها مهم است. رسوبات معدنی موجود در آب غبار سفیدی را تشکیل می دهد که روی مبلمان موجود در اتاق تجمع می یابد ، اما بعضی از فیلترها این رسوبات را به دام می اندازند و از وجود گرد و غبار موجود در رطوبت خارج شده به اتاق می کاهند. کسانی که آب سخت دارند ممکن است از استفاده از آب مقطر در رطوبت سازهای خود بهره مند شوند و باعث کاهش ایجاد مقیاس و ذخایر معدنی شوند.

خاموش بودن ایمنی و سایر ویژگی ها

دستگاه بخور و رطوبت ساز : کنترل های دیجیتال راحتی بیشتری را ارائه می دهند. بسیاری از مدل ها دارای ویژگی های ایمنی هستند که در صورت خالی بودن مخزن آب ، دستگاه به طور خودکار خاموش می شود – یک ویژگی ضروری. اگر نمی توانید از بسته بندی بگویید ، مطمئناً ارزش این را دارد که از خرده فروش بپرسید. در غیر این صورت ، باید خسته شوید تا هنگام خشک شدن ، آن را خاموش کنید. یکی دیگر از ویژگی های عالی humidistat داخلی است که عملکرد را برای حفظ سطح رطوبت تنظیم شده در خانه شما تنظیم می کند.

تعمیر و نگهداری و ضمانت منظم

اطلاعات مربوط به محصول را بررسی کنید زیرا برخی از مدل ها دارای مخزن آب مایع در ماشین ظرفشویی هستند که باعث می شود تمیز کردن آن آسان تر شود. پایه دستگاه همچنین به طور منظم به نظافت دستی نیاز دارد. گارانتی ها به طور کلی یک سال هستند ، اما برخی مدل ها با مدت طولانی تر وجود دارند. این دستگاهها مقرون به صرفه بوده و جایگزینی معمولاً اقتصادی تر از تلاش برای سرویس دهی پس از اتمام ضمانت است.

اطلاعات بیشتر درباره خرید لوازم خانگی با کیفیت هوا

حتی اگر رطوبت ساز شما دارای یک دماسنج داخلی است ، نظارت بر سطح رطوبت منزل شما در تمام سال با یک ردیاب سنج جداگانه ، مهم است. برای یک خانه غیر معمولی نیست که در ماههای زمستان هنگام اجرای سیستم گرمایشی ، نیاز به رطوبت ساز داشته باشد ، اما در طول بهار و پاییز ، یک دستگاه رطوبت گیر برای خارج کردن رطوبت اضافی از مناطق خاصی از خانه مورد نیاز است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *