هرآنچه زنان باردار و شیرده باید در مورد کرونا بدانند

هرآنچه زنان باردار و شیرده باید در مورد کرونا بدانند

بهتر است  زنان باردار بیشتر از همه موارد را رعایت کنند تا سلامت خود و فرزند خود را به خطر نیوفتد خوشبختانه تا کنون گزارشی از انتقال این ویروس به نوزاد منتشر نشده است در این مقاله سعی شده اطلاعات خوبی از منابع معتبر برای شما جمع اوری بشه پس در ادامه همراه باشید .

 

آنچه زنان باردار باید درباره Coronavirus بدانند :  زنان باردار و کرونا

 

اگر باردار هستید ، طبیعی است که در مورد کروناویروس جدید ، COVID-19 که به سرعت در سرتاسر جهان پخش می شود ، احساس نگرانی کنید. اگرچه بسیاری از موارد ویروس خفیف است ، اما ویروس در برخی موارد باعث بیماری جدی می شود. احتمالاً  تعجب میکنید که ویروس چگونه ممکن است روی شما و مهمترین دارایی شما تأثیر بگذارد: کودک در حال رشد شما.

حقیقت این است که ، اگرچه کرونا ویروس ها معمول هستند (هر دو SARS و MERS کروناویروس هستند) ، COVID-19 یک کورو ویروس جدید است ، و کارشناسان هنوز هم به طور یقین نمی دانند که چگونه این بیماری بر جمعیت های مختلف و گروه های خطرزا تأثیر می گذارد.

با این حال ، بسیاری از کارشناسان با احتیاط خوشبین هستند که زنان باردار دیگر نسبت به سایر گروه های جمعیتی دیگر علامت های جانبی را تجربه نمی کنند – و همین مورد در مورد نوزادانشان نیز صادق است.

 

زنان باردار مبتلا به COVID-19 چقدر حساس هستند؟

 

به طور کلی ، زنان باردار نسبت به زنان غیر باردار مستعد ابتلا به بیماری هستند ، زیرا بارداری پاسخ سیستم ایمنی بدن شما را کاهش می دهد. سازمان بهداشت جهانی توضیح می دهد: “زنان باردار دارای تغییرات ایمنی و فیزیولوژیکی هستند که ممکن است آنها را در معرض عفونت های تنفسی ویروسی ، از جمله COVID-19 حساس تر کند.”

هرآنچه زنان باردار و شیرده باید در مورد کرونا بدانند (1)

کرونا چه اثری بر زنان باردار دارد؟ 

 

باز هم ، در حال حاضر اطلاعات محدودی در مورد چگونگی تأثیر COVID-19 به ویژه بر زنان باردار وجود دارد. اما براساس شیوع قبلی ویروس ها مانند SARS-CoV و MERS-CoV ، دانشکده زنان و زایمان آمریکایی (ACOG) هشدار می دهد که زنان باردار “ممکن است در مقایسه با حالت کلی در معرض خطر بیماری شدید ، عوارض جانبی قرار بگیرند.

تحقیقات می گوید

 

اما در مورد COVID-19 به طور خاص ، ممکن است بپرسید؟ باز هم ، داده ها محدود است ، اما اطلاعاتی که ما داریم از نظر شدت بیماری برای زنان باردار به نتیجه ای بسیار کمتر ممکن است.

در فوریه سال ۲۰۲۰ ، مجله پزشکی The Lancet یک مطالعه بسیار کوچک در مورد تأثیر COVID-19 بر زنان باردار منتشر کرد.

در اینجا چه می توان در مورد مطالعه دانست:

۹ زن باردار که تست COVID-19 مثبت داشتند ، مورد بررسی قرار گرفتند

همه زنانی که در ژانویه سال ۲۰۲۰ در ووهان چین تحویل داده شدند هیچ یک از مادران علائم شدید بیماری یا ذات الریه را نشان ندادند

هیچکدام از مادران فوت نکردند

COVID-19 در مایعات آمنیوتیک ، خون بند ناف یا شیر مادر از مادران یافت نشد

خود نوزادان آلوده به COVID-19 متولد نشده اند

 

در مصاحبه

 ، دکتر ترانه شیرازیان ، OB-GYN در NYU Langone Health ، و بنیانگذار مادران Saving ، گفت: این تحقیق به نتایج خوش بینی برای مادران باردار اشاره دارد ، اما هنگام رسیدن به نتایج مطالعه ، به خوش بینی محتاط عمل می کند

دکتر شیرازیان توضیح داد: “این یک نشانه مثبت و محتاط بود.” اما چیزی که می توانیم بگوییم “جالب است” این است که ما در سه ماهه اول یا دوم نمی دانیم. آیا ویروس روی جنین تأثیر می گذارد؟ ”

گزارش شده توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) در فوریه ۲۰۲۰ منتشر شده نتایج مشابه در بر داشت.

 

در اینجا گزارش WHO آمده است:

در این گزارش ۱۴۷ زن باردار مورد بررسی قرار گرفته است

۶۴ نفر به COVID-19 آلوده شدند ، ۸۲ مورد مشکوک و ۱ مورد علائم نداشت

۸٪ از این زنان “بیماری شدید” داشتند. ۱٪ مهم بودند

WHO نتیجه گرفت که: “بر خلاف آنفلوانزا A (H1N1) ، زنان باردار به نظر نمی رسد بیشتر در معرض خطر بیماری شدید باشند.”

 

COVID-19 چگونه بر بارداری تأثیر می گذارد؟ زنان باردار و کرونا

احتمال سقط جنین در زنان باردار مبتلا به کرونا بیشتر است؟

خوشبختانه ، در این زمان ، هیچ اطلاعاتی در مورد چگونگی تأثیر COVID-19 در خطر سقط جنین و زایمان وجود ندارد.

 

پیامدهای برای نوزادان : زنان باردار و کرونا

همانطور که CDC اشاره می کند ، شناخته شده است که تب های بالا خطر نقص هنگام تولد در نوزادان را افزایش می دهد. به طور کلی ، CDC می گوید ، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ویروس هایی مانند آنفلوانزا می توانند عواقب نامطلوبی برای نوزادان ، مانند تولد زودرس و وزن کم هنگام تولد داشته باشند. سایر ویروسهای کروناویسی – SARS و MERS – با تولد زودرس و نوزادان در سن کم بارداری همراه بوده اند.

در یک نکته مثبت تر ، نوزادانی که مادران مبتلا به COVID-19 که تاکنون مورد مطالعه قرار گرفته اند متولد شده اند (باز هم ، این مطالعات اندک است و فقط در انتهای نتایج بارداری مورد بررسی قرار می گیرند) نتایج بهداشتی منفی را نشان نداده اند.

هرآنچه زنان باردار و شیرده باید در مورد کرونا بدانند

آیا یک مادر باردار می تواند کرونا COVID-19 را به کودک خود منتقل کند؟  زنان باردار و کرونا

 

همانطور که CDC توضیح می دهد ، “این که آیا یک زن باردار مبتلا به COVID-19 می تواند ویروسی را که باعث COVID-19 به جنین خود منتقل شود یا نوزاد باشد ، از طریق سایر مسیرهای قبل ، حین یا بعد از زایمان) هنوز مشخص نیست.”

با این وجود ، تاکنون هیچ موردی از مادرانی که COVID-19 را به نوزادان خود در رحم منتقل می کنند ، ثبت نشده است. در مطالعه Lance t ، انتقال COVID-19 از مادر به نوزاد مشاهده نشده و ویروس در مایع آمنیوتیک یا خون بند ناف یافت نشد .

 

آیا اقدامات احتیاطی ویژه ای که یک مادر باردار باید انجام دهد وجود دارد؟  زنان باردار و کرونا

 

به عنوان یک قاعده کلی ، زنان باردار همیشه باید از اقدامات احتیاطی اضافی خودداری کنند تا از ابتلا به بیماری در معرض خطر قرار نگیرند ، به دلیل خطری که برای آنها و نوزادان در حال رشد آنها به وجود می آورد. و از آنجا که هنوز چیزهای زیادی درباره COVID-19 نمی دانیم ، این معنی است که زنان باردار از نظر محافظت از خود در برابر عفونت همچنان هوشیار باشند .

دکتر چاد آر سنبورن ، پزشک بیماریهای عفونی کودکان در KIDZ پزشکی  “به طور کلی ، اگرچه شواهدی وجود ندارد که نشان دهد مادران باردار بیمارتر شده یا ویروس را در نوزادان خود پخش می کنند ، من اقدامات احتیاطی استاندارد را برای جلوگیری از عفونت توصیه می کنم.

 

در اینجا توصیه های برتر دکتر سانبورن است:

 

دستان خود را به مدت ۲۰ ثانیه با صابون و آب بشویید

هنگامی که امکان شستن دست وجود ندارد از ضد عفونی کننده های دستی با استفاده از الکل استفاده کنید

حتما از افراد بیمار دوری کنید

اگر بیمار هستید در هر زمان ممکن در خانه بمانید

اصول را فراموش نکنید: به اندازه کافی بخوابید و رژیم سالم خود را حفظ کنید

اطمینان حاصل کنید که تمام واکسن های معمول شما از جمله آنفولانزا به روز هستند

 

اگر مشکوک به داشتن COVID-19 باشد ، مادر باردار چه کاری باید انجام دهد؟  زنان باردار و کرونا

 

اگر آنچه را که فکر می کنید علائم COVID-19 هستند تجربه می کنید ، قابل درک است که بسیار نگران خواهید بود ! به یاد داشته باشید که پزشک یا مامای شما در صورت وجود هرگونه نگرانی در آنجا هستند. در مدت زمانی مانند این ، و هر زمان در دوران بارداری ، هرگز نباید در مورد علائم بهداشتی نگران کننده از رسیدن به آن دریغ کنید.

علائم COVID-19  زنان باردار و کرونا

 

بسیاری از علائم COVID-19 به علائم سرماخوردگی و آنفولانزا شباهت دارد. اغلب فقط علائم سرماخوردگی خفیف یافت می شود. علائم دیگر COVID-19 به شرح زیر است:

تب

سرفه کردن

تنگی نفس

طبق CDC ، ۲ تا ۱۴ روز طول می کشد تا علائم ویروس بعد از قرار گرفتن در معرض نمایش قرار بگیرد و بیشتر افراد از طریق تماس نزدیک با افرادی که قبلاً آلوده شده اند از طریق قطرات تنفسی آلوده می شوند.

 

اگر مشکوک به عفونت COVID-19 هستید ،   زنان باردار و کرونا

اگر شما یک مادر باردار هستید که علائم COVID-19 را نشان می دهد یا ممکن است با شخصی که به آن مبتلا شده است تماس داشته باشید ، بهتر است سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید تا در مورد نگرانی ها ، آزمایش های احتمالی ، گزینه های درمانی و سایر موارد خود صحبت کنید.

پزشک علائم شما را ارزیابی می کند ، تاریخچه سفر شما را بررسی می کند و تصمیم می گیرد که آیا ممکن است به COVID-19 مبتلا شده باشید. اگر پزشک شما نگران است ، ممکن است دستور آزمایش را صادر کند ،

دکتر شیرازیان توصیه می کند: “اگر باردار هستید و علائم COVID-19 را نشان می دهید ، باید با پزشک خود صحبت کنید.” اگر تست COVID-19 مثبت داشته باشید ، شما و پزشک در مورد انواع مختلف مدیریت درمان صحبت می کنید ، اما به احتمال زیاد بارداری شما از نزدیک کنترل می شود. ”

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

بیماری لوپوس چیست؟انواع لوپوس کدام است؟

خواندن مطلب بعدی ←

طرز تهیه سوپ نودل مرغ دلچسب و دوست داشتنی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *