ترفند تمیز کردن منزل و ۷ مکانی که فراموش میکنید

ترفند تمیز کردن منزل و 7 مکانی که فراموش میکنید

در این مقاله میخوایم با شما در مورد ۷ قسمت و مکان خانه که معمولا فراموش میشود صحبت کنیم

ترفند تمیز کردن منزل : وقتی به یک اتاق می روید ، معمولاً آسان است که بدانید چه مواردی باید تمیز شوند. تعداد زیادی از لباس های شسته شده کثیف در انتظار انجام این کار هستند. یا سینک آشپزخانه با ظروف کثیف ، گلدان و قابلمه ای کنده شده است.

اما پس از پاک کردن چیزهای واضح ، بقیه اتاق را فراموش می کنید؟ در هفت روز تمیز کردن ، هفت مکان را که فراموش نمی کنید ، نگاهی بیندازید .

۱/ترفند تمیز کردن منزل : زیر مبلمان

وقتی به زیر یک تختخواب یا مبل نگاه می کنید ، معمولاً چند باریک گرد و غبار در حال چرخش هستند که می توانند به سرعت با خلا یا مایع گرد و غبار جمع شوند. اما آیا شما وقت خود را برای دیدن قسمت واقعی قطعه مبلمان گرفتید؟ شما ممکن است از آنچه پیدا می کنید چسبیده به قاب های تختخواب ، صندلی های صندلی و بریس جدول باشد ، شوکه شوید.

برای خلاص شدن از شر عنکبوت ها و تخم مرغ ها ، گرد و غبار و آسیاب حداقل دو بار در سال از خلاء یا یک گره گرد و غبار خود استفاده کنید .

۲/تمیز کردن منزل : دیوارها و تخته های پایه

گرد و غبار و دانه می توانند به سطوح عمودی و همچنین سطوح افقی چسبیده باشند. پرده ها  را باز کنید و تمام چراغ ها را روشن کنید و از اینکه چقدر ممکن است دیوارهای شما خنده دار باشد شگفت زده خواهید شد. اگر اتفاق می افتد که از کاغذ دیواری بافت دار هستید ، گرد و غبار بیشتر هم خواهد بود.

از بالای دیوار شروع کنید و با استفاده از گردگیر که ذرات را به دام می اندازد ، به سمت پایین کار کنید. با تمیز کردن دور هر گونه خاک که ممکن است در اطراف سوئیچ های نوری و دور بغل باشد ، به پایان برسید.

تمیز کردن دیوار خود را با توجه به تخته های پایه انجام دهید. مقدار حیرت انگیز گرد و غبار می تواند در آن لبه های کوچک جمع شود. در اتاق هایی مانند آشپزخانه ها و حمام هایی که رطوبت بیشتری در آن وجود دارد ، حتما باید تخته های پایه را با پارچه ای مرطوب تمیز کنید زیرا رطوبت گرد و غبار را به خاکی تبدیل کرده که به سطح چسبیده است.

۳/ترفند تمیز کردن منزل : کابینت ، درب و قاب عکس

هنگام تمیز کردن ، زمان جستجوی وقت را بگیرید. ممکن است خاک بیشتری از آنچه دوست دارید ببینید. ما تمایل داریم آنچه را که خارج از صفحه دید ما است نادیده بگیریم. به طور مرتب بالای فریم های درب ، آشپزخانه و کابینت های بلند ، قاب عکس و گوشه های سقفی را تمیز کنید .

در حالی که آنجا هستید ، لامپ های برق و فن های سقفی را بررسی کنید. گرد و غبار با یک دسته قابل استفاده بهترین ابزار شما برای گرفتن گرد و غبار و شبکه های عنکبوتی است. اگر یکی از آنها را ندارید ، از یک پارچه میکرو فیبر تمیز استفاده کنید و آن را به یک دسته جارو یا جارو برقی با یک باند لاستیکی محکم کنید.

۴/تمیز کردن منزل : فیلترهای هوا و دریچه ها

اگر خانه شما دارای گرمایش مرکزی یا هوا باشد ، مجاری وجود دارد که سیستم را به فضاهای زندگی منزل شما متصل می کند. هوای گرم یا سرد تصفیه شده از طریق منافذ خارج می شود و سپس به سیستم انتقال هوا باز می گردد.

اگر هوای بازگشت به سیستم برای به دام انداختن گرد و غبار و ذرات گرده فیلتر نشود ، به راحتی وارد فضای زندگی می شوند. انواع فیلترها وجود دارد ، از فیلترهای بسیار گران قیمت HEPA گرفته تا مش ارزان. از هر نوع وسیله ای استفاده کنید ، آنها باید تغییر یافته یا تمیز شوند تا مؤثر باشند. در حالی که فیلتر را عوض می کنید ، برای تمیز کردن دریچه های دریچه نیز وقت بگذارید. شما راحت تر نفس خواهید کشید و روی همه چیز گرد و غبار کمتری خواهید داشت.

۵/ترفند نظافت کردن منزل : طبقه و کمد لباس

به راحتی می توان فهمید که چه وقت یک کمد نیاز به نظافت دارد . لباس ها به هم می چسبند ، قفسه ها زیاد جمع شده اند و وقتی در را باز می کنید ، همه چیز روی شما می افتد.

اما آخرین باری که شما کمد واقعی از جمله کف را تمیز کردید کی بود؟ کفهای کمد مخصوصاً اگر فرش شده باشند می توانند از خاک خارج شده که توسط کفش ایجاد شده ، گرد و غبار و کثیف شوند. فرش می تواند به محلی برای تولید کپ و حشرات مانند سوسک های فرش تبدیل شود که سپس لباس های مورد علاقه شما را خرد می کنند .

۶/ترفند تمیز کردن منزل : جاروبرقی و ابزار تمیز کردن

اگر همه وسایل تمیز کردن و نظافت منزل شما کثیف هستند ، هر بار که از آنها استفاده می کنید ، ممکن است فقط خاک اطراف خود را گسترش دهید. کی آخرین باری بود که نگاه خوبی به مخزن جاروبرقی خود انداخته اید؟

البته مخرن زباله را خالی می کنید یا کیسه یکبار مصرف را در جارو برقی خود می اندازید. اما مخزن باید هر ماه یا به طور کامل تمیز شود. بیشتر آنها را می توان در آب گرم و صابون شستشو داد و اجازه داد با هوا خشک شود. احتمالاً فیلترهایی وجود دارد که باید شسته یا تغییر کند. میله ها و برس های چرخشی را بررسی کنید و هر رشته یا موی درهم ریخته را از بین ببرید. شما نتایج تمیز بهتری و گرد و غبار کمتری خواهید داشت

۷/ترفند تمیز کردن منزل :  گیاهان و گرد و غبار

چه گیاهان سرپوشیده شما واقعی و چه ابریشم باشند ، می توانند گرد و غبار شگفت آور جمع کنند. اکثر گیاهان زنده از یک سفر سریع زیر سر دوش بهره مند می شوند. اگر حرکت آنها بسیار بزرگ است ، از یک پارچه میکروفیبر یا رطوبت یکبار مصرف برای پاک کردن هر برگ استفاده کنید.

گیاهان ابریشمی همچنین با پارچه یا با بیرون کشیدن آنها در خارج و استفاده از سشوار خنک شده برای خاموش کردن گرد و غبار می توانند “گرد و غبار شوند”. برای روشن تر شدن ساقه های سبز یا گل شکوفه ابریشم ، آنها را در یک کیسه کاغذی با مقدار زیادی نمک سفره یا جوش شیرین قرار دهید. لرزش خوبی به کیسه بدهید و قسمت زیادی از خاک در نمک یا جوش شیرین باقی می ماند. قبل از نمایش با خیساندن هرگونه باقیمانده با سشوار خنک کنید.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

نحوه تمیز کردن کپک و قارچ سیاه روی دیوار

خواندن مطلب بعدی ←

تامی فلو چیست؟ آیا برای درمان کرونا تاثیر دارد؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *