چطور علائم جسمی اضطراب را تشخیص بدیم

چطور علائم جسمی اضطراب را تشخیص بدیم

در صورتی علائم جسمی اضطراب را دارید این مقاله را دنبال کنید تا به دلایل و راه های جلوگیری از علائم جسمی اضطراب بدانید .

همانطور که هرکسی که آن را تجربه کرده باشد می تواند به شما بگوید ، اضطراب هم علائم روانی و هم جسمی را به همراه می آورد – هر دوی آنها می توانند زیاد باشند. با پیش بینی تهدیدات آینده ، بدن برای لحظه ای از جنگ یا پرواز آماده می شود : مغز قلب ، ریه ها و ماهیچه ها را فعال می کند ، بنابراین شما آماده برای درگیری یا فرار خواهید بود. با این کار ، قلب سریعتر می تپد ، شما شروع به عرق کردن می کنید ، و از جمله چیزهای دیگر تنش عضلات.

در حقیقت ، برای دیدار با معیارهای رسمی اختلال اضطراب عمومی (GAD) ، اضطراب باید با علائم جسمی متعدد همراه باشد . در کودکان ، وجود حتی یکی از این علائم برای تشخیص کافی است.

در حالی که انواع مختلفی از اختلالات اضطرابی وجود دارد ، نگاهی به علائم جسمی که ممکن است با GAD تجربه شوند می تواند به شما امکاناتی را برای شما فراهم کند.

افسردگی چیست ؟ تشخیص افسردگی و راه های درمان

علائم جسمی اضطراب : معده و سایر مشکلات گوارشی

روده همچنین اضطراب را در خود نگه داشته و ابراز می کند. این امر می تواند به صورت ناراحتی غیر اختصاصی معده ، تهوع آشکار ، یبوست یا اسهال باشد. مشکلات گوارشی می تواند تأثیر منفی خاصی بر عملکرد روزانه داشته باشد.

این علائم گذشته از اینکه به خودی خود ناراحت کننده و مختل کننده نباشند ، ممکن است نگران حضور یک بیماری پزشکی باشد.

علائم جسمی اضطراب : سردرد و سرگیجه

پریشانی روانشناختی مرتبط با GAD در بیشتر ساعات بیداری فرد نگران کننده است. ۲ ممکن است افکار در یک مارپیچ پیش بینی و ترس از یک موضوع قرار بگیرند یا ممکن است بی وقفه از یک شماره یا سناریو به موضوع دیگر پرت شوند. این تجربه روانشناختی می تواند به معنای واقعی کلمه منجر به سر درد و سرگیجه شود.

سرگیجه مرتبط با GAD می تواند از نظر رفتاری به صورت تحریک پذیری یا از نظر جسمی به لرزیدن و لرزش آشکار شود. احتکار یا بیقراری ممکن است برای ناظران نسبت به فرد مضطرب در بعضی موارد آشکارتر باشد.

تنش عضلانی و درد تنش عضلانی همراه با اضطراب طبیعی ممکن است شامل تنش مختصر پشت و گردن باشد که هنگام عبور از تهدید آرام می شود. کشش عضلانی که توسط افراد مبتلا به GAD توصیف شده است شامل درد و درد غیرمترقبه در عضلات بسیار فعال شانه ها ، کمر ، گردن و فک است. این تنش همچنین ممکن است شامل یخ زدن بی قرار پاها یا سنگ زنی دندان ها باشد. این تظاهرات تنش عضلانی در صورت عدم وجود تهدید فروکش نمی کند. در عوض ، آنها تا زمانی که مهارت های آرامش یا ذهن آگاهی خاصی به کار نروند ، یا داروهای تقویت کننده آرامش استفاده می شوند ، ادامه می یابند .

علائم جسمی اضطراب : تنش عضلانی و درد

تنش عضلانی همراه با اضطراب طبیعی ممکن است شامل تنش مختصر پشت و گردن باشد که هنگام عبور از تهدید آرام می شود. کشش عضلانی که توسط افراد مبتلا به GAD توصیف شده است شامل درد و درد غیرمترقبه در عضلات بسیار فعال شانه ها ، کمر ، گردن و فک است. این تنش همچنین ممکن است شامل یخ زدن بی قرار پاها یا سنگ زنی دندان ها باشد.

این تظاهرات تنش عضلانی در صورت عدم وجود تهدید فروکش نمی کند. در عوض ، آنها تا زمانی که مهارت های آرامش یا ذهن آگاهی خاصی به کار نروند ، یا داروهای تقویت کننده آرامش استفاده می شوند ، ادامه می یابند .

علائم جسمی اضطراب : خستگی و بی خوابی

به عبارت ساده نگرانی مزمن بسیار خسته کننده است ، بنابراین معمولاً افراد مبتلا به GAD خستگی دارند. اما گاهی اوقات نگرانی یا سایر علائم جسمی اضطراب باعث می شود که خواب رفتن یا خواب رفتن مشکل باشد. در کوتاه مدت ، این می تواند به جنبه های دیگر بهزیستی جسمی و روانی آسیب برساند.

همراه با افزایش ضربان قلب ، فشار خون بالا ، تعریق ، و یا سرگیجه ممکن است تنگی نفس ایجاد شود. با این حال ، تنگی نفس به عنوان یک علامت اضطراب به احتمال زیاد به عنوان بخشی از حمله هراس رخ می دهد ، نه در GAD بدون عارضه.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

چگونه انگیزه را در خود پیدا کنیم؟

خواندن مطلب بعدی ←

چطور بهترین زمان روز را برای ورزش پیدا کنیم؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *