چگونه سیستم ایمنی بدن را در مقابل ویروس کرونا تقویت کنیم

چگونه سیستم ایمنی بدن را در مقابل ویروس کرونا تقویت کنیم

چگونه سیستم ایمنی بدن را در مقابل ویروس کرونا تقویت کنیم

در این روز ها همه به دنبال این سوال هستیم   چطور سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم؟ یا برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود در مقابل ویروس کرونا چه کاری انجام بدهیم در این مقاله سعی شده پاسخ کاملی را با شما به اشتراک بگذاریم پس در ادامه با ما همراه باشید .

تقویت سیستم ایمنی بدن

در این مقاله
 • درک سیستم ایمنی
 • خوب بخور
 • خوب بخوابی
 • فعال بمانید
 • استرس را مدیریت کنید

 

همانطور که COVID-19 همچنان با سرعت نمایی در ایالات متحده و در سراسر جهان گسترش می یابد ، یک غریزه طبیعی است که برای محافظت از خود و خانواده های خود ، هر کاری و هر کاری انجام دهیم.

متأسفانه ، برخی از شرکت ها از این امر سرمایه گذاری می کنند و ادعا می کنند که مکمل های غذایی خاص می توانند به محافظت در برابر یا حتی از بین بردن این ویروس کمک کنند. توجه به رژیم های غذایی و شیوه های زندگی مطمئناً در بهینه سازی سیستم ایمنی بدن بسیار مهم است. اما هیچ مکمل شناخته شده ای وجود ندارد که بتواند بدن را در برابر COVID-19 محافظت کند.

علاوه بر این ، مکمل های غذایی و ادعاهای بهداشتی توسط FDA تنظیم نمی شود ، بنابراین هیچ راهی برای دانستن آنچه در واقع آنها وجود دارد یا اعتماد به آنچه ادعا می کنند برای بدن انجام می دهند وجود ندارد. ۱

با این وجود ، بسیاری از کارهایی که می توانید انجام دهید برای پشتیبانی از یک سیستم ایمنی عملکردی صحیح وجود دارد: یک رژیم متعادل داشته باشید، به اندازه کافی بخوابید ، از نظر جسمی فعال بمانید و استرس را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید.

اشنایی با سیستم ایمنی بدن  : تقویت سیستم ایمنی بدن

علاوه بر ادعاهای مکمل رژیم غذایی ، مقالات اخیر متعددی وجود دارد که چگونگی تقویت سیستم ایمنی بدن را با غذاهای خاص توصیف می کند.

اگرچه این به نظر می رسد که فقط می تواند مثبت باشد ، بسیار مهم است که از کمبودهای مواد مغذی جلوگیری کنید تا سیستم ایمنی بدن به طور عادی عملکرد خود را حفظ کند. مصرف مقادیر زیاد مواد مغذی به صورت مکمل احتمالاً باعث دفع مواد مغذی مذکور یا ایجاد سمی در بدن شما خواهد شد.

سیستم ایمنی بدن شبکه ای از سلول های بهم پیوسته ، آنتی بادی ها و اندام هایی است که همگی برای محافظت از بدن با هم کار می کنند. به جای تلاش برای شناسایی غذاهای منفرد یا مکمل ها (از لحاظ نظری) سیستم ایمنی بدن را برای مدت زمان کوتاه در معرض مصرف بیش از حد قرار دهید ، هدف مناسب تر این است که روی انتخاب شیوه زندگی به هم پیوسته متمرکز شوید که به بدن شما مبنای مناسبی از آنچه برای مبارزه با آن نیاز دارد ، باشد.

چگونه سیستم ایمنی بدن را در مقابل ویروس کرونا تقویت کنیم

خوب بخور

اولین قدم برای تقویت سیستم ایمنی بدن ، حفظ یک رژیم غذایی سالم و متعادل سرشار از غلات سبوس دار ، میوه و سبزیجات ، چربی های سالم ، پیش و پروبیوتیک ها و پروتئین با کیفیت بالا است.

در حالی که غذاهای خاص در معرض ابتلا به ویروس از ابتلا به بیماری در شما جلوگیری نمی کنند ، اطمینان از دریافت انواع ویتامین ها و مواد معدنی از رژیم غذایی روزانه خود عامل اصلی در حفظ سیستم ایمنی قوی است. سپس سیستم شما می تواند به درستی با بیماری مبارزه کند ، به طور بالقوه شدت آن را کاهش داده و بهبود را تسریع می کند.

میوه ها و سبزیجات رنگارنگ مصرف کنید

هر گروه رنگی انواع مختلفی از پلی فنول های ضد اکسیدان دارند که برای سیستم ایمنی بدن مهم هستند. و این بدان معناست که از نظر میوه و سبزیجات مصرفی چه خام و چه پخته شده بهتر می شود.

برای حفظ حداکثر مقدار ویتامین C در محصولاتی مانند فلفل زنگ ، میوه مرکبات ، کیوی ، توت فرنگی و کلم بروکلی ، غذاهای خام یا به آرامی پخته شده مصرف کنید. برای سایر ویتامین های محلول در چربی مانند ویتامین A و ویتامین E ، مصرف محصول پخته شده با مقداری چربی مانند روغن زیتون یا کره برای جذب بهینه است. شما باید روزانه دو تا سه فنجان میوه و سبزیجات میل کنید. ویتامین A را از سیب زمینی شیرین ، اسفناج ، هویج ، طالبی و انبه دریافت کنید. منابع خوب ویتامین E جوانه گندم ، تخمه آفتابگردان ، بادام و کره بادام زمینی است.

روی بیشتری مصرف کنید

برای جلوگیری از کمبود منابع غذایی روی را افزایش دهید. روی وظیفه فعال کردن گلبولهای سفید را دارد که برای سیستم ایمنی بدن ما ضروری است. ما روی را در بدن خود ذخیره نمی کنیم ، بنابراین نیاز به مصرف روزانه دارد. منابع غذایی سرشار از روی شامل صدف ، خرچنگ   ، کدو تنبل ، ماست ، بادام زمینی ، نخود و غلات غنی شده است.

ویتامین D بیشتری دریافت کنید

ویتامین D کافی را از ترکیبی از قرار گرفتن در معرض آفتاب (محدود به حدود ۱۵ دقیقه در روز بدون ضد آفتاب) ، مواد غذایی و مکمل ها مصرف کنید. اگرچه مکمل های رژیم غذایی به طور معمول اگر رژیم متعادل بخورید لازم نیست ، ویتامین D یکی از این موارد استثناء است زیرا منابع غذایی محدود هستند.

در ماه های زمستان و در اوایل بهار که روزهای ابری و بارانی زیاد است ، ممکن است میزان ویتامین D ما پایین باشد و یک مکمل رژیم غذایی می تواند به بالا نگه داشتن سطح کمک کند. رژیم غذایی پیشنهادی ۴۰۰ واحد برای نوزادان ۱۲ ماه و جوان، ۶۰۰ واحد برای کودکان و بزرگسالان تا ۷۰ ساله، و ۸۰۰ واحد برای افراد بالای ۷۰. است با دکتر خود صحبت کنید و یا یک متخصص

در حالی که ویتامین D شما را از ابتلا به ویروس در امان قرار نمی دهد ، در صورتی که در معرض یک ویروس قرار دارید ، برای بدن ضروری است که یک سیستم ایمنی مناسب و صحیح را حفظ کند و در صورت بیماری بهتر می تواند شما را برای مبارزه با coronavirus (یا سایر بیماری ها) مجهز کند. .

Pre- و Probiotics مصرف کنید   :تقویت سیستم ایمنی بدن

برای حفظ یک میکروبیوم سالم روده ، دوز روزانه پیش و پروبیوتیک خود را دریافت کنید (که در غذاهایی مانند ماست ، کفیر ، کنگر فرنگی ، قارچ ، مارچوبه و کولچوکا) وجود دارد. تحقیقات نشان می دهد که پروبیوتیک ها می توانند به تقویت تولید آنتی بادی های طبیعی کمک کنند و می توانند پاسخ ایمنی بدن به عفونت ویروسی را بهینه کنند.

اگر احساس می کنید که نیازهای روزانه خود را از طریق غذا دریافت نمی کنید ، مصرف یک مولتی ویتامین بدون نسخه اصلی کاملاً خوب است. اما از بین رفتن فیبر و انواع آنتی اکسیدان های طبیعی موجود در میوه ها و سبزیجات از دست نخواهید داد. بنابراین همیشه ابتدا به دنبال غذا باشید!

خوب بخوابید  :تقویت سیستم ایمنی بدن

خواب برای حفظ سیستم ایمنی سالم برای جلوگیری از حساسیت به بیماری و بهبود سریع آن بسیار مهم است. برای دستیابی به کیفیت خواب:

 • اکثر بزرگسالان باید ۷ تا ۹ ساعت در شب بخوابند . حتی یک شب خواب نا کافی می تواند بر تولید سلول های ایمنی بدن و آنتی بادی های ضد عفونی تأثیر منفی بگذارد.
 • برای بهینه سازی خواب ، از کافئین ، الکل و نیکوتین خصوصاً در ساعات نزدیک به خواب خودداری کنید.
 • به طور منظم ورزش کنید ، اما از ورزش سنگین نزدیک به زمان خواب خودداری کنید.
 • یک برنامه منظم خواب را تا حد امکان حفظ کنید (هر شب به ساعت معین به رختخواب بروید ).
 • هر زمان که می توانید وقت خود را در فضای باز برای هوای تازه صرف کنید.
 • توانایی کار از راه دور برای بسیاری از افراد راحت است اما همچنین دشوار است برای تعیین مرزهای مربوط به روز کاری شما. این ممکن است وسوسه انگیز باشد که تا دیر وقت در پاسخ به ایمیل یا کار بر روی یک پروژه باشید. در زمانی تصمیم بگیرید که روز کاری خود را تمام کنید و به آن پایان دهید. در این زمان ، تلفن خود را خاموش کرده و یا چک کردن ایمیل ها را متوقف کرده و از خواب لذت ببرید.
 • قبل از خواب یک نوشیدنی گرم بخورید.

از ارزش و اهمیت خواب کافی و با کیفیت خوب برای سلامتی خود دست کم نگیرید.

فعال بمانید  :تقویت سیستم ایمنی بدن

از آنجا که احتمالاً کلاس ورزش یا کلاس تمرین مورد علاقه شما در دسترس نیست ، از هوای بهاری بهره ببرید و برای انجام فعالیت های بدنی به خارج از منزل بروید. اگر یک روز بارانی است ، مقداری تمرین قدرت یا یوگا مراقبه را در داخل انجام دهید. موارد زیادی وجود دارد که با استفاده از بدن خود به عنوان مقاومت قابل انجام است.

 • هدف ایده آل برای فعالیت های بدنی حدود ۱۵۰ دقیقه در هفته است.
 • پیاده روی
 • خانه با خانواده؟ همه را درگیر کنید. بیشتر وقت خانواده به معنای فرصت های بیشتر برای تناسب اندام خانواده است .

فعال بودن برای سلامتی بدن و ذهن شما اهمیت دارد. خواه ۱۰ دقیقه یا ۶۰ دقیقه باشد

استرس را مدیریت کنید :تقویت سیستم ایمنی بدن

هیچ انکاری وجود ندارد که این زمان فوق العاده استرس زا برای همه باشد. یافتن لحظات آرام در روز شما می تواند به حداقل رساندن علائم استرس کمک کند و تأثیر زیادی بر سلامتی و سیستم ایمنی بدن شما بگذارد. چندین استراتژی مقابله ای برای کاهش استرس وجود دارد. را انتخاب کنید که مناسب برای شما هستند.

مدیتیشن یکی از موثرترین راههای کاهش احساس استرس است. حتی شروع کردن با تنفس چشمگیر به مدت ۲ تا ۵ دقیقه صبح و عصر باعث ایجاد تفاوت می شود و به شما کمک می کند احساس خوبی کنید تا روز خود را شروع کنید و آرام باشید تا در شب بخوابید.

فعال ماندن یک روش تسکین دهنده استرس برای پاک کردن ذهن و انجام هرگونه عصبیت و اضطراب جسمی ممکن است باشد.

فاصله اجتماعی ممکن است باعث شود برخی روابط بین فردی از بین بروند که معمولاً برای کاهش استرس مفید هستند. از فن آوری به نفع خود استفاده کرده و تلفن را برای تماس یا گپ تصویری با یک دوست یا خانواده خود انتخاب کنید تا در ارتباط باشید.

 

 

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

چگونه در طول قرنطینه شریک زندگی خوبی باشیم

خواندن مطلب بعدی ←

نفروویت چیست؟ موارد مصرف آن

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *