باور های اشتباه باردار شدن و تخمک گذاری

باور های اشتباه باردار شدن و تخمک گذاری

باور های اشتباه باردار شدن و تخمک گذاری  : اگه شما هم جزء افرادی هستید که شایعات زیادی در مورد بارداری در زمان تخمک گذاری و دوران قائدگی شنیده اید پیشنهاد میکنیم تا این مقاله را از دست ندهید .

باور های اشتباه باردار شدن : اگر بعد از چند ماه تلاش ، باردار نشوید ، چیزی اشتباه است

واقعیت این است که تعداد کمی از زوج ها در اولین ماه آزمایش ، باردار می شوند. کامل شدن حاملگی تا شش ماه کاملاً طبیعی است. برخی از زوج ها یک سال طول می کشد ، و این نیز عادی است.

بارداری سریع  ؟

در یک مطالعه مشخص شد که پس از سه ماه تلاش ، ۶۸٪ زوجین باردار بودند. بعد از یک سال ، ۹۲٪ . این زنان با استفاده از تکنیک های باروری به این نتیجه رسیدند ، با این حال.

اگر بعد از یک سال باردار نباشید چه می کنید ؟

به دکتر مراجعه کنید اگر شما سن ۳۵ سال یا بیشتر دارید ، به دکتر خود مراجعه کنید پس از شش ماه.

 

درد قاعدگی دلایل ایجاد درمان‌های آن

باور های اشتباه باردار شدن : تخمک گذاری در روز ۱۴ چرخه شما رخ می دهد

تخمک گذاری ممکن است در روز ۱۴ چرخه شما اتفاق بیفتد . اما … همچنین ممکن است. تخمک گذاری در اوایل روز ۶ یا ۷ یا در اواخر روز ۱۹ یا ۲۰ اتفاق بیوفتد .

هنگام یادگیری در مورد تولید مثل زن ، به اکثر مردم یاد می گیریم که چرخه یک زن به طور متوسط ​​۲۸ روز است و تخمک گذاری در اواسط دوره ، در روز ۱۴ رخ می دهد . یک زن سالم با باروری خوب می تواند چرخه ای به اندازه ۲۱ روز یا حداکثر ۳۵ روز داشته باشد و همه چیز خوب تلقی شود. بسته به مدت زمان چرخه خانم ، روز تخمک گذاری دیر یا زود تغییر می کند.

باور های اشتباه باردار شدن : تخمدان های شما مرتب تخمک گذاری می کند

این درست نیست بدن شما به طور منظم تخمک گذاری را از ماه به ماه به طور منظم تخمک گذاری نمی کند. تخمک گذاری می تواند از یک طرف به طرف دیگر تغییر کند ،

در خانم ها معمول است که بیشتر از یک طرف نسبت به طرف دیگر تخمک گذاری کنند. این می تواند تخمدان چپ یا تخمدان راست شما باشد. این به عوامل مختلفی بستگی دارد. به همین دلیل ممکن است متوجه شوید که بیشتر از طرف دیگر درد تخمک گذاری در یک طرف را تجربه می کنید.

کدام تخمدان تخمک را آزاد می کند ، ارتباط بیشتری با آن دارد که تخمدان دارای یک فولیکول است ( تخمک است ) که به مرحله نهایی بلوغ می رسد. در شروع چرخه شما ، چندین فولیکول در هر تخمدان شروع به رشد می کند. فقط یک (یا دو) آن را طی مراحل رشد و تخمک گذاری طی می کند. وقتی بیش از یک فولیکول تخمک آزاد می کند ، به این ترتیب ممکن است دوقلوهای غیرهمسان را تصور کنید!

 اگر در دوره قائدگی خود رابطه جنسی داشته باشید نمی توانید باردار شوید

در صورت داشتن رابطه جنسی می توانید باردار شوید. توانایی بارداری شما به زمان تخمک گذاری بستگی دارد و به طور مستقیم با قاعدگی در ارتباط نیست.

برخی از خانمها به اشتباه معتقدند که اگر هنوز در دوره خود قرار گیرند ، آنها باردار نمیشوند . (این مدت ۵ تا شش روز است که امکان باردار شدن وجود دارد.)

تصور غلط دیگر این است که قاعدگی هر اسپرم را به همراه خون دوره ای “از بین می برد”. اما این درست نیست. پریود شما از شنا کردن اسپرم به سیستم تولید مثل شما متوقف نخواهد شد.

باور های اشتباه باردار شدن : برای باردار شدن ، بعد از تخمک گذاری باید رابطه برقرار کنید

اگر می خواهید باردار شوید ، قبل از تخمک گذاری باید رابطه جنسی برقرار کنید . در حالت ایده آل ، رابطه جنسی در دو روز قبل از تخمک گذاری به احتمال زیاد به شما در تخیل کمک می کند. ۱

اول از همه ، اسپرم ها می توانند در دستگاه تناسلی زنان تا شش روز زنده بمانند. با گذشت روزها اسپرم از بین خواهد رفت ، بنابراین هرچه به رابطه تخمک گذاری نزدیکتر باشید ، بهتر خواهید بود.

ثانیا ، و شاید مهمتر از همه ، تخم خیلی سریع غیر قابل تبدیل می شود. اگر سلول اسپرم در طی ۱۲ تا ۲۴ ساعت از تخلیه تخمدان تخمک را بارور نکند ، بارداری نمی تواند رخ دهد.

وقتی این عمر مفید را در نظر بگیرید ، رابطه جنسی پس از تخمک گذاری می تواند خیلی دیر باشد. (با این وجود دلایل خوب دیگری برای رابطه جنسی بعد از تخمک گذاری وجود دارد .)

باور های اشتباه باردار شدن و تخمک گذاری

باور های اشتباه باردار شدن : اگر شما در حال تخمک گذاری هستید ، در بارداری مشکلی نخواهید داشت

تخمک گذاری برای باردار شدن بسیار ضروری است ، اما برای تصور بیشتر از تخمک لازم است. به عنوان مثال ، مسیر تخم باید مشخص باشد. اگر لوله های فالوپ مسدود شود ، بارداری نمی تواند رخ دهد. همچنین به اسپرم احتیاج دارید . بارداری فقط مربوط به باروری زن نیست.

همچنین مهم است بدانید که ناباروری همیشه علائم بارزی ندارد. برخی از مشکلات باروری (در مردان و زنان) بدون آزمایش باروری قابل تشخیص نیستند . بدون آزمایش آزمایشگاهی می توان گفت آیا مرد دارای سلول های اسپرم کافی برای بارور بودن است. در صورت انسداد لوله های فالوپ یک زن ، ممکن است علائم واضحی وجود نداشته باشد. تخمک گذاری فقط یک قطعه از پازل باروری است.

 بعد از ۴۰ سالگی نمی توانید باردار شوید

تمام آنچه گفته شد ، باردار شدن بعد از ۴۰ سال کاملاً ممکن است. تعداد زیادی از خانمها بعد از ۴۰ سالگی و حتی ۴۱ سالگی نوزاد دارند. خطر ناباروری شما در ۴۰ سالگی و همچنین خطر سقط جنین افزایش می یابد. همچنین ممکن است بارداری شما کمی بیشتر طول بکشد، تا این که یائسگی را در واقع تمام نکرده اید ، میتوانید باردار شوید .

 سن برای مردان مهم نیست

شما به احتمال زیاد داستانهایی از افراد مشهور مرد را مشاهده می کنید که فرزندانشان از سن ۶۰ سالگی گذشته است. این به شما این احساس را می دهد که باروری مردان محدودیت سنی ندارد ، اما این کاملاً درست نیست. در حالی که مردان مانند یائسگی روند بیولوژیکی را طی نمی کنند ، با پایان قطعی سالهای بارور خود ، باروری مردان با افزایش سن کاهش می یابد .

علاوه بر افزایش خطر ناباروری ، احتمال بارداری با مردان بالای ۴۰ سال به احتمال زیاد به سقط جنین یا زایمان می انجامد. همچنین خطر ابتلا به برخی بیماری ها و شرایط خاص ، از جمله اوتیسم ، اختلال دو قطبی ، اسکیزوفرنی و لوسمی کودکان وجود دارد.

کلمات مرتبط :  مراقبتهایبارداری  باورها و توصیه‌های نادرست در دوران بارداری باورهای غلط دوران بارداری باورهای اشتباه رایج در مورد بارداری

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

آلفن ایکس ال چیست؟ چه کاربردی دارد؟

خواندن مطلب بعدی ←

چگونه سلامت چشم خود را حفظ کنیم؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *