روغن کاری زنجیر بالا بر: نکات ما

روغن کاری زنجیره بالا بر نکات ما

راه کار هایی برای روغن کاری زنجیر آسانسور: نکات ما

روغن کاری زنجیر بالابر بخش مهمی از کامیون بالابر است که سزاوار توجه بسیاری است. طول عمر و عملکرد خوب زنجیر آسانسور به استفاده و نگهداری آن بستگی دارد.

هر سیستم مکانیکی ، چه پیچیده و چه غیر ، به منظور عملکرد مناسب و محافظت از آن ، به روانکاری مداوم نیاز دارد. بسیار مهم است که زنجیر های بالابر بطور منظم با روانکار حرفه ای درمان شوند. با روغن کاری زنجیر ای ، عملکرد آن را بهینه نگه می دارد و طول عمر بیشتری تضمین می شود.

چگونه می توان یک روغن روان کننده خوب را تشخیص داد؟

روغن کاری زنجیر : توجه ، روغن روان کننده همانند روغن کاری کننده روغن نیست. وقتی روغن روان کننده مایع است و در مورد چربی وقتی جامد است ، در مورد روغن کاری صحبت می کنیم.

همیشه از روغن روان کننده ای مناسب برای زنجیر استفاده کنید. روغن روان کننده به شکل اسپری مناسب ترین است. به این ترتیب روانکار بین صفحات نفوذ کرده و دور پین ها را می گیرد تا از زنگ زدگی جلوگیری شود.

چگونه زنجیر را روغن کنیم؟

تمیز کردن
روغن کاری زنجیر : هنگام حفظ زنجیر ، کافی است از اسپری روغن روان کننده استفاده کنید تا ناخالصی هایی که بین پیوندها گیر کرده اند را از بین ببرید. شن و ماسه ، گرد و غبار و سایر خاکهای چسبیده در زنجیر ، به عنوان ساینده عمل می کنند و طول عمر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند. زنجیرا را می توان فقط با استفاده از مشتقات پارافین ، مانند نفت یا روغن دیزل تمیز کرد. هرگز زنجیرا را با تمیز کننده فشار بالا ، اسپری هوا یا مواد شیمیایی تمیز نکنید.

روغن کاری

روغن کاری زنجیر : هرگز زنجیر را در حالی که تحت فشار قرار دارد دوباره روغن کاری نکنید ، زیرا این کار باعث می شود تا روغن روان کننده در تمام شکاف ها و دهانه ها نرسد. همیشه روی قسمت داخلی پیوندهای زنجیر ای اسپری کنید و نه در طرفین ، زیرا این باعث نمی شود لینک ها روغن کاری شوند. اگر قسمت داخلی پیوندها را روغن کاری کنید ، روغن روان کننده دیگر در جای خود باقی می ماند. قطعاً زنجیر باید روی بخشهایی که در قسمت غلتکهای راهنما کار می کنند روغن کاری کنید.

چند بار نیاز به روغن کاری دارید؟

روغن کاری زنجیر : هر روز ، هفته ، ماه … این البته به شرایط محیطی که کامیون بالابر در آن استفاده می شود بستگی دارد. یک کامیون آسانسور که در فضای باز یا در محیط غبار آلود مورد استفاده قرار می گیرد ، نیاز به روانکاری بیشتری نسبت به کامیون بالابر دارد که در آن از تمیز استفاده می شود انبار.

بنابراین واضح است که نگهداری مکرر و روانکاری کافی به کاهش خرابی پرهزینه و از بین رفتن بهره وری کمک می کند .

چه زمانی نیاز به تعویض زنجیر آسانسور دارید؟

روغن کاری زنجیر : هر روز کامیون آسانسور صدها کیلو روز به روز بلند می شود. در شرایط عادی ، یک زنجیر از طول عمر ۳ تا ۵ سال است. اندازه گیری زنجیر اندازه گیری زنجیر ضروری است.

طبق آیین نامه های رسمی ، هنگامی که بخش در حال چرخش بر روی غلتک راهنما فراتر از ۳٪ کشیده شود ، زنجیر پوشیده می شود. به دلایل ایمنی ، توصیه می کنیم زنجیرا را هنگام نمایش ۲٪ از کشش تعویض کنید.

بازرسی از زنجیرا باید یک روال روزمره باشد ، اما بهتر است که یکبار و یک بار آنها را توسط یک متخصص بازرسی کنید. زنجیرا در شرایط شدید عمل می کنند و از شکستن زنجیر باید به هر قیمتی جلوگیری شود.

نتیجه گیری : هرچه زنجیر بالابر خود را با روغن روان کننده مناسب حفظ کنید ، بهتر می توانید از بروز خطرات شکستگی و سایش زودرس و در نتیجه از دست دادن بهره وری جلوگیری کنید.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

چرا نباید هنگام شارژ از دستگاه های نظافت صنعتی استفاده نکنید

خواندن مطلب بعدی ←

۱۰ راه عقب نشینی خاموش برای بهبود سلامت

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *