چگونه یوگا را شروع کنیم

یوگا یک تمرین محبوب است که ترکیبی از تنفس ، حرکت و مراقبه است. بیش از یک قرن پیش از یوگا که از هند به ایالات متحده آمریکا وارد شده است ، مدت هاست که به دلیل مزایای جسمی و معنوی مورد ستایش قرار می گیرد.

تحقیقات نشان می دهد ، یوگا می تواند به مدیریت استرس ،

۱  سهولت در افسردگی و اضطراب 

 ۲  بهبود روحیه ، 

۳  و افزایش کیفیت خواب کمک کند.

 ۴  علاوه بر این، یوگا نشان داده شده است برای افزایش انعطاف پذیری، بهبود تعادل و هماهنگی، کاهش درد، و افزایش قدرت است.

اولین کلاس یوگا ممکن است بسیار زیاد به نظر برسد ، اما اگر می دانید چه انتظاری را دارید باید ارعاب کننده باشد. یک کلاس یوگا معمولی ۴۵ دقیقه تا ۹۰ دقیقه است و تمرینات تنفسی را به عنوان گرم شدن شروع می کند ، برای قسمت های اصلی کلاس روی پوزیشن ها حرکت می کند و با مدیتیشن به عنوان خنک کننده خاتمه می یابد.

مبانی یوگا

بهترین راه برای یادگیری یوگا انجام این کار است ، اما اگر از حضور در کلاس عصبی هستید ، قبل از حضور در مدرسه از ادامه تحصیل کمی خودداری کنید. موارد زیر را در نظر بگیرید.

انواع یوگا

کلاس ها به سبک های مختلف یوگا می آیند ، بنابراین ایده خوبی است که توضیحات کلاس را در استودیوهای یوگا محلی خود بخوانید تا یک کلاس پیدا کنید که مناسب شما باشد. انواع متداول عبارتند از:

 

کلاس های یوگا هاتا 

برای مبتدیان خوب است زیرا کندتر حرکت می کنند.

 

کلاسهای Vinyasa ، Ashtanga و Power Yoga بسته به سطح دستورالعمل ، می توانند چالش برانگیزتر باشند.

Iyengar

تمرکز جدی بر تراز صحیح دارد و اغلب از پیشنهادهایی برای کمک به دانشجویان برای تکمیل فرم خود استفاده می کند.

یوگا داغ

یوگا است که در یک محیط گرم انجام می شود. بسیاری از استودیوها به ۱۰۴ درجه فارنهایت می رسند. بسیاری از افراد از انجام یوگا در گرما لذت می برند ، اما افرادی که به گرما حساس هستند یا شرایط پزشکی خاصی دارند ممکن است یوگا داغ را ناراحت کنند.

یوگا کوندالینی

اغلب به عنوان یک نوع درمانی یوگا مورد استفاده قرار می گیرد و کلاس ها ممکن است عناصر مراقبه ، مناجات و معنوی را در بر گیرند.

طبق تحقیقات منتشر شده در  ژورنال طب مکمل و جایگزین ، تکنیک های یوگا کوندالینی می تواند برای مدیریت اختلال وسواس ، فوبیا ، اعتیاد و سوء مصرف مواد ، اختلالات افسردگی عمده ، اختلال افسردگی ، غم و اندوه ، بی خوابی و سایر اختلالات خواب مفید باشد.

یوگا چیست و چگونه یوگا را آغاز کنیم

نفس کشیدن

یوگا تمرکز شدیدی روی تنفس می کند ، که تحقیقات نشان می دهد وقتی صحبت از سلامتی شما می شود واقعاً می توانید آن را پرداخت کنید.

جنی رز ، معلم ثبت شده ۵۰۰ ساعته یوگا ، مربی بدن سازی آنلاین و تأثیرگذار در رسانه های اجتماعی می گوید: “یوگا در حال نفس است.” “سخت ترین قسمت نمایش است ، بنابراین اگر فقط می توانید تنفس را تسلط کنید ، تمرین می کنید.”

طبق یک مطالعه سال ۲۰۱۴ که در مجله تحقیقات علوم پزشکی مانیتورینگ منتشر شده است  ، یک پروتکل ۲۵ دقیقه ای هدایت شده تنفس یوگا سوراخ دهنده متناوب ، فشار خون و میزان تنفس را در داوطلبان فشار خون بالا و سالم کاهش می دهد.

نشان می دهد

بسته به استودیو و مربی ، اسامی مطرح ممکن است به زبان سانسکریت یا انگلیسی یا ترکیبی از آنها ارجاع شود. این می تواند اولین باری که در کلاس شرکت می کنید گیج کننده باشد.

برخی از رایج ترین نکات را برای آشنایی با نام های انگلیسی و سانسکریت و همچنین شکل اصلی آنها بررسی کنید.

موارد مورد علاقه مانند کودک کودک (balasana) و سگ رو به پایین (adho mukha svanasana) تقریبا در هر کلاس یوگا گنجانیده شده است. از دیگر نکات و سکانس های رایج می توان به نبردهای رزمندگان و سلام های خورشید اشاره کرد .

تدارکات

اکثر استودیوها دانش آموزان را تشویق می کنند که تشک های مخصوص یوگا را به کلاس بیاورند ، اما اگر شما یک تشک از خود ندارید ، آنها اغلب برای اجاره با هزینه کمی در دسترس هستند. با استودیوی محلی خود بررسی کنید تا ببینید پروتکل آنها چیست. در غیر این صورت ، بعید به چیز زیادی نیاز دارید.

استودیو ها و سالن های بدنسازی به طور معمول تمام تجهیزات و لوازم جانبی مورد نیاز شما ، از جمله تقویت کننده ، بلوک و پتو را تهیه می کنند.

اگر قصد دارید یوگا را در خانه امتحان کنید ، ممکن است بخواهید قبل از شروع ، چند مورد اساسی بخرید یا در خانه خود جایگزین بیابید. به عنوان مثال ، می توانید به جای بند یوگا از کمربند یا روسری استفاده کنید و بالش یا یک کتاب محکم و سخت برای بلوک های یوگا پرتاب کنید.

چه چیزی را می پوشند

شلوار یا شلوار کشش راحت و کشیده و یک بند نزدیک را انتخاب کنید که هر بار که وارونگی انجام می شود از بالای سر شما پرواز نمی کند .

به کفش مخصوصی نیازی نخواهید داشت زیرا یوگا پابرهنه انجام می شود . همچنین می توانید یک جفت جوراب یوگا را با چنگ زدن در قسمت انتهایی بپوشید تا از پاهای خود در کشیدن انگشت خود جلوگیری کنید.

تنظیمات کلاس

استودیوهای یوگا به طور سنتی جایی است که دانشجویان مشتاق برای یادگیری این تمرین به آنجا می روند. اما آنها تنها گزینه موجود برای آموزش نیستند . ، و هر گزینه مثبت و منفی وجود دارد.

  • سالن ورزشی: این روزها تقریباً در تمام سالن های بدنسازی کلاس های بزرگ یوگا برگزار می شود. اگر در حال حاضر عضویت در سالن بدنسازی دارید ، اغلب می توانید بدون هزینه اضافی به کلاسها دسترسی پیدا کنید. بسیاری از این مربیان دارای مهارت بالایی هستند ، اگرچه ممکن است برخی از مربیان جدید نیز به دنبال ساختن تجربه و مهارت های خود باشند.
  • استودیوهای یوگا: غالباً در خانه استادان ماهر و ماهر قرار دارند که در درجه اول روی یوگا تمرکز می کنند ، اکثر استودیوها نیز طیف گسترده ای از کلاس های مبهوت را در طول روز ارائه می دهند. با این حال استودیوهای یوگا گرایش بیشتری دارند و برای برخی افراد احساس ترسناک تر می شوند.
  • در خانه: با در دسترس بودن تلفن های هوشمند و خدمات پخش ویدئویی ، تقریباً از هر مکانی می توانید به کلاس های آنلاین دسترسی پیدا کنید . کلاس های آنلاین یا دی وی دی یک گزینه عالی و مقرون به صرفه برای کسانی است که به آموزش حضوری دسترسی ندارند یا کسانی که می خواهند قبل از شرکت در کلاس ، تمرین را راحت کنند.

در حالی که هیچ مشکلی در شروع یک تمرین در منزل وجود ندارد ، این نوع دستورالعمل فاقد بازخورد شخصی است ، بنابراین برای مبتدیان دشوار است که بدانند آیا آنها دقیقاً مناسب هستند یا نه. هر زمان ممکن باشد ، بهتر است قبل از تصمیم گیری به تنهایی در چند کلاس با یک مربی واجد شرایط شرکت کنید.

آداب کلاس

آداب و رسوم یوگا ، بیشتر از همه ، کاملاً توضیحی است – به معلم احترام بگذارید ، به دانش آموزان همسایه خود احترام بگذارید ، و به خود و عمل احترام بگذارید.

کارهای کوچک ، مانند نشان دادن به موقع ، خاموش کردن زنگ تلفن قبل از کلاس و ماندن در کلاس تا پایان آرامش نهایی ، تفاوت بزرگی ایجاد می کند.

یوگا چیست و چگونه یوگا را آغاز کنیم

ساختار کلاس پایه

بیشتر کلاسهای یوگا از یک اسکریپت مشابه پیروی می کنند ، اگرچه جزئیات بر اساس نوع یوگا که شما انجام می دهید و سطح آموزش تغییر می کنند. از لحظه ای که پا به پای استودیو تا پایان کلاس اول خود می گذارید ، این همان چیزی است که می توانید انتظار داشته باشید.

در میز پذیرش وارد شوید. کمی زود ظاهر شوید ، بنابراین باید وقت خود را تنظیم کنید و فضای خود را پیدا کنید. همچنین ، اگر اولین بار است ، شما ممکن است قبل از شرکت در این زمینه ، کاغذ را پر کنید.

 

وارد استودیو شوید و فضای خود را پیدا کنید . قبل از ورود کفش خود را از کفش خارج کنید. حصیر خود را دراز بکشید تا به همان جهت با تشک سایر دانش آموزان باشد. از مربی سؤال کنید که آیا به کلاس مورد نظر دیگری برای کلاس احتیاج دارید یا خیر. اگر اولین بار است ، به مربی بگویید.

 

بی سر و صدا روی حصیر خود بنشینید تا کلاس شروع شود. اگر می خواهید ، قبل از شروع کلاس ، چند بخش گرمایش گرم خود را انجام دهید .

 

جریان کلاس را دنبال کنید.

 کلاس ها به طور معمول با تمرینات اساسی تنفس شروع می شوند و از روشهای کندتر و روشمندتر استفاده می کنند تا به شما در گرما کمک کند. برخی از مربیان ممکن است شما را در مجموعه ای از مناجات “ام” ، یا مراقبه راهنمایی قبل از شروع نکات بدنی هدایت کنند. کلاسها سپس با سرعت و شدت ایجاد می شوند ، قبل از اینکه به تدریج کند شوند دوباره و به سمت کشش های عمیق تر حرکت کنند. بسیاری از کلاس ها با صندلی های نشسته ، سپس دراز کشیدن ، پایان دادن به ساوازانا ، یا “تجمع جسد” ، یک دوره آرامش مهم هستند که بدن شما قبل از انتقال به زندگی روزمره ، هر آنچه را که آموخته شده را می گیرد ، می گیرد.

کلاس ها اغلب با تنفس عمیق تر به پایان می رسد.

 از آنجایی که یوگا به همان اندازه تمرین جسمی نفس می کشد ، این تمرینات تنفسی نهایی یادآوری مفیدی است برای تمرکز بیشتر بر روی نفس همانطور که در تمام طول روز انجام می دهید. اگر مربی شما را به سمت شعار هدایت می کند ، از نگهبانی دریغ نکنید. اگر احساس راحتی نمی کنید لازم نیست شرکت کنید.

بعد از کلاس سؤال کنید.

 اکثر مربیان برای پاسخگویی به سؤالات شما ممکن است به دور هم جمع شوند. این زمان بسیار خوبی برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد نکات مشخص و یا ایجاد رابطه با مربی خود است.

بعد از اتمام کلاس ، مدتی وقت بگذارید تا در مورد تجربه فکر کنید. آنچه را دوست دارید یا دوست ندارید ارزیابی کنید و به این فکر کنید که آیا سرعت و دستورالعمل برای سطح توانایی شما مناسب است یا خیر. با داشتن این اطلاعات ، می توانید تصمیم بگیرید که آیا در آینده می توانید در همان کلاس شرکت کنید یا آن را تغییر دهید و چیز دیگری را امتحان کنید.

یوگا چیست و چگونه یوگا را آغاز کنیم

تنظیم حد

یوگا یک عمل بسیار شخصی است. آنچه برای یک فرد بی خطر و مؤثر است ممکن است برای دیگری بی خطر یا مؤثر نباشد. در حالی که بیشتر نکات یوگا کاملاً بی خطر است ، مهم است که به بدن خود گوش فرا دهید و حد خود را در هنگام تنظیم تنظیم کنید.

به عنوان مثال ، اگر مشکلات کمردرد دارید ، ممکن است لازم باشد از معلم خود بخواهید تا در موارد اساسی مانند ایستاده رو به جلو یا گاوآهن را تغییر دهد . و اگر شما در حال شروع یک تمرین یوگا در خانه هستید ، به ویژه مهم است که بر روی منافعی که برای مبتدیان خطرناک است مسواک بزنید ، بنابراین چیزی را که آماده نیستید امتحان کنید.

فضای مجازی

فقط به این دلیل که نمایش هایی مانند دستگیره ها و کلاغ ها برای نمایش در اینستاگرام محبوب هستند ، به این معنی نیست که شما آماده امتحان کردن آنها هستید. بسیاری از نکات یوگا نیاز به قدرت و توازن قابل توجهی دارد که زمان لازم برای توسعه است. با ایجاد یک تمرین اساسی شروع کنید و به خودتان فرصت دهید تا از آنجا کار کنید.

اگر با روش های طولانی تر مبارزه می کنید ، خجالت نکشید. بسیاری از یوگی های جدید از اینکه چقدر یوگا چالش برانگیز است شگفت زده می شوند.

هر زمان که بخواهید استراحت کنید ، در صورت تمایل کودک ، و در صورت تمایل ، نکات مربوط به یوگا مبتدی را که برای کمک به ایجاد قدرت در زمانی که چند دقیقه به تنهایی دارید ، تمرین کنید. قبل از دانستن آن ، شما قادر خواهید بود آن را از طریق یک کلاس کامل مانند یک قهرمان درست کنید.

اسطوره های معمول

وجود دارد بسیاری از اسطوره های اطراف این عمل از یوگا. اما این فقط همین است – آنها اسطوره هستند ، نه واقعیت. باور کنید یا نه ، یوگا فقط برای دختران نیست. لازم نیست برای انجام یوگا انعطاف پذیر باشید.

یوگا یک دین نیست. یوگا “خیلی سخت” یا “خیلی آسان” نیست. یوگا فقط برای هیپی های گیاهی نیست. یوگا برای همه در هر سطح است و یوگا می تواند در هر سبک زندگی متناسب باشد.

اگر در تلاش برای تمرین هستید ، فقط ممکن است متوجه شوید که یوگا فراگیر و پرتحرک چگونه می تواند باشد.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

علل مختلف از دست دادن حافظه

خواندن مطلب بعدی ←

تأثیر منفی شکر بر مغز

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *