چگونه شادی را در زندگی خود بیابیم

چگونه شادی را در زندگی خود بیابیم 

آیا شما در جستجوی یافتن شادی هستید؟ در حالی که شادی ممکن است گاهی اوقات احساس گریزان یا دور از دسترس شما شود ، این امر آن را به یک سفر یا هدف غیرممکن برای رسیدن به آن نمی کند. در عوض ، اگر فقط به آن آویزان شوید ، خوشبختی می تواند در گوشه بعدی منتظر شما باشد.

یا شاید ساده تر از این باشد. خوشبختی ممکن است در کنار شما باشد- فقط ممکن است وقت نداشته باشید که متوجه شوید بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که قبلاً باور داشتید. احتمالاً می دانید که در مورد رانندگی جدیدترین ماشین یا داشتن آخرین اسباب بازی نیست. اما ، واقعاً چه چیزی باعث ایجاد شادی می شود؟ بیایید چهار پاسخ از سراسر جهان برای پاسخ به این سؤال در نظر بگیریم.

 

همیشه در حال بهبود باشید

 

مطالعه ای در سال ۲۰۰۷ که گزارش داده های مربوط به بررسی پانل خانگی بریتانیا را انجام داد ، مجموعه ای جالب از یافته های ریشه های سعادت را نشان داد.

چه چیزی ما را خوشحال می کند: به دست آوردن آنچه می خواهیم یا داشتن آنچه می خواهیم؟ به طور متناقض ، به نظر می رسد این وضعیت “ازدواج” نیست که ما را به شادترین ، بلکه اتفاقات پویا مانند “شروع یک رابطه جدید” تبدیل کند.

به همین ترتیب ، “به دست آوردن شغل جدید” تأثیر بیشتری بر شادی نسبت به وضعیت اشتغال داشت. “باردار شدن” تأثیر بیشتری در شادکامی نسبت به “والدین بودن” داشت. به همین ترتیب ، رویدادهایی مانند “شروع یک دوره جدید” ، “قبولی در امتحان” یا “خرید خانه جدید” همگی در مقیاس شادی زیاد بودند.

در مقابل ، وقایعی که رابطه کمتری با خوشبختی دارند ، شامل پایان یک رابطه ، از دست دادن شغل و از دست دادن پدر و مادر است. معنی این چیست و چه چیزی باعث خوشحالی مردم در انگلیس می شود؟ بیایید لحظه ای بفهمیم

به نظر می رسد وقایع پویای مثبت به جای موقعیت های ایستا مهم هستند. در حالی که ممکن است همه اینها کمی سطحی به نظر برسد ، اگر احساس خوشبختی را یک حالت “لحظه ای” بدانید ، تا حدی معقول است.

چه چیزی را می توان از این مطالعه جمع کرد؟ اگر می خواهید خوشبختی را در زندگی خود دنبال کنید یا مثبت بمانید ، درک کنید که همیشه این احتمال وجود دارد که برخی از رویدادهای شاد در گوشه و کنار در انتظار شما باشند. و اگر شما مانند انتظار ندارید ، بیرون بروید و یک اتفاق را خوشحال کنید. به نقل از ابراهیم لینکلن ، “بهترین راه برای پیش بینی آینده شما ایجاد آن است.”

شادی و خوشحال بودن را یاد بگیریم

خودتان را با افراد شاد با روحیه احاطه کنید

 

مطالعه ای در سال ۲۰۰۸ که به داده های حاصل از مطالعه قلب فرامینگهام در فرامینگهام ، ماساچوست انجام شده است ، ۴،۷۳۹ نفر را از سال ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۳ دنبال کرد تا به یک سؤال جالب پاسخ دهند: آیا خوشبختی ما به میزان شادی افراد اطراف ما بستگی دارد ؟

در کمال تعجب ، نتایج مطالعه نشان داد که دقیقاً چنین است.

افرادی که توسط افراد خوشبخت احاطه شده اند ، بیشتر در آینده خوشحال می شوند.

علاوه بر این ، تجزیه و تحلیل نشان داد که این اثر نتیجه گسترش خوشبختی است ، نه فقط یک اثر مصنوعی از افراد خوشحال که تمایل به پیوند دادن با یکدیگر دارند.

طبق این مطالعه ، اگر دوستی دارید که در یک مایلی از شما زندگی می کند و آن دوست خوشحال می شود ، شانس شما نیز در حدود ۲۵ درصد خوشحال می شوید. همین مسئله در مورد همسران (تا ۱۶ درصد بهبود) ، خواهر و برادرهای ساکن در یک مایل (تا ۲۸ درصد) و همسایگان در کنار هم (تا ۷۰ درصد) نیز صادق بود. جالب آنکه نشان داده شده است که خوشبختی همکاران هیچ تأثیری در خوشبختی اطرافیان ندارد.

این همه معنی چیست؟ تا حد ممکن خود را با افراد خوشحال احاطه کنید ، زیرا این احتمال وجود دارد که خوشبختی آنها به شما گسترش یابد.

خاطرات مثبت را به یاد بیاورید

در یک مطالعه استرالیایی با بیش از ۳۰۰ جوان بالغ ، نشان داده شد که کسانی که خاطراتی را در مورد حل مسئله به یاد می آورند (زمانی که شما با موفقیت یک چالش را اداره کردید) یا درباره هویت (چیزی که شما را شکل داد تا به فردی باشید که امروز هستید) نشان داد که کاهش یافته است. احساسات منفی و افزایش احساسات مثبت به ترتیب.

این یافته ها نشان می دهد که به سادگی فکر کردن به زمان زندگی خود در هنگام غلبه بر یک چالش یا به زمانی که تجربه زندگی قابل توجهی را پشت سر گذاشتید که شما را به سمت بهتر تغییر داد می تواند در تقویت روحیه شما مؤثر باشد و بنابراین شادی شما .

اهداف جمعی یا تعالی خود

یک مطالعه در سال ۲۰۱۹ در خارج از کره جنوبی با استفاده از داده های بررسی عمومی اجتماعی کره (KGSS) نشان داد که پاسخ دهندگان اولویت بندی معنویت به احتمال زیاد خوشحال هستند و به دنبال آن افرادی که روابط اجتماعی (دوستان ، خانواده ، همسایگان) را ارج می نهند .

افرادی که بیشترین وزن را روی دستاوردهای بیرونی (پول ، تحصیلات ، کار ، اوقات فراغت) قرار می دادند ، کمترین احتمال خوشبختی را داشتند.

این یافته ها نشان می دهد که مسیر خوشبختی در کره جنوبی مربوط به همه آنچه که از طلا می درخشد نیست – به دنبال آن ، پیروی از اهداف مربوط به جمع گرایی یا خود متعالی ممکن است برای تقویت و حفظ شادی مهمترین باشد.

شادی و خوشحال بودن را یاد بگیریم

سخن پایانی نظافت نیوز:

 واضح است که آنچه شما را خوشحال می کند ممکن است به جایی که در جهان زندگی می کنید بستگی دارد (اگرچه اینها مطالعات محدودی هستند که به مفاهیم مختلف   نگاه می کنند). انگلیس ها از تغییر مثبت برخوردار بودند و آمریکایی ها وقتی خوششان می آمدند اطرافشان خوشحال شدند ، استرالیایی ها هنگام به خاطر سپردن خاطرات مثبت خوشحال می شوند و کره جنوبی ها وقتی درگیر تعقیبات جمعی و معنوی بودند خوشحال تر بودند.

با این حال ، موضوع مشترک این است که خوشبختی در حال تغییر است و همیشه می توان از خوشبختی شما بهره گرفت. اگر واقعاً می خواهید خوشبختی را دنبال کنید ، خود را با احساس مثبت محاصره کنید و فراتر از شرایط فعلی خود را به تصویر بزرگتر ، چه از نظر افراد و چه از نظر مکان خود در جهان بزرگتر ببینید.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

نشانه های کمبود منیزیم در بدن

خواندن مطلب بعدی ←

درد قاعدگی دلایل ایجاد درمان‌های آن

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *