چطور با ۵ روش شادی را به خود هدیه دهیم

ایجاد شادی در زندگی

روش های ایجاد شادی و خوشبختی

باید توجه داشته باشیم که خوشحالی همیشه اینجا بوده و هست و ما باید آن را ببینیم و به زندگی آن را راه دهیم خوشحالی هم در محیط اطراف ما می‌باشد و هم در درون ما نکته اصلی اینجاست که شادی خوشحالی و خوشبختی را به کنترل خود دراوریم.

اکثر افراد فکر می‌کنند که خوشبختی را زمانی بدست می‌آورند که موفقیت و یا دستاوردی را بدست آورند. مثلا با ترفیع جایگاه شغلی و یا ازدواج با شخص ایده‌آل یا حتی با خرید خانه و یا ماشین رویا هایشان فکر می کنند که خوشبختی را بدست آوردن و قرار تاا پایان عمر آن را داشته باشند.
همه این ویژگی ها و یا دستاورد ها که گفتیم قطعا تاثیرات خوبی می توانند داشته باشند. بطور مثال ازدواج با شخص ایده‌آل می توانند زندگی پر از آرامش و عشق را به ارمغان بیاورد و یا خرید خانه و یا ماشین نیز آسایش را بوجود بیاورد اما هیچ کدام اینها دائمی نمی باشد.
این موضوع ها باعث می شود که به صورت لحظه ایی و یا موقت برای مدت کوتاهی احساس خوشبختی ایجاد شود. نکته اینجاست بعد مدت کوتاهی به این موقعیت عادت می کنید و سپس به حالت سابق باز میگردید.

مهم 

مهم است که افراد توانایی شناخت احساسات خود را داشته باشند. و توانایی کنترل آن را داشته باشند و سعی کنند با توجه به این نکاتی که متوجه شده‌اند برای مدت طولانی با استفاده از این نکات زندگی خود را شاد نگه دارند و در موقعیت های مناسب از آن استفاده کنن.
در این جا ۵ روش از این کار ها که باعث ایجاد شادی و خوشبختی می باشد را معرفی می کنیم.
با امتحان این روش و راه کار ها می توانید آغاز کنید

۱) برای فردی که به او علاقه دارید یادداشت بنویسید

انسان بطور طبیعی میل به ارتباط برقرار کردن دارد. احساس دوست داشتن را تجربه کند. با این حال برای قدردانی از افرادی که این احساس را در ما ایجاد کرده اند تلاشی نمی کنیم زمان کافی به آنها اختصاص نمی‌دهیم. به همین دلیل از شما می‌خواهیم که دقیقا همین کار را انجام دهید؛ به کسانی که دوستشان دارید بگویید چرا برای شما اهمیت دارند، چرا قدردان آنها هستید و با آنها احساس خوشحالی و خوشبختی می‌کنید.
پس ابراز این احساسات در رابطه باعث می شود قدر رابطه تان را بهتر بدانید و البته قدرت آن را افزایش می دهد و ایجاد انرژی دو طرفه مثبت می کند.

۲) دنیای اطراف خود را بهتر ببینید و زیبایی ها را بشناسید

گاهی اوقات به اندازه‌ای مشغول هستیم که حتی فراموش می‌کنیم به محیط اطراف‌مان نگاه کنیم. همین حالا این کار را انجام دهید. چشمان‌تان را از صفحه بردارید و به اطراف‌تان نگاه کنید. چه چیز زیبایی در محیط اطراف وجود دارد؟ چند گل در گلدان، یک روسری زیبا یا حتی نور درخشان خورشید؟ چند لحظه تأمل کنید و حقیقتا به دنبال زیبایی باشید؛ چرا که به سرعت متوجه می‌شوید محیط اطراف شما پر از زیبایی است. از همه جالب‌تر اینکه تحقیقات نشان داده‌اند نگاه کردن به هرچیز زیبایی می‌تواند روحیه‌‌ی شما را بهتر کند.

۳) لبخند زدن را فراموش نکنید

لبخند زدن باعث آزاد شدن هورمون شادی در بدن می شود راه کار ساده ای است در عین حال قدرتمند. حتی یک لبخند مصنوعی نیز چنین حالتی ایجاد می‌کند. نکته‌ی جالب این است که لبخند زدن مسری است؛ بنابراین می‌توانید برای تغییر روحیه و ایجاد فضای مثبت در هر محیطی از لبخند استفاده کنید. همین حالا امتحان کنید؛ گوشه‌ی لب‌ها را به سمت بالا ببرید و به چیزهای خنده‌دار فکر کنید. سپس این لبخند را تا زمانی که جو مثبت برقرار است، روی لب‌ها نگه دارید.

 

4) مرافب خودتان باشید

 

اگر شما می خواهید که به دیگران کمک کنید ابتدا باید مراقب خود باشید. کار را به مراقبتی ساده و کوچک از خودتان آغاز کنید. این مراقبت کوچک به بدن شما انرژی می‌بخشد، باعث تقویت روحیه‌ می‌شود و روح‌تان را تازه می‌کند. به‌این‌ترتیب لمس احساس رضایت و آرامش آسان‌تر می‌شود. این مراقبت شخصی کوچک می‌تواند یک تعریف مثبت از خودتان باشد، یا استفاده از ماسک صورت و حتی تمرین مدیتیشن. فرقی نمی‌کند چه کاری باشد یا چقدر برای آن زمان صرف می‌کنید. نکته‌ی مهم این است که با این کار نشان دهید چقدر قدردان خودتان هستید.

 

5)ایجاد شادی با نفس بکشید

 

تا چهار بشمرید و هوا را به داخل ریه‌ها بفرستید، تا هفت بشمرید و نفس را نگه‌ دارید و در بازدم با هشت شماره نفس را بیرون بدهید. این چرخه را چند بار تکرار کنید تا احساس آرامش ذهن، ریلکس شدن ماهیچه‌ها و بازیابی حس شادی را تجربه کنید. نفس کشیدن با سیستم عصبی پاراسمپاتیک شما در ارتباط است. بنابراین، تمرین تنفس آرامش‌بخش می‌تواند احساس درونی شما را تغییر دهد. هر دم باعث افزایش انرژی و هر بازدم به آرامش شما منجر می‌شود. از تمام دم و بازدم‌ها به بهترین شکل استفاده کنید. در حین انجام این کار، از نفسی که می‌کشید و بدن‌تان تشکر کنید چرا که بدون تنفس زندگی ناممکن می‌شود.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

اشنایی با فنگ شویی و فلسفه آن

خواندن مطلب بعدی ←

۸ راه برای پاک کردن چسب از لباس و فرش

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *