چگونه استرس شغلی را بعد از کار تسکین دهیم

چگونه استرس شغلی خود را تسکین دهیم

چگونه کار را به خانه می بریم

در حین رفت و آمد ما به آن فکر می کنیم:

رانندگی از خانه می تواند فرصتی برای لذت بردن از آزادی بودن از ساعت کار باشد ، یا می تواند زمانی باشد که بتوانید در مورد استرس های روز صحبت کنید ، ناامیدی را در ذهن خود مجدداً پخش کنید و فکر کنید. در مورد همه چیزهایی که بر روی شانه های خود وزن می کنید در هنگام جنگ با خشم جاده تا رسیدن به خانه می روید.  در اغلب اوقات، افراد گزینه دوم زمانی که سابق-اجازه دادن به خانه درایو یک آزاد را انتخاب نمایید تجربه بسیار سودمند باشد.
مشکل این است که این می تواند سطح استرس را افزایش دهد به طوری که حتی بعد از رفت و آمد در خانه نسبت به زمان پایان روز کاری حتی بیشتر باشد. اگر این مانند شما به نظر می رسد ، اکنون زمان آن رسیده است که سلطنت کنید و زمان رفت و آمد خود را برای کاهش فشارهای استرس روز انجام دهید. اگر در حال حاضر از خانه آگاه نیستید ، در هفته آینده سعی کنید در رانندگی به خانه واقعاً متوجه افکار و عادات خود شوید.

ما در مورد استرس شغلی به سمت افراد عزیزمان می رویم:

شکایت از کار برای یک دوست عزیز یک سرگرمی رایج از افراد دارای مشاغل استرس زا است. در حال حاضر احساس خوبی دارد اما ممکن است با گذشت زمان عوارض زیادی را به همراه داشته باشد. در حالی که نگه داشتن احساسات در بطری پاسخی بهینه نیست ، وقتی که می توانستیم با کیفیت زندگی عزیزان متمرکز بر تمام فشارهای روز باشیم ، بیشتر روز خود را در برابر استرس شغلی از دست می دهیم.  واضح است ، هرچه زمان کمتری برای شکایت از کار صرف کنیم ، بیشتر وقت خود را صرف چیزهایی خواهیم کرد که باعث خوشبختی ما شوند. این هفته ، سعی کنید توجه کنید که چقدر وقت برای شکایت از کار صرف می کنید و ببینید که آیا این زمان مناسب برای شماست یا خیر.

ما درباره همکاران دشوار شایع می شویم:

بسیار طبیعی است که هنگام برخورد با همکاران مشکل ، حمایت عاطفی داشته باشید. با این حال ، مانند فشار روانی شغلی ، تمرکز بیش از حد بر استرس ایجاد شده توسط همکاران دشوار می تواند ما را از شادی زندگی غیر کار ما دفع کند. اگر متوجه شدید ساعتهای غیر کار را برای وسواس ، پخش مجدد یا حتی فکر کردن در مورد استرسهایی که همکارانتان به زندگی کاری خود می آورند ، زمان آن رسیده است تا ارزیابی کنید که آیا این بهترین راه برای گذراندن وقت خود است و تصمیم می گیرید که متوقف شوید. اگه نیاز داشتی به.

ما به جای استراحت در مورد کار نگران هستیم:

اگر با فشار زیاد در شغل مواجه هستید یا به نوع شغلی مبتلا هستید که نیاز به عیب یابی مهمی دارد ، خاموش کردن قسمت طوفان مغزی هنگام ترک کار دشوار است. (این امر مخصوصاً برای کسانی که از خانه کار می کنند صادق است .) و اگر یافتن راه حل برای شما سرگرم کننده است و بیش از حد به زندگی شخصی شما نمی رسد ، ممکن است مشکلی نباشد. شاید برای تفکر ایده های جدیدی برای کار خود جالب تر باشد ، به خصوص اگر کار شما بیشتر به یک “فراخواندن” برای شما احساس شود و نه فقط یک شغل. با این حال ، اگر به نظر می رسد استرس یا شایعه ای در مورد مشکلات در محل کار دارید ، بهتر است این بار را در محل کار رها کنید. (نگران نباشید ، وقتی برگشتید در آنجا خواهید بود.)

ما بیش از این خودمان را ضرب و شتم می کنیم

اگر همه اینها کمی آشنا به نظر می رسند ، اجازه ندهید که شما را تحت فشار قرار دهد. وقتی در کار نیستید استرس در مورد کار بسیار عادی است ، بنابراین خود را سرزنش نکنید. در عوض ، روی چگونگی کاهش استرس تمرکز کرده و از زندگی خود در هنگام کار بودن لذت ببرید.

چگونه استرس شغلی را در محل کار رها کنیم

کراوات پایان شل قبل از ترک کار:

یکی از اولین و بهترین راههایی که می توانید استرس شغلی را روی کار بگذارید این است که قبل از ترک کار خود را آماده کنید. برای کاهش عیب یابی بعد از ساعت ها ، یک روز کار خود را هنگام بازگشت دوباره روز بعد تهیه کنید. این به شما امکان می دهد وارد شوید و احساس تمرکز کنید ، و می تواند به شما اجازه دهد که ترک کنید و احساس کنید که همه چیز به همان اندازه ممکن است که ممکن است تا فردا انجام شود.
اگر مستعد استرس در مورد مشکلات حل نشده در خانه هستید ، حتی ممکن است آن را یک قدم جلوتر بردارید و لیستی از راه حل های ممکن را برای هر مسئله ای ایجاد کنید که فکر می کنید ممکن است شما را به دنبال خانه بسازد. سپس می توانید به خود یادآوری کنید که تا حد امکان در مورد آن فکر کرده اید ، و اکنون باید ذهن خود را از کارها دور کنید و روی آن بخوابید. وقتی فردا دوباره به سر کار بروید ، چیزها واضح تر خواهند شد. دانستن این امر به شما کمک می کند تا کارها را در آنجا بگذارید.

 

چگونه استرس شغلی خود را تسکین دهیم

ایجاد یک آیین پس از کار:

دقیقاً همانگونه که به کودکان کمک می کند تا هنگام برگزاری مراسم خواب ، در هنگام استراحت از خواب آرام شوند و به رختخواب بروند ، داشتن یک مراسم پس از کار راهی عالی برای کمک به خودتان استراحت پس از یک روز پر استرس کار است. حتی بهتر ، می تواند راهی برای ایجاد یک عادت ذهنی برای آرامش ذهن و رها کردن استرس شغلی پس از یک روز طولانی کار باشد.

روال شما ممکن است از چیزهایی ساده باشد مانند نفس کشیدن عمیق و تمیز هنگام بیرون رفتن و عمداً به خود یادآوری کنید که اکنون از نظر جسمی و روحی کار را ترک کرده اید. (یکی از استادان هنرهای رزمی توصیه می کند که یک نفس تمیز عمیق بکشید ، اندام خود را لرزاند ، و از نظر روحی نیز بار خود را بر روی درب بگذارد.) این امر می تواند به معنای رفتن ذهنی بر سر آنچه که شما در انتظار بقیه عصر خود هستید یا پیامک کنید دوست داشتنی داشته باشید و توجه خود را به زندگی تان معطوف کنید. آزمایش کنید و ببینید بهترین چیزی که مناسب شماست هر کاری که برای شما مفید باشد ، آن را به یک عادت تبدیل کنید و این کار را ادامه دهید.

از رفت و آمد خود لذت ببرید:

اگر همچنان فشارهای روزانه را فشار دهید یا اجازه دهید که استرس ترافیکی شما را بیشتر کند ، می توانید استرس داشته باشید. با برخی برنامه ریزی ها ، می توانید رفت و آمد خود را به خانه تبدیل کنید و تجربه ای را که به دنبال آن هستید به جای اینکه مانع دیگری برای برطرف کردن آن باشد ، قبل از اینکه آرامش داشته باشید ، به خانه خود تغییر دهید. یک راه برای به حداکثر رساندن زمان رفت و آمد شما گوش دادن به کتابهای صوتی ، یا داستان (برای سرگرمی) یا غیر داستان نویسی در محلی است که می خواهید رشد کنید.

گوش دادن به موسیقی نیز یک استراتژی شناخته شده برای کاهش استرس است و یک راهکار ساده برای انجام این کار هنگام نشستن در یک فضای بسته است.

شمارش ذهنی از همه چیزهایی که باید سپاسگزار باشید نه تنها باعث می شود زمان بگذرد بلکه می تواند شما را به درون یک ذهنیت مثبت تر سوق دهد و این مهم را برای شما فراهم می کند که در هنگام رسیدن به خانه از عزیزانتان بیشتر قدردانی کنید.

چه کاری باید انجام دهید وقتی به خانه رسیدید

برای خودتان یک محیط خانگی آرامش بخش ایجاد کنید:

از آنجا که ما بسیاری از ساعات غیر کار خود را در خانه می گذرانیم ، مهم است که یک محیط خانه داشته باشید که استرس شما را تسکین دهد و نه یک مسئله ای که باعث می شود احساس تنش و خستگی بیشتری از آنچه باید باشد ، داشته باشید. از آنجا که درهم و برهمی تأثیر ظریف اما بسیار واقعی در سطح استرس ما دارد ، باید تا حد ممکن مرتباً از بین برود .اگر خانه شما پناهنده استرس است ، راحت تر اجازه دهید استرس کار پس از رسیدن به آنجا ذوب شود.

با خودتان رفتار کنید:

به آن رفتارهای کوچک در زندگی فکر کنید که لبخندی بر چهره شما می گذارد و بیشتر آنها را در روز خود قرار دهید. این تقویت کننده های کوچک ، که توسط روانشناسان به عنوان “لذت” شناخته می شوند ، می توانند روحیه شما را به روش قابل اندازه گیری بالا ببرند و استرس را در روند کاهش دهند. این می تواند یک فنجان چای ، کمدی مورد علاقه شما ، یک پیاده روی طولانی با یک فرد محبوب ، یک حمام آرامش بخش یا هر چیز دیگری باشد که کمی شادی را برای شما به ارمغان می آورد. سعی کنید آنها را مخلوط کنید تا کمی “جدید” برای آنها داشته باشد و حتی از آنها لذت بیشتری ببرید. شما سزاوار آن هستید

Cultivate Mindfulness: تحقیقات نشان می دهد ، افرادی که چشم انداز آگاهانه ای دارند ، می توانند بیشتر روی لحظه حاضر تمرکز کنند و تمرکز خود را از استرس گذشته یا اضطراب نسبت به آینده دور کنند.  این به توانایی بیشتری تبدیل می شود تا اجازه دهید استرس شغلی در محل کار باقی بماند و از وقت شما در هر عصر و آخر هفته لذت ببرید تا از زندگی لذت ببرید. تمرین تمرینی ذهن آگاهی می تواند توانایی شما در حفظ این دیدگاه لحظه کنونی را افزایش دهد ، بنابراین آنها برای تسکین استرس بعد از شغل و همچنین مقاومت در برابر ساختمان به استرس بطور کلی توصیه می شوند.

چگونه استرس شغلی خود را تسکین دهیم
پشتیبانی از لیست درخواست ها:

 

اگر قبل از اینکه بتوانید آنها را رها کنید ، باید درمورد چیزهایی که استرس شما را در محل کار نشان می دهد صحبت کنید ، به داشتن یک شخص پشتیبان که گوش می دهد و به شما کمک می کند تا استرس خود را برطرف کنید ، کمک می کند. (بسته به آنچه به شما کمک می کند
همچنین در صورت پشتیبانی از افکار استرس زا در کار ، مشارکت در پشتیبانی می تواند به شما کمک کند تا به شما یادآوری کند تا دوباره فکر و انرژی خود را دوباره متمرکز کنید. درنهایت ، اگر احساس اضطراب زیادی در استرس شغلی دارید ، ثبت نام کمک می تواند به معنای صحبت با پزشک در مورد استرس یا یافتن یک درمانگر خوب باشد که می تواند به شما در رسیدن به راهکارهای مقابله با آن یا برنامه جدید کمک کند.

زمان غیر کار خود را بشمارید:

سرانجام ، یکی از سرگرم کننده ترین و مؤثرترین راهها برای کنار گذاشتن استرس شغلی ، این است که واقعاً روی ساخت بقیه زندگی خود چیزی جالب توجه و درگیر بودن کافی داشته باشید تا ذهن خود را از آن دور کنید. اگر به آن نیاز دارید استرس دهید. این بدان معناست که تعادل کافی در زندگی شما ایجاد می شود تا اوقات فراغت و سرگرمی ها را نیز شامل شوید. این به معنای ایجاد روابط سالم برای کمک به شما در احساس برآورده شدن است و ذهن خود را از استرس دور می کند. این به معنای ایجاد عادات سالم برای رفع استرس و همچنین تعیین هدفهایی است که شما را به هیجان می آورد و به دنبال آنها می روید. یا گاهی اوقات به سادگی می تواند به معنای لذت بردن از لحظه فعلی باشد ، هر کاری که در آن لحظه انجام شود.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

مصرف کافئین و تاثیرخواص و عوارض آن بر بدن

خواندن مطلب بعدی ←

دو واکسن کرونا در چین به مرحله آزمایش بالینی رسید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *