چگونه عصبانیت را بدون آزار دیگران رها کنیم

چگونگی رهایی از عصبانیت

چگونگی رها شدن از عصبانیت بدون آزار دیگران

در زندگی من بارها رخ داده است که عصبانی شدم و در نهایت به آزار افرادی که به آنها اهمیت می دادم صدمه وارد کردم. هر وقت به این فریادهای عصبانیت فکر می کنم ، عواقب بیرون آمدن من همیشه بد بود.
عصبانیت می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در زندگی شما شود. اگر به اندازه کافی طولانی بمانیم ، بیان منفی عصبانیت نه تنها بر اطرافیان ما تأثیر می گذارد بلکه بر کیفیت زندگی و سلامتی ما نیز تأثیر می گذارد.

برخورد با خشم و عدم اطمینان

استراتژی دولت NZ برای مقابله با بحران COVID-19 این بود که این کشور در مرحله ۴ قرار بگیرد. برای ۴ هفته گذشته ، من با پسرم و شوهرم در “بند بستن” زندگی کرده ام.
ورزش عادی خرید مواد غذایی اکنون یک استرس زا است. فقط یک نفر از افراد خانواده می توانند به سوپر مارکت بروند و وقتی به سوپر مارکت رسیدید ، باید فاصله ۲ متری مورد نیاز را از یکدیگر مدیریت کنید ، برای خرید مواد غذایی خود ، و خود را از آلودگی متقاطع در امان نگه دارید.

کرونا

COVID-19 عدم اطمینان و اختلال را به جهان ، جوامع و زندگی ما پرتاب کرده است. در نتیجه ، بسیاری از ما احساس عصبانیت و وحشت می کنیم. اساس این عصبانیت ناشی از ترس ما از ناشناخته ها و مقابله با عدم اطمینان است.
در حال حاضر ، من هیچ ایده ای ندارم که زندگی و مشاغل من چگونه COVID-19 ارسال می شوند ، و این ترسناک است. می دانم که اگر با احساس ترس خود سر و کار نداشته باشم ، با گذشت زمان ایجاد می شود و سرانجام از طریق عصبانیت رها می شود. این برای من و دیگران که ممکن است عصبانیت خشم من را تجربه کنند ، خوب نیست.

چگونه عصبانیت خود را بدون آزار دیگران رها می کنیم؟

رابطه ما با عصبانیت مشخص می کند که آیا ما این احساسات را کنترل می کنیم یا اینکه ما را کنترل می کند. اگر می خواهید بدانید که چگونه عصبانیت خود را بدون آسیب رساندن به دیگران آزاد کنید ، ابتدا باید بدانید که عصبانیت برای شما چیست.
عصبانیت یک احساس طبیعی است که همه ما احساس می کنیم. این یک احساسات انفرادی نیست زیرا بسیاری از احساسات پشت خشم می نشینند. این احساسات می تواند از اضطراب ، غم ، ترس ، صدمه دیدن ، شرم ، احساس تهدید یا ناامیدی باشد.

سوزان دیوید

عصبانیت همیشه”مشکل” نیست. این رفتاری است که ما برای ابراز خشم خود از آن استفاده می کنیم که مشکل واقعی است.
دکتری سوزان دیوید ، روانشناس برنده جوایز و نویسنده کتاب Emility Emility Emility: Unstuck ، Unprace Change و پیشرفت در کار و زندگی ، گفت: “مردم خود را برای احساسات منفی مانند عصبانیت ، ناامیدی یا غم و اندوه قضاوت می کنند. سرکوب یا انکار این احساسات ، آنها را قوی تر کرده و ما را به بن بست می رساند. ”
اولین قدم برای برقراری یک رابطه سالم با عصبانیت ، کار در آگاهی بیشتر از احساساتی است که باعث ایجاد آن می شود.

در ادامه

سوزان دیوید در مصاحبه پادکست ، چهار مرحله برای برداشتن ناخواسته و آغوش تغییر ، به تشریح ۴ قدم شما می توانید برای ایجاد تغییر در زندگی خود بپردازید.
این چهار قدم که سوزان دیوید در مورد آن صحبت کرد ، چارچوبی را برای استفاده من ایجاد کرد تا به من کمک کند تا با احساسات و احساسات منفی خود رابطه سالم برقرار کنم. آنها همچنین به من کمک کردند تا در مورد چگونگی رها کردن عصبانیت بدون آسیب رساندن به دیگران ، به من ایده بپردازم.

چهار مرحله برای ایجاد یک رابطه سالم با خشم

۱. نشان دادن

تمایل به پذیرش و مقابله با احساسات ناراحت کننده مانند عصبانیت به جای اجتناب یا سرکوب آنها ، به شما امکان می دهد تا هوش هیجانی خود را توسعه دهید.  توسعه EQ خود به شما کمک می کند تا بینش و خرد خود را افزایش دهید و تصمیم گیری را در هنگام انتخاب بهترین استراتژی ها برای مقابله با احساسات قریب به اتفاق احساساتی که به شما می دهد ، تقویت می کند.

اظهارات

سوزان دیوید کاملاً واضح اظهار می دارد که وقتی حضور می یابید ، نباید از جایگاه داوری ، بلکه محلی برای مهربانی و دلسوزی نسبت به خود بیابید. احساسات وجود دارد که می تواند اطلاعاتی را در مورد آنچه در داخل برای شما اتفاق می افتد به شما ارائه دهد – این همان است.
به خودتان استراحت دهید و بپذیرید که احساس اضطراب و عصبانیت کرده اید و اشکالی ندارد.

۲. عقب نشینی

وقتی قبول کردید که احساس عصبانیت برای شما خوب است ، پس می توانید کنار بگذارید. به گفته سوسن دیوید ، این مرحله کار آسانی نیست بنابراین باید برای انجام کار آماده باشید تا این مرحله برای شما مناسب باشد.

مرحله عقب نشینی

این مرحله شما را مجبور می کند تا خود را از احساسات خود جدا کنید ، قدم به عقب بروید و مشاهده کنید که این افکار و احساسات درمورد چیست.
نکته مهمی که سوزان برای من فراهم کرد این بود که گفتگوی خود را از “احساس عصبانیت می کنم” به “در این لحظه مشاهده می کنم که احساس خشم مرا مشاهده می کند” تغییر دهید.
خود را از مونولوگ موجود در سر خود جدا کنید و احساسات را برای آنچه در واقع هستند ببینید. آنها به همین دلیل در آنجا هستند.
کنار گذاشتن همه چیز در مورد این است که شما می توانید آنچه را که این احساسات می خواهند به شما بگویند ، کار کنید.

چگونگی رهایی از عصبانیت

۳. پیاده روی چرا

دانستن اینکه شما چه کسی هستید و برای شما مهم است به شما می دهد هنگام حرکت در مسیر پیچیدگی زندگی ، وضوح و جهت را به شما نشان می دهد.
این مرحله برای من قدرتمند بود ، زیرا هنگامی که من “چرا” خود را دریافت کردم ، من یک اشاره به کار از آنجا داشتم. این بینش بنیادی را به من داد که از آن می توانم قدرت اراده ، مقاومت و استعداد خود را تقویت کنم تا به من کمک کند تا روش های مقابله موثر با عصبانیت را شناسایی کنم.

تلاش برای ارزش ها

اگر در تلاش هستید تا ارزشهای خود را بفهمید ، در اینجا پیوندی به آزمون چابکی احساسی سوزان دیوید آورده شده است.  این یک مسابقه بسیار ساده است که در مورد آنچه برای شما مهم است شفاف سازی می کند.
ارزشهای شما نیروی محرکه چگونگی زندگی شماست.

۴. حرکت کردن

برای من ، این قدم برای من مهم بود که به روشی که برای من پایدار بود اقدام کنم. من به دنبال یک رویکرد یک شگفتی نبودم.
فهمیدم که این احساسات و احساساتی که من در نتیجه COVID-19 تجربه کرده بودم به شکلی دیگر شکل می گیرد. بنابراین ، من مجبور به ایجاد تغییراتی شدم که ماندگار بود.
سوزان دیوید گفت برای موفقیت در حرکت ، فقط قدم های کوچکی بردارید . تمرکز خود را در تغییر دادن طرز فکر ، انگیزه و عادت های خود به روش هایی که با ارزش های شما هماهنگ است و می تواند در ایجاد تغییر در زندگی تان نقش داشته باشد متمرکز کنید.

اختلال ، عدم اطمینان و تغییر بخشی از زندگی است.

من باید یاد می گرفتم که چگونه احساسات و عواطف منفی خود را مدیریت کنم تا بتوانم از طریق این وقایع مخرب زندگی ، راه خود را حرکت کنم. اگر من این کار را نکردم ، احساساتم مرا کنترل می کنند و این اصلاً مفید نیست.

مدیریت خشم

مدیریت عصبانیت من به روشی مثمر ثمر و نتیجه به مراتب بهتر از بیان خشم من به روشی که به دیگران آسیب برساند ، حاصل می شود.
وقتی در مورد عصبانیت به کار خود ادامه می دهم ، من وقت زیادی را برای تنظیم ذهنیت خود صرف کردم. به دلیل محدودیت های سطح ۴ ، تمام سالن های بدنسازی قفل شده اند و بنابراین پیاده روی تنها تمرین است که می توانم انجام دهم که مرا از خانه بیرون می کند. هر روز صبح با یک تأیید ساده قدردانی و قدردانی از همه خوبی های زندگی ام ، پیاده روی خود را شروع می کنم .

اقدام ساده

این اقدام ساده تأثیر شگفت انگیز در کاهش شدت احساس ترس ، اضطراب و عصبانیت من داشته است.
حتی اگر زندگی هنوز دشوار است و درباره آینده من بلاتکلیفی زیادی وجود دارد ، من بیشتر احساساتم را کنترل می کنم. من این حباب شدید احساسات را در درونم تجربه نمی کنم که می تواند بیش از هر چیز منفجر شود.
من نسبت به دیگران صبورتر هستم و مطمئناً نسبت به نحوه پردازش احساسات عصبانیتم به روشی مثبت تر و سالم تر اعتماد به نفس بیشتری دارم

سخن پایانی

ابراز بی نظمی عصبانیت می تواند مشکلات بزرگی در زندگی شما ایجاد کند. به همین دلیل مهم است که شما بیاموزید که چگونه عصبانیت را به درستی رها کنید و آن را بدون صدمه دیدن به دیگران ابراز کنید.
ایجاد یک رابطه سالم با عصبانیت اصلی کنترل آن است و چهار قدم نوشته شده در این مقاله مطمئناً شما را در مسیر صحیح قرار خواهد داد.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

قرص پرفکت لایف چیست؟ مزایا و مضرات

خواندن مطلب بعدی ←

نحوه تمیز کردن کاشی کف

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *