نحوه تمیز کردن کاشی کف

نحوه تمیز کردن کاشی کف

نظافت و نحوه تمیز کردن کاشی کف و سرامیک 

برای تمیز کردن کاشی کف برای مناطقی که اغلب از آب مانند حمام ، اتاق های لباسشویی ، آشپزخانه یا حمام استفاده می شود ، بادوام و مناسب است . این کاشی از وینیل ، سرامیک یا سنگ است ، تمیز کردن صحیح آن به ظاهر بهتر و طولانی تر کفپوش کمک خواهد کرد.

کاشی کف را چند بار باید تمیز کنیم ؟

برنامه تمیز کردن شما برای کاشی کف بستگی به میزان عبور و مرور در اتاقها دارد. البته نشت مواد غذایی یا سایر محصولات باید فوراً تمیز شود.

برای اکثر ما ، کف باید روزانه جارو شود یا تخلیه شود. این باعث می شود تا ریزه هایی که کف را خراشیده اند ، از بین برود و به جلوگیری از ایجاد مو و گرد و غبار در گوشه ها و خطوط ریزه کمک کند. برای جلوگیری از ایجاد سنگ آهک ، کفها باید حداقل هفته ای بریده شوند.

آنچه برای تمیز کردن کاشی کف های وینیل نیاز دارید

تقریباً همه کفپوش های جدید وینیل بدون کف موم هستند. استفاده از موم یا استفاده از تمیز کننده ای که “مپ و درخشش” است باعث می شود تاکثیفی به پایان برسد.

تدارکات

پاک کننده کف وینیل تجاری یا پاک کننده خانگی
مالیدن الکل (اختیاری)
WD-40 (اختیاری)
جوش شیرین (اختیاری)

ابزارها

جارو ، گرد و غبار خشک یا جارو برقی
اسفنج
پارچه قدیمی
دو سطل

دستورالعمل ها برای تمیز کردن کاشی کف

جارو بزنید بعد از آن
همیشه زمان جارو کردن یا خلاء از بین بردن کثیفی مواد سست را قبل از خاموش کردن مدنظر بگیرید. اگر این کار را نکنید ، می توانید آن سنگ آهک را در تمام سطح کف پخش کنید.

مقابله با لکه های سخت

قبل از شستشو لکه ها را برای پاک کردن سخت درمان کنید.

رژ لب ، مداد رنگی ، رنگ و جوهر: از اسفنجی استفاده کنید تا مقداری از الکل را مالیده به لکه بزنید. بگذارید پنج دقیقه بماند و بعد با یک اسفنج تمیز پاک کنید.
نشت مواد غذایی خشک: یک خمیر جوش شیرین و آب درست کنید. خمیر را روی ظرف خشک شده بمالید و با یک حوله مرطوب مالش دهید.
راه حل های تمیز کردن و شستشو را آماده کنید
اگر از پاک کننده تجاری استفاده می کنید ، دستورالعمل موجود در بطری را برای مقدار صحیح محصول مورد استفاده در سطل موپلی خود دنبال کنید. بهتر است از آب داغ برای برطرف کردن هرگونه لکه روغنی و ظروف چسبنده استفاده کنید.

مقداری آب گرم و گرم خنک را در یک سطل دوم برای شستشوی خارج از خلال مایعات قرار دهید. با قرار دادن کفپوش کثیف ، کل زمین را از زمین دور می کند.

اگر مایع ظرفشویی را اضافه کردید ، ابتدا با مخلوط صابون بزنید و سپس بار دوم را با مخلوط آب و سرکه سفت کنید تا هرگونه مانده صابون پاک شود.

یک اشتباه در برداشتن کثیفی

اگر کف بعد از استفاده از پاک کننده مومی کم رنگ است ، یک محلول یک به یک آمونیاک خانگی و آب را مخلوط کنید. از تهویه مناسب اتاق اطمینان حاصل کنید. محلول را روی یک بخش کوچک از کف با کفپوش بمالید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند. پاک کننده مومی را با یک برس نرم پاک کنید و محل آن را با آب ساده بشویید. تکرار کنید تا دوباره کف کامل براق شود.

نحوه تمیز کردن کاشی کف و سرامیک و سنگ طبیعی

حتی دوام بیشتری نسبت به کاشی وینیل ، کاشی کف و سرامیک و سنگ طبیعی است . بسیاری از آنها مقاوم در برابر خراش هستند ، لکه ها را به راحتی از بین می برید ، و در گزینه های طراح متناسب با هر نوع دکوراسیون قرار می گیرند. مسئله تمیز کننده این کفپوش ها ریشه ای است که برای پر کردن شکاف بین کاشی ها استفاده می شود.

آنچه شما نیاز دارید

تدارکات
برای کاشی کف های سرامیکی: مواد تمیزکننده تمام شونده تجاری یا مایع ظرفشویی
برای کفهای کاشی سنگ طبیعی: پاک کننده غیر اسیدی ، قلیایی
جوش شیرین ، پراکسید هیدروژن یا پودر سفید کننده اکسیژن
ابزارها
جارو ، جارو برقی یا گرد و غبار خشک
برس سفت و سخت
دو سطل

دستورالعمل ها برای تمیز کردن کاشی کف 

همیشه با جارو کردن ، جاروبرقی و یا گرد و غبار خشک کردن کف شروع کنید تا خاک ریز و پوسته از بین برود.

اگر ماسه آب بندی نشده باشد ، می خواهد مقداری خاک را جذب کند که با جابجایی منظم از بین نرود. محصولات مختلفی وجود دارد که باعث حذف خاک ، سفید شدن و روشن تر شدن دانه می شود. هر بار یکی از این پاک کننده ها را بمالید و خطوط رنده را با یک برس سخت محکم کنید.

جوش شیرین و آب: خمیر جوش شیرین و آب درست کنید. خمیر را با مسواک یا انگشت خود روی خطوط گروت بمالید. برای تمیز کردن خاک از یک برس سفت و سخت استفاده کنید.
پراکسید هیدروژن: از یک قطره چشمی برای اعمال پراکسید هیدروژن در خطوط گروت استفاده کنید. بگذارید حداقل ده دقیقه کار کند و بعد رنده را خرد کنید.
سفید کننده اکسیژن: یک خمیر از پودر سفید کننده اکسیژن و آب تهیه کنید. در امتداد خطوط ریزه پهن کنید و بگذارید ده تا پانزده دقیقه کار کند و سپس برای بلند کردن خاک آن را تمیز کنید.

استفاده از موپ برای تمیز کردن کاشی کف

با استفاده از پاک کننده مناسب برای نوع کاشی کف خود ، دستورالعمل های بسته بندی در مورد نحوه مخلوط کردن با آب را دنبال کنید. به یاد داشته باشید ، استفاده از پاک کننده کمتر معمولاً انتخاب خوبی است. محصول اضافی روی زمین احساس چسبندگی می کند و باعث ایجاد خاک حتی بیشتر می شود.

کف را بشویید

پس از ریختن با محلول تمیز کردن ، صابون را به خوبی بشویید و از آب ساده برای پاک کردن هرگونه مواد صابونی که ممکن است باقی بماند ، استفاده کنید. اجازه دهید با هوا خشک شود.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

چگونه عصبانیت را بدون آزار دیگران رها کنیم

خواندن مطلب بعدی ←

۳۰ نکته مثبت روزانه برای تقویت انگیزه شما

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *