نحوه تمیز کردن کپک و قارچ سیاه روی دیوار

نحوه تمیز کردن کپک و قارچ سیاه روی دیوار

بهترین روش پاک کردن کپک و قارچ از دیوار 

به گفته انجمن بهداشت صنعتی آمریکا ، نوع کپک و قارچ که در خانه ها و ساختمان ها نمایان می شود ، مستقیماً با یک مشکل پزشکی معروف به سندرم ساختمان ساختمان مرتبط است . برای از تمیز کردن کپک و قارچ که بیشنر شبیه جرم سیاه میباشد ، باید بدانید که چرا کپک در وهله اول وجود دارد ، آن مشکل را برطرف کنید و اقدامات لازم را برای از بین بردن کامل آن انجام دهید.

منبع قارچ و کپک را هدف قرار دهید

کپک و قارچ در محیط های مرطوب رشد می کند ، بنابراین مهم است که بدانید چگالش از کجا به وجود می آید و مشکل را برطرف کنید – آیا این ناشی از نشت ، تهویه نامناسب یا زهکشی مسدود شده است. اگر کپک را بدون اقدام به خشک کردن آن فضا بردارید ، دوباره برمی گردد. پس از برطرف کردن مسئله اصلی ، شما آماده اید تا کپک و قارچ را تمیز کنید .

قبل از شروع برای تمیز کردن کپک و قارچ ، حتماً از ابزارهای مناسب استفاده کنید. :

دستگاه تنفسی یا ماسک صورت برای محافظت و تمیز کردن کپک و قارچ
پلاستیک سنگین برای پلمپ کردن منطقه و حاوی مواد زاید
کیسه های پلاستیکی سنگین برای جمع آوری مواد دیوار
نوار مجرای ایمنی پلاستیک
پنکه
برای جلوگیری از ورود اسپورهای کپک به داخل آب ، بطری را با آب اسپری کنید تا مرطوب شود.
پاشش مه پمپ پر از آب برای مرطوب کردن مناطق بزرگتر
نگهدارنده چوب
سطل
سفید کننده یا یک پاک کننده ضد عفونی کننده ثبت شده در آژانس حفاظت از محیط زیست
اب
ابزار مناسب و رنگ آمیزی

شروع تمیز کردن کپک و قارچ با ایمن سازی

پس از ایمن سازی محل با پلاستیک و فن در صورت لزوم ، محافظت از صورت خود قرار دهید و به کار خود برسید. همچنین می خواهید تا حد امکان پوست خود را بپوشانید تا از لمس کپک شما جلوگیری شود. هنگام بستن یک اتاق ، حتما درب های ورودی و منافذ هوا را با پلاستیک پوشانده باشید. در صورت امکان ، فن را در یک پنجره قرار دهید تا به تهویه اتاق کمک کند.

گاهی اوقات کپک سطح از آنچه فکر می کنید عمیق تر می رود. از نزدیک فرش و بالشتک ، کفپوش ، کف و عایق نگاه کنید. شما باید بدانید که هجوم گسترده برای برنامه ریزی صحیح حذف و ترمیم چقدر گسترده است.

فرش و سایر موارد آلوده را بردارید

هر یک از وسایلی که مرطوب و کپک زده را از اتاق ، از جمله کتاب ، مبلمان و تشک جدا کنید.

بررسی دیوارها

پیش از برش دادن دیوارها ، برق خانه را خاموش کنید.

برای تمیز کردن کپک و قارچ : در مناطق واضح آسیب دیده ، برش در قسمت دیواره خشک کن ، دقت کنید تا از سیم کشی برقی که اکنون در معرض آن است جلوگیری کنید. سمپاش مهار را بگیرید و خشک کن را خشک کنید که ظاهراً بهمراه عایق در زیر آن چسبنده است. کیسه های آن را جدا کنید و کیسه ها را محکم محکم کنید.

شاخه های چوبی آسیب دیده و غلاف را قطع کنید. در مناطقی که حذف آن غیرممکن است ، چوب را کاملاً تمیز کنید. بگذارید آنقدر طولانی در معرض هوا باشد تا خشک شود و سپس مواد نگهدارنده را اسپری کنید.

کپک و قارچ را تمیز کنید

طبق لیست ، شما فقط باید از یک شوینده ضد عفونی کننده ثبت شده در EPA روی عرشه ها و نرده ها استفاده کنید تا از آسیب دیدن چوب جلوگیری کنید. حذف کننده های حرفه ای کپک  اغلب از این موارد استفاده می کنند. اگر در دسترس نیست ،

برای پاک کردن کپک و قارچ محلول را در نواحی سطحی کار کنید و سپس بگذارید آنها به طور طبیعی خشک شوند. برای خارج کردن کامل کپک ممکن است بیش از یک تمیز کردن طول بکشد.

آب بندی و رنگ آمیزی مجدد
هنگامی که تمام مناطق را کاملاً تمیز کردید ، چوب را رنگ کنید و آن را با یک آغازگر روغنی یا پوسته رنگدانه آغشته کنید. دیوارها را با رنگ لاتکس آماده کنید و از آن در برابر رشد کپک محافظت کنید.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

کپسول هیربرست چیست و چه کاربردی دارد

خواندن مطلب بعدی ←

ترفند تمیز کردن منزل و ۷ مکانی که فراموش میکنید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *