نحوه تمیز کردن چادر مسافرتی 

نحوه تمیز کردن چادر مسافرتی 

چگونه یک چادر مسافرتی را تمیز کنیم

زمان کل:دساعت ۸ سطح مهارت: مبتدی

تمیز کردن چادر مسافرتی : چادرهای امروزی از نظر مقاومت در برابر آب ، سبک وزن و ساخت آنها آسان است. ایا تا به حال به فکر تمیز کردن چادر مسافرتی افتاده اید اما نمیدونید چطور باید تمیز کنید این مقاله مخصوص شماست با ما همراه

تمیز کردن چادر مسافرتی

تمیز کردن چادر مسافرتی پس از هر بار استفاده ، چادر را برای هرگونه تعمیر مورد نیاز معاینه کنید و آن را به خوبی تمیز کنید. قبل از انبار چادر باید کاملاً خشک باشد – حتی اگر آن را تمیز نکنید -. اگر قبل از مسافرت به وضعیت چادر اطمینان ندارید ، زمان آن را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را قبل از سفر تمیز کنید.

آنچه شما نیاز دارید برای تمیز کردن چادر مسافرتی

تجهیزات / ابزارها
سطل (ها)
شیلنگ باغ (اختیاری)
برس نرم
خط لباس یا قفسه خشک کن
برس رنگ
قیچی
مواد
آب گرم
صابون مایع شستشوی نشده و صابون خفیف
پارچه میکرو فیبر
ماسک محافظ
سرکه سفید مقطر
درزگیر درز مبتنی بر سیلیکون
پلی اورتان ضد آب
تعمیرات پارچه و مش
نوار مجرای
نخ سوزن و سنگین
ایزوپروپیل (مالش) الکل

دستورالعمل ها برای تمیز کردن چادر مسافرتی

بررسی وضعیت هوا
بهتر است یک چادر را در روز با دمای متوسط ​​، بدون احتمال باران و نسیم سبک تمیز کنید تا به سرعت خشک شود.

مکان تمیز کردن را انتخاب کنید

هنگامی که آماده تمیز کردن چادر مسافرتی هستید ، محلی را انتخاب کنید که چادر بتواند چند ساعت در آن باقی بماند تا کاملاً خشک شود. سعی کنید برای جلوگیری از مکان در زیر درختان که در آن فضولات پرنده هستند بیشتر احتمال دارد.

اگر نمی توانید آن را در بیرون از منزل تمیز کنید ، یک گاراژ یا گاراژ تحت پوشش مکان مناسبی است.

یک راه حل تمیز کردن را مخلوط کنید

یک سطل بزرگ (پنج گالن یا بیشتر) را با آب گرم پر کنید. دو قاشق چایخوری مایع ظرفشویی غلیظ یا صابون ملایم را اضافه کنید. محلول را به خوبی هم بزنید تا مایع ظرفشویی پراکنده شود.

مناطقی که به شدت خاک آلوده شده اند را شستشو دهید
یک پارچه میکرو فیبر یا برس نرم را درون محلول تمیز کردن فرو بریزید و نواحی به سختی مرطوب را تمیز کنید. به طور خاص روی درزها یا کف چادر بیش از حد تمیز نشوید ، یا ممکن است به پوشش ضد آب آسیب بزنید.

چادر را بشویید

تمیز کردن چادر مسافرتی پس از تمیز کردن مناطق آلوده ، کل چادر را با محلول صابون پاک کنید. اگر مناسب باشد ، تمام چادر را درون سطل زیر آب ریخته و به مدت ۵ دقیقه به آرامی آن را از طریق آب بپیچید. از آب صابون بردارید.

خوب چادر مسافرتی را بشویید

از شیلنگ باغ استفاده کنید یا سطل آن را با آب تمیز پر کنید تا آب صابون آن را بشویید. اطمینان حاصل کنید که هر سطح پارچه فاقد مانده صابون است.

آویزان به خشک
چادر را آویزان کنید تا خشک شود از یک لباس یا قفسه خشک. همچنین می توانید چادر را برای سرعت خشک کردن تنظیم کنید.

چگونه یک چادر مسافرتی را از فضله و کپک تمیز کنیم
اگر چادر در حین مرطوب نگه داشته شده باشد ، فضله و کپک می توانند تشکیل شوند. نه تنها قالب ناخوشایند است ، بلکه می تواند به پارچه نیز آسیب برساند.

بررسی وضعیت آب و هوا و تمیز کردن چادر مسافرتی

برای تمیز کردن چادر مسافرتی یک روز آفتابی و آفتابی مناسب است و برای کسی که دارای قالب است از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پارچه چادر باید قبل از شروع تمیز کردن کاملاً خشک باشد تا از جلوگیری از پاشیدن قالب و ایجاد مشکلات بیشتر جلوگیری کند. تمیز کردن باید در بیرون انجام شود تا از انتشار اسپورهای قالب در خانه یا محل نگهداری جلوگیری شود.

ضد آب و تعمیر چادر مسافرتی 

اکنون که چادر تمیز است ، زمان مناسب برای تازه کردن عایق در صورت نیاز و در صورت نیاز تعمیرات چادر است.

ضد آب یک چادر
مقاومت در برابر آب چادر بسیار بستگی به نوع پارچه دارد. پارچه پنبه را می توان با پارافین درمان کرد تا از مقاومت بیشتری در برابر آب برخوردار باشد. الیاف مصنوعی مانند نایلون و پلی استر به طور طبیعی نسبت به پنبه مقاوم در برابر آب هستند اما هنوز هم با روکش پلی اورتان یا با سیلیکون آغشته شده اند. این پوشش ها به مرور زمان تجزیه می شوند به ویژه هنگامی که در معرض مقادیر بیش از حد نور ماوراء بنفش قرار می گیرید و در مواقعی که دیگر آب روی پارچه نمی شود ، آنها را جایگزین کنید.

اگر پوشش ضد آب از بین برود ، لازم است ذرات سست را پاک کرده و چادر را بشویید. هنگامی که پارچه چادر کاملاً خشک و در محلی که در معرض دمیدن ماسه و خاک قرار نمی گیرد ، روی یک لایه جدید از پلی اورتان برس بزنید. اجازه دهید تا کاملا خیس شود و کاملاً خشک شود.

بعد ، از لوله ای از سیلر درزگیر مبتنی بر سیلیکون استفاده کنید و آن را در هر درز بمالید و بگذارید حداقل ۱۰ تا ۱۲ ساعت خشک شود.

تعمیر کف چادر

سوراخ ها یا برآمدگی های کف چادر به شما امکان می دهد رطوبت در آن فرو رود و خواب شما را خراب کند. سوراخ های کوچک را می توان با یک لکه چسب تعمیر کرد. اطمینان حاصل کنید که پارچه اطراف آن تمیز ، عاری از گرد و غبار و خاک و خشک است. حداقل ۳۰ دقیقه اجازه دهید چسب قبل از راه رفتن یا استفاده از منطقه تنظیم شود.

برای ریپ های طولانی تر از نوار مجرایی و درزگیر استفاده کنید. در قسمت بیرونی چادر ، لبه های پارگی را تا حد ممکن صاف کنید و نوار را بر روی موج بزنید. در قسمت داخلی چادر ، درزگیر سیلیکون را بر روی موج بکشید و بگذارید ۱۰ تا ۱۲ ساعت قبل از استفاده ، آن را درمان کند.

یک درز چادر پاره شده را تعمیر کنید

اگر قبل از مسافرت تفریح ​​را کشف کردید ، می توانید خودتان آن را تعمیر کنید یا آن را به یک شرکت حرفه ای تعمیر چادر ببرید. برای ترمیم آن از خودتان ، از نخ سنگین مانند نخ دکمه ای یا خط ماهیگیری نازک و یک سوزن استفاده کنید تا درز دوباره به هم بخورد. سپس برای پوشاندن ناحیه تعمیر شده از درزگیر درز استفاده کنید.

برای رفع سریع ، از نوار مجرای استفاده کنید تا در قسمت داخلی و خارج چادر را لکه دار کنید. استفاده از کمی هوای گرم از سشوار دستی به چسبندگی نوار کمک خواهد کرد.

دیوار چادر پاره شده را تعمیر کنید

برای ترمیم پارچه دیواری ، یک پارچه تمیز را در مقداری الکل ایزوپروپیل فرو کنید تا داخل و خارج چادر پاک شود. با این کار گرد و غبار ، خاک و روغن هایی که می توانند از چسباندن لکه ها به پارچه جلوگیری کنند ، از بین می رود. اجازه دهید منطقه تحت الکل کاملاً خشک شود.

اگر موج بزرگ است ، از برش لبه چسب استفاده کنید تا در ناحیه آسیب دیده قرار بگیرد. تکه های تعمیر مش برای قسمتهای مش چادر موجود است. برای ریزش طولانی تر ، چادر را روی یک سطح صاف قرار دهید تا پارگی صاف باشد. نوار مجرای را به طول صحیح برش دهید. لبه های پارگی را به هم نزدیک کرده و نوار را بچسبانید. فرآیند را در طرف دیگر پارچه تکرار کنید و درزگیر سیلیکون را بمالید.

نحوه نگهداری چادر

هنگام ترک اردوگاه ، در صورت امکان چادر را کاملاً خشک کنید. چادر را به طول سومین محور بپیچانید و بعد از رفتن چادر را محکم ببندید و از جیب هوا استفاده کنید. این کار باعث جلوگیری از استرس بیش از حد روی پارچه ها و درزها می شود.

در خانه چادر را باز کنید و مطمئن شوید که خشک است. اگر بوی سبیل می دهد یا احساس مرطوب می کند ، باید آن را تمیز و خشک کرد. چادر را جمع کنید و در یک کیسه پارچه ای نگهداری کنید تا پارچه بتواند نفس بکشد. در فضایی با آب و هوای خشک و معتدل ذخیره کنید.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

بهترین روش تمیز کردن تلفن همراه و لوازم جانبی

خواندن مطلب بعدی ←

کپسول هیربرست چیست و چه کاربردی دارد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *