نحوه تمیز کردن شومینه گازی

نحوه تمیز کردن شومینه گازی

نحوه تمیز کردن شومینه گازی

نحوه تمیز کردن شومینه گازی : نصب شومینه با گاز طبیعی تقریباً لحظه ای گرمای طبیعی و  محیط را به یک خانه گرم تبدیل می کند. گزینه های سبک بسیاری از گاز طبیعی وجود دارد که از لاستیک های براق و مدرن گرفته تا واقع گرایانه و روستایی استفاده می کنند.

از آنجا که هیچ سیاهه و خاکستر واقعی برای مقابله با آن وجود ندارد ، ممکن است فراموش کنید که حتی شومینه های گازی نیز باید مرتباً تمیز شوند. این امر به ویژه در صورت استفاده مداوم از شومینه در طی ماه های سرد بسیار مهم است.

تمیز کردن و نگهداری صحیح از آتش سوزی شومینه اطمینان حاصل می کند و از ورود مونوکسید کربن سمی به منزل جلوگیری می کند. بازرسی سالانه برای بررسی سیم کشی و واشر توسط یک تکنسین حرفه ای گاز طبیعی بسیار توصیه می شود و همچنین تمیز کردن معمول شما می توانید خود را انجام دهید.

چند بار برای تمیز کردن شومینه گازی

تمیز کردن شومینه بنزین ماهانه حتی در مواردی که از آن زیاد استفاده نشود بسیار مهم است. این کار باعث آسیب دیدن مکانیسم های گرد و غبار و گرد و غبار نمی شود و به شما امکان می دهد سیستم آسیب را بررسی کنید.

آنچه شما نیاز دارید

پاک کن شیشه شومینه
آب گرم
دستمال تمیز

ابزارها

جارو دستی یا برس جدید
خلاء با اتصال شلنگ
تور  یا نایلون

دستورالعمل ها برای تمیز کردن شومینه

اطمینان حاصل کنید که گاز خاموش است
قبل از هر کاری ، بنزین را خاموش کنید! دریچه گاز که اغلب در دیوار کنار شومینه قرار دارد ، باید کاملاً خاموش باشد. بررسی کنید که چراغ خلبان کاملاً خاموش است و چند دقیقه قبل از شروع کار صبر کنید. این کار باعث می شود که همه گازها با خیال راحت لوله کشی را ترک کنند. اگر اخیراً از شومینه استفاده شده است ، حتما قبل از تمیز کردن تمامی اجزا کاملاً خنک باشید.

شومینه را جدا کنید

تمیز کردن شومینه : این مرحله بسته به نوع طراحی شومینه شما متفاوت خواهد بود. اگر درهای شیشه ای ، صفحه فلزی یا پرده مش دارید ، آنها را برای تمیز کردن راحت تر جدا کنید. دنده ها را با دقت جدا کرده و واحد مشعل را جدا کنید. در صورت امکان ، اجزاء را برای تمیز کردن در بیرون از آن بگیرید تا از انتشار گرد و غبار و دوده در محل زندگی خود جلوگیری کنید.

برس و بازرسی کنید

تمیز کردن شومینه : برای تمیز کردن گرد و غبار و گرد و غبار روی هر یک از چوب یا اجزای تزئینی از یک دستمال یا برس نرم استفاده کنید. هرگز مواد پاک کننده یا آب را روی اجزای شومینه گاز سمپاشی نکنید. در حالی که مشغول تمیز کردن هستید ، هرگونه ورود یا قطعه را برای هرگونه ترک ، سوراخ یا علائم سوختگی بیش از حد بازرسی کنید.

زباله ها را از واحد مشعل بریزید و هر سوراخ دریچه را برای هرگونه ساخت و ساز که می تواند جریان گاز را مسدود کند ، بازرسی کنید.

پس از تمیز کردن سنگ ها ، همه گوشه های جعبه شومینه را خالی کنید تا گرد و غبار ،  و هر حشره ای که ممکن است به دام بیفتد را بگیرید. از پارچه ای قدیمی برای پاک کردن اجزای دریچه استفاده کنید.

تمیز کردن شومینه : شیشه 

بسیاری از شومینه های گازی درهای شیشه ای دارند که از ذرات حاصل از احتراق می توانند ابری شوند. تمیز کردن منظم به جلوگیری از چسباندن دائمی شیشه کمک می کند. هرگز از پاک کننده معمولی شیشه ای و همچنین تمیز کننده اجاق گاز خشن استفاده نکنید. می توانید یک تمیز کننده شیشه شومینه را در فروشگاه سخت افزار محلی خود پیدا کنید. آن را روی آن اسپری کنید و بگذارید چند دقیقه قبل از استفاده از پارچه نرم کار کند تا مواد زائد و فیلم برداشته شود.

اگر صفحه فلزی یا پرده مش دارید ، از برس برس اثاثه یا لوازم داخلی خلاء برای تمیز کردن هر دو طرف برای پاک کردن گرد و غبار استفاده کنید.

برای هر دو محفظه شیشه ای و فلزی ، لبه ها را با یک پارچه مرطوب پاک کنید تا گرد و غبار از بین برود. واشرهای لاستیکی روی درهای شیشه ای را برای هرگونه خراب شدن یا ترک خوردگی بررسی کنید. اگر خسارت دیدید ، واشر را باید تعویض کرد.

پاک کردن شومینه از دوده 

تمیز کردن شومینه : اکنون زمان بسیار خوبی برای تمیز کردن هر دوده یا گرد و غبار از گوشته و سوزش قلب است. بسته به نوع سطوح ، گرد و غبار را با پارچه ای نرم بسته و دستورالعمل های دفع دوده را با دقت دنبال کنید .

مجدداً شومینه گازی را سر جای خود قرار دهید

حالا که همه چیز تمیز است ، مشعل ، سنگ های قیمتی ، سنگی را مجدداً جمع کنید و شیشه یا صفحه نمایش بیرونی را جایگزین کنید. اکنون ایمن است که شیر گاز را دوباره روشن کنید.

دریچه های خارجی را بررسی کنید

اگر شومینه گازی شما به بیرون منتقل می شود ، ماهانه از دریچه خارج بخاطر انسداد برگ یا لانه حیوانات استفاده کنید.

نکاتی در مورد نگهداری شومینه های گازی

تمیز کردن شومینه : به طور منظم ظاهر شعله شومینه را رعایت کنید ، باید شعله ای زرد / نارنجی مشاهده کنید. اگر رنگ تغییر کرده یا دوده زیادی روی اجزای شومینه جمع می شود ، ممکن است شرکت گاز شما برای بازرسی از خط گاز احتیاج داشته باشد.
اگر بوی احساس کردید اتاق را تهویه کنید ، فوراً خط گاز را خاموش کنید. با شرکت گاز خود یا ۹۱۱ تماس بگیرید.
اگر شومینه برای چندین سال مورد استفاده قرار نگرفته است ، باید قبل از روشنایی ، یک بازرسی توسط یک تکنسین واجد شرایط انجام شود.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

آنتی هموروئید چیست و انواع آن

خواندن مطلب بعدی ←

نحوه ساختن ماسک پارچه ای صورت به همراه الگو

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *