تأثیر منفی شکر بر مغز

تأثیر منفی شکر بر مغز

ما در این مقاله در مورد  تأثیر منفی شکر بر مغز و سیستم ایمنی بدن همینطور عوارض صحبت خواهیم کرد توصیه میکنیم بعد از مطالعه کامل این مقاله مصرف قند را کاهش دهید  در ادامه با نظافت نیوز همراه باشید .

در این مقاله

  • پاسخ پاداش
  • اعتیاد به قند
  • حافظه
  • حالت
  • ظرفیت ذهنی

مغز با استفاده از انرژی بیشتر از هر عضو دیگر در بدن انسان و گلوکز منبع اصلی سوخت خود را است. اما چه اتفاقی می افتد که مغز در رژیم غذایی استاندارد آمریکایی در معرض مقدار زیادی قند قرار دارد؟ در این حالت ، قطعاً خوب نیست.

در انسان های اولیه ، این محرک کمک می کند تا آنها را به سمت غذاهای غنی از کالری ، که در صورت کمبود غذا به بقا کمک می کند ، کمک کند. اما اکنون این درایو ابتدایی به همه گیری های ما در مورد چاقی و دیابت کمک می کند. ویژگی های رفتاری و عصبی بیوشیمیایی سوء مصرف مواد و پرخوری کاملاً مشابه است و ایده اعتیاد به مواد غذایی در حال تست و ازمایشه دانشمندان است.
تأثیر منفی شکر بر مغز

پاسخ مغز به مصرف شکر  

در انسان ، غذاهای پر گلیسمی (glycemic foods ) یافت شده است که مناطقی از مغز را که با پاسخ پاداش همراه است فعال می کند و احساس گرسنگی شدیدتری را در مقایسه با غذاهای کم قند خون ایجاد می کند. غذاهایی که باعث بالاتر رفتن قند خون می شوند باعث ایجاد اعتیاد بیشتر در مغز می شوند.

اعتیاد به قند

مطالعات بیشتر در مورد فعالیت های مغزی شواهدی را تأیید می کند که پرخوری باعث تغییر در سیستم پاداش مغز ما می شود ، که بعداً باعث پرخوری می شود. تصور می شود که همین روند تحمل وابسته به اعتیاد باشد.

با گذشت زمان ، مقادیر بیشتری از ماده برای رسیدن به همان سطح پاداش لازم است. مطالعات حاکی از آن است که پرخوری منجر به کاهش استفاده از مواد مغذی و استفاده از  مواد  سرشار از قند ، نمک و چربی می شود.

یک مطالعه منتشر شده در  PLoS One نشان داد که غذاهای شیرین می توانند اعتیاد آورتر از کوکائین باشند. اگرچه این تحقیقات روی حیوانات انجام شد ، محققان دریافتند که شیرینی زیاد می تواند از پاداش کوکائین حتی در افراد حساس به مواد مخدر و مجازات فراتر رود.

تأثیر منفی شکر بر مغز: حافظه

در سراسر بدن ، قند اضافی مضر است. حتی یک نمونه منفی از افزایش گلوکز در جریان خون می تواند برای مغز مضر باشد و در نتیجه باعث کندی عملکرد شناختی و کسری در حافظه و توجه می شود.

برخی تحقیقات حاکی از آن است که مصرف زیاد قند باعث التهاب در مغز می شود و منجر به مشکلات حافظه می شود. یک مطالعه سال ۲۰۱۶ منتشر شده در تحقیقات مغزی رفتاری نشان داد که نشانگرهای التهابی در هیپوکامپ موش هایی که از رژیم غذایی قندی بالایی تغذیه می شوند وجود دارد ، اما در کسانی که از رژیم غذایی استاندارد تغذیه می کنند نیست .

با این حال خبر خوب این است که این آسیب التهابی ناشی از قند ممکن است دائمی نباشد.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ در ژورنال  Appetite نشان داد که با پیروی از یک رژیم غذایی کم قند و کم GI ، می توان آسیب حافظه ناشی از مصرف قند را برگرداند.

علاوه بر این ، تحقیقات منتشر شده در ژورنال Nutrients در سال ۲۰۱۵ حاکی از کاهش مصرف قند و مکمل اسیدهای چرب امگا ۳ و کورکومین باعث بهبود حافظه کاری می شود.

تأثیر منفی شکر بر مغز

تأثیر منفی شکر بر مغز :حالت

شکر نیز بر خلق و خوی تأثیر می گذارد. براساس یک مطالعه تصویربرداری از مغز ، در جوانان سالم توانایی پردازش احساسات با افزایش قند خون به خطر می افتد.

مطالعه دیگری که در Diabetes Care منتشر شده است ، نشان داد که افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ ، احساس غم و اندوه و اضطراب را در حین هایپرگلیسمی حاد (قند خون بالا) افزایش داده اند.

یکی از بزرگترین مطالعات برای ارتباط قند با افسردگی – تجزیه و تحلیل مصرف رژیم غذایی و خلق و خوی ۲۳.۲۴۵ نفر که در مطالعه Whitehall II ثبت نام کرده اند – نشان داد که میزان بالاتر قند مصرفی با شیوع بیشتر افسردگی همراه است.

 

تأثیر منفی شکر بر مغز : ظرفیت ذهنی

افزایش قند خون رگ های خونی را آزار می دهد. آسیب رگ های خونی مهمترین دلیل عوارض عروقی دیابت است که منجر به مشکلات دیگری از جمله آسیب به رگ های خونی در مغز و چشم ها می شود که باعث ایجاد رتینوپاتی می شود.

مطالعات دیابتیک های طولانی مدت نشان می دهد آسیب مغزی پیشرونده منجر به کسری در یادگیری ، حافظه ، سرعت حرکتی و سایر عملکردهای شناختی می شود.

قرار گرفتن در معرض مکرر در مقادیر گلوکز بالا ، ظرفیت ذهنی را کاهش می دهد ، زیرا سطح بالاتر HbA1c با درجه بیشتری از انقباض مغز همراه است.

حتی در مبتلایان به دیابت ، مصرف قند بیشتر با نمرات پایین تر در تست های عملکرد شناختی همراه است. تصور می شود این اثرات به دلیل ترکیبی از قند خون ، فشار خون بالا ، مقاومت به انسولین و کلسترول بالا است.

تحقیقات اضافی نشان می دهد که یک رژیم غذایی حاوی قند اضافه شده ، باعث افزایش تولید عصبی ناشی از مغز (BDNF) ، یک ماده شیمیایی مغز برای تشکیل حافظه و یادگیری جدید می شود. طبق مطالعه ای که در مجله Diabetologia منتشر شده است ، سطح پایین تر BDNF نیز با زوال عقل و بیماری آلزایمر مرتبط است .

 

منبع : نظافت نیوز

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

چگونه یوگا را شروع کنیم

خواندن مطلب بعدی ←

آتورواستاتین چیست و چه کاربردی دارد؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *