تمیز کردن خانه و روشهای خلاقانه

تمیز کردن خانه و روشهای خلاقانه

در مقاله میخوایم ترفندهای خانه داری و روش هایت میز کردن خانه رو باهم یاد بگیریم پس با نظافت نیوز همراه باشید .

۱. مقابله با زباله بدبو با لیمو

تمیز کردن خانه : با بریدن یک لیمو و و برش زدن ان و قرار دادن در سطل زباله ، یک رایحه تازه به آشپزخانه خود اضافه کنید. (این همچنین یک ترفند عالی برای استفاده درست قبل از رسیدن مهمانان است!)

۲. تمیز کردن مخلوط کن

مخلوط کن خود را با آب گرم و یک قطره صابون ظرف پر کنید. آن را روشن کنید و بگذارید برای چند ثانیه ادامه یابد. سپس آن را با آب گرم بشویید .

۳- اسفنج و اسکاچ خود را تمیز کنید

اسفنج ها می توانند باکتری های زیادی را جذب کنند ، به خصوص اگر در سینک مانده باشند. شما باید مطمئن شوید که مرتباً آنها را تمیز می کنید.

این بسیار آسان است: کافی است اسفنج مرطوب را به مدت ۳۰ ثانیه در مایکروویو بگذارید تا همه باکتری ها از بین برود! فقط یک یا دو دقیقه قبل از بیرون اوردن صبر کنید چون هنوز داغ است.

همچنین می توانید اسفنج خود را درون ماشین ظرفشویی قرار دهید تا دوباره خوب و تمیز شود!

۴- تمیز کردن کف خانه

هنگامی که کف را تخلیه کردید ، تمام آنچه شما نیاز دارید یک سطل آب ، مقداری شوینده سبک و یک دستمال است. سپس شروع به شستشو کنید! اطمینان حاصل کنید که مرتباً پارچه و آب را تمیز می کنید تا مطمئن شوید که در حال پخش کردن الودگی نیستید .

اگر واقعاً می خواهید نقاط سخت را از بین ببرید ، از مسواک استفاده کنید! به طور جدی ، زندگی شما را تغییر خواهد داد.

۵. پایه های میز و صندلی را تمیز کنید

تمیز کردن خانه : اگر مدتی طول کشید ، از جارو یا پارچه خشک برای جارو کردن گرد و غبار استفاده کنید ، و سپس از پارچه یا جوراب مرطوب استفاده کنید تا گرد و غبار یا خاک باقی مانده از بین برود.

برای تمیز کردن میز و صندلی ، تمام آنچه شما نیاز دارید یک اسفنج (یا مسواک نرم) و یک سطل آب با مقدار کمی مواد شوینده ظرف است. بعد از اینکه قسمت شستشو را انجام دادید ، از یک دستمال مرطوب استفاده کنید تا هرگونه باقیمانده صابون باقی مانده را از پاک کنید .

۶.هواکش را باز کنید

تمیز کردن خانه : اگر مدتی بررسی نکرده اید ، احتمالاً هواکش های شما کاملاً کثیف و گرد و غبار است. این امر نه تنها گرد و غبار را به داخل اتاق می فرستد بلکه باعث بیرون آمدن هوا می شود.

رفع آسان: ابتدا سعی کنید گرد و غبار را با یک ابزار برس خلاء نرم پاک کنید. اگر این کار به نتیجه نرسید ، یک دستمال را با هر ماده تمیزکننده ای که دارید خیس کنید و آنرا دور یک چاقوی کره بپیچانید تا منافذ را تمیز کنید!

۷- برای خلاص شدن از لکه های سخت از سرکه استفاده کنید

سرکه می تواند شگفتی هایی برای شیرهای شما که دارای نقاط لکه های سخت هستند ، انجام دهد.

۹ عامل اصلی که باید هنگام انتخاب یک شرکت نظافتی در نظر بگیرید

۸- پرده ها را تمیز کنید

تمیز کردن خانه : اگر شما آنها را تمیز نکرده اید ، احتمالاً این موارد بسیار کثیف هستند ، بنابراین یک راه حل آسان وجود دارد:

آب و سرکه به طور مساوی را در یک کاسه ترکیب کنید و یک جوراب بگیرید تا دستتان را بگیرد. جوراب را درون محلول فرو کنید و سپس آن را روی هر تخته پرده پرتاب کنید تا هرگونه گرد و غبار و گرد و غبار از بین برود!

۹. از جوش شیرین برای شستشوی روشن تر و تمیز استفاده کنید

کافی است یک لیوان جوش شیرین را با شستشو در آن بریزید و لباسهایتان حتی روشن تر و تمیز تر بیرون بیایند!

۱۰. لوازم استیل ضد زنگ را تمیز کنید

به نظر می رسد وسایل استیل ضد زنگ به طور مداوم با اثر انگشت آغشته می شوند. اما برای داشتن یک درخشش خوب و تمیز ، همه چیزهایی که شما نیاز دارید یک پارچه میکروفیبر (یا فقط یک پارچه نرم) و مقداری مالیدن الکل است!

اگر واقعاً می خواهید استیل ضد زنگ خود را فوق العاده تمیز کنید ، می توانید از چند قطره روغن زیتون استفاده کنید! این ویدیو را ببینید تا ببینید که چگونه کار می کند.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

جلوگیری از پیری و خوراکی هایی که پوست را شفاف میکنید

خواندن مطلب بعدی ←

پونه کوهی چیست و چه فوایدی دارد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *