تمیز کردن و الرژی برای افرادی که حساسیت دارند

نکات تمیز کردن برای هر کسی که آلرژی یا حساسیت دارد

تمیز کردن کردن و الرژی یا حساسیت: این که آیا شما یا شخصی در خانه خود در تمام طول سال یا فصلی از حساسیت یا آسم رنج می برید ، روش هایی وجود دارد که می توانید با تمیز کردن صحیح برای از بین بردن آلرژن ها ، این مشکل را کاهش دهید.

آلرژن ها می توانند هر ماده ای باشند که باعث ایجاد واکنش آلرژیک می شوند. آلرژن های خانگی رایج شامل کنه های گرد و غبار و ریزش حشرات ، گرده ها ، شوره های حیوان خانگی و قالبها هستند.
تمیز کردن منظم هفتگی خانه شما بخش مهمی از یک برنامه مدیریت آلرژی است. حتی عمل تمیز کردن – به ویژه اگر در مدت زمان کوتاهی انجام نشده باشد – می تواند علائم حساسیت را به دلیل تحریک گرد و غبار و سایر حساسیت ها ایجاد کند.

اگر تمیز کردن چندین هفته مورد غفلت واقع شده است ، پوشیدن ماسک محافظ یک عادت خوب است. از ابزارهای مناسب و محصولات تمیزکننده برای به دام انداختن آلرژن ها و جلوگیری از قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی که ممکن است باعث ایجاد واکنش های آلرژیک شوند استفاده کنید.

بهترین ابزار تمیز کردن برای کاهش آلرژی

تمیز کردن و الرژی یا حساسیت جارو برقی : اگر جارو برقی فیلتر Hepa را با ذره ریز ندارید ، از یک کیسه دوتایی استفاده کنید تا بیشترین تعداد ذرات را به دام بیندازید. در مورد جارو برقی های بدون کیف ، مرتباً ظرف جمع را تمیز کرده و بشویید.
جارو برقی پارچه Allergen Sanitizer: این جارو برقی ها از نور ماوراء بنفش برای از بین بردن کنه گرد و غبار و باکتری و سپس یک سیستم فیلتراسیون دوتایی استفاده می کنند تا ۹۹.۹٪ مواد را از سطوح پارچه از بین ببرند.

پارچه و مایع پاک کننده میکرو فیبر قابل شستشو:

تمیز کردن و الرژی یا حساسیت : پارچه های میکروفیبر بهتر از حوله های پنبه ای یا کاغذی باعث گرد و غبار می شوند. برای تمیز کردن کامل وسایلی را با سرهای جداشونده انتخاب کنید که می توان در واشر استفاده کرد. قبل از استفاده مایعها و پارچه های تمیز را به آرامی مرطوب کنید تا بیشترین گرد و غبار جذب شود.

دستمال مرطوب یکبار مصرف گرد و غبار:

تمیز کردن و الرژی یا حساسیت : دستمال مرطوب و مصنوعات گرد و غبار مصنوعی گرد و غبار را به خود جذب کرده و چسبندگی استاتیک ایجاد می کند که گرد و غبار را تا زمانی که در سطل زباله ریخته نشود ، نگه می دارد.

ماسک های محافظ و دستکش:

تمیز کردن و الرژی یا حساسیت : ماسک های یکبار مصرف یا قابل شستشو را انتخاب کنید. از دستکش های لاتکس خودداری کنید و به جای آن از دستکش های لاستیکی با روکش نخی استفاده کنید تا از تحریک پوست جلوگیری شود.
محصولات رختشویی: انتخاب مواد شوینده و سایر محصولات پاک کردن لکه ها که رنگ رایگان و بدون بو . مطالعات نشان داده اند که رنگ غالباً مقصر تحریک پوست است.
بهترین محصولات تمیز کننده برای کاهش آلرژن
متأسفانه ، برخی از محصولات تمیز کننده در واقع می توانند تحریک کننده باشند و علائم مشابه آلرژن را ایجاد کنند. محصولات تمیز کننده ای را انتخاب کنید که دارای کمترین مواد شیمیایی ممکن است. محدود کردن قرار گرفتن در معرض محصولاتی که شامل موارد زیر هستند:

آمونیاک
فرمالدئید
هیپوکلریت سدیم
لوریل سولفات سدیم

به دنبال پاک کننده های بدون لکه باشید و برای تمیز کردن از محصولات طبیعی مانند سرکه سفید مقطر ، جوش شیرین و آب لیمو استفاده کنید.

آلرژن ها را در خانه کامل کاهش دهید

تمیز کردن و الرژی یا حساسیت : در اینجا شش نکته برای کاهش آلرژن ها در خانه شما آورده شده است:

۱-درجه حرارت و رطوبت داخل خانه را کنترل کنید. کنه های گرد و غبار و اسپورهای قالب مانند گرما و رطوبت. با حفظ درجه حرارت بین ۶۸ درجه فارنهایت (۲۰ درجه سانتیگراد) و ۷۲ درجه فارنهایت (۲۲ درجه سانتیگراد) و رطوبت بیش از ۵۰ درصد نمی توانید رشد آنها را کاهش دهید.

۲-در سیستم های گرمایش و سرمایش مرکزی و در سیستم های تهویه مطبوع از فیلترهای ذرات کوچک استفاده کنید. ماهیانه فیلترها را عوض یا تمیز کنید .

۳-آفات مانند حشرات و موش ها را کنترل کنید. از تله یا یک دستگاه منفجره حرفه ای استفاده کنید و هر گونه ترک را که ممکن است باعث ورود آنها به خانه شود ، مهر و موم کنید.

۴-گرفتگی های گرد و غبار و گرد و غبار را از فضاهای زندگی جدا نکنید.

۵-سیگار کشیدن را در هیچ کجای خانه نگذارید.

۶-تا حد امکان حیوانات خانگی خود را در خارج از خانه نگه دارید. حداقل هفتگی حیوانات خانگی را حمام کنید و هفتگی رختخواب خود را بشویید.

تمیز کردن و الرژی یا حساسیت : اتاق خواب 

از آنجایی که ما ساعتهای زیادی را در اتاق خواب های خود می گذرانیم که اطراف آن سطوح نرم و گرد و غبار زیادی را احاطه کرده است ، تمیز کردن همه چیز در هفته ضروری است.

با رختخواب و ملافه شروع کنید. ورقها ، بالشها و پتوها را باید حداقل هفته ای یک بار در آب گرم بشویید. اگر حساسیت دارید ، هرگز بستر را در خارج آویزان نکنید تا خشک شود . گرده های فضای باز با ورق ها وارد می شوند. روتختی یا روتختی قابل شستشو را انتخاب کنید و بالش ، تشک و چشمه جعبه را در موارد ضد گرد و غبار محصور کنید. بالش ها باید به طور مرتب تمیز شوند.

هفتگی اتاق خواب را تمیز کنید ، از بالا شروع کنید و به پایین کار کنید. فن های سقفی گرد و غبار و وسایل نور. پرده های گرد و غبار و / یا شستن پرده ها. هرگونه اثاثیه را گرد و غبار کنید و با استفاده از ابزار دستی ، مبلمان وبهلسترد وکیوم را جارو برقی کنید. سرانجام کف را از جمله فضای زیر تخت و مبلمان جارو برقی کنید. برای کمترین آلرژن ها ، فرش های دیواری را جدا کرده و در اتاق خواب از کفپوش چوبی یا کفپوش جامد و فرش های قابل شستشو استفاده کنید.

در حالی که ما آنها را دوست داریم ، بهتر است حیوانات اهلی را از اتاق خواب و کنار تخت ذور نگه دارید.

درهای کمد را بسته نگه دارید تا انتقال آلرژن ها از لباس کاهش یابد. از انبارهای پلاستیکی پوشانده شده که به راحتی می توان آنها را تمیز کرد تا از وسایل استفاده نشده استفاده شود ، استفاده کنید .

تمیز کردن کردن والرژی برای افرادی که حساسیت دارند اشپزحانه

تمیز کردن و الرژی یا حساسیت :  آشپزخانه

آشپزخانه  اولین محل برای رشد قالب و ریزش حشرات است. برای جلوگیری از رشد قالب و کپک ، از فن تهویه اگزوز برای کاهش رطوبت استفاده کنید. مرتباً سینک ، یخچال و فریزر را برای نشت و بررسی سریع بررسی کنید.

هفتگی ، یخچال و فریزر را تمیز کرده و مواد غذایی کپک زده یا کهنه را از بین ببرید. مهر و موم های درب را پاک کنید ، قابلمه های چکه ای را تمیز کنید ، و نشت و رطوبت اضافی را پاک کنید. کف موپ را شسته و هر فرش پرتابی را بشویید.

شبانه روزی را تمیز کرده و روزانه غرق کنید. ظروف را باید بعد از هر وعده غذایی با دست شستشو دهید یا در ماشین ظرفشویی قرار دهید . تمام مواد غذایی باید در ظروف پوشانده نگهداری شوند و زباله ها مرتباً تخلیه شوند تا از ریختن جوندگان و سوسک ها جلوگیری شود.

حداقل چهار بار در سال ، کابینت و کشو های خالی و تمیز را برای از بین بردن خرده های آن جدا کنید.

تمیز کردن و الرژی یا حساسیت : حمام

خطرناک ترین آلرژن ها در حمام ها قالب و کپک است . می توانید با استفاده از سفید کننده کلر ، پراکسید هیدروژن یا یک پاک کننده تجاری کپک های تجاری رشد کپک را متوقف کرده و از بین ببرید . همیشه دستورالعمل ها را با دقت بخوانید و هرگز مواد شیمیایی مختلف را با هم مخلوط نکنید.

برای از بین بردن ایجاد کپک ، محلول سه قسمت آب را به یک قسمت سفید کننده مخلوط کنید. با پوشیدن دستکش لاستیکی و تهویه مناسب منطقه ، از یک برس سفت استفاده کنید تا مناطق آسیب دیده را شستشو دهید. برای گوشه های محکم ، حوله های کاغذی اشباع را با محلول سفید کننده / آب بریزید و حوله ها را روی قالب بمالید. به آنها اجازه دهید ده تا ۱۵ دقیقه در محل خود بمانند و سپس شستشو داده و بشویید.

برای جلوگیری از رشد اضافی کپک ، در هنگام حمام یا دوش از فن اگزوز استفاده و استفاده کنید. پس از هر بار استفاده ، حوله یا محفظه دوش را خشک کنید . اجتناب از وان ، پیشانی ، سینک و لوازم توالت را اغلب برای نشت و بلافاصله تعمیر کنید.

همیشه حوله ها را آویزان کنید تا بین مصارف خشک شود. برای جلوگیری از رشد کپک ، قالی ها ، حمام ها و پرده های دوش را مرتباً بشویید.

تمیز کردن و الرژی یا حساسیت : قسمت های از خانه که بیشتر در آن حضور دارید 

فن های سقفی گرد و غبار و وسایل نور. سپس پرده های گرد و غبار را با استفاده از ابزار دستی ، پرده های گرد و غبار و یا خلا را پاک کنید. تمیز کردن آسترهای پنجره و پرد ها یا هر سطح افقی را فراموش نکنید. هرگونه خاکستر و یا باقیمانده در شومینه را تمیز کنید .

مبلمان چوبی را پاک کنید تا گرد و غبار و اثاثه یا لوازم داخلی جارو برقی از بین بروند. سرانجام ، کفپوش های فرش یا مرطوب را خالی کنید. هر فرش پرتابی را بشویید .

مناطق زندگی باید حداقل هفتگی تمیز شود و بهتر است هر روز دیگر برای گرفتن بیشتر آلرژن ها فرش را خالی کنید .

اگر گیاه دارید ، خاک را با سنگ های تزئینی یا سنگ مرمر تزئین کنید تا به فرم های طبیعی که می تواند در خاک مرطوب رشد کند ، کمک کنید. گیاهان مصنوعی باید هفتگی گرد و غبار شوند و به صورت دوره ای دوش داده می شود تا گرد و غبار را از بین ببرد.

به جای استفاده از خوشبو کننده های هوا شیمیایی ، پوست های مرکبات یا ادویه جات مانند دارچین و جوز هندی را برای خنک کردن هوا در نظر بگیرید.

 

 

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

کلدینیوم سی چه کاربردی دارد

خواندن مطلب بعدی ←

قطره آهن سیدرال چیست

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *