نظافت منزل راهی برای کم کردن استرس

نظافت منزل راهی برای کم کردن استرس

نظافت منزل بعد از یک روز طولانی در محل کار ، آخرین کاری که ممکن است بخواهید برای کم کردن استرس بخواهید انجام دهید این است که به خانه بیایید و خانه را تمیز کنید.

به دلایل واضح ، بسیاری از افراد تمیز کردن را بیشتر با به عنوان یک کار روتین ​​انجام می دهند تا آرامش. با این وجود دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود تمیز کردن خانه یک عامل تسکین دهنده استرس باشد.

۱ تمیز کردن باعث تسکین از درهم و برهمی ذهن می شود

بیایید با آن روبرو شویم: درهم و برهمی می تواند استرس زا باشد . قدم زدن به خانه ای که دارای ریخت و پاش در هر سطح خانه باشد، و شلوغی هایی ناشی از بهم ریختکی باشد استرس را بیشتر میکند .

در حالی که اکثر ما آن محیط را مرتب می خواهیم ، اما بسیاری از ما در یک هم ریخته زندگی می کنیم و باعث استرس می شود.

براساس نظرسنجی در این سایت ، کمتر از ۱۰٪ از پاسخ دهندگان در خانه ای بدون درهم و برهم زندگی می کنند و بیش از یک سوم در محیط زندگی می کنند آنقدر درهم و برهم می شوند که حتی نمی دانند از کجا باید تمیز کردن را شروع کنند .

۲. نظافت منزل به عنوان یک پس انداز پول

اگر قبوض را دیر پرداخت میکنید (زیرا آنها را نمی توانید بیابید) ، کالای موردعلاقه خود را گم کرده اید و مجبورید آن را جایگزین کنید (زیرا نمی دانید آنها کجا هستند) و بیشتر از حد لازم غذا بخورید (زیرا آشپزخانه شما نیز هست تمیز کردن و آشفتگی برای پخت و پز معمولی) ،

کمی تمیز کردن ممکن است در هزینه شما صرفه جویی کند. حتی ممکن است شما متوجه نباشید که تا زمانی که در یک خانه زندگی کنید ، یک خانه تمیز نیز می تواند پس انداز پول باشد.

۳. نظافت منزل به عنوان یک تمرین در قدردانی

با استفاده از فرصتی برای شکرگذاری برای هر چیزی که لمس می کنید ، تمیز کاری را انجام دهید.

به عنوان مثال ، اگر شما در حال شستن ظروف هستید ، بشقاب هایتان را تحسین می کنید ، از غذاهایی که می ریزید ، سپاسگزار باشید زیرا برخی از آنها موجود نیستند و وقتی آن ظرف را در ماشین ظرفشویی قرار می دهید ، زیبایی فن آوری مدرن را تحسین کنید.

۴. نظافت منزل به عنوان مراقبه

در حالی که نتیجه نهایی یک جلسه تمیز کردن عمده – یک خانه زیبا و تمیز – می تواند یک تسکین دهنده استرس عالی باشد ،

عمل تمیز کردن خانه شما می تواند به خودی خود یک روش مدیریت استرس باشد. اگر ذهن خود را در تمیز کردن خود قرار دهید ، کار در واقع می تواند نوعی مراقبه باشد و شما را به آرامش برساند.

۵- نظافت منزل به عنوان یک مهمانی

تمیز کردن خود را به یک مهمانی کوچک تبدیل کنید؟ موسیقی دارای بسیاری از مزایای شگفت انگیز برای کاهش استرس و پخش موسیقی به دلیل تمیز کردن شما می تواند فعالیت را بسیار لذت بخش تر کند. هنگامی که تمیز می کنید موسیقی رقص مورد علاقه خود را پخش کنید و در واقع ممکن است سریعتر کار کنید و زودتر انجام شود.

۶. تمیز کردن منزل به عنوان ورزش

عمل تمیز کردن اگر درست انجام شود ، می تواند مزیت دیگری برای ورزش کمی بیشتر به شما بدهد ، که می تواند برای تسکین استرس عالی باشد. دویدن بالا و پایین از پله ها ، حمل وسایل از اتاق به اتاق دیگر ، و شستشوی پنجره ها و کف می تواند کالری را سوزاند ، اندورفین ها را رها کند و به شما کمک کند هم کالری بسوزانید و هم انرژی خود را تخلیه کنید. تمیز کردن بهار یک روال تمرینی است که در واقع فواید زیادی را به همراه دارد.

 

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

رفع یبوست ibs راهنمایی و درمان

خواندن مطلب بعدی ←

۵ راه بهبود زورگویی در محل کار

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *