نحوه تمیز کردن سردوش

نحوه تمیز کردن سردوش

آموزش و ترفند تمیز کردن سردوش از جرم ها و رسوبات

نحوه تمیز کردن سردوش : اگر تا به حال سر جدیدی از دوش داشته اید ، می دانید که داشتن یک جریان آب قدرتمند در هنگام دوش گرفتن چقدر لوکس است.

برخی از سرهای دوش امروز به اندازه کافی بزرگ هستند که باعث می شوند احساس کنید در جنگل های بارانی هستید و به اندازه کافی قدرت دارید تا ماساژ شایسته بهترین ماساژ را تحویل بگیرید. سپس یک روز متوجه می شوید که سر دوش چیزی شبیه به ترفند یا طلسم مه آلود را تحویل می دهد. این نشانه آن است که وقت آن است که سر دوش خود را تمیز کنید.

مواد معدنی موجود در آب می توانند درست همانطور که روی درهای دوش ساخته می شوند ، باز شوند و مسدود کنند . این انسداد حتی می تواند مانع از خشک شدن فضای داخلی دوش، تشویق ، کپک و باکتری ها شود تا با استفاده بعدی از رشد و نمو هوا جلوگیری شود. هیچ کس دوست ندارد که با سر دوش کثیف دوش بگیرد.

چند بار باید تمیز کردن سردوش را انجام داد !

در اولین نشانه کاهش جریان آب باید سر دوش تمیز شود. فرکانس به منبع آب شما بستگی دارد. اگر در منطقه ای با آب سخت و یا آب با سطح کلسیم و منیزیم زیاد زندگی می کنید ، بیشتر اوقات با سر دوش گرفتگی مشکل دارید.

هنگامی که تمیز کردن کامل سر دوش را انجام دادید ، تمیز کردن دو بار در هفته یا ماهانه با یک پاک کننده تجاری مانند CLR یا سرکه سفید مقطر ، مواد معدنی را در معرض خطر قرار می دهد. به سادگی محلول را روی سر دوش اسپری کنید ، نازل های اسپری را با یک مسواک قدیمی پاک کنید تا مواد معدنی را از بین ببرید و دوش را برای چند دقیقه باز کنید تا همه آن را بشویید. خبر خوب این است که سرکه همچنین به از بین بردن هرگونه جرمی که ممکن است در وسایل سر دوش جمع شده باشد ، کمک خواهد کرد .

نحوه تمیز کردن سردوش قابل جدا شدن

برای تمیز کردن بهتر است در صورت امکان سر دوش را از بازوی دوش جدا کنید. این روند همچنین برای سرهای دوش دستی کار خواهد کرد .

آنچه شما نیاز دارید
تدارکات
سرکه مقطر سفید
خلال دندان

ابزارها
انبردست آچار یا قفل شونده
پارچه نرم
کاسه عمیق یا سطل
مسواک قدیمی
نوار مهر و موم نخ PTFE یا لوله کشی

سر دوش را بردارید

از پارچه ای نرم برای پوشاندن مهره یا حلقه اتصال سر دوش به بازوی دوش استفاده کنید تا از خراش دادن انتهای آن جلوگیری شود. با پارچه در جای خود ، از آچار به اندازه مناسب یا انبر قفلی استفاده کنید تا مهره را شل کنید.

زیر آب و پوشش

سر دوش را در یک ظرف عمیق یا یک سطل قرار دهید. به اندازه کافی سرکه بریزید تا سر دوش را کاملا درون یک کاسه بپوشانید. سرکه را گرم کنید تا لمس شود. نیازی به جوش ندارد.

خیس خوردن

سرکه گرم را روی سر دوش داخل کاسه بریزید. مطمئن باشید که کل سر غوطه ور است و اجازه دهید سرکه حداقل ۳۰ دقیقه کار کند.

به آرامی پاک کنید

سر دوش را از سرکه جدا کنید. از یک مسواک قدیمی استفاده کنید تا هرگونه رسوب سرسخت که هنوز در دهانه نازل قابل مشاهده است ، از بین ببرد. یک خلال دندان یا سنجاق به پاک کردن هرگونه رسوب از سوراخ های جت کمک می کند. این زمان خوبی برای از بین بردن و تمیز کردن فیلتر که ممکن است در قسمت سر باشد وجود دارد. اگر رسوبات به راحتی جدا نشود ، فرآیند خیساندن را با سرکه تازه تکرار کنید.

جایگزین و شستشو دهید

هنگامی که سر دوش تمیز است ، آن را روی بازوی دوش تعویض کنید. هر نوع نوار لوله کشی قدیمی را برداشته و از نوار جدید استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه نشتی وجود ندارد و مهر و موم خوبی دارید.

نحوه تمیز کردن سردوش غیر قابل جابجایی

اتصالات سر دوش معمولاً چنان با رسوبات معدنی پوسته پوسته شده است که خارج کردن آن از بازوی دوش غیرممکن است. هنوز راهی وجود دارد که با کمی صبر و شکیبایی به آن تمیزکاری خوبی انجام دهید.

آنچه شما نیاز دارید
تدارکات
کیسه نگهداری مواد پلاستیکی
سرکه سفید مقطر
کش یا
خلال دندان
ابزارها
پارچه تمیز کننده نرم
مسواک قدیمی

کیسه تمیز کردن سردوش را آماده کنید

حداقل یک فنجان سرکه سفید مقطر را درون یک کیسه پلاستیکی سنگین و سنگین بریزید (یک کیسه نگهداری مواد غذایی انتخاب خوبی است). از سرکه و کیسه ای که به اندازه کافی بزرگ است استفاده کنید تا کل سر دوش کاملا پوشانده شود.

کیسه تمیز کردن سردوش را ایمن کنید

کیسه را با نوار لاستیکی یا نوار پوشاننده به بازوی دوش ایمن کنید. اگر از نوار استفاده می کنید ، سعی کنید آن را از محل های فلزی فیکسچر دور نگه دارید. پاک کردن آن دشوار است و ممکن است پایان آن را خراب کند.

خیس خوردن برای تمیز کردن سردوش

اجازه دهید سر دوش حداقل چهار ساعت در سرکه خیس شود. شبانه حتی بهتر است. تمیز کردن سردوش کمی بیشتر طول می کشد ، زیرا سرکه نمی تواند گرم شود.

کیف را پاک کرده و پاک کنید

برای پاک کردن و تمیز کردن سردوش شستشو را تکرار کنید

چند دقیقه دوش را روشن کنید تا مواد زاید باقی مانده را بشویید. اگر هنوز سر دوش گرفتگی است ، مراحل را با سرکه تازه تکرار کنید.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

تامی فلو چیست؟ آیا برای درمان کرونا تاثیر دارد؟

خواندن مطلب بعدی ←

پاک کردن لکه مداد رنگی از روی دیوار

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *