دو واکسن کرونا در چین به مرحله آزمایش بالینی رسید

دو واکسن کرونا در چین به مرحله آزمایش بالینی رسید

دولت چین اجازه داده که دو نمونه از واکسن‌های احتمالی ویروس کرونا روی ۱۳۹۶ نفر تست شود. بیش از هزار پژوهشگر از جمله پزشکان ارتش خلق، در پروژه تولید واکسن کرونا در چین مشارکت دارند.
ساخت و عرضه یک واکسن معمولا چند سال طول می‌کشد و چند مرحله دارد. دستگاه‌های نظارتی و مسئول تنها در مواردی مجوز آزمایش بالینی واکسن جدید روی انسان را می‌دهند که اثربخشی دارو در آزمایشگاه‌ها و روی حیوانات اثبات شده باشد.

در عرصه‌ رقابت‌های جهانی

واکسن احتمالی ویروس کرونا :  تولید اولین واکسن موثر علیه پاندمی کرونا، به معنای اعتبار علمی، پرستیژ و پول خواهد بود. یک ماه قبل، یک عضو آکادمی علوم چین گفته بود که این کشور برای تولید واکسن کرونا از سایرین عقب نخواهد افتاد.

روز سه‌شنبه ۱۴ آوریل، چین اولین گام در راستای این هدف را برداشت. مقامات این کشور مجوز آزمایش بالینی دو واکسن احتمالی ویروس کرونا ویروس کرونا را صادر کرده‌اند. یکی از این دو، تولید مشترک آزمایشگاه تحقیقاتی “انستیتو ویروس شناسی” و شرکت دولتی “سینوفارم” است که مورد حمایت مالی پکن قرار دارد. قرار است این ماده، روی ۱۳۹۶ نفر که از ابتلا مصون مانده‌اند، آزمایش شود. مقامات چین گفته‌اند که دو مرحله از سه مرحله ضرور برای تشخیص کارآمدی واکسن، نوامبر ۲۰۲۱ پایان می‌یابد.

محققان و کارشناسان چینی

واکسن احتمالی ویروس کرونا : بیش از هزار نفر از محققان و کارشناسان چینی موظف شده‌اند روی این پروژه کار کنند؛ پروژه‌ای که پزشکان ارتش نیز در آن مشارکت دارند.

در مرحله تولید دومین واکسن احتمالی ویروس کرونا ویروس کرونا، شرکت دارویی Sinovac Biotech مشارکت کرده که از زیرمجموعه‌های Nasdaq ، غول بازار بورس سهام آمریکاست. این شرکت از اوایل ماه مارس، واکسن مربوطه را روی حیوانات آزمایش کرد و روند تولید ماده اخیر حدود یک ماه طول کشیده است.

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید، هم اینک آزمایشگاه‌های سراسر دنیا، سرگرم مطالعه و بررسی ۷۰ درمان و واکسن احتمالی ویروس کرونا ویروس کرونا هستند. تنها سه نمونه از این تعداد، از نظر بالینی تست شده‌اند؛ دو مورد در آمریکا و یک مورد در چین.

حدود یک ماه قبل، زنی ۴۳ ساله در آمریکا داوطلب شد که واکسن احتمالی ویروس کرونا ویروس کرونا کرونا به او تزریق شود.

پیشرفته‌ترین پروژه تولید واکسن در چین، تحت سرپرستی و نظارت ارتش در همکاری با شرکت CanSino Bio صورت می‌گیرد که زیر مجموعه بورس هنگ کنگ است. مرحله دوم آزمایش‌های بالینی تحقیقات جاری در هفته گذشته شروع شد.

در این میان، یک عضو ارشد آکادمی علوم چین اعلام کرده که محدودیت‌های موجود و ممنوعیت تجمع و مراسم یک تا دو سال ادامه خواهند داشت. ژانگ بولی که رئیس دانشگاه تیان ژین، دانشگاه علو پزشکی سنتی چین است، یادآور شده که نباید از روند تولید واکسن انتظار معجزه داشت.

فاصله اجتماعی چیست؟

به نقل از سایت دانشگاهی ترکیه

ترکیه مرحله اول ساخت واکسن احتمالی ویروس کرونا کرونا را با موفقیت به پایان رساند

واکسن احتمالی ویروس کرونا : مرکز تحقیق و تولید واکسن دانشگاه اژه ترکیه اعلام کرد: مرحله اول آزمایش طراحی آنتی ژن در محیط آزمایشگاهی در روند ساخت واکسن «دی.ان.ا» بومی برای ویروس کرونا با موفقیت به پایان رسید.

مرکز توسعه و تحقیقات فارماکوکینتیک دانشگاه اژه٬ مرکز مهندسی ژن وابسته به مرکز تحقیقات توبیتاک و موسسه بیوتکنولوژی از روند تولید واکسن و داروی ویروس کرونا پشتیبانی می‌کنند.

این گروه تحقیقاتی شامل ۳۲ دانشمند از دانشگاه ازمیر، وزارت بهداشت، مرکز ویروس شناسی ملی، مرکز زیست پزشکی و آزمایش ژنوم ازمیر، وزارت کشاورزی و جنگلداری ازمیر، صنعت داروسازی نوبل و صنعت فناوری فلورابیو «Florabio» است.

مرت دوشکایا، عضو هیات علمی دانشکده پزشکی دانشگاه اژه در گفتگو با خبرگزاری «آناتولی» اظهار داشت: از سال ۲۰۰۷ در بخش مطالعات واکسن و تولید دارو فعالیت می‌کنم. در بیش از ۵۰ مرکز در جهان روند ساخت واکسن شروع شده است. ترکیه هم همگام با جهان در حال حرکت است.

وی افزود: ما مرحله اول را به اتمام رساندیم و وارد مرحله دوم شده‌ایم. تلاش ما برای ساخت واکسن «دی.ان.ا» بومی است. امیدواریم با طی مراحل لازم٬ به سرعت مطالعات بالینی را در انسان انجام دهیم و نتایج آن را ببینیم.ازمیر/ خبرگزاری آناتولی

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

چگونه استرس شغلی را بعد از کار تسکین دهیم

خواندن مطلب بعدی ←

مدیتیشن یا مراقبه به شکلات ! meditation

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *