بهترین سن یادگیری زبان دوم انگلیسی در کودکان

بهترین سن یادگیری زبان دوم انگلیسی در کودکان

بهترین سن یادگیری زبان دوم انگلیسی در کودکان : بسیاری از خانواده ها تصمیم می گیرند فرزندان خود را بزرگ کنند تا بدانند که چگونه به دو زبان صحبت کنند ، خواه به دلایل فرهنگی ، اهداف آموزشی یا غنی سازی تجربه زندگی آنها. و اگرچه داشتن دو زبان برای کودک شما ممکن است مهارت فوق العاده ای باشد ، یک مطالعه نشان داده است که به ویژه در مغز نوزادان از مزایای اساسی برخوردار است.

مزایای دو زبانه بودن کودک

یادگیری زبان دوم  :مطالعات قبلی تأیید کرده اند که دو زبانه بودن مزایایی نیز وجود دارد ، از جمله اینکه این توانایی شناختی ، به ویژه حل مسئله را افزایش می دهد. دانستن دو زبان همچنین دارای مزایای اقتصادی ، اجتماعی و ارتباطی است. انجمن شنوایی گفتار و زبان آمریکایی چندین مزیت مهم دو زبانه بودن را که مخصوصاً برای نوزادان مفید است ، ذکر می کند:

  • امکان انتخاب سریع کلمات جدید
  • مهارت با کلمات قافیه
  • نحوه یادگیری واژگان و خواندن را چگونه به تفکیک کلمات بپردازید
  • تقویت توانایی یادگیری اطلاعات جدید
  • طبقه بندی گروه بندی
  • حل مسئله
  • مهارت های گوش دادن بهبود یافته است
  • همدلی و ارتباط با دیگران که به همان زبان صحبت می کنند
 بهترین سن یادگیری زبان دوم انگلیسی در کودکان

آیا می توانید به کودک خود بیاموزید که دو زبانه باشد؟

در حالی که بسیاری از والدین و متخصصان فواید یادگیری فرزندانشان را به دو زبان (یا بیشتر!) تشخیص می دهند ، اما در واقع آموزش کودکان به یادگیری دو زبان می تواند کمی چالش برانگیز باشد. کودکانی که در خانواده هایی رشد می کنند که والدین یا مراقبان آنها به دو زبان صحبت می کنند ، تمایل دارند که زبان دوم را به راحتی و به طور طبیعی یاد بگیرند.

کودکانی که مزیت والدین دو زبانه را ندارند ، 

یادگیری زبان دوم  :برای تعیین اینکه دقیقا چه میزان در معرض یک زبان دوم قرار دارد که یک کودک در واقع نیاز به یادگیری زبان دارد ، متخصصان در مادرید ، اسپانیا تحقیقاتی را در مورد کودکانی انجام دادند که از سن ۷ ماهگی تا ۵/۳۳ ماهگی سن داشتند تا ببینند که چگونه آموزش آنها به زبان انگلیسی تأثیر گذاشته است. توسعه زبان این متخصصان کودکان را در چهار مرکز عمومی آموزش نوزادان در مادرید ، که در آن نوزادان روزانه به صورت گروهی ساعت انگلیسی گروه معلمان انگلیسی که انگلیسی را به عنوان زبان اول صحبت می کردند ، مورد مطالعه قرار دادند. جلسات در کل به مدت ۱۸ هفته انجام شد.

در این مطالعه مشخص شد که کودکان در جلسات گروهی بهتر از سایر روشهای آموزش انگلیسی عمل کرده اند و کودکان کلمات جدید و درک زبان انگلیسی را طولانی تر از همسالان خود نگه داشته اند ، حتی تا ۱۸ هفته پس از مطالعه.

چگونه کودکان یاد می گیرند دو زبانه شوند

یادگیری زبان دوم  :مطالعات نشان می دهد که هرچه زودتر کودک خود را به یک زبان دوم معرفی کنید ، احتمال دو زبانه بودن آنها بیشتر است. یک مطالعه نشان داد که حتی تا ۱۲ ماه دیگر ، درک کودکاناز نحوه شنیدن کلمات به زبان اول خود کم می شود . کودکان با توانایی شنیدن صداها از انواع زبانها متولد می شوند ، اما در نزدیکی اولین سال تولد ، تمرکز آنها کم می شود ، بنابراین فقط شروع به “شنیدن” صداهای زبان اصلی خود می کنند.

نکته اصلی یادگیری زبان دوم در سالهای کودکی فرزند شما این است که شبکه ها و مسیرهای مغزی آنها هنوز به طور کامل شکل نگرفته است ، بنابراین مغز آنها قادر است همزمان با بزرگ شدن ، “شبکه” را برای هر دو زبان برقرار کند. که مغز فرد بالغ نمی تواند انجام دهد.

مهارت‌های لازم برای یادگیری زبان دوم

بنابراین ، مهم است که کودک خود را در اسرع وقت به هر دو زبان که می خواهید او را بیاموزید ،  خصوصاً قبل از اولین سال تولد او. اگر این مهلت را از دست داده اید ، نگران نباشید. کودکانی که قبل از سن ۵ سالگی در معرض دو زبان قرار دارند ، همچنین از مزایای عمده در رشد مغز خود بهره می برند.

آموزش کودکان به دو زبانه بودن

بنابراین می دانیم که دو زبانه بودن بسیار عالی است و بهتر است اگر کودکان بتوانند از بدو تولد زبان دوم را انتخاب کنند ، اما دقیقا چگونه به کودک یاد می دهید که دو زبانه شود؟

محققان دریافته اند که کودک یاد می گیرد که از نظر کمیت و کیفیت زبان دوم که در اطراف آنها صحبت می شود ، به صورت دو زبانه نیز صحبت کند. نوزادان در شرایط شخصی  و واقعی بر خلاف سرویس ویدئویی یا پخش اموزش که زبان دوم را آموزش می دهد ، بهترین چیزها را می آموزند. و همانطور که از این مطالعه نشان داد ، نوزادان ۹ ماهه و به ویژه در جلسات زبان مبتنی بر بازی با یک معلم و همچنین آنها می توانند زبان را در یک محیط طبیعی در خانه یاد بگیرند.

 بهترین سن یادگیری زبان دوم انگلیسی در کودکان

سن مناسب یادگیری زبان انگلیسی

کودک شما در یک جلسه گروهی چه نیاز دارد؟ مطالعات قبلی نشان می دهد که ۱۲ جلسه در طی ۵ هفته – در کل فقط ۶ ساعت قرار گرفتن در معرض زبان خارجی – همه کودکان برای شروع کار تنظیم مسیرهای رشد مغز برای یادگیری زبان دوم لازم بودند. (بله ، مغز بچه ها شگفت انگیز است.) به نظر می رسد پیوند اصلی بین یک موقعیت اجتماعی و زبان وجود دارد ، بنابراین نوزادان دوست دارند در یک محیط اجتماعی یا بازیگوشی زبان را یاد بگیرند.

مربیان این مطالعه همچنین از گفتارهای کودکانه استفاده می کنند ،این روش طبیعی صحبت با کودکان در حقیقت به مغز آنها کمک می کند که زبان را بهتر یاد بگیرند. مغز بچه ها در ابتدا تمرکز خود را بر روی صداها تمرکز می کند ، بنابراین صدای بالاتر و صداهای آهسته تر و اغراق آمیز ، یادگیری آن صداها را که ابتدا به کلمات ترجمه می شوند ، برای آنها آسان تر می کند.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

زینک پلاس چیست و چه فوایدی دارد؟

خواندن مطلب بعدی ←

فرق بین آنفولانزا و کرونا چیست؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *