۷ نکته ایمنی در تابستان برای کودکان

7 نکته ایمنی در تابستان برای کودکان

[مجله خبری آموزشی نظافت نیوز]

روزها گرم‌تر هستند، آفتاب تا غروب بیرون می‌آید و بزرگسالانی که از کودکان مراقبت می‌کنند کمی بیشتر نگران هستند. بله، تابستان است – فصلی مملو از سرگرمی که باعث می‌شود بچه‌ها سریع‌تر بدوند و سخت‌تر بازی کنند، که می‌تواند به معنای پتانسیل بیشتری برای خطر باشد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) گزارش می دهد که صدمات غیرعمدی، از جمله سوختگی و غرق شدن، علت اصلی مرگ و میر در کودکان ۱۹ ساله و کمتر، اما بیشتر اینها آسیب های دوران کودکی قابل پیشگیری است. چشم بیدار یک بزرگسال مسئولیت پذیر می تواند به معنای تفاوت بین تابستان سرگرم کننده و تابستانی باشد که با تراژدی غلبه کرده است.

بنابراین قبل از اینکه شما و بچه‌ها از در بیرون فرار کنید، مهم است که مراقب محافظت از همه در برابر آفتاب، نیش حشرات، آب و هر چیز دیگری باشید. با این نکات ایمنی تابستانی برای کودکان آماده باشید.

۱. درک آفتابی باشید

دکتر G. Remington Brooks، مدیر پزشکی Molina Healthcare می‌گوید: «پوست کودکان بیشتر مستعد آسیب‌های ناشی از نور خورشید است، بنابراین بسیار مهم است که کلاه بپوشند و زمان زیادی را زیر نور خورشید سپری نکنند.

زود ضد آفتاب بزنید و تکرار کنید.

 • بروکس می گوید: «همیشه از کرم ضد آفتاب با SPF (فاکتور محافظت در برابر آفتاب) بالای ۳۰ استفاده کنید.
 • برای کودکان ۶ ماه و بزرگتر (و همچنین بزرگسالان) آکادمی اطفال آمریکا توصیه می‌کند از یک ضد آفتاب با طیف وسیع استفاده کنید که هم محافظت در برابر UVA و هم UVB و حداقل SPF 15 (تا SPF 50) را ارائه می‌کند.
 • ۱۵ تا ۳۰ دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب به مقدار زیاد استفاده کنید تا جذب پوست شود و احتمال شست و شوی آن کاهش یابد.
 • بروکس می گوید: «این را به خاطر بسپار [sunscreen] برای همیشه دوام نمی آورد و باید هر دو ساعت یکبار استفاده شود. هر دو ساعت یکبار دوباره استفاده کنید و بعد از شنا کردن بچه ها، عرق کنید یا با حوله پاک کنید.
 • برای اکثر کاربران، کاربرد صحیح و استفاده مجدد مهمتر از استفاده از محصولی با SPF بالاتر است.

نوزادان را از آفتاب دور نگه دارید

 • AAP می گوید که نوزادان زیر ۶ ماه را از نور مستقیم خورشید و در سایه دور نگه دارید.
 • برای نوزادان کمتر از ۶ ماه، AAP می گوید استفاده از کرم ضد آفتاب در نواحی کوچک بدن، مانند صورت، اشکالی ندارد، اگر لباس و سایه محافظ وجود نداشته باشد.

من پوشش می دهم

 • لباس های محافظ و کلاه به کودکان بپوشانید.
 • لباس می تواند مانعی عالی در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) باشد و بسیاری از مدل های سبک وزن و محافظ در برابر آفتاب گردن، آرنج و زانو را می پوشانند.

از ساعات اوج آفتاب پرهیز کنید

 • بروکس می‌گوید تا جایی که ممکن است، یک بازی صبح زود برنامه‌ریزی کنید و «بین ساعت ۱۰ صبح تا ۳ بعد از ظهر، زمانی که خورشید مستقیم‌ترین است، سایه پیدا کنید».

مراقب سایه باشید

اگر چه سایه باعث تسکین گرما می شود، اما می تواند احساس امنیت کاذبی را در مورد محافظت در برابر نور خورشید ایجاد کند. شما هنوز هم می توانید در سایه آفتاب سوختگی داشته باشید زیرا نور پراکنده و منعکس می شود.

آب و هوا را بررسی کنید

هنگام برنامه ریزی فعالیت های خارج از منزل، نگاه کنید به “شاخص اشعه ماوراء بنفش” در اکثر برنامه های هواشناسی. اعداد شاخص UV بالاتر، اشعه ماوراء بنفش شدیدتری را پیش‌بینی می‌کنند که برای پوست خطرناک‌تر است. مطابق با سازمان حفاظت محیط زیست (EPA)، سطوح ۳-۷ نیاز به محافظت در برابر آفتاب و سطوح ۸+ نیاز به محافظت اضافی در برابر آفتاب دارند.

قوانین سایه ها را به کودکان آموزش دهید

این نکته سایه، با توجه به EPA، برای آموزش کودکان بزرگتر خوب است:

 • اگر سایه شما بالاتر از شما باشد (اوایل صبح، اواخر بعد از ظهر)، در معرض اشعه ماوراء بنفش شما احتمالا کمتر خواهد بود.
 • اگر سایه شما کوتاهتر از شما باشد (در حوالی ظهر)، در معرض سطوح بالاتری از اشعه ماوراء بنفش هستید. به دنبال سایه باشید و از پوست و چشم محافظت کنید.

۲. در نزدیکی آب هوشیار باشید

امیلی ساموئل، مدیر برنامه ایمنی آب می گوید: غرق شدن سریع و بی سر و صدا اتفاق می افتد – نه با آب پاشیدن زیاد کودکان ایمن در سراسر جهان، یک سازمان غیر انتفاعی که صرفاً به حذف آسیب های قابل پیشگیری دوران کودکی اختصاص دارد. در واقع، غرق شدن علت اصلی مرگ ناشی از صدمات غیرعمد در کودکان ۱ تا ۴ ساله است. در اینجا چند نکته مفید برای جلوگیری از حوادث آب آورده شده است:

از تلفن های همراه دوری کنید

اجازه ندهید وقتی بچه ها در آب هستند حواس پرت شوید. و بله، گپ زدن با سایر بزرگسالان نیز یک حواس پرتی رایج است.

مهارت های خود را بشناسید

اگر برنامه های تابستانی شما شامل استخر است، بزرگسالان و مراقبان باید گواهینامه کودک و نوزاد را داشته باشند کمک های اولیه / CPR و در صورت نیاز دوره های تکمیلی را بگذرانید. کودکان هرگز نباید به تنهایی شنا کنند و برای بزرگسالان یا مراقبان این امر هوشمندانه است که مهارت های ایمنی در آب را بدانند.

یک نگهبان بگذار

برای خانه هایی که استخر دارند، حصار باید حداقل ۴ فوت ارتفاع داشته باشد و از هر طرف استخر را احاطه کند، با درهایی که به خودی خود بسته و قفل می شوند. شرکت های تامین کننده استخر ممکن است آلارم یا سایر گزینه های ایمنی را ارائه دهند، اما هرگز تنها به حصار یا زنگ هشدار اعتماد نکنید. به کودکان بیاموزید که هرگز بدون بزرگسالان به استخر نزدیک نشوند. ساموئل می‌گوید و حتی استخرهای کودکان در حیاط خلوت نیز باید پس از استفاده تخلیه شوند.

خودت را آموزش بده

کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی ایالات متحده (CPSC) دارای یک راهنمای ایمنی استخر جایی که خانواده ها می توانند دریابند که چگونه فرزندان خود را در هر استخری ایمن نگه دارند – چه پارک عمومی یا کمپ تابستانی.

رنگ مایو بسیار قابل مشاهده را انتخاب کنید

در اینجا نکته ای است که باید در شروع تابستان در نظر بگیرید. Alive Solutions Inc.، گروهی متخصص در آموزش و آموزش ایمنی آب، لباس‌های شنا با رنگ‌های مختلف را آزمایش کرد تا نشان دهد که چقدر می‌توان آنها را در آب‌های مختلف تشخیص داد. حکم نهایی؟ لباس شنا در رنگ نئون برخی از بهترین دید را در تمام شرایط آبی ارائه می دهد.

۳. مراقب اشتباهات باشید

متأسفانه موجودات خونخوار مانند پشه ها بخشی از شب ها و بله حتی روزها تابستان هستند. دکتر انجلی رائو، متخصص اطفال در بیمارستان یادبود شمال غربی در شیکاگو، پیشنهادات زیر را برای محافظت از خود در برابر حشرات ارائه می دهد:

اسپری کنید و تکرار کنید

پوست و لباس در معرض دید کودکان را اسپری کنید و هر بار که اسپری شسته شد و یا کودک دوباره شروع به گاز گرفتن کرد، آن را دوباره استفاده کنید. به عنوان جایگزینی برای اسپری ها، پدهای دفع حشرات را امتحان کنید که به لباس می چسبند.

واکنش های آلرژیک را بررسی کنید

برخی از کودکان بیشتر از دیگران به نیش حشرات واکنش نشان می دهند. برای کودکانی که گاز گرفته شده اند و به نظر می رسد واکنش آلرژیک به نیش دارند، به دنبال مراقبت های پزشکی باشید تا ببینید آیا باید به کودک خود آنتی هیستامین خوراکی یا داروی دیگری بدهید یا خیر.

مراقب بیماری های جدی ناشی از حشرات باشید

ایده خوبی است که با بیماری های منتقله از طریق پشه در داخل و اطراف محل زندگی خود آشنا شوید. ویروس نیل غربی یکی از رایج ترین و آنسفالیت اسب شرقی (EEE) در موارد نادری در کشورهای اقیانوس اطلس و خلیج فارس گزارش شده است. اگر علائم هر یک از این بیماری ها وجود دارد، شبیه آنفولانزا هستند، بنابراین اگر مواردی را در منطقه خود شنیدید و فرزندتان گاز گرفتگی و علائم آنفولانزا (و سفتی عضلانی برای نیل غربی) داشت، به پزشک مراجعه کنید. بهتره در امان باشی

وجود کنه را بررسی کنید

کنه ها در مناطق گرم، مرطوب و جنگلی رشد می کنند، بنابراین در حالت ایده آل کودکان باید لباس های بلند بپوشند تا پوست خود را بپوشانند، اما در گرمای تابستان انجام این کار دشوار است. دکتر ریچارد لیختنشتاین، مدیر تحقیقات پزشکی اورژانس کودکان در بیمارستان کودکان دانشگاه مریلند در بالتیمور، این نکات را برای جلوگیری از چسبیدن کنه ها به کودکان ارائه می دهد:

 • بچه ها را بررسی کنید و آنها را ظرف دو ساعت پس از ورودشان حمام کنید.
 • لباس ها را هم چک کنید و بشویید، حتی اگر کثیف نباشند (رویا). قرار دادن لباس ها در خشک کن به مدت حداقل یک ساعت تمام کنه ها را از بین می برد.
 • کودکان ۶ سال و بزرگتر می توانند خود را با راهنمایی بزرگسالان بررسی کنند، اما باید تمام بدن خود را بررسی کنند: پاها، ساعد، زیر بغل، داخل و اطراف گوش، پشت زانو، داخل و اطراف مو، بین پاها، دور کمر، داخل ناف، و غیره. .

اگر کودک پس از گزش کنه دچار جوش یا تب شد، به پزشک مراجعه کنید.

۴. جلوگیری از کم آبی بدن

ممکن است تعجب کنید که بچه ها چقدر – و چه زمانی – باید آب بنوشند. او توصیه می کند برای جلوگیری از کم آبی، کودکانی که ورزش می کنند یا از نظر بدنی بسیار فعال هستند، باید قبل از آن مایعات بیشتری بنوشند و سپس به طور منظم (حدود هر ۲۰ دقیقه) در طول فعالیت استراحت کنند. سلامت کودکان.

در اینجا یک نکته مفید برای “جرعه جرعه در دقیقه بازی” ارائه شده است کودکان ایمن در سراسر جهان:

 • کودکان نوپا باید در هر ۲۰ دقیقه بازی حدود ۱۰ جرعه بنوشند
 • نوجوانان باید برای هر ۲۰ دقیقه بازی حدود ۲۰ جرعه بنوشند.

مطابق با AAP. این علائم ممکن است شامل خشکی دهان، تکرر ادرار کمتر (برای نوزادان، کمتر از شش پوشک خیس در روز)، بازی کمتر از حد معمول، و در موارد شدیدتر، عصبی بودن یا خواب آلودگی شدید باشد.

۵. از صدمات جلوگیری کنید

به گفته دکتر جیمی فریستات، متخصص اطفال در بیمارستان ملی کودکان در واشنگتن، ایمنی کلاه ایمنی بسیار مهم است، به خصوص در طول تابستان که کودکان زمان زیادی را صرف دوچرخه سواری در فضای باز می کنند.

 • کودکان باید همیشه از کلاه ایمنی مناسب استفاده کنند که توسط CPSC برای فعالیتی که انجام می دهند (دوچرخه سواری، اسکیت برد و غیره) تایید شده باشد.
 • سفت کردن بند چانه را فراموش نکنید – برخی افراد اذیت نمی شوند.
 • یک قانون خانوادگی ایجاد کنید: بدون کلاه ایمنی، بدون چرخ!
 • والدین و مراقبان، شما باید با استفاده از کلاه ایمنی خود الگوی خود باشید.

۶. هرگز کودکان را در ماشین تنها نگذارید

هر سال اخباری در مورد فراموش کردن نوزاد یا رها کردن کودک نوپا در ماشین توسط والدین و تراژدی های ناشی از آن می شنویم. هرگز کودک را حتی برای یک دقیقه در ماشین تنها نگذارید. اینها حقایقی است که باید در مورد ایمنی خودرو بدانید AAP:

 • فقط ۱۰ دقیقه طول می کشد تا یک ماشین ۲۰ درجه فارنهایت (F) گرم شود.
 • گرمازدگی ممکن است در داخل خودرو اتفاق بیفتد، حتی زمانی که دمای بیرون تا ۵۷ درجه فارنهایت پایین باشد.
 • بدن یک کودک سه تا پنج برابر سریعتر از یک بزرگسال گرم می شود.
 • شکستن پنجره راه حل مناسبی نیست و از کودک محافظت نمی کند.

۷. مراقب خطر سوختگی باشید

طبق گزارش Safe Kids Worldwide، بیش از ۱۷۰۰ کودک (بین ۰ تا ۱۹ سال) از اورژانس برای سوختگی هر هفته شش تن از این کودکان بر اثر سوختگی جان خود را از دست دادند. در تابستان، مقصران آشکاری وجود دارند که شامل شعله‌های باز، مانند آتش‌دان‌های حیاط خلوت، کوره‌های کباب‌پز، و مشعل‌های تزئینی تیکی هستند. اما خطرات دیگری نیز وجود دارد که ممکن است مانند این رادار خود را نبینید شیلنگ خارجیکه می تواند خطر سوختگی جدی برای کودکان در خانه ایجاد کند.

بروکس می گوید: «مردم باید مراقب باشند که بچه ها را از هر چیزی که خیلی گرم می شود دور نگه دارند.

تجهیزات زمین بازی و قطعات فلزی وسایلی مانند کمربند ایمنی نیز در صورت رها شدن در زیر نور خورشید می توانند به شدت داغ شوند، بنابراین به کودکان آموزش دهید که در تماس با آنها مراقب باشند.

۸. یک کیت ایمنی تابستانی ایجاد کنید

در اینجا چند مورد ایمنی وجود دارد که Lichenstein توصیه می‌کند والدین و مراقبان خود را در کیف یا ماشین خود برای مواقع اضطراری تابستانی حمل کنند:

 • تلفن همراه.
 • اب.
 • داروهای بیماری های مزمن.
 • بانداژ.
 • کرم آنتی بیوتیک برای بریدگی و خراش.
 • کمپرس سرد فوری برای کبودی.
 • بنادریل.
 • EpiPen برای یک فرد مبتلا به آلرژی شناخته شده.
 • محافظت در برابر آفتاب.
 • کلاه و عینک آفتابی.
 • دافع حشرات.
 • موچین

محتاط بودن و آماده بودن لزوماً مساوی با رفتن به دریا و قفل نگه داشتن بچه ها در تمام تابستان در داخل خانه نیست. تابستان زمان سرگرمی است و چند حشره نیش و خراش دادن ارزش آن را دارد. فقط مطمئن شوید که شما و پرستار بچه یا پرستار کودکتان در مورد این نکات ایمنی مهم تابستانی مطلع شده اید. و سپس نگران نباشید، به تفریح ​​بروید و از تابستان لذت ببرید!

[تمامی اخبار توسط نرم افزار جستجوگر خبر سایت گردآوری شده و سایت نظافت نیوز در قبال محتوای اخبارمسئولیتی ندارد]

0 مورد نقد و بررسی

nezafatnews

→ خواندن مطلب قبلی

۷ روش آسان برای سفید کردن ظروف مسی در منزل

خواندن مطلب بعدی ←

نحوه تمیز کردن شمع اب شده از سطوح

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *