۶ قدم برای موفقیت در زندگی ♥چطور ؟

چگونه موفقیت را تعریف کنیم؟ تاکتیک های مختلف زیادی برای موفقیت در زندگی وجود دارد ، اما استراتژی عملی که برای شما بهتر است ممکن است به دیدگاه شما در مورد موفقیت بستگی داشته باشد. ما اغلب به این فکر میکنیم که در محل کار خوب کار کنید یا حقوق بالایی کسب کنید. در حالی که دستاوردهای حرفه ای می تواند یک قطعه از معما باشد ، بسیاری از زمینه های مهم دیگر زندگی را کنار می گذارد. روابط خانوادگی ، روابط عاشقانه ، دانشگاهیان و دو و میدانی تنها معدود مناطقی هستند که ممکن است افراد برای موفقیت تلاش کنند.

تعریف فردی

تعریف فردی شما در مورد اینکه دقیقاً چه موفقیتی است ممکن است متفاوت باشد ، اما بسیاری ممکن است آن را به عنوان تحقق ، خوشحال ، ایمن ، سالم و دوست داشتنی تعریف کنند. این توانایی دستیابی به اهداف خود در زندگی است ، هرچه ممکن باشد این اهداف باشد.

بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید تا شانس خود را برای دستیابی به این موارد تقویت کنید؟ برخی از عادت های افراد موفق چیست؟

هیچ راه صحیحی برای موفقیت وجود ندارد. آنچه برای شما مفید است ممکن است برای شخص دیگری کار نکند. ممکن است ترکیب کاملی از ترکیبات وجود نداشته باشد که بتواند موفقیت را تضمین کند ، اما بعضی از مراحل اساسی وجود دارد که می توانید دنبال کنید که می تواند شانس موفقیت شما در زندگی ، عشق ، کار یا هر آنچه اتفاق می افتد برای شما مهم باشد بهبود بخشد.

موفقیت در زندگی : ذهن خود را برای رشد آماده کنید

تحقیقات روانشناس کارول دوک نشان می دهد که دو ذهنیت اساسی وجود دارد که بر نحوه تفکر افراد درباره خود و توانایی هایشان تأثیر می گذارد: طرز فکر ثابت و طرز فکر رشد.

افرادی که دارای یک طرز فکر ثابت هستند ، معتقدند که مواردی مانند هوش ، ایستا و غیرقابل تغییر هستند. کسانی که دارای یک ذهنیت ثابت هستند ، معتقدند که موفقیت نتیجه کار سخت نیست ، بلکه این فقط نتیجه استعدادهای ذاتی است. از آنجا که آنها معتقدند که چنین استعدادهایی چیزی است که مردم یا با آن متولد می شوند یا بدون آن ، در مواجهه با یک چالش تمایل به تسلیم راحت تر دارند. آنها وقتی کارها به راحتی اتفاق نمی افتد ، زیرا آنها معتقدند که مهارت ذاتی لازم برای تعالی ندارند.

از طرف دیگر ، کسانی که طرز فکر رشد دارند ، احساس می کنند که می توانند با تلاش تغییر کنند ، رشد کنند و یاد بگیرند. افرادی که معتقدند قادر به رشد هستند ، بیشتر از همه به موفقیت دست می یابند. وقتی اوضاع سخت می شود ، آنها به دنبال راه هایی برای بهبود مهارت های خود و ادامه کار به سمت موفقیت هستند.

افرادی که دارای ذهنیت رشد هستند معتقدند که کنترل زندگی خود را در دست دارند ، در حالی که افراد دارای ذهنیت ثابت معتقدند که همه چیز از کنترل آنها خارج است.

6 قدم برای موفقیت در زندگی

موفقیت در زندگی : برای ایجاد یک ذهنیت برای رشد چه کاری می توانید انجام دهید؟

۱ -باور کنید که تلاشهای شما مهم است. به جای اینکه فکر کنند توانایی هایشان ثابت یا گیر است ، افرادی که طرز فکر رشد دارند معتقدند که  تلاش سخت می تواند به رشد معنی دار منجر شود.

۲-مهارت جدید بیاموزید. آنها هنگام مواجهه با چالش ، به دنبال راه هایی برای توسعه دانش و مهارت هایی هستند که برای غلبه بر آنها و پیروزی لازم دارند.

۳-شکستها را به عنوان تجارب یادگیری مشاهده کنید. افراد دارای ذهنیت رشد معتقد نیستند که شکست بازتاب تواناییهای آنها است. درعوض ، آنها آن را به عنوان یک منبع با ارزش تجربه می بینند که از طریق آن می توانند یاد بگیرند و بهبود پیدا کنند. آنها ممکن است فکر کنند ، “این کار نکرد ، بنابراین این بار من چیز دیگری را امتحان خواهم کرد.”

6 قدم برای موفقیت در زندگی

هوش هیجانی خود را بهبود بخشید

اعتقاد بر این است که هوش کلی از مدت ها قبل یکی از عوامل مؤثر در موفقیت در زمینه های مختلف زندگی است ، اما برخی از کارشناسان معتقدند که هوش هیجانی در واقع ممکن است حتی بیشتر اهمیت داشته باشد. ۲  هوش هیجانی به توانایی درک ، استفاده و استدلال با احساسات اشاره دارد. افراد باهوش عاطفی قادر به درک نه تنها احساسات خود بلکه دیگران هستند.

برخی از روشهای بهبود هوش هیجانی شما عبارتند از:

۱- توجه به احساسات خود را. تمرکز خود را بر روی شناسایی احساساتی که انجام می دهید و چه چیزی باعث ایجاد آن احساسات شود.

۲- مدیریت احساسات خود را. به عقب برگردید و سعی کنید چیزهایی را با چشمی بی طرفانه مشاهده کنید. از شستشو یا سرکوب احساسات خودداری کنید ، اما به دنبال روشهای سالم و مناسب برای مقابله با آنچه احساس می کنید هستید.

۳- گوش دادن به دیگران. این نه تنها شامل شنیدن حرفهای آنها بلکه توجه به سیگنالهای غیر کلامی و زبان بدن است.

فکر کردن را توسعه دهید

سرسختی ذهنی به تابآوری اشاره دارد که برخی از افراد حتی در مواجه با موانع باید تلاش خود را ادامه داده و به تلاش خود ادامه دهند. ۳  افرادی که دارای این قدرت ذهنی هستند ، چالش ها را فرصت می بینند. آنها همچنین احساس می کنند که بر سرنوشت خود کنترل دارند ، به توانایی های خود برای موفقیت اطمینان دارند و متعهد هستند که آنچه را آغاز می کنند به پایان برسانند.

بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید تا سختی ذهنی خود را بهبود ببخشد و شانس موفقیت در زندگی را افزایش دهد؟

شانس موفقیت

۱-به خودتان ایمان داشته باشید. صحبت های منفی خود را قطع کنید و به دنبال راه هایی برای ماندن مثبت و دلگرم کننده خود باشید.

۲-سعی کنید حتی هنگامی که امور غیرممکن به نظر می رسد یا عقب ماندگی شما را به عقب می اندازد ، روی راههایی تمرکز کنید که بتوانید مهارتهای خود را توسعه داده و سربازی را ادامه دهید. یکی از عادات اصلی افراد موفق این است که همیشه به مشکلات یا نارسایی ها به عنوان فرصت یادگیری نگاه کنید.

۳-اهداف را تعیین کنید. افراد ذهنی سخت می دانند که برای رسیدن به هدف ، آنها باید با دستیابی به اهداف قابل دستیابی شروع کنند. رسیدن به این اهداف لزوماً دستیابی آسان نیست ، اما با داشتن چیزی برای رسیدن به هدف ، قادر خواهید بود که به جلو بروید و بر موانع غلبه کنید.

۳-پشتیبانی پیدا کنید. انجام کارها به تنهایی می تواند دشوار باشد ، اما داشتن یک سیستم پشتیبانی قوی می تواند کارها را آسان تر کند. مربیان ، دوستان ، همکاران و اعضای خانواده می توانند هنگام سخت شدن شرایط شما را تشویق کنند و حتی مشاوره و کمکهایی ارائه دهند که می تواند به شما در بهبود شانس موفقیت شما کمک کند.

اراده خود را تقویت کنید

در یک مطالعه طولانی مدت طولی ، روانشناسان به گروهی از کودکانی که توسط معلمان خود به عنوان بسیار باهوش شناخته شده بودند ، پرداختند. محققان دریافتند که چگونه این افراد در طول دوران کودکی و در بزرگسالی با هم اختلاف داشتند ، محققان دریافتند که افرادی که در نهایت موفق ترین زندگی بودند ، دارای برخی خصوصیات کلیدی هستند که افراد کمتر موفق غالباً آنها را انجام نمی دهند ، از جمله پشتکار و قدرت.

این خصوصیات تمایل دارند که بخشی از شخصیت کلی یک فرد باشند ، اما آنها همچنین چیزی هستند که می توانید آنها را بهبود بخشید. تأخیر تأخیر ، یادگیری دوام در مواجهه با چالش ها و انتظار برای پاداش کارهای سخت شما اغلب می تواند کلید موفقیت در زندگی باشد.

بنابراین ، برخی از استراتژی هایی که می توانید برای بهبود قدرت اراده خود استفاده کنید چیست؟

بهبود قدرت

 • سعی کنید خود را منحرف کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید اما در سختی ماندن از میان وعده های مورد علاقه خود هستید ، پریشان کردن خود در لحظه های ضعف خود می تواند روشی مؤثر برای جلوگیری از وسوسه باشد.
 • تمرین. اراده چیزی است که می توانید بسازید ، اما به زمان و تلاش نیاز دارد. با دستیابی به اهداف کوچک که به قدرت رسیدن به آن نیاز دارند ، مانند اجتناب از میان وعده های قند ، شروع کنید. با ایجاد توانایی خود در استفاده از قدرت اراده خود برای دستیابی به چنین اهداف کوچک ، ممکن است دریابید که قدرت اراده شما هنگام کار روی اهداف بسیار بزرگتر نیز قوی تر است.

چگونه بیندیشید و ثروتمند شوید

6 قدم برای موفقیت در زندگی

موفقیت در زندگی : روی انگیزه های ذاتی متمرکز شوید

چه چیزی بیشترین انگیزه را برای شما ایجاد می کند؟ آیا می فهمید که وعده پاداش های خارجی شما را برای رسیدن به اهداف خود باز می دارد یا اینکه این انگیزه های شخصی تر و ذاتی هستند که احساس الهام بخش را حفظ می کنند؟

در حالی که جوایز بیرونی مانند پول ، جوایز و سایر محرک های خارجی می تواند کمک کننده باشد ، بسیاری از افراد در هنگام انجام کارها برای رضایت شخصی ، بیشترین انگیزه را پیدا می کنند.

اگر کارهایی انجام می دهید زیرا از آنها لذت می برید ، زیرا آنها را معنی دار می یابید ، یا به دلیل اینکه از دیدن اثرات کار خود لذت می برید ، پس از آن به انگیزه های ذاتی هدایت می شوید.

تحقیقات

تحقیقات نشان داده است که در حالی که مشوقها می توانند پیش بینی کننده بهتر برخی از انواع عملکردها باشند ، اما محرکهای ذاتی تمایل به پیش بینی کیفیت عملکرد بهتر دارند. ۵

اگرچه این افراد اغلب انگیزه های خارجی را به وجود می آورند ، اما این انگیزه های داخلی هستند که افراد را برای حفظ رفتارهای جدید سوق می دهند.

بنابراین ، برای تقویت احساس انگیزه ذاتی چه کاری می توانید انجام دهید؟

۱- خودت را به چالش بکش. افراد غالباً متوجه می شوند که دستیابی به هدفی که قابل دستیابی باشد اما لزوماً آسان نیست ، راهی عالی برای افزایش انگیزه برای موفقیت است. چالش ها می تواند شما را به یک کار علاقه مند کند ، عزت نفس شما را بهبود ببخشد و بازخورد هایی را در زمینه هایی که می توانید در آنها بهبود ببخشید ، ارائه دهد. اگر خیلی راحت به نظر برسد یا کسل کننده باشد ، افراد تمایل به تعویق انداختن دارند زیرا علاقه ای به انجام آن ندارند. انتخاب چیزی که کمی چالش برانگیز باشد ، به ایجاد انگیزه در افراد کمک می کند تا شروع کنند – احساس مهیج است!

۲-کنجکاو باشید به دنبال مواردی باشید که توجه شما را جلب کند و دوست دارید اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنید.

۳-کنترل را به دست گرفتن. اگر احساس نکنید که هیچ تأثیر واقعی روی نتیجه دارید ، می توانید با انگیزه ذاتی برای دستیابی به هدف دشوار باشید. به دنبال راه هایی باشید که بتوانید نقش فعالی داشته باشید.

۴-از رقابت نترسید. ممکن است افراد دیگری در آنجا تلاش کنند تا به همان اهداف خود برسند ، اما این بدان معنی نیست که باید تسلیم شوید. پیشرفت یا سفر خود را با دیگران مقایسه نکنید. می توانید برای ایجاد انگیزه و الهام به دیگران نگاه کنید ، اما به یاد داشته باشید که همه ما مسیرهای مختلفی داریم.

6 قدم برای موفقیت در زندگی

ویژگیهای شخصیتی با موفقیت در زندگی و کار مرتبط با پتانسیل بالا

روانشناسان مدتهاست که سعی در پیوند صفات خاص یا ویژگیهای شخصیتی با موفقیت در زندگی و کار دارند. مایرز-بریگز (MBTI) یک ارزیابی گسترده استفاده می شود که اغلب توسط شرکت های تجاری به متقاضیان کار روی صفحه نمایش مورد استفاده است. با این وجود ، مسئله این است که تحقیقات اغلب نشان نمی دهند که MBTI در واقع با عملکرد ارتباط دارد. ۶

طبق برخی تحقیقات جدید ، برخی از صفات وجود دارد که به طور مداوم به موفقیت گره خورده اند.

محققان Ian MacRae و Adrian Furnham شش صفت اصلی را شناسایی کرده اند که می توانند در چگونگی عملکرد افراد در محل کار نقش داشته باشند. ۸  این حال، آنها توجه داشته باشید که سطح مطلوب از این صفات وجود دارد. خیلی کم از این خصوصیات می تواند مانع موفقیت شود ، اما همین امر می تواند خیلی زیاد باشد.

اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه در زندگی موفق باشید ، چه کاری می توانید برای پرورش این صفات اصلی در نظر بگیرید:

وجدان کاری

افراد با وجدان اثر اقدامات خود را در نظر می گیرند. آنها همچنین در نظر می گیرند که دیگران چگونه واکنش نشان دهند و احساس کنند

شما می توانید این ویژگی را توسط:

 • در مورد عواقب اعمال فکر کنید
 • با در نظر گرفتن دیدگاه افراد دیگر

پذیرش ابهام

زندگی پر از موقعیت هایی است که همیشه مشخص نیست. افرادی که پتانسیل زیادی برای موفقیت دارند ، بهتر می توانند این ابهام را بپذیرند. آنها به جای اینکه سفت و سخت و انعطاف پذیر نباشند ، وقتی غیر منتظره به سر راه خود بیایند ، آماده سازگاری هستند.

می توانید یاد بگیرید که ابهام را در آغوش بگیرید:

 • چشم اندازهای خود را به چالش بکشید و نظرها و عقاید دیگری را غیر از خودتان در نظر بگیرید
 • از ناآشنا نترسید
 • مایل به تغییر
 • ارزش گذاری به تنوع

قابلیت تنظیم

موفقیت علاوه بر اینکه می تواند ابهام را بپذیرد ، این توانایی را دارد که به سرعت در تنظیم تغییرات تغییر یابد. برخی از راه هایی که می توانید از این توانایی برای تنظیم استفاده کنید:

 • سعی کنید از شرایط دشوار خودداری کنید. دیدن آنها به عنوان فرصتی برای یادگیری و رشد و نه صرفاً ایجاد موانع در زندگی می تواند به افراد کمک کند تا سریعتر سازگار شوند و بهبود یابند.
 • برای تغییر آماده باشید. اگر وقتی برنامه ها یا موقعیت ها تغییر می کنند ، احساس استرس می کنید ، قدم برداشته و به روش های مقابله نگاه کنید.

شجاع

اگر می خواهید بدانید چگونه در زندگی موفق باشید ، به خصوصیات افراد موفق جهان نگاه کنید. یک مورد که شما به سرعت می توانید پیدا کنید این است که آنها غالباً شجاعت بزرگی را نشان می دهند. آنها حتی در صورت عدم موفقیت احتمالی ، حاضر به ریسک کردن هستند.

بنابراین برای بهبود تحمل ریسک چه کاری می توانید انجام دهید؟

 • از تفکر مثبت استفاده کنید. تحقیقات نشان می دهد که افراد شجاع از احساسات مثبت برای غلبه بر ترس استفاده می کنند. ۹  بنابراین ، هنگامی که خود را از ترس از موقعیت های خود می دانید ، با تمرکز روی احساسات مثبت به دنبال راه هایی برای کاهش احساسات منفی باشید.
 • خطر تعادل با عقل سلیم. با این حال به یاد داشته باشید که تحمل بیش از حد در معرض خطر می تواند چیز بدی باشد. پرخطر می تواند به ثواب بالا منجر شود ، اما با احتیاط و عمل گری نیز بسته به موقعیت و آنچه در معرض خطر است می توانید پرداخت کنید.

کنجکاوی

افرادی که موفق هستند ، تمایل دارند که نسبت به دنیای پیرامون خود کنجکاو شوند. آنها همیشه مشتاق یادگیری بیشتر از جمله دانش و مهارت های جدید هستند.

می توانید حس کنجکاوی خود را توسط:

 • وظایف مربوط به علایق شماست. به عنوان مثال ، شما می توانید پرونده های کاغذی را خسته کننده ببینید ، اما به دنبال یک روش کارآمد تر برای طبقه بندی اطلاعات هستید که ممکن است به عنوان یک سازمان دهنده به نقاط قوت شما بازی کند.
 • یادگیری چیزهای جدید. حتی اگر احساس می کنید که در یک موضوع متخصص هستید ، همیشه چیزهای جدیدی برای کشف و مهارت هایی وجود دارد که می تواند بهبود یا اصلاح شود.

رقابت پذیری

افراد موفق می توانند از رقابت برای ایجاد انگیزه استفاده کنند ، اما از قرار گرفتن در معرض حسادت خودداری کنند.

شما می توانید یک حس سالم از رقابت را توسط:

 • روی پیشرفت های خود متمرکز شوید. به جای اینکه نگران بهترین بودن در چیزی باشید ، به پیشرفت خود توجه کنید. توجه داشته باشید که تا چه حد به کار خود رسیده اید و کارهایی را می توانید انجام دهید تا حتی بیشتر پیشرفت کنید.
 • وقتی دیگران موفق می شوند خوشحال باشید. به حسادت تسلیم نشوید. درعوض ، وقتی دیگران خوب عمل می کنند و از آنها استفاده می کنند ، به شما الهام می دهند که در زندگی خود موفق باشید ، احساس خوشحالی کنید.

نکات مهمی وجود دارد که باید با در نظر گرفتن این صفات که به یک پتانسیل بالا برای موفقیت مرتبط هستند ، به خاطر بسپارید.

اول ، ممکن است برخی از خصوصیات شخصیتی و انواع مختلفی برای برخی از مشاغل مناسب باشد. با این حال ، هیچ ویژگی شخصیتی خاصی نمی تواند موفقیت را تضمین کند ، و نه می تواند در آن صفت کم عذاب کسی را به شکست بخورد.

در حالی که اختلاف نظرها در مورد چقدر تغییر شخصیت می تواند وجود داشته باشد ، پرورش برخی از این ویژگی های بالقوه ممکن است به شما در پیشرفت مهارت هایی کمک کند که در بسیاری از جنبه های مختلف زندگی شما به خوبی تاثیر میگذارد .

 

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

متفورمین چیست و چه کاربردی دارد؟

خواندن مطلب بعدی ←

دستورالعمل تهیه نان خانگی 

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *