چگونه پنجره های خانه را در ۵ مرحله تمیز کنیم

[مجله خبری آموزشی نظافت نیوز]

اگر پنجره های خانه شما دارای کثیفی، گرد و غبار، لکه های آب و سایر زباله هایی است که آنها را پوشانده است، ممکن است آنقدر که می خواهید نور طبیعی دریافت نکنید. بهترین راه برای وارد کردن نور اضافی (و لذت بردن از منظره) تمیز نگه داشتن آنهاست. اگر تمیز کردن پنجره در بالای لیست کارهای شما برای تمیز و مرتب نگه داشتن خانه نیست، ممکن است لازم باشد.

شستن پنجره ها ممکن است فرآیندی آسان به نظر برسد، اما مردم اغلب بدون اینکه متوجه شوند این کار را اشتباه انجام می دهند. برای یادگیری نحوه تمیز کردن موثر پنجره ها، همچنین باید ابزار، روش ها و راه حل مناسب برای شستشوی پنجره ها را انتخاب کنید. بیایید حفاری کنیم!

نحوه تمیز کردن پنجره ها در ۵ مرحله ساده

  • ابزار و تجهیزات خود را جمع آوری کنید
  • بهترین زمان را برای تمیز کردن پنجره ها انتخاب کنید
  • سطل را آماده کنید
  • پنجره را بشویید
  • همه چیز را خشک کنید

مرحله ۱. ابزار و تجهیزات خود را جمع آوری کنید

بهترین راه برای تمیز کردن پنجره ها داشتن یک برنامه حمله است که با مونتاژ ابزار شما شروع می شود. وقتی کیت خود را از قبل مونتاژ می‌کنید، می‌توانید پنجره‌های خود را مانند افراد حرفه‌ای تمیز کنید. شیشه شوی های حرفه ای از برف پاک کن برای جلوگیری از ایجاد رگه استفاده می کنند. از آنجایی که عرض آنها بیشتر از عرض یک سطل استاندارد است، توصیه می کنم از یک سطل تمیزکننده پنجره برای تمیز کردن و نگهداری مواد مصرفی استفاده کنید.

آنچه برای این مرحله نیاز خواهید داشت

مرحله ۲. بهترین زمان را برای تمیز کردن پنجره ها انتخاب کنید

بهترین زمان برای تمیز کردن پنجره ها زمانی است که هوا ابری است یا در حال تمیز کردن پنجره ها در سایه هستید. اگر پنجره های رو به خورشید را تمیز کنید، مهم نیست که چقدر سعی کنید آنها را پاک کنید، می تواند باعث ایجاد رگه شود. گرمای خورشید بیش از حد پنجره را گرم می کند که باعث می شود شیشه شوی خیلی سریع خشک شود. پنجره را با گردگیری و سپس قرار دادن یک حوله روی لبه پنجره برای محافظت از آن و گرفتن قطرات و ریختن آن آماده کنید.

آنچه برای این مرحله نیاز خواهید داشت

 

مرحله ۳. سطل را آماده کنید

مقدار کمی شیشه پاک کن به سطل اضافه کنید و سپس آب گرم اضافه کنید. اگر نمی‌دانید چگونه به جای مواد شیمیایی، پنجره‌ها را با سرکه تمیز کنید، یک قسمت سرکه و دو قسمت آب را با هم مخلوط کنید. قبل از اینکه بتوانید آن را پاک کنید، از استفاده از آب خیلی گرم خودداری کنید، در غیر این صورت از پنجره بخار می شود. یک دستکش لاستیکی جدید بپوشید و سپس کاسه را در آب فرو کنید.

آنچه برای این مرحله نیاز خواهید داشت

مرحله ۴. پنجره را بشویید

پس از خیس شدن برف پاک کن، آن را روی پنجره بکشید. تمام کثیفی ها و زباله ها را با کار از بالا به پایین تمیز کنید. اگر لکه‌های سرسختی دارید، از یک سوهان برای پاک کردن آن‌ها استفاده کنید و سپس دوباره این ناحیه را با یک اسکاج تمیز کنید. پس از اتمام استفاده از محلول تمیز کردن پنجره روی پنجره، آن را با کشیدن آن از پنجره در مسیرهای مستقیم تمیز کنید. در پایان هر ضربه، اسکاج را به سمت پایین خم کنید.

کارهایی که برای صرفه جویی در زمان و هزینه باید از انجام آنها خودداری کنید

آنچه برای این مرحله نیاز خواهید داشت

مرحله ۵. همه چیز را خشک کنید

پس از استفاده از برف پاک کن در قسمت هایی که شسته اید، لاستیک را با یک پارچه میکروفایبر پاک کنید. این کار نه تنها از نشت آب از پنجره جلوگیری می کند، بلکه از ریزش قطرات روی زمین نیز جلوگیری می کند. پس از پایان پاک کردن کل پنجره، از یک پارچه میکروفایبر برای خشک کردن هر لکه مرطوب دیگری که روی شیشه می بینید استفاده کنید.

آنچه برای این مرحله نیاز خواهید داشت

مشاوره حرفه ای

  • شورای حرفه ای شماره ۱: شما می توانید با استفاده از یک درخشش بدون درخشش به دست آورید تی شرت اگر حوله میکروفیبر ندارید.
  • مشاوره حرفه ای №۲: اگر شیشه پاک کن برای تمیز کردن کثیفی ندارید از روزنامه مچاله شده استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که برای جلوگیری از انتقال کاغذ روزنامه به دستان خود از دستکش لاستیکی استفاده کنید.
  • شورای حرفه ای شماره ۳: انباشتگی در گوشه های پنجره خود را با سواب پنبه.
  • مشاوره حرفه ای №۴: ابتدا قاب پنجره و ریل را در جایی که کثیفی جمع می شود تمیز کنید. این از به هم ریختگی گل آلود جلوگیری می کند.

ردیف پایین

هنگامی که ابزار و تجهیزات آماده دارید، تمیز کردن پنجره ها نباید کار خسته کننده ای باشد. ابتدا همه چیز را بشویید و سپس یک برف پاک کن روی شیشه بزنید. به یاد داشته باشید که از بالا به پایین کار کنید و پس از هر بار عبور برف پاک کن را خشک کنید. اگر ترجیح می‌دهید از اسکاج استفاده نکنید، روزنامه‌ها یا یک تی‌شرت قدیمی نیز نتایج عالی می‌دهند.

سوالات متداول

بهترین راه برای تمیز کردن پنجره های راه راه چیست؟

بهترین راه برای تمیز کردن پنجره های راه راه این است که تمام کثیفی ها و زباله های اضافی را از شیشه، قاب پنجره و آستانه پنجره تمیز کنید. برای شستشوی پنجره ها از شیشه پاک کن یا سرکه مخلوط با آب سرد یا گرم استفاده کنید. از برف پاک کن برای جدا کردن محلول تمیز کننده از پنجره استفاده کنید. پس از هر بار عبور حتما برف پاک کن را خشک کنید. سپس پنجره را با یک پارچه میکروفیبر، یک تی شرت قدیمی یا یک روزنامه مچاله شده خشک کنید.

شیشه پاک کن های حرفه ای از چه چیزهایی استفاده می کنند؟

شیشه پاک کن های حرفه ای از یک برف پاک کن و یک سطل آب مخلوط با صابون ظرفشویی استفاده می کنند. صابون ظرفشویی همه چیز را تمیز می کند و پاک کننده درخشندگی بدون رگه ایجاد می کند. برای اطمینان از نتایج بدون لکه، معمولاً از آمونیاک، محلول های شیمیایی یا سرکه استفاده نمی کنند. اما معمولا از یک برف پاک کن با کیفیت بالا استفاده می کنند.

آیا می توانم از روزنامه برای تمیز کردن پنجره ها استفاده کنم؟

شاید دیده باشیم که پدربزرگ و مادربزرگمان از روزنامه برای تمیز کردن پنجره‌ها با سرکه یا محلول تمیزکننده استفاده می‌کنند – و دلیل خوبی هم دارد. این تکه های کاغذ روزنامه به دلیل الیاف ضخیم و ترکیب آنها به طور موثر عمل می کنند. می توانید با استفاده از سرکه یا محلول پاک کننده، بدون متلاشی شدن با آنها مالش دهید. پس از پاک کردن شیشه با روزنامه، مانند سایر پارچه های میکروفیبر، هیچ خط یا رگه ای باقی نمی ماند. در مقایسه با دستمال کاغذی، روزنامه ها جذب بیشتری دارند. بنابراین، آنها زباله زیادی ایجاد نمی کنند زیرا روزنامه ها را بازیافت می کنید و کمتر برای تمیز کردن پنجره ها استفاده می کنید.

[تمامی اخبار توسط نرم افزار جستجوگر خبر سایت گردآوری شده و سایت نظافت نیوز در قبال محتوای اخبارمسئولیتی ندارد]
Source link

0 مورد نقد و بررسی

nezafatnews

→ خواندن مطلب قبلی

۱۵ ایده برای تولد کودکان

خواندن مطلب بعدی ←

۷ روش آسان برای سفید کردن ظروف مسی در منزل

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *