واترجت صنعتی یا نیمه صنعتی  اشنایی با دستگاه

واترجت صنعتی

 

واترجت یا جت آب صنعتی چیست؟

دستگاه واترجت یا جت آب صنعتی یا کارواش فلاشینگ یک واشر فشار قوی است که جریان عادی آب را از منبع خارجی دریافت کرده و به آب پر فشار و پر سرعت تبدیل می کند. تمیز کردن و شستشوی سطوح کف ، دیوارها و تجهیزات برای صنعت ضروری است و از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا تأثیر بسزایی در ارتقا and بهداشت محیط و افزایش عمر مفید تجهیزات دارد.

استفاده از تجهیزات و ماشین آلات مکانیزه مانند دستگاه واترجت waterjet های صنعتی بهترین گزینه برای رفع نیازهای نظافت محیط خواهد بود. دستگاه کارواش صنعتی مجهز به پمپ جابجایی مثبت است که وظیفه ایجاد جریان آب فشار بالا را دارد و مهمترین قسمت هر دستگاه واترجت یا جت آب است.

اساس عملکرد دستگاه واترجت یا جت آب صنعتی به این صورت است که با پاشش آب تحت فشار زیاد بر روی سطح آلوده ، پیوندهای شیمیایی و بین مولکولی ایجاد شده بین آلاینده ها و سطح را تضعیف می کند ، بنابراین انواع آلاینده های جامد را جدا و از بین می برد. بودن.

water_jetting واترجت فشار قوی

مشخصات اصلی دستگاه واترجت یا جت آب صنعتی

در ماشین کارواش صنعتی ، فشار و جریان دو ویژگی اصلی دستگاه است و توانایی دستگاه واترجت یا جت آب صنعتی را در از بین بردن آلودگی تعیین می کند. با افزایش فشار آب خروجی ، قدرت دستگاه حذف واترجت یا جت آب افزایش می یابد و افزایش جریان (تخلیه) نیز سرعت شستشو و تمیز کردن را افزایش می دهد.

بسته به فشار و میزان جریان ، دستگاه های دستگاه واترجت waterjet صنعتی در انواع و مدل های مختلف از دسته های داخلی گرفته تا دستگاه های تجاری ، صنعتی و فشار بالا تولید می شوند که استفاده از ماشین لباسشویی صنعتی در محیط را ممکن می سازد. راه حل های مختلف برای پاسخگویی به نیازهای مختلف مشتریان. این مشخصات بر هزینه دستگاه واترجت waterjet های صنعتی تأثیر می گذارد.

کارواش صنعتی

طبقه بندی دستگاه های واترجت یا جت آب صنعتی بر اساس فشار عملیاتی

از آنجا که هر جت فلاشینگ محدوده فشار و جریان خاص خود را دارد ، توجه به فشار و جریان دستگاه و نوع عملیات تمیز کردن برای کیفیت و سرعت کار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به عبارت دیگر ، انتخاب دستگاه فشاری که برای نوع کار نامناسب باشد یا توانایی لازم برای انجام عملیات را ندارد یا ممکن است به سطوح هدف آسیب برساند.

جت های آب صنعتی معمولاً بسته به میزان فشار تولید به دو دسته تقسیم می شوند: جت های پر فشار آب و جت های فشار قوی. دستگاه واترجت یا جت آب فشار بالا برای همه کارهای نظافت از جمله شستشوی سطوح عمودی ، افقی و ناهموار ، رسوبگذاری ، رسوب زدایی و برداشتن خزه و مواردی از این دست مناسب است ، در حالی که جت های پر فشار آب برای کارهای تمیز کردن سنگین مانند تخریب مناسب هستند. بتن ، رنگ و لایه برداری روی سطوح مورد نظر کارایی ویژه ای دارند. اسکرابر

بیشتر جت های آب صنعتی مجهز به پیچ تنظیم فشار هستند که به کاربر اجازه می دهد فشار عملیاتی مناسب را برای نوع کار انتخاب کند.

واترجت صنعتی

طبقه بندی جت های آب صنعتی بر اساس ترک دمای آب

دستگاه فلاشینگ بر اساس دمای آب خروجی به دو دسته تقسیم می شود: واترجت یا جت آب سرد و واترجت یا جت آب گرم که بر قیمت کارواش صنعتی تأثیر می گذارد. بیشتر جت های فلاشینگ جت های آب سرد هستند. مدل های آب گرم جت های آب صنعتی که به کارواش های آب گرم نیز معروف هستند ، برای افزایش دمای آب خروجی به سیستم گرمایشی مجهز شده اند.

از آنجا که ورود آب با درجه حرارت بالا به پمپ کارواش به آن آسیب می زند و از عمر مفید دستگاه می کاهد ، سیستم گرمایشی ، چه یکپارچه و چه جدا از دستگاه دستگاه واترجت waterjet ، همیشه بعد از پمپ قرار می گیرد. بخاری های استفاده شده در کارواش های دستی و سیار یا دیزل یا برقی هستند. سیستم های گرمایش دیزلی توانایی بالاتری در افزایش دمای آب نسبت به سیستم های الکتریکی دارند ، زیرا ساختار مشعل بخاری استوانه ای است و آب بیشتر در آن می ماند ، بنابراین آب به اندازه کافی گرم می شود.

اگرچه دیگهای بخار آب سرد از توانایی لازم و کافی برای انجام عملیات پاکسازی برخوردار هستند ، اما جتهای آب گرم فشار قوی در پاکسازی و از بین بردن آلودگیهای روغنی ، روغنی و الکترواستاتیک بازده ویژه ای دارند. از مواد میانی با استفاده از آب با درجه حرارت بالا می توان برای ضد عفونی سطوح نیز استفاده کرد. قیمت واترجت یا جت آب گرم بالاتر از مدل مشابه آب سرد است.

واترجت یا جت آب صنعتی

مزایای استفاده از دستگاه های دستگاه واترجت waterjet صنعتی

واشر فشار بالا ابزاری کارآمد و ایمن است و کاربر می تواند با اطمینان و اطمینان کامل از دستگاه استفاده کند. علاوه بر این ، دسته های مختلف ماشین های صنعتی شستشو ، آلودگی ، جرم ، لجن و غیره را از بین می برند. بدون کوچکترین آسیب به سطح اصلی. نوآوری این مجموعه از دستگاه های تمیز کننده صنعتی باعث می شود که فعالیت های سنگین و دشوار لایه برداری ، رسوب زدایی ، رسوب زدایی ، زنگ زدگی ، از بین بردن رنگ های پوسیده ، از بین بردن آلودگی های چرب و چرب و بسیاری دیگر از فرآیندهای تمیز کردن با سهولت و سرعت قابل توجه. می بخشد و نتیجه ای با کیفیت و منحصر به فرد برجای می گذارد.

کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری همراه با بهبود کیفیت نظافت از جمله مزایای استفاده از کارواش های صنعتی یا جت های آب صنعتی برای تمیز کردن است.

 

واترجت یا جت آب صنعتی

نقش کارواش صنعتی برای کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری

کارواش های صنعتی نسبت به روش های تمیز کردن سنتی مانند شستشوی شیلنگ و فشار آب معمولی ، از آب شستشو کمتری استفاده می کنند و باعث صرفه جویی در مصرف آب می شوند. علاوه بر این ، فشار تولید شده توسط این دستگاه ها بدون نیاز به مواد شوینده از توانایی لازم و کافی برای پاکسازی و از بین بردن آلودگی ها برخوردار است و بنابراین دستگاه ها سازگار با محیط زیست هستند.

از طرف دیگر ، سرعت عملیات نظافت با واشرهای فشار قوی بسیار بیشتر از روش های سنتی است و به پرسنل نگهداری کمتری احتیاج دارد. کاهش تعداد نیروهای خدماتی از یک سو و کاهش مصرف آب ، مواد شوینده و زمان تمیز کردن از طرف دیگر باعث کاهش چشمگیر هزینه ها و افزایش سود و بهره وری مشاغل خواهد شد.

واترجت یا جت آب صنعتی

بهبود کیفیت نظافت با کمک دستگاه واترجت یا جت آب ساز صنعتی

توانایی تنظیم فشار در انواع کارواش های دستی و انتخاب فشار عملیاتی مناسب با نوع آلاینده ها و نوع سطوح تمیز کننده ، همراه با اطمینان از تمیز کردن کارآمد و با کیفیت ، از آسیب به سطوح تمیز کننده جلوگیری می کند.

از طرف دیگر ، استفاده از لنزها و نازل های مختلف در واشرهای فشار قوی به کاربر امکان دسترسی آسان و تمیز کردن در مکان های غیرقابل دسترسی را می دهد و کیفیت تمیز کردن را در مقایسه با روش های سنتی بهبود می بخشد.

 

اسکرابر

طبقه بندی دستگاه های واترجت یا جت آب صنعتی بر اساس منبع تغذیه

واشر فشار بالا به دو گروه موتورهای الکتریکی و موتورهای بنزینی تقسیم می شوند.

واترجت یا جت آب برقی

دستگاه واترجت waterjet برقی در دو مدل تک فاز و سه فاز موجود است. آب جت های تک فاز یا کارواش های تک فاز گروهی از واشرهای فشار قوی هستند که موتور آنها از طریق برق تک فاز تأمین می شود. برق شهری و فشار عملیاتی آنها زیر ۲۰۰ بار است.

دستگاه های واترجت یا جت آب سه فاز یا کارواش های سه فاز دارای فشار عملیاتی بیش از ۲۰۰ بار هستند و برای تأمین نیروی محرکه ۴۰۰ ولت لازم هستند. کارواش های صنعتی سه فاز قدرت بیشتری نسبت به کارواش های تک فاز صنعتی دارند و همین امر آنها را برای شستشوی عمیق و صنعتی مناسب می کند.

 

جت های آب بنزینی

دسته دیگری از واشرهای فشار قوی دستگاه های واترجت یا جت آب بنزینی یا کارواش های بنزینی هستند و این کارواش های بنزینی صنعتی بدون نیاز به برق کار می کنند ، بنابراین برای استفاده در محیط هایی که به برق دسترسی ندارند بسیار مناسب و ایده آل هستند. برای استفاده در فضای باز یا تهویه مناسب.

واترجت یا جت آب صنعتی

انواع نازل های صنعتی برای دستگاه واترجت waterjet

کارواش های دستی یا سیار را می توان به نازل های مختلف مجهز کرد که فرایندهای مختلف را امکان پذیر می کند. نازل تخت نازلی است که برای شستشوی سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از متداول ترین انواع نازل است.

نازل پرکاربرد دیگری نازل چرخان است که برای از بین بردن آلاینده های سنگین تر استفاده می شود زیرا با چرخش لایه آلاینده آنها را با قدرت بیشتری از سطح جدا می کند. نازل سوزنی یک نازل مخصوص است که برای کارهای سنگین تری مانند برش ، شکستن بتن و موارد دیگر استفاده می شود.

دستگاه های شستشوی اتومبیل صنعتی توانایی مجهز بودن به نازل های نازل های زمینی را دارند که برای از بین بردن آلاینده های عمیق و مستقر در زمین استفاده می شوند. تمام نازل های دستگاه های جت واتر صنعتی کاربردهای بسیاری دارند و مزایای بی نظیری را در محیط های مختلف با اهداف مختلف ارائه می دهند. قیمت کارواش ممکن است بسته به تجهیزات ارائه شده با آن متفاوت باشد.

منبع  tiny

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

اسکرابر کفشو دستگاهی مناسب ضدعفونی محیط

خواندن مطلب بعدی ←

جاروی صنعتی سوییپر

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *