نوسان قیمت ۵ درصدی ماند در بازار بورس اما فعلا!!!

با توجه به تصمیمات در رابطه با محدود کردن دامنه نوسان از ۵ درصد به ۲ درصد بسیاری از سرمایه گذاران ابراز ناراحتی داشتند

و از سویی با تدبیر کافی این تصمیم گرفته نشده بود امروز  و امروز:

 

 

پس طبق این نامه دامنه فعلا همان ۵ درصد سابق می ماند.

این خبر میتواند هم خوشحال کننده برای سرمایه گذاران باشد هم بد از سویی می تواند در زمان اصلاح بازار تغیرات ۵ درصدی ریسک بیشتری را فراهم کند نسبت به ۲ درصد

توضیحات همتی درباره لغو کاهش دامنه نوسان بورس  بازار ارز ریسک بالایی دارد

 

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه بازار ارز با حضور و مدیریت بانک مرکزی همچنان ریسک بالا برای سرمایه‌گذاری دارد، گفت: یکی از راهکارهای مدیریت روند بازار سرمایه استفاده دولت از فرصت عرضه اولیه سهام و نیر برنامه‌ریزی برای افزایش درصد سهام شناور شرکت‌های مهم است

 

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در جدیدترین پست اینستاگرامی خود نوشت: در مورد تصمیم هیات مدیره محترم بورس برای محدود سازی دامنه نوسان و تدبیر وزیر محترم اقتصاد چند نکته را تاکید می‌کنم.

۱- از دغدغه ریاست محترم سازمان بورس و نیز تلاش‌های ایشان برای مدیریت بازار در شرایط حساس کنونی اقتصاد به عنوان یک عضو شورای عالی بورس قدردانی می‌کنم.

۲- نظرات کارشناسان بازار سرمایه و سایر بازارهای مالی در دو روز گذشته علی‌رغم تنوع، سازنده و قابل تقدیر بود.

۳- ارجح این است که اینگونه تصمیمات مهم در شورای عالی بورس نیز مطرح و با بررسی همه ابعاد آن و در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور اتخاذ شود.

۴- یکی از راهکارهای مدیریت روند بازار سرمایه استفاده دولت از فرصت عرضه اولیه سهام و نیر برنامه‌ریزی برای افزایش درصد سهام شناور شرکت‌های مهم است. اقبال به بازار سرمایه را نیک پنداریم و با افزایش عرضه سهام عمق بیشتری به آن بدهیم.

۵- نکات مطرح شده به نقل از من در خصوص نگرانی از هجوم نقدینگی به بازار ارز و … را تایید نمی‌کنم و باز هم تاکید می‌کنم بازار ارز با حضور و مدیریت بانک مرکزی همچنان ریسک بالا برای سرمایه‌گذاری دارد.

 

 

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

گرایش صنعت نساجی به سوی خدمات انلاین در جهان

خواندن مطلب بعدی ←

آموزش ساخت ماسک پارچه ای در خانه

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *