نظافت صنعتی کاربرد دستگاه ها

نظافت صنعتی  : امروزه با توجه به گسترش کسب کار های بزرگ و اهمیت نظافت در محیط هایی مانند کارخانه ها فروشگاه ها مغازه های بزرگ همینطور اهمیت نظافت در هتل ها نظافت در بیمارستان ها صاحبان کسب و کار نیاز مبرم به پایین اوردن زمان نظافت دارند به همین علت کاربرد نظافت صنعتی نمایان میگردد .

امروز قصد داریم به صورت تخصصی از اهمیت اجرا در تمامی مکان های تجارید صحبت کنیم .

در این مقاله

اهمیت نظافت صنعتی

انواع دستگاه نظافت صنعتی

کاربرد نظافت صنعتی در هتل ها

کاربرد نظافت صنعتی در رستوران ها

کاربرد نظافت صنعتی در مراکز تجاری

کاربرد نظافت صنعتی در بیمارستان ها

نحوه انتخاب دستگاه های نظافت صنعتی

 

اهمیت نظافت صنعتی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و روی کار امدن دستگاه های نظافت صنعتی باعث شده تا صاحبان مشاغل و کسب و کار بتوانند در زمان و بالا بردن راندمان کاری بیشتر توجه کنند یکی از مزایای استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی صرفه جویی در زمان میباشد در گذشته صاحبان مشاغل به صورت سنتی عملیات نظافت را انجام میداند و همین باعث صرف وقت و هزینه زیاد در بلند مدت میشد .

 

انواع دستگاه نظافت صنعتی

اسکرابر صنعتی یا زمین شوی صنعتی SCRUBBER نظافت صنعتی

دستگاه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی

دستگاه اسکرابر که با اسامی زمین شوی صنعتی یا کف شوی صنعتی از ان ها یاد میشود یکی از مهم ترین دستگاه نظافت صنعتی به شمار می اید در گذشته اگر فردی برای کسب و کار خود و نظافت کف محیط نیاز بود با استفاده از تی دستی این عمل را انجام دهد در صورتی که یک محیط تجاری را در نظر بگیرید ساعت ها زمان صرف نظافت ان میحیط می شد امروزه با روی کار آمدن نظافت صنعتی و  دستگاه اسکرابر  زمین شوی صنعتی یا کف شوی صنعتی در کوتاه ترین زمان ممکن میتوان نظافت را انجام داد .

راهنما  

اسکرابر صنعتی صنعتی یا زمین شوی صنعتی : تمیز کردن کف کف یک مغازه دشوار است. بسته به اینکه در چه مغازه ای کار می کنید ، تعدادی از مشکلات وجود دارد که می تواند باعث کثیف شدن کف ، لغزنده بودن و حتی چسبندگی کف شود. استفاده از اسکرابر صنعتی کف صنعتی می تواند زندگی شما را بسیار راحت تر کند ، در وقت زیادی صرفه جویی کند و به حفظ امنیت خود و دیگران کمک کند.

اسکرابر ها در دو نوع دستی و سزنشن دار در بازار موجود است

اسکرابر صنعتی دستی 

مناطق کوچک تا متوسط
مکان های که نظافت را به صورت دستی انجام میدهند
گزینه هزینه پایین تر
استفاده و نگهداری آسان تر مورد نیاز است
فضای ذخیره سازی محدود است

اسکرابر صنعتی صنعتی یا زمین شوی صنعتی باطری دار – همچنین با داشتن سیم بدون سیم ، واحدهای کف باتری قادر به استفاده در مناطق بزرگتر هستند و برای مناطق دور افتاده تأسیسات شما عالی کار می کنند. با استفاده از یک سیستم باتری بزرگ ، آنها قادر به انجام تمام وظایف مورد نیاز برای تمیز کردن کف هستند.

آنها از محلول تمیز کردن استفاده می کنند ، از برس یا پد برای پاک کردن کف استفاده می کنند و از سیستم خلاء یا مکش موجود در آن برای بازیابی آب کثیف استفاده می کنند. سیستم های باتری به چه مدت آنها را از قدرت ماشین متفاوت است. هزینه اسکرابرهای باتری کاملاً کمی بیشتر از برق است. این به دلیل هزینه اضافی خود باتری ها است ، اسکرابر صنعتی های باتری دار بهترین انتخاب و محبوب ترین آنها هستند.

Scrubber Floor – اسکرابر صنعتی سرنشین دار :

اسکرابر صنعتی یا زمین شوی صنعتی سرنشین دار  :بعضی از ماشین های بزرگتر کف برای حمل اپراتور طراحی شده اند و به عنوان “سرنشین دار” طبقه بندی می شوند. به طور معمول به اپراتور یک صندلی راحت اما ساده به همراه کنترل های عملیاتی و فرمان آسان ارائه می شود.

نگران کشش نباشید. ماشینهای سواری در کف های مرطوب بسیار خوب کار می کنند زیرا وزن اضافه راننده و همچنین دستگاهی که در شرایط مرطوب به طور شگفت آور از آن برخوردار هستند بسیار خوب است. یک ماشین اسکرابر صنعتی سرنشین دار را در نظر بگیرید که: شما یک محل فروشگاه بزرگ برای تمیز کردن دارید.

زمان تمیز کردن محدود است و کار باید به سرعت انجام شود. هر چند آگاه باشید ، قیمت به طور معمول دو برابر هزینه اسکرابر صنعتی دستی است. این به راحتی با صرفه جویی در وقت قابل توجیه است.

بخارشوی صنعتی چیست و چگونه فرشهای من را تمیز می کند؟ نظافت صنعتی

 

دستگاه بخار شوی صنعتی  

آب تبخیر شده ، که از پیوست های دستگاهی خارج می شود که از بسیار شبیه جاروبرقی است ، در بسیاری از سطوح در یک محیط خانگی یا صنعتی اعمال می شود. که بخار فوق العاده گرم است ، معمولاً بالای ۲۰۰ درجه فارنهایت. گرما اولین مؤلفه مهم است. گرما پیوند بدنی بین خاک یا لکه ها را به سطوح مختلفی که خاک در آن چسبیده یا در آن تعبیه شده است ، تضعیف می کند. مؤلفه دوم “بخار خشک” است یعنی آب که تقریباً رطوبت کمتری دارد. با استفاده از بخار “خشک” ، سطوح کثیف را می توان پاک کرد ، پاک کرد یا مالش داد و خاک جمع شده در یک حوله مرطوب شده بخار را که اغلب توسط کلیپ ها به پیوست وصل می شود ، پاک کرد.

بخارشوی صنعتی چیست ؟

 

مبانی تمیز کردن فشار بالا واتر جت یا کارواش صنعتی basics-high-pressure-cleaning نظافت صنعتی

 

دستگاه واترجت یا کارواش صنعتی

کارواش صنعتی شوینده فشار قوی یا ,waterjet دستگاهی است که بوسیله یک پمپ، آب را با فشار بالا به سطح پاشش می کند.

جریان آب پاشش شده به دلیل دارا بودن فشار بالا، پیوند بین آلودگی و سطح را سست کرده و جرم و آلودگی‌ها را به نحو موثر از سطح جدا می نماید.

از مزایای استفاده از واتر جت می توان به کاهش مصرف آب،

سازگاری با محیط زیست به دلیل عدم استفاده از مواد شوینده یا استفاده حداقلی از آنها، افزایش کارایی،کیفیت و سرعت در عملیات نظافت و شستشو اشاره کرد.

سادگی استفاده از این دستگاه و قابلیت کاربرد آن در نظافت فضاهای وسیع و دور از دسترس از جمله دیگر مزایای استفاده از کارواش صنعتی می باشد.

دستگاه کارواش صنعتی در مدل های متنوعی طراحی و تولید شده و بدین ترتیب می توان دستگاهی در تناسب با نوع نیاز نظافتی انتخاب نمود.

کارواش صنعتی انواع – waterjet

 

جاروی صنعتی نظافت صنعتی

دستگاه جاروی صنعتی یا سوییپر

تصور کنید در میحیط های بزرگ جاروبرقی صنعتی. کف در تاسیسات شما حاوی مواد شیمیایی ، تراش فلز ، زباله ، خاک و موارد دیگر است. که جاروهای معمولی نمیتوانند ان ها را جمع کنند . جاروبرقی صنعتی با استفاده از پاک کننده های صنعتی تنها راه برای از بین بردن اشیا و مواد از تجهیزات ، دیوارها و کفپوش های شماست.

جارو برقی های صنعتی به راحتی نگهداری می شوند

جارو برقی های صنعتی برای تمیز کردن در انواع شرایط و شرایط طراحی شده اند. هوپرهای با ظرفیت بالا برای دوام و سهولت استفاده ساخته شده اند و در هر دو روش تخلیه خودکار و دستی در دسترس هستند. هوپرها فقط باید از طریق کنترل اتوماتیک حذف یا ریخته شوند و سپس با پاک کننده های استاندارد از بین بروند. گزینه های جایگزین کردن برس و بدون فیلتر باعث کاهش زمان تعمیر و نگهداری دستگاه می شود.

رفتگرهای صنعتی بادوام و ایمن هستند

طراحی شده برای محیط های متنوع ، جارو برقی های سنگین از پلی اتیلن با فرم چرخشی و فولاد کاملاً روکش ساخته شده اند. ضربه گیرهای محکم محافظت بیشتری را برای دستگاه و عملگر فراهم می کند. استفاده آسان از پانل های کنترل و نمایشگر سر به بالا باعث می شود عملکرد ایمن و آسان باشد. رفتگرهای صنعتی از سیستم های کاملاً برقی استفاده می کنند و خطر آسیب شنوایی را کاهش می دهند. همه رفتگرهای صنعتی Crawford Packaging با حجم سر و صدای زیر ۶۵dB کار می کنند. سطحی پایین تر از حجم ۸۷dB که نیاز به محافظت از شنوایی دارد.

مورد بحث قرار می گیرند.

انواع جاروبرقی

از آن جایی که ایجاد آلودگی در محیط های مختلف اجتناب ناپذیر بوده و در هر یک از آن ها بسته به نوع کارکرد محیط دچار آلودگی می شود، جارو برقی ها را می توان در مدل های متنوعی در بازار پیدا کنید و متناسب با شرایط محیطی خود بهترین انتخاب را انجام دهید . برخی از این دستگاه های عبارت اند از:

جاروبرقی خانگی

همگی با جارو برقی های خانگی اشنا هستیم این دسته از جاروها که در منازل به کار می روند دارای موتورکلکتوری، پمپ سانتریفیوژال و کیسه خاکروبه هستند که آلودگی های سبک خانگی را به خوبی جمع آوری نموده و محیط خانه را تمیز می کند و در ۲ نوع آب و خاک در بازار موجود است 

جاروبرقی تجاری

و اما در مورد جاروبرقی تجاری در محیط هایی که نسبت به مناطق مسکونی بزرگ تر بوده و آلودگی بیشتری دارند استفاده انها بیشتر است . این مکنده ها دارای قابلیت مکش هم زمان مایعات و جامدات بوده و مخزن آنها بزرگ تر از جارو برقی های خانگی است . جاروی صنعتی می تواند مجتمع های تجاری، فروشگاه ها و هایپرها، بیمارستان ها و کلیه مراکز درمانی، مراکز آموزشی موزد استفاده قرار بگیرد  که جاروهای تجاری میتواند زباله های محیط را جمع آوری می کنند.

جاروبرقی نیمه صنعتی

توع دیگر جارو برقی ها دستگاه های جاروبرقی نیمه صنعتی است که نسبت به مکنده های تجاری قدرتمندتر هستند و در مراکز نیمه صنعتی مانند کارگاه ها و کارخانه ها موزد استفاده قرار بگیرد . جارو برقی های نیمه صنعتی با قابلیت مکش جامدات و مایعات، معمولا ۲ تا ۳ موتور دارند که امکان کنترل هر یک از آن ها به طور جداگانه اماکن پذیر بوده و می توان هر یک از انها را جداگانه خاموش و یا روشن کرد که باعث میشود میزان کارایی و طول عمر جارو نیمه صنعتی افزوده می شود.

جاروبرقی صنعتی

و اما نوبت به  جاروی صنعتی میرسد : جاروبرقی صنعتی دسته ای از مکنده ها است که از قدرت بسیار بالایی دارا بوده  و به دلیل مجهز بودن به موتور های توربینی و پمپ  قابلیت استفاده به صورت دائمی را دارا هستند .  مکنده صنعتی قادر خواهد بود مواد مایع و جامد سنگین و با چگالی بالا را مکش یا جارو کند و در مخزن بزرگ بزرگ خود زباله ها و ضایعات را جای دهد. این دستگاه ها نیز قادرند مواد سمی، اسیدی و خورنده را جمع آوری نموده و از انتشار دوباره آن ها در محیط جلوگیری کند. جاروبرقی صنعتی مدل های بسیار زیادی دارند . این جاروهای صنعتی دارای فیلتر های قدرتمندی مجهز هستند  که ذرات بسیار ریز و کوچک را در خود نگه داشته و از ورود آن ها به مکنده و هم چنین بازگشت به محیط جلوگیری می کند .

 

از مهم ترین عواملی که بهبود جلوه های بصری و حفظ زیبایی در هتل ها کمک میکند، نظافت هتل به صورت مداوم است. روش های متفاوت و زیادی درنظافت هتلوجود دارد که می توان با توجه به نیاز بهترین شیوه نظافت در هتل ها را مورد استفاده قرار داد .

نظافت هتل ها به صورت مداوم 

هتل ها اماکن جذب گردشگر و توریست هستند اما در صورتی که محیط و  سطوح در هتل ها آلوده باشند، علاوه بر کاهش زیبایی در محیط، سطح بهداشت نیز کاهش می یابد. به همین دلیل گردشگران به مرور زمان از انتخاب هتل فاصله می گیرند و محبوبیت هتل کاهش می یابد. به همین ترتیب بهتر است به صورت مداوم با نظافت هتل به حفظ زیبایی و رعایت بهداشت در محیط کمک شود.

روش های نظافت هتل، مزایا و معایب

برای نظافت به صورت کامل اماکنی مانند هتل و مسافرخانه ها، دو روش اصلی وجود دارد: شیوه دستی و روش نظافت صنعتی. رایج ترین روش نظافتی هتل ها، بهره گیری از شیوه دستی می باشد؛

اما استفاده از روش دستی موجب بروز مشکلاتی از قبیل خستگی کاربر نظافتی، نیاز بیشتر به نیروی خدماتی، هدر رفتن آب و نیاز به استفاده زیاد از مواد شوینده صنعتی، هزینه های بالا، مرطوب ماندن سطوح پس از نظافت و امکان بروز مخاطرات برای افراد حاضر در هتل، عدم وجود امکان نظافت در طول روز به دلیل ایجاد مزاحمت برای تردد و…. به همراه دارد. بهترین روش استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی برای شستشوی سطوح در هتل ها می باشد. از مزایای این روش می توان به سرعت عمل بالا، امکان نظافت در طول روز بدون ایجاد مزاحمت برای افراد، خشک شدن همزمان سطوح و برقراری امنیت کامل در حین نظافت، کاهش مصرف مواد شوینده و آب و سازگاری با طبیعت، بهبود کیفیت اشاره نمود .

از کدام دستگاه های نظافت صنعتی در هتل استفاده کنیم ؟

استفاده از تجهیزات کاربردی نظافت صنعتی در هتل ها، موجب بهبود فرآیند نظافت می شود. به همین دلیل بهتر است از این تجهیزات در همه هتل ها و مهمان سرا ها استفاده شود. دستگاه های مناسب برای شستشو و نظافت در هتل ها عبارت اند از:

اسکرابر یا زمین شوی صنعتی:  زمین شوی صنعتی وسیله ای مناسب برای شستشوی لابی هتل ها ، راهرو ها میباشد و دستگاه کف شوی مجهز به مخزن آب تمیز و آب کثیف، تی مکش آب و خشک کننده سطوح،میباشد .

جاروبرقی سطلی: بهترین نوع جاروبرقی برای استفاده در هتل ها به منظور نظافت و جاروی اتاق ها، راهرو ها

 پولیشر: دستگاه پولیشر صنعتی برای جلابخشی به سطوح به منظور بهبود سطوح هموار کف پس از شستشوی سطح با اسکرابر یا روش دستی

 فرش و مبل شوی: دستگاهی مناسب برای شستشوی سریع و آسان مبل، فرش و موکت

کاربرد نظافت صنعتی در رستوران ها

در کافی شاپ و رستوران ها، رعایت نظافت به دلیل اهمیت بهداشت یکی از ضروریات است. در صورت عدم نظافت درست در این مکان ها به صورت مداوم، ممکن است تداوم وجود آلودگی های گوناگون در محیط رستوران و پخت غذا در چنین محیطی، عواقب بدی برای کارکنان و مشتریان داشته باشد.

الودگی محیط و اشپزخانه ها 

میکرب ها و باکتری های زیادی وجود دارند که میتوانند به محیط اشپزخانه وارد شوند در صورتی که نظاقت اشپزخانه ها در رستوران ها به درستی انجام نشود میتواند مشکلات زیادی برای شما به وجود اوردند .

سطوح مرطوب و نم دار : . این سطوح مرطوب و نم دار مکان مناسبی برای رشد باکتری ها  هستند. رشد باکتری ها و میکروب ها می تواند به انواع بیماری ها و عفونت ها منجر شود. برای شستشوی سطوح کف رستوران ها می توان از دستگاه های نظافت صنعتی مانند اسکرابر و سوییپر  جاروی صنعتی استفاده کرد .

کاربرد نظافت صنعتی در مراکز تجاری

افراد روزانه به منظور خرید مایحتاج مورد نیاز خود و گذران اوقات فراغت به مراکز تجاری مراجعه می نمایند و تردد افراد در این مکان ها بسیار بالا می باشد که این امر سبب بروز آلودگی های محیطی در مکان های تجاری می شود.

به منظور حفظ پاکیزگی، زیبایی، شفافیت و در نهایت جلب رضایت مراجعین به اماکن تجاری نظافت امری ضروری می باشد. وجود عواملی همچون وسعت فضای مجتمع تجاری و حجم بالای تردد افراد، امر نظافت را با دشواری های بسیاری مواجه می نماید و استفاده از شیوه های نظافت سنتی را غیر ممکن می کند. اما تجهیزات مدرن نظافت صنعتی از کارایی بالقوه ای برخوردارند و مزایای بسیاری را به ارمغان می آورند که از برترین آنها افزایش سرعت و سهولت در امر نظافت اماکن تجاری و کاهش هزینه ها می باشد.

نظافت محوطه بیرونی

زیبایی و پاکیزگی فضا در محوطه بیرونی مجتمع های تجاری تاثیر چشم گیری در ذهنیت افراد نسبت به آن مکان دارد و از آنجا که این گونه فضاها عمدتا در معرض انواع آلاینده های محیطی قرار می گیرند، انجام نظافت در این بخش ها بسیار حائز اهمیت می باشد.

از چه دستگاهی برای نظافت مراکز تجاری استفاده کنیم  ؟

جاروی صنعتی

اسکرابر یا زمین شوی صنعتی

واتر جت یا کارواش صنعتیکاربرد نظافت صنعتی در بیمارستان ها

 

کاربرد نظافت صنعتی در بیمارستان ها

محیط بیمارستان ها ممکن است آنگونه که نشان می دهند تمیز و بهداشتی نباشند، در واقع سطوح کف بیمارستان همیشه در معرض عفونت و باکتری ها می باشد. به همین دلیل تجهیزات مورد استفاده در بیمارستان و همچنین بیماران و ملاقات کنندگان همیشه در معرض آلودگی و بیماری هستند.

عوامل بیماری زا در تمامی سطوح کف بیمارستان ها

ایا میدانید جرم ها و میکروب ها در تمامی سطوح بیمارستان وجود دارند و همچنین سطوح کف بیمارستان ها منشا عوامل بیماری ها مانند باکتری ها و کلوستریدیوم دیفیسیل ها هستند ؟

باکتری های منتقل شده از سطوح کف به تجهیزات و دست پرستاران و کارمندان بیمارستان می تواند به راحتی از یک بیمار به بیمار بعدی و از پرستاری به پرستار بعدی انتقال پیدا کند. در واقع این باکتری ها و عوامل بیماری زا در ۳۱ درصد از دست ها و دستکش های بیماران و پرستاران حضور دارند. علاوه بر این، محققان دریافتند که ۵۷ درصد از اشیا آلوده که در تماس با سطوح کف قرار دارند، قادر به انتقال پاتوژن های خطرناک (عوامل بیماری زا) به دست افراد حاضر در بیمارستان هستند. این پاتوژن ها می توانند طیف وسیعی از عفونت های جدی و خطرناک را در میان افراد ایجاد کنند، از جمله عفونت های خون، عفونت های دستگاه ادراری، عفونت های پوستی، عفونت های زخم و همچنین پنومونی.

جلوگیری از انتشارآلودگی ها

برای جلوگیری از انتشار این گونه آلودگی ها نیاز به استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی است. انواع دستگاه های که میتوان در محیط بیمارستان استفاده کرد

جارو های صنعتی یا سوییپر

اسکرابر یا کف شوی صنعتی

نحوه انتخاب دستگاه های نظافت صنعتی

 

ما در نظافت نیوز در این مقاله سعی کردیم تا شما را با انواع کاربرد ها و تنوع دستکاه های نظافت صنعتی اشنا کنیم در انتها چند نکته برای خریداران دستگاه های نظافت صنعتی

انتخاب دستگاه ها ممکن است چالش بر انگیز باشد اما با رعایت چند نکته این کار برای شما اسان میشود

۱ با توجه و وجود تعداد شرکت های ارائه دهنده دستگاه های نظافت صنعتی از اعتبار و بازار فروش انها و از همه مهم تر خدمات انها اطلاع کسب کنید .

با توجه به نیاز و محیط دستگاه ها را انتخاب کنید مثلا برای یک فروشگاه شاید نیازی به اسکرابر سرنشین دار نباشد و یک دستگاه دستی برای شما مناسب تر باشد .

از گارانتی محصول اطمینان حاصل کنید

 

 

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

چگونگی ورزش در خانه ، هنگام بسته بودن باشگاه ها

خواندن مطلب بعدی ←

چگونه اعتماد به نفس خود را در ۸ مرحله افزایش دهیم

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *