نظافت صنعتی چیست What Is Industrial Cleaning

نظافت صنعتی چیست What Is Industrial Cleaning

اگر به دنبال نظافت صنعتی هستید یا  “تمیز کردن صنعتی چیست؟” ، این پست به شما کمک کند!

در این پست بررسی خواهیم کرد که تمیز کردن صنعتی چیست ،

انواع خدمات تمیز کردن صنعتی ،

شرکتهای نظافت صنعتی و شرح شغل تمیز کننده صنعتی چیست.

پس با نظافت نیوز در ادامه همراه باشید .

نظافت صنعتی چیست؟

به بیان ساده تر ، تمیز کردن صنعتی عمل تمیز کردن مناطق خطرناک در تاسیسات صنعتی مانند کارخانه ها ، انبارها ، نیروگاه ها و انواع دیگر تاسیسات صنعتی است. هیچ روش ساده ای برای توصیف شغل کارخانه های نظافت ، تولید کارخانه ها یا سایر اماکن شغلی صنعتی وجود ندارد ، زیرا در امکانات مختلف چنین تنوعی وجود دارد که ممکن است یک پیمانکار خدمات ساختمانی با آن روبرو شود. ممکن است پیمانکار نظافت صنعتی برای تمیز کردن تأسیسات بزرگ مانند شرکت ها ، کارخانه ها ، انبارها و سایر خدمات صنعتی منعقد شود. موقعیتی مانند این امر مستلزم آن است که شما در کار خدمات شرکت کنید و همه را در مورد دانش ایمنی بیاموزید. ممکن است تجهیزات مخصوصی برای پاک کننده صنعتی وجود داشته باشد یا مواد شیمیایی خاصی برای انجام کارهای خود استفاده کند.

انواع خدمات نظافت صنعتی

کار یک پاک کننده صنعتی کار سختی است. نگهداری از اماکن صنعتی نیز بسیار دشوار است ، زیرا در مناطق خارجی طبقات کارخانه ، مرتباً کثیف و جرم میگیرد . سپس شما با چالش های مربوط به کار در اطراف ماشین های سنگین و خطرات ایمنی که درگیر هستند مانند رنگ ها ، روان کننده ها ، تراش های فلزی و فایبرگلاس است. همچنین برخی از ماشین آلات وجود دارد که به مواردی مانند گرد و غبار و خاک حساس هستند و تمیز کردن آنها ضروری است. یکی دیگر از نگرانی های بزرگ هنگام تمیز کردن اماکن صنعتی ، مناطق کارمندی است. به عنوان مثال ، کارکنانی که صنایع را تمیز می کنند باید از نظر سلامتی و در شرایطی به انجام وظایف مورد نیاز برسند. نظافت کننده های صنعتی نیز باید نگران این مورد باشند.

انواع خدمات نظافت صنعتی

خدمات نظافت صنعتی  یا تمیز کننده صنعتی نوعی خدمات نظافت است که در تاسیسات صنعتی ، تولیدی و انبار انجام می شود. خدمات نظافت صنعتی معمولاً توسط یک شرکت نظافت صنعتی در مقابل یک شرکت تمیز کننده مسکونی یا تجاری انجام می شود.

انواع مختلفی از خدمات نظافت صنعتی از جمله:

 • طبقه
 • دستشویی
 • سطوح
 • اتاقک های اداری
 • سالن های کنفرانس
 • آزمایشگاه ها
 • بارگیری اسکله ها
 • انبارها
 • کافه تریا
 • مناطق ذخیره سازی
 • تجهیزات صنعتی
 • سیلوهای

حذف آزبست.

حذف آزبست یکی از محبوب ترین انواع خدمات تمیز کردن صنعتی است زیرا بسیاری از ساختمان های قدیمی به دلیل داشتن آزبست در عایق بندی ، خشک کن و غیره شناخته می شوند. درباره حذف آزبست با Native Environment بیشتر بدانید.

انفجار هیدرو انفجار هیدرو ، همچنین به عنوان شستشوی فشار شناخته می شود ، یک روش انفجار با فشار بالاست که برای رنگ آمیزی و از بین بردن سرب استفاده می شود. این بیشتر برای پروژه های بزرگ از بین بردن پوشش ماستیک و اپوکسی در سطوح عمودی و افقی استفاده می شود. همچنین از آن برای برداشتن رنگ در بزرگراه ها ، پارکینگ ها و فرودگاه ها استفاده می شود. درباره انفجار هیدرولیک با Native Env بیشتر بدانید.

نظافت و نظافت صنعتی چیست

نظافت و تمیزی منزل، محل کار، محیط های شهری و مکان های عمومی، همه و همه باید به صورت منظم از آلودگی پاک شوند تا محیطی تمیز و پاکیزه و به دور از هرگونه کثیفی و بیماری ایجاد شود. زیبایی، دور کردن آلودگی ها و گرد و خاک، جلوگیری از انتشار بو، جلوگیری از ایجاد بیماری، بالا بردن طول عمر سطوح و… از جمله دستاوردهای نظافت هستند. اما صنایع و کارخانه ها نیز آلودگی هایی دارند که با روش های معمول در تمیزکاری منزل متفاوت است. این نوع نظافت که به نظافت صنعتی معروف است به تکنیک ها و روش های خاصی از نظافت گفته می شود که در محیط های بزرگ و صنعتی برای از بین بردن آلودگی ها و گاهی دور کردن موادی خاص از محیط مورد استفاده قرار می گیرند.

بدین منظور از دستگاه های خاصی استفاده می شود که متفاوت با تجهیزات تمیزکاری در منزل هستند. در برخی موارد ممکن است تنها ابعاد دستگاه ها متفاوت باشد، و در برخی موارد نیز ممکن است دستگاه های در این حوزه کاملا خاص و ویژه باشند. اینکه مزایای استفاده از تجهیزات و دستگاه های نظافت صنعتی چیست و این نوع نظافت چه ویژگی هایی به همراه خواهد داشت در این نقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

حذف و کاهش سرب.

حذف سرب شامل استفاده از مواد شیمیایی برای  پوشش های مختلف است که حاوی مشتقات سرب  هستند. حتماً یک شرکت نظافت صنعتی را انتخاب کنید که معتبر باشد تا محصولات کاهش سرب را انجام دهد.

پاکسازی نشت مرکوری. پاکسازی نشت جیوه برای از بین بردن بخار جیوه و منابع بخار جیوه استفاده می شود. مناطق مشترکی که در آن نشت جیوه انجام می شود در تأسیسات صنعتی ، کف انبار ، کف تولید ، کف مونتاژ و موارد دیگر است. در مورد پاکسازی نشت جیوه بیشتر بدانید.

حذف قالب و اصلاح. انواع خاصی از قالب می تواند باعث مشکلات سلامتی از جمله قالب Stachbotrys ، Fusarium ، Cladosporium ، قالب Penicillium و قالب Aspergillus شود. برای انجام آزمایش قالب ، آزمایش هوا ، ایمن کردن محوطه مهار و ارائه خدمات حذف قالب به یک متخصص ترمیم شده قالب احتیاج دارید. درباره حذف قالب بیشتر بدانید.

ضد آلودگی در صنعت آرایشی یا دارویی ، هر نوع نشت شیمیایی می تواند خطرناک باشد. با استخدام و نظافت صنعتی بلافاصله از شما ، کارمندان و محصولات خود محافظت کنید. یک شرکت بزرگ نظافت صنعتی شامل خدمات ضد عفونی حرفه ای است تا شما مطمئن شوید که محل کار شما مکانی امن برای کار است.

جاروبرقی صنعتی industrial-vacuum-cleaner

جاروبرقی صنعتی industrial-vacuum-cleaner

جاروبرقی صنعتی. کف در تاسیسات شما حاوی مواد شیمیایی ، تراش فلز ، زباله ، خاک و موارد دیگر است. که جاروهای معمولی نمیتوانند ان ها را جمع کنند . جاروبرقی با استفاده از پاک کننده های صنعتی تنها راه برای از بین بردن اشیا و مواد از تجهیزات ، دیوارها و کفپوش های شماست.

واترجت صنعتی یا کارواش صنعتی  (water jet)

شوینده فشار قوی یا واترجت صنعتی دستگاهی است که بوسیله یک پمپ، آب را با فشار بالا به سطح پاشش می کند. جریان آب پاشش شده به دلیل دارا بودن فشار بالا، پیوند بین آلودگی و سطح را سست کرده و جرم و آلودگی‌ها را به نحو موثر از سطح جدا می نماید. از مزایای استفاده از واتر جت می توان به کاهش مصرف آب، سازگاری با محیط زیست به دلیل عدم استفاده از مواد شوینده یا استفاده حداقلی از آنها، افزایش کارایی،کیفیت و سرعت در عملیات نظافت و شستشو اشاره کرد. سادگی استفاده از این دستگاه و قابلیت کاربرد آن در نظافت فضاهای وسیع و دور از دسترس از جمله دیگر مزایای استفاده از واترجت صنعتی می باشد. دستگاه واترجت صنعتی در مدل های متنوعی طراحی و تولید شده و بدین ترتیب می توان دستگاهی در تناسب با نوع نیاز نظافتی انتخاب نمود.

بخارشوی صنعتی Industrial-Steam-Cleaner

بخارشوی صنعتی Industrial-Steam-Cleaner

بخارشوی یک دستگاه نظافت مکانیزه است که در آن از بخار آب برای خشک کردن، نظافت و ضدعفونی کردن سطوح مختلف استفاده می شود. استفاده از دستگاه بخارشوی غالبا برای ضدعفونی کردن یا حتی استرلیزه کردن سطوح کفایت می نماید. در این دستگاه بخار داخل یک بویلر ایجاد می شود. بویلر بخشی از دستگاه است که دمای آب ورودی را افزایش می دهد تا بخاری با فشار و رطوبت کم ایجاد نماید. توانایی بخار خارج شده از دستگاه بخارشوی در نظافت و شستشوی سطح اساسا وابسته به حرارت آن می باشد.

حرارت بخار انرژی مورد نیاز برای شکستن پیوند بین آلودگی و سطح را فراهم نموده و مواد آلاینده را بصورت معلق در آب آزاد می سازد. در مرحله بعد این آب و الودگی از روی سطح مکش و جمع آوری می گردد.دستگاه های بخارشوی در رده خانگی/ تجاری و صنعتی تولید می‌شوند. مدل های بخارشوی صنعتی در مقایسه با مدل های تجاری و خانگی قدرتمندتر بوده به دلیل دارا بودن ظرفیت بالاتر، قابلیت عملکرد پیوسته و توانایی پاشش بخار آب با فشار و درجه حرارت بالاتر ( بیش از ۱۵۰ درجه سانتیگراد) قادر به حذف آلودگی های سرسخت و عمیق بوده و در محیط های گوناگون از رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی گرفته تا بیمارستان ها و کارخانه های مرتبط با صنایع غذایی قابل کاربرد می باشند.

اسکرابر صنعتی - industrial-scrubber-dryer

اسکرابر صنعتی – industrial-scrubber-dryer

یکی از کارآمدترین دستگاه های مورد استفاده در عملیات شستشو و نظافت حرفه ای، اسکرابر صنعتی می باشد. اسکرابر صنعتی با انجام عملیات شستشو و خشک کردن سطح بطور همزمان، با افزایش کیفیت عملیات شستشوی کف و سرعت انجام آن در مقایسه با روش های سنتی نظافت همانند استفاده از تی و سطل، این دستگاه یکی از پرکاربردترین دستگاه های نظافتی شده است. از سوی دیگر با کاهش میزان مصرف آب و مواد شوینده و همچنین افزایش بازده عملیات و کاهش هزینه های مرتبط با نیروی کار، موجب کاهش چشمگیر هزینه های کلی نظافت می گردد.

خدمات نظافت گیاهان صنعتی چیست؟

خدمات نظافت گیاهان صنعتی چیست؟

خدمات نظافت گیاهان صنعتی نوعی خدمات نظافتی است که در کارخانه های تولیدی انجام می شود. انواع گیاهان صنعتی عبارتند از: کارخانه های تولید پلاستیک ، هسته ای ، نفتی ، شیمیایی ، کود و فلز. خدمات نظافت گیاهان صنعتی عبارتند از:

تمیز کردن لوله
تمیز کردن سیلو
تمیز کردن لوله های آب
برداشتن روکش
حذف رنگ
تمیز کردن نوار نقاله
پاکسازی نشت جیوه
نظافت HVAC
تمیز کردن مخزن

توضیحات شغل و وظایف نظافت صنعتی

پاک کننده صنعتی کارهایی با سبک و سنگین برای صنایع مانند انبارها ، کارخانه های فرآوری و تولید کنندگان انجام می دهد. کار یک شرکت نظافت صنعتی با وظایف با شرکت های خرد نظافتی متفاوت است ، ساختمانهای اداری ، مدارس و ساختمانهای مسکونی متفاوت است زیرا کار در صنایع معمولاً در شرایط ناامن و خطرناک انجام می شود و به طور کلی به ماشین آلات تخصصی و همچنین تجهیزات ایمنی احتیاج دارد. کارهای ژنتیکی صنعتی شامل حفظ محیطی تمیز و ایمنی برای همه است و کار آنها معمولاً روزانه انجام می شود تا بهره برداری از تأسیسات به طور مداوم انجام شود.

نظر کارشناسان

کارشناسان تأکید می کنند که این کار ، کار فشرده ای است که نیاز به قادر به کار تجهیزات شستشو با فشار زیاد ، امکان کار در کامیون های صنعتی و قدرت بدنی لازم دارد. بسته به موقعیت محل کار ، کار مهارتی صنعتی ممکن است شامل از بین بردن مواد شیمیایی خطرناک ، تمیز کردن ، بازرسی و نگهداری و همچنین تعمیر ، ماشین آلات و سایر تجهیزات باشد.

توجه :

در صورتی که کار صنعتی انجام شود که کارگر در معرض شیمیایی های خطرناک قرار گیرد ، مانند آموزش برای آگاهی در مورد استانداردهایی که توسط اداره ایمنی و بهداشت شغلی تدوین شده است ممکن است آموزش های اضافی مورد نیاز باشد.

 

 

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

عابر بانک میتواند عامل انتقال کرونا باشد!

خواندن مطلب بعدی ←

ولادت حضرت علی مبارک باد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *