نحوه پیدا کردن کپک در خانه در ۶ مرحله

 

[مجله خبری آموزشی نظافت نیوز]

نحوه پیدا کردن کپک  کپک یک خطر بالقوه جدی برای سلامتی است که در همه انواع ساختمان ها از جمله منازل مسکونی مشترک است. کپک می تواند در برخی افراد واکنش های آلرژیک ایجاد کند و باعث احتقان سینوسی، خارش چشم و پوست، مشکل در تنفس و حتی تب شود. مطالعات دیگر وجود کپک در خانه را با ایجاد آسم دوران کودکی و مشکلات ریوی در دیگران مرتبط دانسته اند. افراد سالم. کپک سیاهکه به عنوان Stachybotrys chartarum شناخته می شود، به دلیل ارتباط احتمالی با خونریزی حاد ریوی ایدیوپاتیک در نوزادان و دیگران، نگران کننده است. اثرات مضر بر سلامتی.

چه برخی از علائم بالا را تجربه می کنید یا فقط می خواهید بدانید که آیا خانه شما عاری از کپک است، آزمایش کپک در خانه شما یک فرآیند نسبتاً ساده است. با این حال، به خاطر داشته باشید – درمان کپک فرآیند بسیار دشوارتری است. اگر به طور خاص نمی‌دانید که چگونه برای کپک سیاه آزمایش کنید، باید بدانید که آزمایش‌های کپک سیاه باید در آزمایشگاه آزمایش شوند. به یادگیری نحوه تشخیص کپک در خانه خود ادامه دهید.

نحوه پیدا کردن کپک در ۶ مرحله

هجوم کپک ها معمولاً قابل مشاهده یا بوییدن است، اما می تواند در پشت دیوارها یا زیر فرش نیز پنهان بماند. اگر می توانید کپک را ببینید یا بو کنید، آزمایش لازم نیست – این تأییدیه کافی برای تماس با یک متخصص و شروع فرآیند حذف است. در صورت درخواست یک متخصص مراقبت های بهداشتی یا برای مقاصد قانونی، مانند پرونده صاحبخانه، ممکن است آزمایش کپک در خانه مورد نیاز باشد. دلیل دیگری برای در نظر گرفتن آزمایش این است که اگر نمی توانید کپک را در خانه خود ببینید یا بوی آن را حس کنید، اما علائم غیرقابل توضیح مرتبط با کپک را دارید. همیشه دستورالعمل های ارائه شده با کیت تست را دنبال کنید (اطلاعات بیشتر در مورد این در زیر)، اما معمولاً این چیزی است که باید انتظار داشت:

مرحله ۱: یک بازرسی بصری انجام دهید

اگر مشکوک هستید خانه کپک زده است، اولین قدم این است که یک بازرسی کامل بصری از خانه خود انجام دهید. شما کپک را به عنوان لکه هایی می شناسید که می توانند در رنگ های مختلف ظاهر شوند. کپک در رطوبت رشد می کند، بنابراین به سقف ها، پنجره ها، لوله ها، زیرزمین هامناطق خشکشویی، حمام ها، مناطق پیش از سیل و غیره کپک معمولا روی سطوح الیافی مانند دیوار خشک، اثاثه یا لوازم داخلی، کاغذ دیواری، پارچه و مقوا ظاهر می شود. اگر علائمی از کپک دیدید، با یک متخصص تماس بگیرید.

مرحله ۲: یک کیت تست در خانه بخرید

اگر کپک در خانه نمی بینید، اما می خواهید مطمئن شوید، یک کیت تست را در خانه سفارش دهید. همچنین در صورت مشاهده کپک و نیاز به شناسایی آن به دلایل بهداشتی یا قانونی، ممکن است بخواهید یک کیت سفارش دهید. شما می توانید یک کیت تست که شامل تست هزینه است، مانند آزمایش کپک خود را انجام دهیدیا یک کیت تست با تست های آزمایشگاهی اختیاری، مانند Mold Armor DIY Mold Test Kit. اگر فقط به تأیید وجود کپک علاقه دارید و با شناسایی سر و کار ندارید، دومی بهتر است.

مرحله ۳: محیط غذایی را آماده کنید

اکثر کیت های تست از ظرف پتری و محیط کپک استفاده می کنند. برای تهیه دستورالعمل محصول را دنبال کنید ظرف کشت میکروب.

مرحله ۴: نمونه خود را جمع آوری کنید

چندین روش مختلف برای جمع آوری نمونه با استفاده از ظرف پتری وجود دارد. روش اول روش کیفیت هوای داخلی است که در آن ظرف را به مدت یک ساعت روی یک سطح صاف می گذاریم و سپس آن را با درب می پوشانیم. اگر می خواهید کپک در سیستم تهویه مطبوع خود را بررسی کنید، ظرف را به یک مجرای هوا بچسبانید و هوا را به مدت ده دقیقه خارج کنید، سپس ظرف خود را بپوشانید. آخرین روش استفاده از سواب برای پاک کردن کپک قابل مشاهده است و سپس سواب را روی محیط کشت پاک کنید. اگر بتوانید ماتریس را ببینید، این روش بهترین است.

مرحله ۵: ظرف پتری خود را بررسی کنید

پس از ۴۸ ساعت، ظرف پتری خود را برای علائم رشد کپک بررسی کنید. اگر کپک ندیدید، ۲۴ ساعت دیگر صبر کنید و دوباره چک کنید.

اگر هنوز کپک نمی بینید، دوباره ۲۴ ساعت صبر کنید و آخرین بار را بررسی کنید. اگر بعد از ۹۶ ساعت رشد کپک را مشاهده نکردید، آزمایش شما هیچ کپکی را تشخیص نداد.

اگر هنوز کپک روی تخته تست خود می بینید، باید اقدامات بیشتری را برای برداشتن کپک انجام دهید.

مرحله ۶: نمونه شناسایی خود را ارسال کنید

دستورالعمل های ارائه شده را دنبال کنید تا نمونه خود را برای آزمایش به آزمایشگاه ارسال کنید. به یاد داشته باشید که برخی از کیت‌های آزمایش شامل تست آزمایشگاهی در قیمت خود محصول می‌شوند، در حالی که سایر کیت‌ها اگر می‌خواهید نمونه‌های شما شناسایی شوند، هزینه اضافی دریافت می‌کنند.

نحوه تمیز کردن کپک و قارچ سیاه روی دیوار

محصولات و ابزارهایی که برای آزمایش کپک در خانه خود نیاز دارید

تنها چیزی که باید در خانه برای کپک آزمایش کنید یک کیت تست است. علاوه بر موارد فوق، چندین گزینه در دسترس است:

  • کیت پیدا کردن کپک Pro-Lab: این مجموعه شامل سه تست می باشد. نمونه شما را می توان با هزینه اضافی ۴۰ دلار آزمایش کرد و نتایج از طریق ایمیل یا از طریق برنامه شرکت تحویل داده می شود.
  • کیت چند تست MoldCheck: این کیت شامل مواد مصرفی برای انجام ده آزمایش است که برای کل خانه یا برای نظارت بر عفونت مداوم عالی است. با این حال، هیچ گزینه ای برای آزمایش آزمایشگاهی وجود ندارد، بنابراین در صورت نیاز به شناسایی، باید خود را پیدا کنید.
  • کیت غربالگری کپک ImmunoLytics: هشت تست را با این کیت انجام دهید. هر بشقاب را می توان با ۳۳ دلار تست کرد.
  • کارآگاه کپک من: اگر به دنبال گزینه پیشرفته تری برای نظارت بر کپک هستید، My Mold Detective یک پمپ نمونه گیری هوای قابل استفاده مجدد است که نمونه ها را تنها در پنج دقیقه جمع آوری می کند. این دستگاه با چهار کارتریج نمونه‌گیری عرضه می‌شود که می‌توان آن‌ها را با قیمت ۳۵ دلار در آزمایشگاه آزمایش کرد.
  • نمونه های اضافی از My Mold Detective: کارآگاه کپک من را می توان بارها و بارها مورد استفاده قرار داد، بنابراین برای نظارت بر مشکل کپک خود به تعداد مورد نیاز نمونه سفارش دهید.

آیا نمی خواهید از مواد شیمیایی استفاده کنید؟ در اینجا نحوه آزمایش کپک در خانه به طور طبیعی آورده شده است

اگر در مورد اثرات مواد شیمیایی مضر هنگام آزمایش کپک در خانه نگران هستید، نگران نباشید. آزمایش کپک از هیچ ماده شیمیایی استفاده نمی کند و کیت ها غیر سمی هستند.

در واقع، نکته اصلی در هنگام آزمایش کپک، خود کپک است. اگر در حال جمع‌آوری نمونه‌های کپک مستقیم با استفاده از تکنیک سواب هستید، از دستکش و ماسک استفاده کنید تا قرار گرفتن در معرض کپک را کاهش دهید.

نتیجه گیری از آزمایش کپک

روش های تمیز کردن برای درمان کپک یکسان است، خواه کپک سیاه باشد یا نوع دیگری، بنابراین اگر می توانید آن را ببینید یا بو کنید، همیشه لازم نیست که برای کپک آزمایش کنید. اما اگر دلیل خاصی برای شناسایی انواع کپک در خانه خود دارید یا مشکوک هستید که کپک دارید اما نمی توانید منبع آن را پیدا کنید، انجام آزمایش کپک DIY بسیار آسان است.

نکات و ایده هایی برای تمیز کردن بهاره برای صرفه جویی در هزینه و زمان

سوالات متداول

آیا کپک خطرناک است؟

بله، کپک به طور بالقوه برای سلامت انسان مضر است. وجود کپک می تواند باعث واکنش های آلرژیک و ایجاد مشکلات تنفسی در افراد سالم شود.

هر چند وقت یکبار باید کپک را آزمایش کنم؟

به طور کلی، شما نیازی به آزمایش کپک ندارید، مگر اینکه علت خاصی داشته باشید، زیرا حملات کپک معمولاً قابل مشاهده یا بوییدن است.

مشکلات رایج سلامتی مرتبط با کپک چیست؟

شایع ترین مشکلات سلامتی ناشی از کپک، واکنش های آلرژیک مانند گرفتگی بینی، خارش چشم یا خس خس سینه است. کپک همچنین با شرایط جدی تری مانند خونریزی ریوی ایدیوپاتیک حاد در نوزادان، آسم و سایر بیماری های ریوی همراه است.

[تمامی اخبار توسط نرم افزار جستجوگر خبر سایت گردآوری شده و سایت نظافت نیوز در قبال محتوای اخبارمسئولیتی ندارد]
Source link

0 مورد نقد و بررسی

nezafatnews

→ خواندن مطلب قبلی

تارت گوجه فرنگی سبک در خانه

خواندن مطلب بعدی ←

۱۵ ایده برای تولد کودکان

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *