نحوه شستشوی صحیح کفش های ورزشی و تنیس

نحوه شستشوی صحیح کفش های ورزشی و تنیس

نحوه تمیز کردن و مراقبت از کفش های ورزشی و ورزشی

شستشوی صحیح کفش : یکی از دغدقه های همه ما اینه که با استفاده زیاد از کفش های ورزشی کفشها کثیف میشند و نمیدونیم چطور کفشهامون رو بشوریم یا تمیزشون کنیم این مقاله به شما کمک میکنه پس با نظافت نیوز همراه باشید .

کفش های ورزشی فقط مختص ورزشی ها و ورزشکاران نیستند بلکه برای همه هستند. چه به کفش ورزش نیاز داشته باشید و چه از نظر ظاهری کفش های طبیعت گردی اصلی استفاده کنید ، همه آنها نیاز به تمیز کردن هر چند ماه یک بار دارند. خوشبختانه شستن بیشتر کفش های ورزشی آسان است و تنها چند قدم ساده را طی می کند.

هر دو کفش ورزشی چرمی و پارچه ای را می توان در لباسشویی شستشو داد . اگر مطمئن نیستید ، وب سایت سازنده را بررسی کنید – تقریباً همه آنها دستورالعمل تمیز کردن را ارائه می دهند. اگر یک لودر استاندارد استاندارد دارید ، همیشه کفش ها را با بار حوله تمیز کنید تا به متعادل کردن قسمت عمده کفش کمک کند. در لودر با راندمان بالا یا لودر جلو که فاقد همزن مرکزی است ، نیاز به تعادل بار کمتری وجود دارد.

معیارهای پروژه

قبل از شستن کفش های خود ، آنها را (داخل و خارج) با قلاب قلم مو خلاء کنید تا هرگونه پوسته پوسته یا سنگ های شل شده را از خلال های سخت قابل دسترسی جدا نکنید.

زمان کار: ۳۰ دقیقه

زمان کل: ۲۴ ساعت

سطح مهارت: مبتدی

آنچه شما نیاز دارید
مواد شوینده سنگین
جوش شیرین
کیسه لباسشویی
دستمال کاغذی سفید
حوله
ابزارها
ماشین لباسشویی
خشک کردن قفسه (اختیاری)

دستورالعمل ها شستشوی صحیح کفش

Laces را حذف کنید
پروژه تمیز کردن کفش ورزشی خود را با جدا کردن توری ها و قرار دادن آنها در کیسه لباسشویی شروع کنید. آنها را با یک بار لباسشویی بریزید یا آنها را کنار بگذارید تا با کفش های خود شسته شوند. اگر توری های شما ضخیم و ضعیف هستند ، آنها را تعویض کنید.

کفی های تمیز برای شستشوی صحیح کفش

شستشوی صحیح کفش: کفی های کفش خود را جدا کرده و آنها را با یک پارچه آغشته به محلول یک فنجان آب گرم و یک قاشق غذاخوری جوش شیرین پاک کنید . در حالی که بقیه کفش را بشویید ، کفی ها را کنار بگذارید تا هوا خشک نشود.

اگر کفی ها مخصوصاً بد بو هستند ، آنها را مستقیماً با جوش شیرین بپاشید تا بو و رطوبت جذب شود یا آنها را جایگزین کنید. این کار اغلب می تواند انجام شود ، حتی اگر شما بقیه کفش را تمیز نمی کنید.

کفش های خود را بشویید

شستشوی صحیح کفش : ابتدا با شستن قسمت بیرونی کفش با آب خنک شروع کنید تا هرگونه خاک و خاک شل شده از بین برود. در مرحله بعد ، کفش ها را درون یک کیسه لباسشویی قرار دهید و از آب گرم و مواد شوینده سنگین استفاده کنید ( Persil و Tide بهترین کارها هستند) و آنها را با یک بار حوله های رنگی بشویید. اگر لباسشویی با سرعت چرخش نهایی قابل تنظیم دارید ، از سرعت کمتری برای جلوگیری از عدم تعادل لباسشویی استفاده کنید.

کفش های خود را خشک کنید

شستشوی صحیح کفش: کفش ها را از لباسشویی بیرون بیاورید و اجازه دهید آب باقیمانده خارج شود. بعد ، آنها را روی یک قفسه خشک کن در یک فضای مناسب با تهویه قرار دهید تا با هوا خشک شود. برای جلوگیری از انتقال رنگ و کمک به حفظ شکل خود ، کفش خود را با حوله های سفید یا کاغذ سفید بپوشید . از روزنامه استفاده نکنید ، زیرا جوهر ممکن است به کفش شما انتقال دهد .

اگر باید از خشک کن استفاده کنید ، چرخه فقط هوا را انتخاب کنید. هرگز از گرمایش استفاده نکنید heat گرمای زیاد باعث می شود کفش ها را پیچیده ، چسب را ذوب کرده و باعث از بین رفتن آنها شود.

آیا می توانید کفش ورزشی را در ماشین ظرفشویی بشویید؟

استفاده از ماشین ظرفشویی برای شستن کفش های ورزشی قابل انجام است ، اما توصیه نمی شود. در حالی که دستگاه خاک را از بین می برد ، مواد شوینده ماشین ظرفشویی فوق العاده خشن هستند و می توانند چرم را خراب کرده و باعث پژمرده شدن آن شوند. به علاوه ، گرمای زیاد چرخه خشک کردن می تواند باعث کوچک شدن و حتی ذوب شدن قسمت های کفش شود.

ضد عفونی کردن کفش ورزشی

شستشوی صحیح کفش : اگر نگران باکتری ها و  قارچ های پا ورزشکار هستید ، می توانید هنگام شستن آنها کفش خود را ضد عفونی کنید. مواد ضد عفونی کننده روغن کاج ، که در آب گرم و گرم کار می کند ، استفاده از کفش های ورزشی بی خطر است و به پارچه یا چرم آسیب نمی رساند. برندهایی مانند  Pine-Sol ، Spic-n-Span Pine و  Lysol Pine Action در ابتدای چرخه شستشو می توانند اضافه شوند.

ضد عفونی کننده های فنولیک ، مانند  لیسول نیز در هنگام استفاده در آب گرم یا گرم موثر هستند و ممکن است به چرخه شستشو یا آبکشی اضافه شوند. اگر آن را به آبکشی اضافه کردید ، حتما دمای آب را گرم کنید زیرا بسیاری از ماشین ها به طور خودکار از آب سرد برای شستشو استفاده می کنند.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

نحوه تمیز کردن و شستشو کوله پشتی

خواندن مطلب بعدی ←

پاک کردن لکه از وسائل جیر یا چرم مصنوعی 

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *