نحوه تمیز کردن ظرف پیتزا برای از بین بردن پنیر ، لکه ها

نحوه تمیز کردن ظرف پیتزا برای از بین بردن پنیر ، لکه ها

هنگام تمیز کردن ظرف پیتزاو ظروف آشپزخانه ، آب و صابون می توانند بیش از فایده خسارت وارد کنند. در ادامه با نظافت نیوز همراه باشید

نحوه تمیز کردن ظرف پیتزا : ممکن است شما مایل به شنیدن این حرف نباشید ، اما ظرف پیتزا شما صرف نظر از دفعات تمیز کردن آن ، بعد از پخت دوباره ظاهر جدیدی نخواهد داشت.

گرمای زیاد ، مواد روغنی و سطح متخلخل منجر به ایجاد لکه و تغییر رنگ می شود که به سادگی اجتناب ناپذیر است. اما با کمی وقت و حوصله و چند وسیله تمیز کننده که احتمالاً در دست دارید ، می توانید با بقایای سطح پخته شده مقابله کنید تا ظرف پیتزای شما سالها دوام بیاورد.

مهمترین چیزی که باید بدانید این است که بهترین روش برای تمیز کردن ظرف پیتزا شامل صابون و آب نیست. مواد معمول ظرف پیتزا ، مانند سرامیک و سنگ کوردیریت ، به طور طبیعی متخلخل هستند ،

به این معنی که صابون در صورت جذب در ظرف پیتزا می تواند به بخش دائمی طعم دهنده پیتزا تبدیل شود. به طور مشابه ، نباید ظرف پیتزا را در آب خیس کنید. مواد متخلخل رطوبت را جذب می کند و در نهایت ویژگی های ترد شدن ظرف پیتزا را نادیده می گیرد.

 

نحوه تمیز کردن ظرف پیتزا

فرض کنید شما به لطف ظرف پیتزا به تازگی یک پیتزای خوشمزه با پوسته کامل درست کرده اید . در اینجا چگونگی مقابله با پنیر ، خمیر و مواد اضافی باقی مانده است.

مرحله ۱: بقایای پیتزا را بردارید و بگذارید سنگ سرد شود.

هنگامی که پیتزا را خوردید و زمان کمی برای خنک شدن به سنگ دادید ، قبل از خشک شدن و چسبیدن به سنگ ، هر چه می توانید از مواد باقی مانده بردارید.

قبل از هرگونه تمیز کردن اضافی ، سنگ را کاملاً خنک کنید. تغییرات ناگهانی دما می تواند ظرف پیتزا را تکان داده و خرد کند. به علاوه ، اجازه دهید ظرف پیتزا خنک شود و نوک انگشتان شما را از هرگونه ناراحتی نجات می دهد . هرچه انتظار طولانی تر باشد ، گرمای کمتری برای سنگ حفظ می شود. اجازه دهید یک شبه بماند

مرحله ۲: تکه های پخته شده را جدا کنید.

در مورد تمیز کردن ظرف پیتزا ، برداشتن پنیر پخته ، پوسته و روکش ها بخش عمده ای از کار است. این بقایای سطحی را با خراشنده های سیلیکونی و نایلونی یا کاردک لاستیکی بمالید. از فلزات و اجسام تیز که ممکن است سطح سنگ را خراش دهند اجتناب کنید. شما می توانید تکه های چسبیده را به آرامی با یک تراشنده نیمکت یا چاقوی کره ای مات کنید ، اما ممکن است لازم باشد برای جلوگیری از سایش احتمالی به سطح ، به روشهای مبارزه با چربی سوزی در زیر بروید.

مرحله ۳: ظرف پیتزا را پاک کنید.

در حالت ایده آل ، خراشیدن تمیز کردن معمول ظرف پیتزا را انجام می دهد. پس از آن ، یک پاک کردن سریع با یک پارچه مرطوب (به یاد داشته باشید: نمی خواهید آب خیس شود) می تواند خرده های مزاحم را از بین ببرد. سپس بگذارید ظرف پیتزا خشک شود و دوباره در انبار قرار دهید . اگر نیاز به مقابله با قطعات چرب یا سوخته دارید ، تکنیک تمیز کردن چربی را بخوانید.

نکاتی برای تمیز کردن چربی روی ظرف پیتزا

مطالب مرتبط : نحوه ساخت تنور نان و پیتزا در فضای باز

کلید تمیز کردن ظرف پیتزا با جوش شیرین ایجاد خمیر غلیظ است. آب را به جوش شیرین به آرامی و با احتیاط اضافه کنید تا از مخلوط مایع جلوگیری شود. خمیر را روی ناحیه چرب بمالید و به آرامی با چیزی غیر فلزی مانند مسواک ، برس سبزیجات یا پد پاک کننده بمالید. فشار زیادی وارد نکنید ؛ فقط اجازه دهید خمیر اصطکاکی در برابر لکه ایجاد کند. با یک پارچه مرطوب پاک کنید. در صورت لکه ماندن چند بار این کار را تکرار کنید ، اما بدانید که ممکن است به طور کامل بیرون نیاید.

هر زمان که از آب برای تمیز کردن ظرف پیتزا استفاده می کنید ، بعد از خشک شدن آن در اجاق داغ کمک کنید.

نحوه تمیز کردن سنگ سوخته پیتزا

برخی از قطعات سخت و پخته شده باید سوزانده شوند. سنگ را بدون پیتزا در دمای بالا بپزید (اکثر منابع ۵۰۰ درجه فارنهایت را برای حدود یک ساعت توصیه می کنند). توجه داشته باشید که می تواند باعث دود یا قطره قطره سنگ در داخل فر شود. پس از اتمام کار ، اجازه دهید سنگ قبل از ذخیره مجدد ، کاملاً سرد و خشک شود.

مطالب مرتبط : این وسائل رو هرگز نباید در ماشین ظرفشویی قرار دهید

نحوه تمیز کردن سایر مواد ظرف پیتزا

نمی دانید چگونه می توانید سنگ سرامیک پیتزا را تمیز کنید که می گوید قابل شستشو در ماشین ظرفشویی است؟ برخی از سنگ های پیتزا لعاب دار یا روکش شده اند تا از مواد متخلخل زیر محافظت کنند. اینها اغلب توصیه هایی برای استفاده از آب و صابون یا حتی ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن سنگ ارائه می دهند. هرگز تصور نکنید که می توانید ظرف پیتزا را به این روش بشویید ، اما اگر دفترچه راهنمای محصول سازنده را برای تأیید دارید ، می توانید این کار را انجام دهید.

pizza

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

ذخیره سازی و وسایل دقیق: این خانه میراثی مانند ستاره می درخشد

خواندن مطلب بعدی ←

روندهای طراحی: یاس بنفش استایل در خانه

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *