نحوه تمیز کردن شمع اب شده از سطوح

نحوه تمیز کردن شمع اب شده از سطوح

نحوه تمیز کردن شمع اب شده از سطوح

[مجله خبری آموزشی نظافت نیوز]

شما شمع ها را برای یک عصر عاشقانه در خانه تنظیم می کنید و همه چیز خوب پیش می رود تا زمانی که یک حرکت ناگهانی روی یکی از شمع ها ضربه بزند. حالا شما شمع اب شده داغ روی میز خود دارید و می ترسید اگر بخواهید شمع اب شده را بردارید، چه کاری برای خراشیدن و مالیدن سطح میز انجام دهید.

 

 چطور از شر شمع اب شده چسبیده به شمع خلاص شوید? لازم نیست نگران آسیب دیدن مبلمان و سایر سطوح در هنگام پاک کردن واکس باشید. روش های تمیز کردن شمع  وجود دارد که نیاز به کمی کار دارد، اما واقعاً مؤثر هستند. من قصد دارم چند روش برای پاک کردن شمع  از تقریباً هر سطحی که فکرش را بکنید با شما به اشتراک بگذارم. بنابراین دفعه بعد که تصادف جزئی داشتید، می‌دانید که چه کاری باید انجام دهید و مجبور نیستید عصبانی شوید.

حذف شمع اب شده از چوب

 

ممکن است وسوسه شوید که شمع را بتراشید و سعی کنید آن را از سطوح چوبی مانند میز، میز و کف جدا کنید. این احتمالاً بدترین کاری است که می توانید انجام دهید زیرا می توانید به راحتی به چوب آسیب بزنید تا شمع اب شده را از بین ببرید. در عوض، باید از سشوار در محیط گرم استفاده کنید تا شمع اب شده را نرم کنید. هنگامی که انعطاف پذیر شد، می توانید به سادگی واکس را با پاک کردن آن با یک پارچه نرم جدا کنید. می توان آن را به صورت چند لایه جدا کرد، زیرا ممکن است لازم باشد مقداری شمع را از بالا جدا کنید تا بتوانید شمع را به چوب نزدیکتر کنید.

 

حذف شمع اب شده از آجر

اگر می خواهید شمع را از آجر جدا کنید، روش درست و غلط وجود دارد. روش اشتباه مالیدن شمع است، زیرا این کار می تواند شمع اب شده را بیشتر روی سطح آجر پخش کند. روش مناسب این است که شمعرا با قرار دادن تکه های یخ یا کیسه یخ روی آن منجمد کنید. هنگامی که شمع  سرد شد، می توانید از یک چاقوی کره یا سوهان برای تمیز کردن شمع از روی آجر استفاده کنید. ممکن است هنوز مقداری باقیمانده چسبنده باقی مانده باشد و Goo Gone یا حلال مشابهی برای خلاص شدن از شر آن بسیار خوب عمل کند. برای محافظت از آجر و اطمینان از از بین بردن تمام شمع آجر را با آب گرم و صابون بشویید و سپس کاملاً خشک کنید.

 

حذف شمع اب شده از پارچه

 

باز هم، شما از روش متفاوتی برای سطح متفاوتی استفاده خواهید کرد حذف شمع . برای ریختن شمعروی پارچه، باید پارچه آسیب دیده را در فریزر قرار دهید. بگذارید حدود ۳۰ دقیقه بماند و سپس از فریزر خارج کنید و شمع سرد را از روی آن بتراشید. اگر اجازه سفت شدن یا نفوذ به پارچه داشته باشد، ممکن است لکه ای از شمع روی پارچه باقی بماند. برای خلاص شدن از آن، می توانید اتو را گرم کنید و پارچه را با کیسه کاغذی بپوشانید. اتو را روی کیسه کاغذی که روی پارچه قرار دارد بکشید تا لکه از بین برود. ممکن است هنوز مقداری لکه باقی مانده باشد و می توانید با درمان ناحیه آسیب دیده با مقداری شوینده یا لکه بر روی ناحیه آسیب دیده آن را پاک کنید و سپس پارچه را بشویید.

 

حذف شمع اب شده از سطوح رنگ شده

 

 

واکنش شمع روی سطوح رنگ شده متفاوت از سطوح رنگ نشده است، خواه آجر، چوب، ورق فلز یا چیز دیگری باشد. اگر مقداری شمع روی سطح رنگ شده ریختید، با قرار دادن چند لایه دستمال کاغذی روی شمع  شروع کنید. سپس اتو را روی حرارت کم بگذارید و روی دستمال کاغذی بکشید. شما نمی خواهید دستمال کاغذی را برای مدت طولانی اتو کنید. کاری که امیدوارید با این روش انجام دهید این است که شمع  را به جای سطح رنگ شده به دستمال کاغذی بچسبانید. استفاده از سشوار در محیط گرم، نرم کردن شمع و سپس پاک کردن شمع  هنگامی که انعطاف پذیر شد نیز می تواند کمک کننده باشد.

 

حذف شمع اب شده از وسایل الکترونیکی

 

اگر شمع اب شده روی صفحه کامپیوتر یا هر وسیله الکترونیکی قرار گیرد، باید از روشی استفاده کنید که بتواند مقداری مایع روی صفحه باقی بگذارد. بنابراین، مطمئن شوید که دستگاه را از برق بکشید یا از برق بکشید و سپس آماده باشید که هر مایعی که از شمع اب شده تراوش می کند را خشک کنید. کاری که شما انجام خواهید داد این است که از روش مکعب یخ، خنک کردن شمع اب شده روی صفحه نمایش یا دستگاه استفاده کنید. برای جلوگیری از رسیدن آب به همه جا، می توانید از کیسه یخ استفاده کنید. هنوز مقداری رطوبت وجود دارد که باید خشک شود، اما هنگامی که شمع  در اثر سرما سفت شد، می توانید آن را جدا کنید. اگر از بین نمی‌رود، ممکن است لازم باشد از الکل‌های معدنی یا حلالی مانند Goo Gone استفاده کنید.

نوشیدن آب و سلامتی شما

پاک کردن واکس از روی فرش

برای خلاص شدن از شر شمع  که روی فرش آب شده است از روش کیسه کاغذی و اتو استفاده می کنید. اتو را روی حرارت ملایم قرار دهید و با یک کیسه کاغذی صاف روی شمع اب شده روی فرش را بپوشانید. فقط باید از یک لایه کیسه کاغذی روی ناحیه آسیب دیده استفاده کنید. همانطور که اتو را روی کیسه کاغذی روی فرش می‌کشید، شمع باید در کاغذ خیس شود.

 

در مورد آن استرس نداشته باشید

 

همانطور که می بینید، برای هر نوع سطحی که می توان واکس زد، روش متفاوتی وجود دارد. با قرار دادن شمع‌های روی نعلبکی یا بشقاب برای مقابله با هرگونه ریزش، از دردسرهای زیادی نجات خواهید یافت، اما اگر شمع اب شده ریخت، اکنون می‌دانید که چگونه به طور موثر با آن مقابله کنید. برای کمک به سایر کارهای تمیز کردن که برای شما بسیار دشوار است، با کارشناسان نظافت منزل ما تماس بگیرید یا اینجا را فشار دهید و ما قطعا به شما کمک خواهیم کرد.

[تمامی اخبار توسط نرم افزار جستجوگر خبر سایت گردآوری شده و سایت نظافت نیوز در قبال محتوای اخبارمسئولیتی ندارد]
Source link

0 مورد نقد و بررسی

nezafatnews

→ خواندن مطلب قبلی

۷ نکته ایمنی در تابستان برای کودکان

خواندن مطلب بعدی ←

اسکرابر کف – چیست و چه کاری می تواند برای شما انجام دهد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *