سالمندان و خطرات کرونا برای این افراد

خطرات برای سالمندان از کرونا

بزرگسالان مسن و افرادی که به آنها اهمیت می دهند و با آنها آشنا هستند با شیوه هایی که باعث تقویت سلامت و ایمنی در خانه و جامعه می شود آشنا هستند. با این حال ، در هنگام شیوع کروناویروس جهانی (COVID-19) ، این موارد احتیاط آمیز افزایش یافته ممکن است احساس قریب به اتفاق کنند. خبر خوب بسیاری از مواردی است که شما برای سالم ماندن در حال انجام آن هستید همچنین به شما در محافظت از COVID-19 کمک می کند ، از اینکه نسخه های لازم برای شستن دستان شما پر شده است.

اگر سالخورده هستید و مراقب یک بزرگسال بزرگتر هستید ، در اینجا باید آنچه را که باید در مورد ایمن و سالم ماندن در طول بیماری همه گیر جهانی COVID-19 بدانید ، انجام دهید.
آیا بزرگسالان مسن بیشتر در معرض خطر COVID-19 هستند؟

 

در صورت نداشتن سیستم ایمنی قوی ، خطر بروز هرگونه عفونت و همچنین عوارض احتمالی بیشتر است . ابتلا به بیماری مزمن ، مصرف داروهای خاص یا دریافت برخی معالجات پزشکی و قرار گرفتن در سن بالاتر همه عواملی هستند که می توانند بر سیستم ایمنی بدن شما تأثیر بگذارند.

اعضای جمعیت سالخورده بیشتر از سایر افراد در گروههای سنی بیش از یکی از این عوامل خطر را دارند ، که به نوبه خود خطرات مربوط به COVID-19 را افزایش می دهد. ۱ فردی که قبلاً هنگام آلوده شدن به ویروس ناخوشایند بود ، نسبت به شخصی که در هنگام بیماری سالم تر بود ، در معرض علائم جدی قرار خواهد گرفت. عوارض احتمالی شامل عفونت ثانویه ، سپسیس یا ذات الریه است.

 

بیماری مزمن

طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، افراد با شرایط خاص بهداشتی احتمالاً در صورت آلوده بودن به COVID-19 ، در مقایسه با افراد سالم ، به شدت جدی بیمار می شوند یا عوارض ایجاد می کنند. ۲

شرایطی که شدت COVID-19 را افزایش می دهد سالمندان

• شرایط یا بیماری های قلبی و قلبی و عروقی : از جمله سابقه حمله قلبی ، نارسایی قلبی ، ورم مفاصل یا ضربان قلب نامنظم ، بیماری شریان محیطی و فشار خون بالا
• بیماری ریه : از جمله بیماری انسداد مزمن ریوی (COPD) ، آسم و فشار خون ریوی
• دیابت : شامل انواع ۱ و ۲ و حاملگی
• چاقی
همچنین ممکن است افراد در صورت داشتن شرایط یا در شرایطی که تحت تأثیر سیستم ایمنی بدن مانند سرطان و HIV / AIDS تحت درمان هستند ، در معرض خطر بیشتری قرار گیرند . علاوه بر این ، گیرندگان پیوند عضو و افرادی که بیولوژیک را برای برخی بیماری های خود ایمنی مصرف می کنند نیز ممکن است بیشتر در معرض خطر باشند ، زیرا این درمان ها می توانند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کنند. در حالی که افراد در هر سنی می توانند این شرایط را داشته باشند ، بسیاری از آنها در افراد مسن و سالمندان برجسته تر هستند.
داده های سازمان بهداشت جهانی (WHO) نشان می دهد که احتمال مرگ با COVID-19 با افزایش سن افزایش می یابد . ۳ نفر در سن ۸۰ سال و بالاتر ، و همچنین افرادی که مشکلات بهداشتی اساسی دارند ، در صورت ابتلا به ویروس بیشترین خطر مرگ را دارند.
خانه های سالمندان ، کمک به زندگی ، و آسایشگاه
افراد سالخورده همچنین عوامل خطر خاصی دارند که مربوط به زندگی اجتماعی و زندگی روزمره آنها است.
• نیاز به مراجعه به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی . در حالی که بسیاری از افراد مسن تر بازنشسته هستند و نیازی به مراجعه به محل کار ندارند ، ممکن است مجبور شوند برای ارزیابی ها به مراکز مراقبت های بهداشتی بروند و یا برای شرایط مزمن پزشکی معالجه شوند. این شامل:
• مطب دکتر
• بیمارستانها
• اتاقهای اضطراری
• کلینیک های سرپایی
• زندگی در تنظیمات انجمن . بسیاری از بزرگترها مطمئناً به تنهایی زندگی می کنند و مستقل می مانند ، اما ممکن است زندگی در خانه های سالمندان و امکانات زندگی را نیز انتخاب کنند. در حالی که انتظار می رود این مناطق پیشگیری از عفونت را به طور هم زمان با بیمارستان ها انجام دهند ، بیماری های عفونی مانند COVID-19 تمایل دارند به سرعت در هر کجا که مردم در مناطق نزدیک زندگی می کنند گسترش یابد. 
• زندگی در مراقبت تسکینی . افراد سالخورده ، ضعیف و در مراحل پایانی بیماری ترمینال به ویژه در معرض عفونت هستند.

کاری که سالمندان می توانند انجام دهند

تجربه سردرگمی ، نگرانی و حتی اضطراب در مورد خطر مرتبط با کورو ویروسی شما بدون توجه به سن شما و یا وضعیت معمول سلامتی شما طبیعی است. ممکن است احساس ناراحتی ، ناامیدی و حتی درماندگی کنید.

در حالی که شما نمی توانید هر عامل موثر در ایجاد خطر را کنترل یا حتی آن را بدانید ، برخی اقدامات برای محافظت از خود و عزیزان می توانید انجام دهید.

با دکتر خود صحبت کنید سالمندان

اگر مطمئن نیستید که سن یا وضعیت سلامتی شما چه تاثیری در خطر شما دارد ، بهترین کاری که می توانید انجام دهید صحبت با پزشک است. در حالی که ممکن است شما نتوانید همانطور که معمولاً برای قرار ملاقات می روید ، به مطب بروید ، ممکن است بتوانید با او تماس بگیرید ، از طریق پورتال بیمار ایمن پیام بفرستید ، یا حتی از یک گفتگوی ویدیویی مانند Skype برای مکالمه استفاده کنید.

در حالی که شما باید در مورد توصیه های مربوط به افراد مسن و افراد دارای شرایط بهداشتی خاص که توسط سازمان های ملی و جهانی مانند CDC و WHO مشخص شده اند ، به روز باشید ، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خود شما قادر به اطمینان و راهنمایی هایی هستند که بیشترین ارتباط را با آنها دارند. شما. آنها تاریخچه پزشکی و شرایط اجتماعی شما را می شناسند.

به عنوان مثال ، پزشک شما می تواند به شما اطمینان دهد که آنچه را برای امنیت و سالم ماندن دارید ، از جمله:

• داروهای تجویزی
• داروهای بدون نسخه و مکمل ها
• کیت کمکهای اولیه کاملاً مجهز
• وسایل پزشکی ، تجهیزات و تجهیزات (مانند مخازن اکسیژن و مواد مراقبت از زخم)
• بازدید از پرستاران ، مراقبت های بهداشتی خانگی یا خدمات از راه دور

نحوه استفاده از بازدیدهای از راه دور در هنگام شیوع COVID-19

اگر در مورد توانایی خود در به دست آوردن آنچه برای مدیریت سلامتی خود نگران هستید نگران هستید ، به پزشک خود بگویید. ممکن است آنها بتوانند نسخه اولیه را دوباره پر کنند ، به شما ترتیب دهند که به جای بیمارستان در منزل معالجه کنید ، یا به شما در یافتن وسایل مورد نیاز مورد نیاز خود کمک کنید.

مطب پزشک شما ممکن است قرارهایی را که شما انجام داده اید ، دوباره تنظیم یا لغو کنید ، مانند روال معمول جسمی ، آزمایش ، غربالگری یا انتخابی که می تواند به تأخیر بیفتد.
در صورت مواجهه با ویروس یا علائم آن ، پزشک بهترین منبع برای اطلاعات در مورد آزمایش و معالجه در محل زندگی شما خواهد بود.

قرار گرفتن در معرض را محدود کنید

حتی اگر آن را “فاصله اجتماعی” نامیدند ، ایجاد و حفظ فاصله فیزیکی از افراد دیگر است که به کاهش مواجهه شما با COVID-19 کمک می کند. محدود کردن میزان بیرون رفتن شما و همچنین محدود کردن افرادی که به خانه شما می آیند ، به کاهش خطر تماس شما با شخصی که آلوده است کمک می کند. همچنین ، اگر در یک مکان عمومی زندگی می کنید ، ممکن است فعالیتهای گروهی لغو شود و ممکن است مهمانان نتوانند از آنها بازدید کنند.
تمرین از راه دور اجتماعی بسیار مهم است زیرا ممکن است با کسی که احساس بیماری نمی کند ، در تماس باشید اما به ویروس آلوده شده اید و می توانید بدون درک آن به شما سرایت کند. به همین ترتیب ، شما می توانید به شخص دیگری آلوده شوید.
• ملزومات خود را تحویل بگیرید. به جای مراجعه به فروشگاه ، شما ممکن است بسیاری از ملزومات مورد نیاز شما ، از جمله مواد غذایی و داروهای خود را از طریق خدمات تحویل دریافت کنید.
• سفرهای خود را تا آنجا که می توانید کوتاه کنید . در صورت نیاز به بیرون رفتن ، از رفتن به مناطق شلوغ خودداری کنید. سعی کنید در صورت امکان حداقل شش فوت (طول دو بازو) از سایر افراد بمانید. ۵ ممکن است معمولاً برای گفتگو با همسایه خود در فروشگاه به تعویق بیفتید ، اما بهتر است سریعاً آنچه را که لازم دارید بدست آورید و به خانه بروید تا اینکه غروب کنید.
• “در تماس باشید” از راه غیر فیزیکی. فاصله اجتماعی به این معنی است که شما نمی خواهید دیگران را از نظر جسمی لمس کنید ، اما این بدان معنا نیست که کاملاً از عزیزان خود جدا خواهید شد. در حقیقت ، اگر در خانه بمانید و در خانه خود بازدید نکنید ، حفظ تماس عاطفی از طریق تلفن ، گپ ویدیویی ، ایمیل یا برنامه های پیام رسانی حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 

بهداشت مناسب دست را تمرین کنید سالمندان

 

صحیح شستن دست ها عادت است که می تواند جان شما (دیگران و دیگران) را نجات دهد – و نه فقط در هنگام وجود همه گیری جهانی. بهداشت صحیح دست فقط به معنای همیشه شستن دست های شما قبل از غذا و بعد از استفاده از حمام نیست. همچنین این بدان معنی است که دستان خود را به روش صحیح شستشو می دهید.

دستورالعمل های CDC: چگونه دست های خود را بشویید

اگر در نزدیکی آب تمیز ندارید و دستان شما به وضوح قابل لمس نیست ، استفاده از اسپری ضدعفونی کننده دست ، ژل یا دستمال مرطوب که حداقل ۶۰٪ الکل دارند ، می تواند کمک کند. ۶ به اندازه پیدا کردن سینک و گلدان خوب نیست اما به هیچ وجه بهتر نیست.

ضد عفونی کردن محصولات همچنین می تواند برای از بین بردن اشیاء و سطوح موجود در ماشین و خانه شما ، و همچنین مواردی که هنگام خروج از خانه مانند تلفن ، کیف پول و کیف خود به همراه می آورید ، مفید باشد.

از مسافرت خودداری کنید (اما در ارتباط باشید)

علاوه بر کاهش سفرهای سوپر مارکت ، می خواهید از سفر ، تعطیلات و سفرهای دریایی نیز خودداری کنید. ۷ اگر سفر خود را رزرو کرده اید یا تعطیلات سالانه در پیش دارید ، با آژانس مسافرتی ، هواپیمایی ، خط مسافرت یا هتل خود تماس بگیرید تا در صورت لغو سفر یا تعطیل سفر ، بدانید گزینه های شما چیست.

 

در بعضی موارد ، پرواز یا رزرو شما ممکن است قبلاً لغو شده باشد. اگر قبلاً با آژانس یا تیم خدمات مشتری شرکت تماس نگرفته اید ، برای اطلاع از گزینه های خود با آنها تماس بگیرید. ممکن است بتوانید برای یک سفر آینده به شما بازپرداخت یا اعتبار داده شود.

 

اگر قصد ملاقات با خانواده را داشتید ، شاید برای فارغ التحصیلی نوه یا یک دیدار تابستانی ، با آنها در ارتباط باشید تا اینکه سفر برای شما امن نباشد. اگرچه انتظار می رود ناامیدی ، عدم حضور جسمی شما به معنای عدم حضور شما نباشد ، به ویژه اگر بتوانید به کمک بچه های بومی و مادربزرگ های دیجیتال خود ثبت نام کنید.

 

از ذهن ، بدن و روح خود مراقبت کنید سالمندان

 

تمام تلاش خود را بکنید تا به کارهایی که به طور معمول انجام می دهید ، برای سالم ماندن ، مانند خوب خوردن ، نوشیدن آب ، خواب کافی و ورزش کردن ادامه دهید. فراتر از آن ، چندین روش نسبتاً آسان برای انجام مراقبت از خود وجود دارد:
• یک روال را حفظ کنید. سعی کنید روال را تا حد ممکن حفظ کنید. اگر معمولاً تعداد زیادی از آنها را ندارید ، ممکن است مفید باشد که کمی برنامه خود را اختصاص دهید. این می تواند عملی برای اطمینان از انجام کارها مفید باشد ، اما می تواند به کاهش اضطراب شما در مورد ناشناخته ها نیز کمک کند.
• برو بیرون. مگر اینکه پزشک شما به طور خاص در مورد آن توصیه کند ، بیرون رفتن هر روز- اعم از اینکه در باغ خود کار کنید ، در حیاط خلوت بخوانید یا از سگ خود برای پیاده روی در محوطه استفاده کنید – همچنین به شما در حفظ شرایط جسمی و روحی کمک می کند.
• مشارکت کنید. اگر احساس انزوا و تنهایی می کنید (به ویژه اگر دوستان و خانواده ای ندارید که در نزدیکی آنها زندگی می کنند) ، به جامعه محلی خود دسترسی پیدا کنید. کلیساها و سازمان های مذهبی ، گروه های غیرانتفاعی ، مشاغل ، مدارس و ادارات شهرداری همه برنامه هایی را برای کمک به مردم برای به دست آوردن آنچه نیاز دارند و در امان ماندن هستند ، در دست می گیرند. اگر قادر باشید ، حتی ممکن است راه هایی وجود داشته باشد که بتوانید دست بکار بگیرید.

 

نکاتی برای مراقبان سالمندان

 

اگر در حین شیوع COVID-19 مراقب یک فرد محبوب پیر هستید ، ممکن است در مورد نیازهای منحصر به فرد آنها سؤال کنید. بسیاری از اقداماتی که شما برای محافظت از خود و افراد در خانه خود انجام می دهید همچنین به یک عضو خانواده مسن منتهی می شود ، اما اقدامات احتیاطی دیگری وجود دارد که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید.

 

• با ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی مورد علاقه خود در ارتباط باشید . اطلاعاتی راجع به نیازهای پزشکی شخص مورد علاقه خود بدانید. اطمینان حاصل کنید که آنها نسخه ها ، وسایل و تجهیزات مورد نیاز خود را دارند و می دانید چگونه می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید. اطمینان حاصل کنید که چگونه می توانید به آنها در مدیریت هرگونه بیماری مزمن کمک کنید ، و بدانید که کدام سناریوها خواستار مراجعه به مطب پزشک ، مراجعه به ER یا تماس با شماره ۹۱۱ هستند.
• دستورالعمل های محلی خود را بدانید. با دستورالعمل های ایالتی و محلی مربوط به COVID-19 به روز باشید. اگر دوست عزیز شما علائم بیماری را نشان داده است یا در معرض فردی مریض قرار گرفته است ، حتماً بدانید چه موقع ، کجا و چگونه می توانید در جامعه خود مراقبت کنید.
• از راه دور در تماس باشید. اگر یک فرد بزرگتر دوست داشتنی دارید که به طور مستقل زندگی می کند اما مرتباً در آن چک می کنید ، راهی برای برقراری ارتباط از راه دور خود تنظیم کنید. ممکن است شما هر روز برنامه ای برای تماس با آنها تنظیم کنید ، یک دوربین فیلمبرداری تنظیم کنید یا روزانه از طریق اسکایپ چک های لازم را انجام دهید ، یا اینکه یک دکمه تماس اضطراری یا دستگاه هشدار پزشکی برای آنها ترتیب دهید . اگر نمی توانید به طور مرتب در تماس باشید ، به تیم مراقبت های بهداشتی خود اطلاع دهید. همچنین ممکن است بخواهید به همسایگان عزیز خود اطلاع دهید ، که ممکن است مایل باشند مراقب چیزهایی برای شما باشند.
• اگر فردی عزیز دارید که توانایی برقراری ارتباط محدود را دارد: حتماً آنها را برای علائم بیماری (مثلاً بررسی دمای آنها) تحت نظر دارید. یک سالخورده دوست داشتنی با مشکلات گفتاری یا شناختی ممکن است به شما نگوید که احساس بیماری می کنند.
• اگر در خانه سالمندان یا یک مرکز زندگی مساعدت دارید یک دوست عزیز دارید: در مورد ایمن ترین گزینه برای مراقبت مداوم خود با پزشک خود صحبت کنید. اگر آنها در تسهیلات خود بمانند ، احتمالاً در هنگام شیوع بیماری قادر نخواهید بود از آنها بازدید کنید. اگر نگران خطر قرار گرفتن در معرض یک مرکز هستید و ترجیح می دهید از آنها در خانه خود مراقبت کنید ، بدانید که نیازهای پزشکی آنها ممکن است از این امر جلوگیری کند. همچنین مهم است که شما نسبت به خطرات احتمالی ایمنی وجود آنها در خانه خود فراتر از مواجهه با ویروس COVID-19 واقع بین باشید.
• اگر دوست شما یک پرستار ماهر یا ملاقات کننده ، پزشک معالج شخصی و یا یک متخصص بهداشت و درمان متحد دیگر دارد که در خانه به آنها مراجعه می کند: حتماً با سازمان بهداشت یا آژانس بهداشتی صحبت کنید که در مورد اقدامات انجام شده برای محافظت از کارکنان و بیماران چیست. در صورتی که شخصی که معمولاً مراقبت از دوست شما را بیمار می کند ، با آنها کار کنید تا برنامه ای برای مراقبت مداوم برقرار کنید.

 

سالمندان خطری که خود را تهدید میکند بدانند

 

اگر وظیفه مراقبت از شخص دیگری را بر عهده دارید ، باید سلامت و امنیت خود را اولویت بندی کنید تا اطمینان حاصل کنید که می توانید در آنجا باشید. این شامل همه چیز از پرداختن به بهزیستی جسمی و روحی شما تا ارزیابی خطر خودتان است.
انجام اقدامات برای کاهش خطر ابتلا به COVID-19 به شما کمک می کند تا از انتشار ویروس به یک فرد آسیب پذیر جلوگیری کنید و خطر ابتلا به خود را کاهش می دهید. این نتایج برای اطمینان از امنیت شما ، خانواده و افراد جامعه شما از اهمیت برابر برخوردار است.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

پاک کردن لکه از وسائل جیر یا چرم مصنوعی 

خواندن مطلب بعدی ←

چند ساعت خواب بدن ما نیاز دارد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *