راز تمیز کردن کابینت آشپزخانه بدون لکه

[مجله خبری آموزشی نظافت نیوز]

تمیز کردن کابینت آشپزخانه : کابینت های آشپزخانه به راحتی می توانند به کانون اصلی هر آشپزخانه ای تبدیل شوند. از آنجایی که آنها می توانند اولین چیزهایی باشند که افراد هنگام ورود به داخل آن متوجه می شوند، بهتر است کابینت خود را تمیز و عاری از لکه های قابل مشاهده نگه دارید. کابینت ها می توانند گرد و غبار و شوره معمولی را جمع آوری کنند، اما همچنین می توانند از پخت و پز منظم مواد غذایی و کثیفی آشپزخانه را بگیرند. در اینجا برخی از بهترین تکنیک ها و نکات ما برای تمیز نگه داشتن کابینت آشپزخانه و بدون لک آورده شده است.

هر چند وقت یک بار نیاز به تمیز کردن کابینت آشپزخانه دارید؟

برای جلوگیری از تجمع کثیفی و کثیفی روی کابینت‌هایتان، باید به طور منظم آن‌ها را پاک کنید. ما پیشنهاد می دهیم کابینت های خود را گردگیری کنید و حداقل یک بار در هفته آنها را با مقدار کمی پاک کننده چند منظوره پاک کنید. اطمینان حاصل کنید که از مواد شوینده ملایم استفاده می کنید تا به روکش کابینت آسیب نرسانید، به خصوص اگر چوبی هستند. در طول نظافت هفتگی خود، ضدعفونی کردن دستگیره ها و کشوها را نیز فراموش نکنید. به عنوان یک قانون کلی، ما به شما پیشنهاد می کنیم حدود ۳ یا ۴ بار در سال برای تمیز کردن عمیق کابینت آشپزخانه خود برنامه ریزی کنید. با این حال، زمانی که مقدار قابل توجهی از انباشته شدن روی کابینت شما وجود دارد، ممکن است زمان تمیز کردن عمیق‌تری فرا رسیده باشد.

نوشیدن آب و سلامتی شما

تمیز کردن کابینت آشپزخانه 

هر آشپزخانه دارای قسمت هایی است که به نظر می رسد چربی و کثیفی سریعتر از هر جای دیگری جمع می شود. این نواحی معمولا بالای فر یا مایکروویو و گاهی حتی نزدیک سینک قرار دارند. هنگام تمیز کردن کابینت آشپزخانه ها باید به این قسمت ها توجه ویژه ای داشت تا اطمینان حاصل شود که تمام باقی مانده های چربی به درستی پاک شده و همچنین از آسیب رساندن به خود کابینت ها جلوگیری شود. در اینجا نحوه تمیز کردن قسمت‌های سرسخت کابینت‌هایتان را پیشنهاد می‌کنیم:

 • به سادگی با صابون، مقداری آب گرم و یک اسفنج نرم شروع کنید. سطح کابینت ها را پاک کنید تا آلودگی ها از بین بروند تا راحت تر پاک شوند.
 • برای تمیز کردن مناطق سخت تر، دو روش وجود دارد که می توانید امتحان کنید:
  • مقداری جوش شیرین و یک برس نرم آغشته به آب بردارید، جوش شیرین می تواند چربی های تجمع یافته را از بین ببرد و می توانید به راحتی بقیه را با کمی آب پاک کنید.
  • از آب گرم و سرکه سفید به نسبت ۲ به ۱ استفاده کنید و سطح کابینت خود را با این محلول پاک کنید و اجازه دهید حدود ۱۰ دقیقه در مناطق کثیف تر قرار گیرد. سپس می توانید آن را با یک پارچه نرم و مقداری آب گرم بردارید.
 • کابینت های خود را برای هر گونه کثیفی بررسی کنید و سپس آنها را با یک پارچه نرم آغشته به آب گرم پاک کنید تا بشویید. قبل از اتمام کار حتما دو طرف درهای کابینت را پاک کنید و سطوح را کاملا خشک کنید.

 

باید ها و نباید ها

 

راز تمیز کردن کابینت آشپزخانه آشپزخانه بدون لکه

نحوه تمیز کردن شمع

هنگامی که در حال تمیز کردن هستید، علاوه بر مواد خاصی که تمیز می کنید، باید چند نکته را در نظر داشته باشید. هنگامی که فرآیند پاکسازی را شروع می کنید، چه به طور منظم و چه عمیق، چند نکته را باید در نظر داشته باشید:

 • انجام هنگام تمیز کردن کابینت آشپزخانه ها حتما از شوینده ها و روش های ملایم استفاده کنید.
 • انجام دهید استفاده از اسفنج نرم، برس و پارچه برای تمیز کردن خاک و گرد و غبار.
 • انجام  پاک کننده باقیمانده را کاملا پاک کنید و سپس با آب معمولی بشویید.
 • انجام دهید در مرحله آخر سطوح کابینت را کاملا خشک کنید.
 • نه هنگام تمیز کردن کابینت آشپزخانه ها از مقدار زیادی مواد شوینده یا آب برای جلوگیری از آسیب رساندن به مواد، میزها یا کف های زیر استفاده کنید.
 • نه در صورت امکان اجازه دهید لولاهای کابینت خیس شوند و مطمئن شوید که آب یا پاک کننده را به سرعت پاک کنید.
 • نه فراموش نکنید که هنگام تمیز کردن، دو طرف درهای کابینت و همچنین قفسه های داخلی را کاملا پاک کنید.

 

کارهای پایانی

 

همانطور که فرآیند تمیز کردن آشپزخانه خود را کامل می کنید، حتماً پیشنهادات نگهداری ما را در نظر داشته باشید. به طور خلاصه، حتماً هر هفته در بین کابینت های خود را پاک کرده و تمیز کنید تمیز کردن عمیق فصلی. همیشه هنگام تمیز کردن کابینت آشپزخانه‌های خود از مواد شوینده ملایم و اسفنج‌های نرم یا پارچه‌ها استفاده کنید تا خطر آسیب دیدن هیچ ماده‌ای وجود نداشته باشد. بهتر است بدانید کابینت های شما از چه موادی ساخته شده اند تا به بهترین نحو آن ها را تمیز و نگهداری کنید. برای ایجاد لکه های سرسخت، می توان از محلول های ساینده ملایم جوش شیرین و آب برای بریدن چربی و بیشتر لکه های مواد غذایی استفاده کرد. پس از اتمام کار، مطمئن شوید که صابون یا پاک کننده را کاملا با آب بشویید و سپس کابینت ها را با یک پارچه نرم کاملا خشک کنید. با تمیز کردن و گردگیری منظم، کابینت های شما در کمترین زمان روشن تر و تمیزتر به نظر می رسند.

 

آیا هیچ یک از این نکات و ترفندها را امتحان کرده اید؟ آیا روش تمیز کردنی دارید که به آن سوگند یاد می کنید؟ در نظرات در مورد آنها به ما بگویید، ما دوست داریم از شما بشنویم! اگر برای انجام نظافت منظم خانه به کمک نیاز دارید، ما می توانیم کمک کنیم. برای برنامه ریزی خدمات از با ما تماس بگیرید پاک کننده های دارای رتبه برتر در بوستون. ما به خود افتخار می کنیم که خدمات مقرون به صرفه ای را از نظافتچی های دوستانه و حرفه ای ارائه می دهیم، بنابراین اگر فکر می کنید خانه شما می تواند از هر یک از خدمات موجود ما استفاده کند، از تماس با ما دریغ نکنید.

[تمامی اخبار توسط نرم افزار جستجوگر خبر سایت گردآوری شده و سایت نظافت نیوز در قبال محتوای اخبارمسئولیتی ندارد]
Source link

0 مورد نقد و بررسی

nezafatnews

→ خواندن مطلب قبلی

اسکرابر کف – چیست و چه کاری می تواند برای شما انجام دهد

خواندن مطلب بعدی ←

رژیم غذایی در تعطیلات

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *