دتاکس واتر، طرز تهیه و فواید آن برای سلامت بدن

توجه! این مطلب  جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید.

 

اگر می خواهید از تعطیلات استفاده کنید و احساس می کنید می توانید از یک سم زدایی بدن استفاده کنید ، تنها نیستید. و ، هیچ وقت بهتر از الان برای یک سم زدایی سریع و راحت وجود ندارد ، زیرا ما برای سال جدید آماده می شویم.

بنابراین ، اگر احساس نفخ ، احساس خستگی ، می کنید ، در اینجا پنج ترفند و روش مورد نیاز یک ذهن کامل و سم زدایی بدن وجود دارد که می توانید به از امروز شروع کنید. 

Detox  به معنای سم زدایی می‌باشد و ترکیب آن با واتر می شود Detox water یعنی آبی که سم زدایی می کند.

دتاکس واتر برای ذهن و بدن شما 

دتاکس واتر آبی است که میوه‌های تازه و سبزیجات را به آن اضافه کرده‌اند که گاهی‌اوقات به آن آب طعم‌دار هم می‌گویند. شما می‌توانید با ترکیب میوه، سبزی و گیاهان مختلف در خانه دتاکس واتر درست کنید.

شماره ۱ از فردا صبح با یک اسموتی سبز یا آب میوه شروع کنید 

هیچ راهی بهتر برای انجام دادن یک سم زدایی بدن در تعطیلات از دتاکس واتر نیست. از فردا صبح با ریختن سبزیجات برگ تیره ، انواع توت ها ، دانه های چیا ( دانه‌های کوچک سیاه و سفید چیا از گیاهی به نام سالویا هیسپانیکا (Salvia Hispanica) به دست می‌آیند که از خانواده‌ی نعناعیان است )  داخل مخلوط کن با مقداری آب نارگیل شروع کنید. همه را با هم مخلوط کنید و سر بکشید. سبزیجات برگ تیره سلول های شما را با آنتی اکسیدان های ضد التهابی تغذیه می کنند و به دستگاه گوارش شما نیرو می بخشند تا سم زدایی کتد و از بین برود. بعلاوه ، cilantro برای سم زدایی بسیار عالی است ،

برای این که چند نوبت صبح  بدن خود را سم زدایی کنید ، هر روز صبح از این دتوکس استفده کنید تا نتایج ان را به وضوح احساس کنید .

شماره ۲ دوباره با یک تمرین یوگا و مراقبه در روز شروع کنید 

مراقبه یا مدیتیشن چیست؟ مدیتیشن یا مراقبه به کاری گفته می شود که فرد انجام میدهد تا به تمرکز برسد

برای کمک به سم زدایی ذهنتان بعد از تعطیلات ، سعی کنید در هر روز در یک  تمرین یوگا و یک مراقبه  تا ۵ دقیقه ای قرار شروع کنید 

شماره ۳ به آرامی بدن خود را در طول روز حرکت دهید 

 تحقیقات نشان داده است که ورزش با کمک به عرق کردن ، تنفس و بهبود گردش خون به بدن کمک می کند. بنابراین ، برای پیاده روی سریع به خارج از خانه بروید ، یا یک تمرین ۱۵ دقیقه ای سریع HIIT را انجام دهید تا به بدن کمک کنید تمام قند اضافه شده شما را سم زدایی کند.  

# ۴ هیدرات  Detox water

یکی دیگر از هک های سم زدایی ، آبرسانی  ، هیدراته کردن است. بدن  به آب احتیاج دارد ، بنابراین مطمئن شوید که در آن آب جاری است. به مقداری طعم اضافی احتیاج دارید؟ یک چاشنی آب نارگیل بدون شیرین یا فشار آب لیمو را امتحان کنید. 

شماره ۵ به خودتان لطف کنید

به همه چیزهایی که از شما سپاسگزار هستید فکر کنید و از زمانی که با دوستان و خانواده داشتید سپاسگزار باشید ، حتی اگر با افراط و تفریط همراه باشد.

با خود مهربان باشید و به خودتان فضیلت بخشید 

نکته اصلی اینجاست که فقط باید به جلو حرکت کنیم – این بخش عظیمی از سم زدایی دتاکس واتر سالم  است. در حالی که شما می توانید به توانایی بدن خود برای سم زدایی کمک کنید ، یک سم زدایی روانی نیز مهم است! 

بنابراین ، به خودتان استراحت دهید و فقط به اینده فکر کنید. دیگر نیازی به گیر کردن در عادت های بد نیست. 

در سال جدید احساس بهتری برای خود ایجاد کنید

از این سم زدایی بعد از تعطیلات به عنوان وقت خود استفاده کنید تا ذهن و بدن خود را سم زدایی کنید تا در سال جدید به تعادل کمک کنید. با کمی عشق به خود و برخی از ترفند های سم زدایی سالم و آرام ، می توانید بهترین احساس خود را داشته باشید.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

انتخاب بهترین لپتاپ ۲۰۲۰

خواندن مطلب بعدی ←

همه چیز درباره آهن برای بدن!

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *