خودروهای وارداتی و مدل های آنها !

خودروهای وارداتی خارجی محبوب با حجم موتور کمتر از ۱۰۰۰ سی‌سی | رنو کوئید ارزان‌تر از پراید تمام می‌شود !!!!!!!

خودروهای وارداتی : وزارت صمت اعلام کرده است که عوارض واردات خودروهای با حجم موتور کمتر از هزار سی‌سی ۱۵ درصد پایین آمده و این خودروها فقط با عوارض ۱۰ درصدی وارد کشور خواهند شد.

منوچهر منطقی، معاون صنایع حمل و نقل وزیر صنعت در این باره گفته؛ عوارض خودرو های وارداتی بین ۱۰ تا ۹۵ درصد است و بر اساس حجم موتور تعیین می‌شود. هرچه حجم موتور بیشتر باشد عوارض واردات نیز اضافه خواهد شد. برخلاف تصور احتمالی موجود خودروهای با کمتر از هزار سی‌سی خوبی در بازار جهانی وجود دارند و در صورتی که عوارض ۱۰ درصدی بر واردات آنها اعمال شود با قیمت خوبی دست مصرف‌کننده ایرانی خواهند رسید.

تعرفه خودروهای وارداتی سال ۱۴۰۱

خودرو های وارداتی تا سقف قیمت ۲۰ یا ۲۵ هزار دلار به این معنا نیست که خودرو در بازار ایران هم به همین قیمت فروخته می‌شود. یکی از مولفه‌هایی که باعث گران‌تر شدن خودروهای وارداتی در کشورمان می‌شود تعرفه‌های بالای وارداتی است. البته به گزارش مهر به نقل از معاون وزیر صنعت درباره تعرفه خودرو های وارداتی، این تعرفه امسال بین ۴۰تا ۷۵‌درصد بر اساس حجم موتور خودرو متغیر خواهد بود. یعنی هرچه خودرو حجم موتور بالاتری داشته و گران‌تر باشد، درصد تعرفه واردات هم بالاتر خواهد رفت. با این حساب برای خودروی هفت هزار دلاری(۲۱۰ میلیون تومان) ۴۰ درصد هزینه گمرک باید پرداخت شود که می‌شود دو هزار و ۸۰۰ دلار(۸۴ میلیون تومان) و این یعنی این خودرو تا وارد کشور شود ۹ هزار و ۸۰۰ دلار (۲۹۴ میلیون تومان) تمام می‌شود؛ اما رقم تعرفه برای خودروهای ۲۵ هزار دلاری (۷۵۰ میلیون تومانی)، ۷۰ درصد خواهد بود که می‌شود ۱۷ هزار و ۵۰۰ دلار (۵۲۵ میلیون تومان) و این یعنی قیمت تمام شده این خودرو در داخل کشور ۴۲ هزار و ۵۰۰ دلار (یک میلیارد و ۲۷۵ میلیون تومان) خواهد بود.

خودروهایی با حجم موتور  کمتر از ۱۰۰۰ cc در بازار جهانی 

 

 

venue Hyundai

Hyundai venue  خودروهای وارداتی

  • Engine Size – ۹۹۸cc

 قیمت در هند  ۷۱۱,۲۰۰ معادل : ۳۸۳,۹۴۰,۰۰۰

Hyundai Venue یک نمونه کامل از این است که شما همیشه به موتورهای بزرگ برای رسیدن به عملکرد عالی نیاز ندارید. این SUV شیک در مجموع از سه گزینه موتور مختلف استفاده می کند: بنزین ۱.۲ لیتری که ۸۳Ps قدرت و ۱۱۵Nm گشتاور تولید می کند، یک موتور ۱.۰ لیتری ۳ سیلندر توربوشارژ بنزینی که ۱۲۰Ps قدرت و ۱۷۲Nm گشتاور تولید می کند، و یک موتور ۱۴. موتور دیزل L که قادر به تولید ۹۰Ps و ۲۲۰Nm گشتاور است. در حالی که موتور بنزینی بزرگتر با یک گیربکس ۵ سرعته دستی عرضه می شود، موتور کوچکتر را می توان با گیربکس ۶ سرعته دستی یا گیربکس اتوماتیک ۷ سرعته دوکلاچه داشت. موتور دیزلی تنها به یک گیربکس ۶ سرعته دستی متصل می شود. در داخل، Venue مجهز به کنترل تهویه مطبوع خودکار، دریچه های تهویه مطبوع در عقب، کروز کنترل، شارژ بی سیم، یک صفحه نمایش لمسی ۸ اینچی سیستم اطلاعات سرگرمی با Android Auto است. Apple CarPlay و Hyundai BlueLink فناوری خودرو، سانروف و دکمه استارت/ایست را به هم متصل کردند. هیوندای همچنین تعدادی گزینه ایمنی از جمله کنترل پایداری الکترونیکی، ۶ ایربگ، لنگر صندلی کودک ISOFIX، ABS با EBD، مدیریت پایداری خودرو و سنسورهای پارک در جلو و عقب را در نظر گرفته است.

nissan-magnite-

Nissan Magnite

  • Engine Size – ۹۹۹cc

 قیمت در هند  ۵۹۲,۰۰۰ معادل : ۳۱۹,۶۸۰,۰۰۰

نیسان مگنیت امروز با دو گزینه موتور در دسترس است: یک موتور بنزینی ۱.۰ لیتری تنفس طبیعی که قادر به تولید ۷۲Ps قدرت و ۹۶Nm گشتاور است و یک موتور ۱.۰L توربو بنزینی که ۱۰۰Ps قدرت و ۱۶۰Nm گشتاور تولید می کند. موتور تنفس طبیعی با یک جعبه دنده ۵ سرعته دستی جفت می شود در حالی که موتور توربو با گیربکس ۵ سرعته دستی یا CVT جفت می شود. برخی از ویژگی های موجود در Magnite عبارتند از: سیستم اطلاعات سرگرمی صفحه نمایش لمسی ۸ اینچی با اتصال Android Auto و Apple CarPlay، چراغ های جلو LED و DRL، رینگ های آلیاژی ۱۶ اینچی دو رنگ، تهویه مطبوع اتوماتیک، شارژ بی سیم، تصفیه کننده هوا، JBL. تنظیم صدا و نور محیط بخش ایمنی Magnite همچنین دارای دو کیسه هوا در جلو، کنترل پرتاب در سربالایی، ABS با EBD و کنترل پایداری الکترونیکی است.

Renault Kiger

Renault Kiger

  • Engine Size – ۹۹۹cc

 قیمت در هند  ۵۸۴,۰۰۰ معادل : ۳۱۵,۳۶۰,۰۰۰

رنو ، بزرگ‌ترین خودروسازی فرانسوی ، کیگر به‌روزرسانی‌شده را در مارس ۲۰۲۲ در هند عرضه کرد. این شاسی‌بلند تازه‌سازی‌شده نسبت به مدل قبلی خود دارای ارتقاهای زیبایی است. علاوه بر این، نسخه RXT (O) را با موتور ۱.۰ لیتری توربو بنزینی در اختیار دارد که در گیربکس دستی یا اتوماتیک موجود است. 

 
Volkswagen Polo

Volkswagen Polo

  • Engine Size – ۹۹۹cc

 قیمت در هند  ۶۴۵,۰۰۰ معادل : ۳۴۸,۳۰۰,۰۰۰

ولو که به عنوان یکی از نمادین ترین خودروهای فولکس واگن در نظر گرفته می شود، وسیله نقلیه ای است که سبک، عملکرد و قیمت مناسب را در یک بسته جمع و جور ارائه می دهد. آخرین مدل دارای یک موتور بنزینی ۱.۰ لیتری تنفس طبیعی است که قادر به تولید ۷۵Ps قدرت و ۹۵Nm گشتاور است در حالی که موتور ۱.۰L توربو بنزینی می تواند ۱۱۰Ps قدرت و ۱۷۵Nm گشتاور تولید کند. موتور کم قدرت فقط با گیربکس ۵ سرعته دستی در دسترس است در حالی که موتور توربو با یک سیستم گیربکس ۶ سرعته دستی یا ۶ سرعته اتوماتیک عرضه می شود. از نظر ویژگی‌ها، Polo با برخی از جدیدترین فناوری‌ها از جمله سیستم اطلاعات سرگرمی با صفحه نمایش لمسی ۶.۵ اینچی که با Android Auto و Apple CarPlay سازگار است، ارائه می‌شود. Polo همچنین دارای برف پاک کن های حساس به باران، دو کیسه هوا در جلو، سنسور پارک در عقب و کروز کنترل است.

Hyundai Verna

Hyundai Verna

  • Engine Size – ۹۹۹cc

 قیمت در هند  ۹۴۰,۶۰۰ معادل : ۵۰۷,۹۲۴,۰۰۰

وقتی صحبت از خودروهای سدان به میان می آید، هیوندای ورنا یکی از بهترین خودروهای موجود در کشور است. آخرین نسخه Verna از یک موتور ۱.۵ لیتری بنزینی استفاده می کند که ۱۱۵Ps قدرت و ۱۴۴Nm گشتاور تولید می کند. همچنین یک موتور ۱.۵ لیتری دیزل وجود دارد که ۱۱۵Ps قدرت و ۲۵۰Nm گشتاور تولید می کند. در نهایت، یک موتور ۱.۰ لیتری توربو بنزینی وجود دارد که می تواند ۱۲۰Ps قدرت و ۱۷۲Nm گشتاور تولید کند. در بخش انتقال، واحد بنزینی ۱.۵ لیتری به یک گیربکس ۶ سرعته دستی یا ۶ سرعته CVT متصل می شود. موتور ۱.۵ لیتری دیزل با یک سیستم گیربکس ۶ سرعته دستی یا ۶ سرعته اتوماتیک جفت می شود. در نهایت، موتور ۱.۰ توربو بنزینی را می توان تنها با گیربکس ۷ سرعته DCT داشت. هیوندای ورنا با برخی از جدیدترین ویژگی ها از جمله سانروف، سیستم نظارت بر فشار باد تایرها، فناوری خودرو متصل BlueLink، شارژ بی سیم، خوشه ابزار نیمه دیجیتال، سیستم باز کردن صندوق عقب هندزفری، سنسورهای پارک در جلو و صندلی های تهویه شده در جلو. برای ایمنی، ورنا مجهز به ABS با EBD، هشدار سرعت و سنسورهای پارک عقب است.

 

چگونه ماشین خود را به درستی تمیز کنید

Hyundai i20

  • حجم موتور – ۹۹۸ سی سی
  • مسافت پیموده شده – ۲۰.۰ کیلومتر در لیتر

 قیمت در هند  ۷۰۳,۰۰۰ معادل : ۳۷۹,۶۲۰,۰۰۰

بخش هاچ بک در بازار خودرو هند یکی از رقابتی ترین ها است و هیوندای i20 قطعا یکی از بهترین گزینه های موجود است. آخرین مدل i20 از یک موتور ۱.۲ لیتری تنفس طبیعی بنزینی بهره می برد که ۸۳ پیستون قدرت و ۱۱۴ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. گزینه دوم موتور بنزینی یک موتور ۱.۰ لیتری توربو بنزینی است که ۱۲۰Ps قدرت و ۱۷۲Nm گشتاور تولید می کند. در نهایت، i20 همچنین دارای یک موتور ۱.۵ لیتری دیزلی است که ۱۰۰Ps قدرت و ۲۴۰Nm گشتاور تولید می کند. از نظر گیربکس، موتور ۱.۲ لیتری بنزینی را می توان با گیربکس ۵ سرعته دستی یا CVT جفت کرد. موتور ۱.۰ لیتری به یک گیربکس ۶ سرعته iMT بدون کلاچ دستی یا یک سیستم ۷ سرعته DCT متصل می شود. موتور دیزلی را می توان با گیربکس ۶ سرعته دستی یا ۶ سرعته اتوماتیک داشت. از ویژگی های جدیدترین i20 می توان به ۱۰ اشاره کرد. سیستم اطلاعات سرگرمی صفحه نمایش لمسی ۲۵ اینچی با اتصال Apple CarPlay و Android Auto، چراغ های جلو LED، سانروف و تصفیه کننده هوا. برخی از ویژگی های ایمنی موجود در هیوندای i20 شامل سنسورهای پارک در عقب، ۶ ایربگ و ESC (کنترل پایداری الکترونیکی) است.

در پایان لازم به دکر میباشد قیمت ها بر اساس سال ۲۰۲۲ میباشد و قیمت تمام شده در ایران محاسبه نشده است 

 

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

نحوه ست کردن برای یک اتاق جوان

خواندن مطلب بعدی ←

چطور صندلی مناسب انتخاب کنیم

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *