تولید انبوه واکسن کرونا در روسیه تا اوایل زمستان سال جاری

تولید انبوه واکسن کرونا در روسیه تا اوایل زمستان سال جاری

یک مقام مسئول پیش بینی کرد که روسیه تا پایان سال جاری میلادی (اوایل زمستان امسال) قادر خواهد بود تا به میزان کافی تولید انبوه واکسن کرونا برای انجام واکسیناسیون گسترده در کشور تولید کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، “رینات مقصوتوف” مدیر کل مرکز تحقیقات علمی “وکتار” که زیر نظر سرویس فدرال خدمات بهداشتی و رفاه انسانی روسیه فعالیت می‌کند، در مصاحبه اختصاصی با روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو، اعلام کرد که روسیه تا پایان سال جاری میلادی (۲۰۲۰) قادر خواهد بود به میزان کافی واکسن ویروس کرونا برای انجام واکسیناسیون گسترده تولید کند.

به گفته این مقام مسئول، طبق خوشبینانه‌ترین پیش بینی‌ها ، مرکز “وکتار” قصد دارد واکسن مناسب برای بیماری کووید-۱۹ را در ماه سپتامبر (اوایل پاییز) به ثبت برساند و به همراه شریک صنعتی خود، شرکت “بیوکاد”، قصد دارند تا پایان سال حداکثر ۶۰ میلیون دوز واکسن تولید کنند که تقریباً ۵ الی ۱۵ میلیون دوز واکسن در هر ماه خواهد بود. این حجم بسیار زیاد، برای واکسیناسیون گسترده در کشور کافی است.

تحقیقات تولید انبوه واکسن کرونا

در عین حال، “الکساندر گوریلوف” معاون مدیر موسسه تحقیقات مرکزی اپیدمیولوژی سرویس فدرال خدمات بهداشتی و رفاه انسانی روسیه نیز بعید دانست که واکسن ویروس کرونا برای همه گروه‌های جمعیتی بطور واحد مورد استفاده قرار بگیرد و احتمالاً در ابتدا واکسیناسیون برای آسیب پذیرترین گروه‌ها آغاز خواهد شد.

وی در این مصاحبه گفت: «در وهله نخست باید ایمنی واکسن ثابت شود، نه تنها برای گروه‌های مختلف جمعیتی: برای افراد بالای ۶۵ سال، برای افراد جوان‌تر، برای زنان باردار، برای کودکان در سنین مختلف. ضمن اینکه کودکان هم دارای چندین درجه بندی هستند: از ۱۸ تا ۱۹ سال و پایین‌تر از شش سال. بنابراین ، این بدان معنا نیست که یک واکسن واحد جهانی وجود خواهد داشت که بتوان از آن برای کودکان، زنان باردار، جوانان و افراد مسن استفاده کرد.»

این کارشناس همچنین یادآور شد که معدود دارویی هم در حال حاضر در دست تولید هستند که باید به تولید انبوه برسند. به عقیده وی، واکسیناسیون ابتدا باید برای گروهی از افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن آغاز شود.

پیش از این، “آنا پاپووا”، رئیس سازمان فدرال خدمات بهداشتی و رفاه انسانی روسیه هم اعلام کرده بود که پس از شروع تولید واکسن ویروس کرونا، ابتدا افرادی که بیشتر از سایرین در معرض خطر هستند، واکسینه خواهند شد. به گفته وی، مطالعاتی نیز به روی پنج داروی تولید کنندگان داخلی در کشور، موثر برای درمان ویروس کرونا در حال انجام است.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

نحوه چیدمان خانه به سبک دکوراسیون بلژیکی

خواندن مطلب بعدی ←

دستور جدید سرپرست وزارت صمت؛ واریز وجه برای ثبت‌نام خودرو منتفی شد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *