تجهیزات نظافت صنعتی چیست

انواع تجهیزات نظافت صنعتی

تجهیزات نظافت صنعتی برای شستشو یا ضد عفونی ماشین آلات و منطقه تولید استفاده می شود. همچنین ممکن است برای استریل کردن محصول، تجهیزات، ابزار، یا سطوح کار و برای تصفیه یا تمیز کردن محصول با حذف ناخالصی ها استفاده شود. انتخاب یک سیستم تمیز کننده مناسب به نوع محصول یا تجهیزاتی که باید تمیز شود، حساسیت محصول به گرما، فشار و مواد شیمیایی و میزان استریل بودن مورد نظر بستگی دارد.

انواع تجهیزات نظافت صنعتی

طیف گسترده ای از ماشین آلات تمیز کردن
ما در زمان های در حال تغییر زندگی می کنیم، تجهیزات نظافت صنعتی با نیازهای کسب و کار سازگار است. رویدادهای اخیر منجر به ایجاد انواع مختلف کسب و کار و روش های کاری با تاکید بیشتر بر سلامت و ایمنی برای کارکنان و مشتریان شده است، بنابراین نیاز به تجهیزات نظافت صنعتی تخصصی روز به روز افزایش یافته و تمرکز بیشتر می شود. برای تمیز کردن عمیق و ضد عفونی کردن، برای جلوگیری از انتشار ویروس ها – علاوه بر روش های معمول تمیز کردن که ما به آن عادت کرده ایم، استفاده می شود.

هر کسب و کاری متفاوت است و می تواند با انتخاب تجهیزات نظافتی مناسب به آنها کمک کند تا به راحتی و کارآمد کار کنند. این نشریه انواع اصلی تجهیزات نظافت صنعتی/تجاری موجود امروز و ویژگی های اصلی آنها را فهرست می کند.

شوینده های تحت فشار و بخارشوی

تمیز کردن مؤثر مناطقی که مکان‌های تمیز کردن آنها دشوار است، مانند آجرکاری، ماشین‌آلات و وسایل نقلیه، اغلب نیاز به شستشوی تحت فشار دارد. کامیون های سنگین برای مصارف صنعتی مناسب هستند و بسیاری از آنها را می توان در مناطقی که دسترسی مستقیم به آب وجود ندارد استفاده کرد.

این نوع دستگاه یک جت آب قدرتمند را بر روی ناحیه ای ساطع می کند که به طور موثر کثیفی و کثیفی را با سرعتی که می تواند از ناحیه اطراف تمیز شود، پاک می کند. آب می تواند گرم یا سرد باشد و معمولاً گزینه ای برای اضافه کردن مایع تمیز کننده برای کمک به فرآیند تمیز کردن وجود دارد. برخی از واشرهای فشار آب گرم برای تمیز کردن عمیق تر، بخار مرطوب تولید می کنند.

بهره مندی از تجهیزات مکانیزه ضدعفونی زمین با جدیدترین متد اسکرابر

بخارشوی خشک

برای شرایطی که آب بیش از حد می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند، بخارشوی خشک می‌تواند اغلب بدون نیاز به مواد شیمیایی، عمیقا تمیز و ضدعفونی کند، بنابراین نسبت به روش‌های تمیز کردن مبتنی بر مواد شیمیایی، سازگار با محیط زیست هستند. بخار داغ به سرعت خشک می شود، بنابراین خطر لیز خوردن یا رگه های زشت را ایجاد نمی کند، همانطور که یک دستشویی می تواند انجام دهد.

جاروبرقی صنعتی: راهنمای و اشنایی با آن

جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی ها تقریباً در هر نوع کسب و کاری استفاده می شوند و از جاروبرقی های قدرتمند برای حذف کثیفی از کف و سایر سطوح استفاده می کنند. برای مصارف صنعتی، این وسایل را می توان به گونه ای تغییر داد که با انواع خاصی از کف ها (به عنوان مثال سطوح غیر فرشی یا ساینده) و حتی برای مقابله با گرد و غبار انفجاری یا خطرناک یا زباله های بزرگتر سازگار باشد.

جاروبرقی‌های صنعتی معمولاً از مدل‌های استفاده شخصی قدرتمندتر هستند تا نظافت کارآمدتری را ارائه دهند، به‌ویژه در محیط‌هایی که این امر برای قوانین بهداشتی یا ایمنی حیاتی است.

واترجت صنعتی یا نیمه صنعتی  اشنایی با دستگاه

پاک کننده فرش و اثاثه یا لوازم داخلی

در حالی که جاروبرقی گرد و غبار و کثیفی را از سطح فرش می گیرد و برای تعمیر و نگهداری روزانه ایده آل است، برای تمیز کردن عمیق به یک “کشنده” فرش / اثاثه یا لوازم داخلی نیاز دارید. این دستگاه ها محلول را روی فرش یا پارچه می پاشند و آن را در پرز تکان می دهند. کثیفی به داخل محلول جذب می شود و سپس از دستگاه استخراج خارج می شود.

جاروهای کف

برای اطمینان از ظاهر صیقلی تر سطح، می توان از یک جارو استفاده کرد. این کف شوی ها با چرخاندن یک سیستم چرخه ای از برس ها به سطح کار می کنند تا خاک را با سرعت و دقت تمیز کنند. آنها در اندازه ها و کاربردهای مختلف موجود هستند و بسته به دستگاه می توان آنها را سوار یا هل داد.

جاروها از آب استفاده نمی کنند، آنها فقط به فشار اعمال شده توسط برس ها برای از بین بردن کثیفی تکیه می کنند. جاروها را می توان با سوخت یا باتری تغذیه کرد و آخرین پیشرفت ها در فناوری باتری باعث افزایش زمان کارکرد برای همه اندازه های تجهیزات می شود.

راهنمای انتخاب تجهیزات نظافت کفشوی صنعتی

خشک کن های کف شوی

خشک کن های کف مانند ماشین های تمیز کننده هستند، اما از آب و مایعات تمیز کننده برای از بین بردن کثیفی ها و همچنین سیستم برس های چرخشی استفاده می کنند. فناوری در اینجا نیز در حال پیشرفت است، با کاهش نیاز به مواد شیمیایی در بسیاری از موارد و انتخاب ماشین‌هایی که با باتری یا موتور کار می‌کنند. هنگامی که آب و برس ها کثیفی را از بین بردند، برف پاک کن ها روی سطح کف فشار می آورند تا سریع خشک شود تا بتوان تقریباً بلافاصله از آن منطقه استفاده کرد.
اسکرابرهای قابل حمل همچنین برای دیوارها و سطوح دیگر و همچنین برای کف مفید هستند.

بافرهای دوار کف و ماشین های پولیش

این دستگاه ها برای مالش و صیقل دادن کف های سخت ایده آل هستند. از آنجایی که آنها معمولاً ماشین های کوچکتر و چابک تر هستند، به ویژه برای استفاده در مدارس، مغازه ها، انبارها و سایر مناطق شلوغ مناسب هستند.

ماشین آلات مه شکن

مه‌ها که به‌طور سنتی برای کنترل بو و آفات مورد استفاده قرار می‌گیرند، از ابتدای همه‌گیری COVID-19 به طور گسترده‌تری مورد استفاده قرار گرفته‌اند، زیرا می‌توان از آن‌ها با مواد ضدعفونی‌کننده و ضدعفونی‌کننده‌ها برای ضدعفونی سریع و مؤثر تمام سطوح اتاق استفاده کرد.

انواع دیگر تجهیزات نظافت صنعتی

انواع دیگر تجهیزات نظافتی عبارتند از: ماشین‌های تمیز کردن فضای باز، ماشین‌های تمیزکننده، سیستم‌های تمیز کردن آب تمیز و بسیاری دیگر.

گاهی اوقات تعیین بهترین نوع تجهیزات نظافتی که برای کسب و کار خود نیاز دارید دشوار است، بنابراین دانش تخصصی ما می تواند به شما کمک کند. ما خوشحالیم که در مورد انواع مختلف تجهیزات نظافت صنعتی به شما مشاوره می دهیم، بنابراین لطفاً با ما تماس بگیرید تا بدانید چه چیزی برای شما بهترین است.

 

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

دکور حیاط خلوت

خواندن مطلب بعدی ←

۹ ایده برای نظم دادن کابینت اشپزخانه سبک در خانه

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *