بهترین سریال های نمایش خانگی ایرانی ۱۰ پرطرفدار

سکانس سریال قورباغه از سریال برای نمایش خانگی

 

مجموعه نمایش خانگی ایرانی در نیمه دوم دهه ۱۹۹۰ رونق گرفت. بیشتر سریال ها در ۲ سال آخر این دهه ساخته شده اند. به تدریج یک فضای رقابتی بین تولیدکنندگان ایجاد شد و از طرف دیگر ، دسترسی به بسترهای اینترنتی مناسب باعث رونق روزافزون صنعت شد. روزهای تاجگذاری و تعطیلی سینماها از دیگر دلایل محبوبیت سینمای خانگی است. ساخت سریال های نمایشی داخلی بیشتر از صنعت فیلم کشور در برابر فشار سریال های خارجی حمایت می کند. در معرفی امروز ما مجموعه ای از محبوب ترین و بهترین سریال های نمایش خانگی ایرانی را به شما معرفی خواهیم کرد.

از آنجا که ارزیابی سریال های ایرانی برای مخاطبان ایرانی چندان معمول نیست ، فقط نمره IMDb را نمی توان ملاک محبوبیت یک سریال دانست. از طرف دیگر ، به دلیل پخش بسیاری از سریال ها ، رتبه بندی آنها دائماً تغییر می کند. به همین دلیل در این مقدمه مجموعه ها را بر اساس زمان تولید و سال پخش تنظیم کرده ایم.

۱. می خواهم زنده بمانم

1. می خواهم زنده بمانم
1. می خواهم زنده بمانم

 

درباره سریال
این سریال که به تازگی برای سینمای خانگی منتشر شده است ، داستانی است که در دهه ۶۰ اتفاق می افتد و با صحنه های عاشقانه یک زوج عاشق آغاز می شود و با یک اتفاق وحشتناک ادامه دارد. هما و نادر نامزد کرده اند و می خواهند به زودی ازدواج کنند. اما اتفاق بدی که برای پدر هما رخ می دهد همه چیز را تغییر می دهد. داستانی پیچیده و در عین حال قوی ، با بازی استثنایی بازیگرانی مانند حامد بهداد و سحر دولتشاهی. این مجموعه اثری با کیفیت است و توانسته رضایت بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کند.

نقاط قوت و ضعف سریال از نگاه مخاطب و منتقدان
قدرت سریال که می خواهم تا این مرحله از پخش زنده بمانم ، توسط مخاطب احساس می شود. بینندگان رابطه خوبی با سریال دارند و باید منتظر بمانیم تا پایان بررسی های آن بیشتر شود. شاید اگر او موفق شود از این طریق جذابیت خود را حفظ کند ، یکی از بهترین سریال های خانگی خوانده شود.

 

۲. سریال سیاوش

سکانسی از سریال درام خانگی سیاوش

درباره سریال
سیاوش یک سریال اجتماعی است. این مجموعه از مشکلات مردم تقابل فرهنگی نسل جدید با نسل قدیم و اصلی ترین مشکلات خانوادگی را شرح می دهد. کل داستان در مورد یک قهرمان ورزشی است که نامزدش بیماری کبدی دارد. یک داستان ساده اما عمیقا دردناک که همه به طریقی در آن شرکت می کنند. اگرچه پخش سریال هنوز به پایان نرسیده است اما مخاطبان را راضی کرده است.

نقاط قوت و ضعف سریال از نگاه مخاطب و منتقدان
مخاطب از ساختار این مجموعه ، نحوه نگاه به داستان و داستان سرایی مستمر و معنی دار راضی است. به طور کلی می توان گفت که سریال از نظر عملکرد از کیفیت خوبی برخوردار است. دلیل دیگر موفقیت این مجموعه اشاره به مشکلات اجتماعی مردم و بیان ملموس نگرانی های امروز است. بنابراین بازیگران مردم هستند و رنج ها را بسیار عمیق به تصویر می کشند.

۳. قورباغه سریال

سکانس سریال قورباغه از سریال برای نمایش خانگی
سریال قورباغه

درباره سریال
“قورباغه” یک سریال مرموز است که به بینندگان عاشق هیجان و ماجراهای مرموز ارائه می شود. داستان این سریال به شکلی متفاوت از آنچه مخاطب انتظار دارد دنبال می شود. هر لحظه از سریال آرامش خاصی وجود دارد که تا زمانی که مخاطب بخواهد باور کند ، هیجان و استرس خاصی ایجاد می شود. داستان به هیچ وجه برای بیننده قابل پیش بینی نیست و داستان های دور با خلاقیت بهم پیوسته اند.

نقاط قوت و ضعف سریال از نگاه مخاطب و منتقدان
این قورباغه موفق شد رضایت مخاطبان و منتقدان را بیشتر از رقبای خود جلب کند. داستان مرموز و داستان متفاوت این سریال حال و هوای نمایش خانگی را تغییر داده و می توان گفت نمونه کاملاً متفاوتی است. بازی خوب بازیگران ، داستان جذاب و کیفیت بالای سریال ، حتی موسیقی متن ، مورد تحسین بینندگان قرار می گیرد.

 

4. سریال ملکه گدایان

درباره سریال
ملکه گدایان نیز سریال متفاوتی است؛ اثری که در آن مخاطب با ماجراهای مرموزی روبرو می شود. در واقع ، می توان گفت که این مجموعه ای با پیچ و تاب عشقی ، مرموز و مربوط به مشکلات اجتماعی کودکان کار است. سریالی که به تخیل قوی مشهور است و سعی دارد مشکلات اجتماعی را در کنار ماجراهای مرموز سامان دهد و با جلوه ای عاشقانه متفاوت مخاطب را روبرو کند.

نقاط قوت و ضعف سریال از نگاه مخاطب و منتقدان
مجموعه “ملکه گدایان” از جمله داستان نامفهوم آن مورد انتقاد قرار گرفته است. شاید در بعضی قسمت ها ضعف فیلمنامه باعث شده مخاطب نتواند به داستان عادت کند. برخی از بینندگان نیز نسبت به شکل گیری عشق های مثلثی واکنش نشان داده و معتقدند که روال داستان توسط این وقایع آسیب می بیند. با این حال ، داستان از توانایی کافی برخوردار است و مخاطب را چنان درگیر خود می کند که می خواهد منتظر بقیه داستان باشد.

 

5. سریال اقازاده

سکانسی از مجموعه نمایش خانگی اقازاده
سریال اقازاده

درباره سریال
همانطور که از نام این مجموعه پیداست ، داستان حول داستان اقازادهقی است. کلمه ای که در سالهای اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اتفاقاً سریال آقازاده نیز به همین دلیل ساخته شده است. سریال آقازاده با همان کلمه و مفهوم آقازاده بودن ، داستانی اجتماعی و زیبا را شکل می دهد. این سریال در یک فصل ارائه شد و عوامل آن هنوز اطلاعات دقیقی در مورد تولید فصل دوم در اختیار مخاطبان قرار نداده اند. اگر به داستان های مهیج ، دراماتیک و اجتماعی علاقه دارید ، این مجموعه را از دست ندهید.

جوایز و افتخارات سریال
به گزارش روابط عمومی فیلیمو ، آمار تماشای آنلاین آقازاده تا نیمه شب چهارشنبه ۳ سپتامبر در فیلیمو ۲۵ میلیون و ۸۶۱ هزار و ۸۶۵ دقیقه است که رکورد جدیدی برای تماشای آنلاین سریال های درام خانگی در مقایسه با آمار قبلی است.

نقاط قوت و ضعف سریال از نگاه مخاطب و منتقدان
جایگذاری صحیح نقش ها ، بازی واقعی بازیگران و داستان جذاب سریال از نقاط قوت آن است. سریال های اقازادهه گاهی حاشیه ساز می شدند. برخی صحنه ها مانند خلوت عجیب حامد تهران و همسرش انتقادات شدیدی را به همراه داشته است. دیگران دوست نداشتند داستان را با ماجراهای واقعی کشور تطبیق دهند و گروهی از مخاطبان فکر می کردند این مشکل نقطه قوت سریال است. در هر صورت ، اقازاده موفق شد به عنوان یک مجموعه نمایش خانگی به موفقیت قابل قبولی دست یابد.

۶. سریال همگناه

6. سریال همگناه
سریال همگناه

درباره سریال
“همه ما یکدست هستیم” گفتگوی به یادماندنی این مجموعه است. همگنی مجموعه ای است که روابط بین اعضای خانواده را تحریک می کند. خانواده های بزرگ که احترام به افراد مسن در آنها مهم است. انتظارات افراد مسن و کلیشه های اجتماعی ، حفظ این احترام را برای افراد جوان دشوار می کند. از طرف دیگر ، کودکان نمی خواهند مانند خانواده خود زندگی کنند. آنها ارزشها و آرزوهای مختلفی دارند و این باعث ایجاد ترس و مشکل می شود.

جوایز و افتخارات سریال
سریال هموژن رکورد جدیدی در شبکه نمایش خانگی ایران به ثبت رساند. طبق گفته فیلیمو ، آخرین قسمت از فصل اول در کمتر از ۲۴ ساعت به ۱۰ میلیون دقیقه رکورد رسید. آخرین قسمت از فصل دوم هموژن ، با رکورد ۲۰ میلیون دقیقه ، فقط تا پایان روز پخش آن تماشا شد. عبور از مرز ۲۰ میلیون دقیقه تماشای آخرین قسمت سریال در یک روز ، اولین بار در ایران است. هموژن با روندی رو به رشد که در زمان انتشار داشت ، موفق شد این رکود را از طرف خود ثبت کند.

نقاط قوت و ضعف سریال از نگاه مخاطب و منتقدان
بینندگان این سریال نسبت به برخی از انتخاب های این سریال به خصوص در فضای اتاق پلیس انتقاد داشتند. کارگردان این مجموعه از مخاطبان و افرادی که از عکس های آنها استفاده شده عذرخواهی کرد. از طرف دیگر ، گروهی از مخاطبان از مسئله فرزند / همسران ، عدم وفای به عهد وی انتقاد کردند که به معنای مثبت نشان داده شد. به طور کلی ، با این حال ، بسیاری معتقدند که چنین مجموعه هایی باید ساخته شود تا ما بتوانیم با کلیشه های فرهنگی که به اشتباه شکل گرفته اند ، راحت تر کنار بیاییم.

 

7. سریال دل

دنباله ای از سری دل از سری پخش های خانگی

درباره سریال
قلب یک سریال ملودرام عاشقانه است که در آن با داستانی در مورد ترکیبی از عشق افراد مختلف به یکدیگر روبرو می شویم. اما مسئله این است که هیچ علاقه متقابل بین شخصیت های داستان وجود ندارد و این باعث سردرگمی در زندگی افراد شده است. سریال “قلب” وضعیت ناپایدار زندگی یک دختر پس از تجاوز را نشان می دهد. چالشی که توسط کارگردان و فیلمنامه نویس این سریال انتخاب شده بسیار ارزشمند به نظر می رسد و ای کاش آنها برای کیفیت سریال تلاش بیشتری می کردند.

نقاط قوت و ضعف سریال از نگاه مخاطب و منتقدان
کشش بیش از حد سریال ، عملکرد ضعیف و روند کند داستان از یک سو و نفوذ مستقیم اسپانسرها به بدنه سریال از طرف دیگر باعث ناراحتی مخاطبان این مجموعه شده است. با این حال ، اگر می خواهیم انصاف داشته باشیم ، بهتر است بیشتر در مورد موضوعی که قلب ما در نظر گرفته است فکر کنیم. بحث در مورد تجاوز جنسی و تأثیر آن بر روان انسان ، نقش خانواده در روزهای پس از حادثه ، روند قانونی پیگیری این حادثه و کلیشه هایی که به طور نادرست در جامعه شکل گرفته است همه مواردی است که قلب آنها را به خطر انداخته و درباره آنها صحبت کرده است. .

دل می توانست سریال بسیار موفقی باشد اگر از درخشش سریال جلوگیری می کرد و در عوض بر کیفیت فنی سریال تمرکز می کرد. همچنین اگر به جای ۴۰ قسمت ، سریال در ۲۰ قسمت یا حتی کمتر ساخته شود ، اما با تمرکز و کیفیت بالاتر.

 

8. مانکن سریال

مانکن

“عشق های بزرگ و زیبا همیشه دشمنان بزرگ و وحشتناکی داشته اند.” این معرفی مختصری از مانکن ها برای تماشاگران است. مانکن یک درام اجتماعی است و بیشتر به نمایش اختلاف طبقاتی و مشکلات جوانان می پردازد. این سریال موفق توانست بینندگان را به قسمت آخر برساند. عشق همتا و کیو به یکدیگر و ازدواج نکردن آغاز ماجراجویی نه چندان عادلانه ای است که ممکن است طرفداران این سبک لحظات جذابی را با تماشای آن سپری کنند.

جوایز و افتخارات سریال
در دوره بیستم جشن حافظ ۱۳۹۹:

بهترین سریال ، ایرج محمدی؛
بهترین مدیر تلویزیون ، حسین سهیلی زاده؛
بهترین فیلمنامه تلویزیونی ، بابک کایدان ؛
بهترین بازیگر نقش اول مرد درام تلویزیونی ، امیرحسین آرماند.
و
نقاط قوت و ضعف سریال از نگاه مخاطب و منتقدان
بینندگان پایان سریال را دوست نداشتند. بازی نه چندان قوی برخی از بازیگران و همچنین برخی قسمت های داستان که با وضعیت فعلی جامعه همخوانی ندارد ، انتقادهای دیگری بود که به این سریال وارد شد. به طور کلی ، نگرانی جوانان در مورد ازدواج ، برخی مشکلات اقتصادی و نگرش خانواده در این مجموعه به خوبی نشان داده شد.

۹. سریال شهرزاد

سکانسی از سریال شهرزاد از یک سریال درام خانگی

درباره سریال
Sharzad یک شاهکار سریال درام خانگی است. این سریال خارق العاده موفقیت بزرگی داشت و به نوعی نمایش خانگی ایرانی را احیا کرد. این مجموعه تاریخی زندگی چندین خانواده را در قلب آنها به تصویر می کشد و بسیار هنرمندانه این خانواده ها را به هم پیوند می دهد. در سریال شهرزاد با عشق به شهرزاد و فرهاد وارد داستان می شویم ، با مظلومیت بزرگان خانواده روبرو می شویم اما از این پس این داستان قوی سریال است که هر از گاهی مخاطب را با خود همراه می کند .

جوایز و افتخارات سریال
در شانزدهمین جشن دنیای تصاویر در سال ۲۰۱۶

بهترین مجموعه ، برنده شهرزاد از تندیس حافظ ؛
بهترین کارگردان ، حسن فاطی؛
بهترین فیلمنامه ، حسن فاطی و ناگمه ثمینی؛
بهترین بازیگر نقش اول ، علی نصیریان ، شهاب حسینی؛
و
نقاط قوت و ضعف سریال از نگاه مخاطب و منتقدان
انتقادها از شهرزاد بسیار کم بود و این مجموعه رکورددار سریالهای ایرانی در سایت IDMb بود. رکوردی که اخیراً در سریال قورباغه پیشی گرفته است. انتقاد از شهرزاد ضعف سریال در فصل دوم و به خصوص در فصل سوم بود. بسیاری معتقدند که شهرزاد باید در اوج و در پایان فصل اول کار را تمام می کرد تا با خاطرات واقعی و خوب در ذهن بینندگان باقی بماند.

 

10. سری قهوه تلخ

سریال قهوه تلخ

معلم تاریخ با دختری آشنا می شود که در حال مطالعه یک لحظه تاریخی خاص است. این استاد معتقد است که چنین سلسله ای وجود ندارد و برای درک اصل ماجرا ، دختر را همراهی می کند و وارد فضایی می شود که وجود این سلسله را نشان می دهد. با تعجب می نشیند و قهوه تلخ می نوشد. با مصرف این قهوه ، او بیهوش می شود و وقتی به هوش می آید ، به گذشته و کنار او می افتد.

جوایز و افتخارات سریال
گفته می شود این سریال پس از انتشار در سیستم ویدئویی ، در یک روز نیم میلیون نسخه فروخته است. جوایز دیگر مجموعه قهوه تلخ شامل موارد زیر است:

در دوازدهمین جشن حافظ ۱۳۹۰:

بهترین سریال ها ، حمید آگالیان و مجید آگاگلیان ؛
بهترین کارگردان تلویزیون ، مهران مدیری؛
بهترین فیلمنامه تلویزیونی ، امیر مهدی ژوله و مرحوم هشایار الوند.
بهترین کمدین تلویزیون ، مهران مدیری؛
و
نقاط قوت و ضعف سریال از نگاه مخاطب و منتقدان
این سریال حاشیه های گسترده ای ایجاد کرد. اما در کل او بسیار موفق بود و تماشاگران کاملاً از او راضی بودند. شاید تنها شکایت بینندگان از پخش نشدن قسمت های آخر بود که به دلایل نامعلومی اتفاق افتاد. این سریال پس از حدود یک دهه همچنان محبوب است و به عنوان یک سریال کمدی قوی ، مخاطبان جدیدی آن را تماشا می کنند.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

جاروی صنعتی سوییپر

خواندن مطلب بعدی ←

روتین پوستی چیست؟ مراحل انجام روتین پوستی و نحوه انتخاب برنامه مناسب

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *