برخی از کاربردهای جاروبرقی آب و خاک

برخی از کاربردهای جاروبرقی آب و خاک

دستگاه های جاروبرقی خشک و تر در خانه، اداره، پاساژ، بیمارستان، مدرسه، دانشگاه و ده ها محیط دیگر نظافت را به شکلی متفاوت به انجام می رساند. برخی از کاربردهای این دستگاه عبارت اند از:

مکش مایعات جاری شده

برای هر خانه و محل کاری به دفعات زیادی پیش می آید که آب، چای، قهوه، آبمیوه و … بر روی زمین و دیگر سطوح جاری شود که می تواند لکه های عمیق و ناخوشایند برجای گذارد. به منظور جلوگیری از ایجاد لکه های سخت بلافاصله پس از تراوش مایع بر روی سطح می توان از جاروی آب و خاک بهره گرفت. این دستگاه بخش زیادی از مایع را مکش می نماید و بدین ترتیب اجازه نمی دهد کثیفی های عمیق روی سطح باقی بماند.

رفع گرفتگی لوله ها

یکی از کاربردهای خلاقانه دستگاه جاروبرقی آب و خاک رفع گرفتگی های لوله در سینک های ظرفشویی و روشویی ها است. باز شدن لوله ها با استفاده از تجهیزات تخصصی دشواری های زیادی دارد و پیش از آن که از چنین روش هایی برای باز کردن لوله ها استفاده شود، می توان از جاروی تر و خشک بهره گرفت و تنها در صورتی که مشکل توسط این روش رفع نشد، تجهیزات تخصصی به کار می رود.

نظافت ماشین لباس شویی

باقی ماندن آب در محفظه ماشین لباس شویی سبب رشد و تکثیر قارچ درون محفظه می شود که بهترین راهکار برای جلوگیری از این پدیده استفاده از جاروبرقی می باشد، به صورتی که به وسیله این دستگاه باقی مانده آب و کف از ماشین لباس شویی مکش می گردد. علاوه بر این جاروی آب و خاک فیلتر لباس شویی را نیز می تواند تمیز کند.

نظافت انواع فرش، موکت و کفپوش

الیاف فرش و موکت محل مناسبی برای تجمع آلودگی است و ذرات میکروسکوپی قارچ و باکتری در لا به لای تار و پود فرش لانه می کنند. یک جاروبرقی آب و خاک می تواند با قدرت زیاد آلودگی های عمیق را از میان الیاف خارج کند و و رطوبت های احتمالی را از میان بردارد.

نظافت مبلمان و پرده

جارو برقی خشک و تر برای نظافت مبلمان و پرده کاربرد دارد. برای نظافت متداول مبلمان، صندلی و پرده از سیستم خشک مکنده استفاده می شود، به این معنا که برای تمیزکاری های روزمره و غبارگیری یک ابزار کارآمد به شمار می آید. هم چنین پس از شستشوی مبل، فرش، موکت و پرده جهت افزایش سرعت خشک شدن می توان از سیستم مکش آب این جارو بهره گرفت.

نظافت اطراف استخر

از دیگر کاربردهای مهم جاروبرقی آب و خاک می توان به تمیز نمودن محوطه استخر اشاره نمود. اطراف استخر همواره دارای آب و رطوبت می باشد و برای آن که تمیزی و بهداشت استخر برقرار شود، جمع آوری آب های اضافه به تمیزی هر چه بیشتر استخر منجر خواهد شد و شرایط رشد سریع میکروب ها را در محیط استخر از بین می برد.

جمع آوری خاک گلدان

خاک گلدان و باغچه دارای رطوبت نسبتی است و اگر به صورت تصادفی در محیط خانه یا محل کار پراکنده شده باشد،‌ می توان به وسیله جاروبرقی آب و خاک چنین آلودگی هایی را جمع آوری نمود.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

اطلاعات در مورد دستگاه های نظافت صنعتی

خواندن مطلب بعدی ←

نظافت صنعتی

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *